FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next
AutorPoruka
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...   14.12.12 14:17

Nemam poseban recept, čak nisam ni razmišljao o tome, očistim roštilj, namažem korom slanine ili uljem rešetku i uvijek koristim svježu ribu. Ako ti bude korisno, to je to. Smile
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...   14.12.12 14:26

E da Matrix posebna dozvola za parangal,nedopušteno svijetlo,ukidanje malog ribolova........
Ne koristim ništa od toga ali tradicija se ne bi smjela dirat!

GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3252
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...   14.12.12 15:50

@Bogart (citat):
A kako uspevate da ispecete ribu na rostilju da se ona ne zalepi? Meni se uvek zalepi za resetke bez obzira koliko one bile vrele i koliko god nauljio ribu. Sad

Prvo, dobro ocisti resetku! Ako je prljava od zadnjeg rostiljanja, lijepi se sve ne samo riba.
Drugo, naulji resetke a ne ribu! Ti natopis ribu u ulje, ulje kapa na zar, uhvati se plamen, drzi-nedaj-prevrci dok nije izgorila...riba se zalijepila, ti cupas ona se raspada....propast.
Trece, ne prevrci svaki cas!!! Kad se dobro zapece s jednu stranu i kozica porumeni i postane cvrsta, tad prevrnes, sacekas da se i druga strana dobro zapece i to je to. Ja ribu okrenem samo jednom. Dobro (OBAVEZNO!!!) je imati metalnu spatulu i nju podvuces ispod ribe pa tako prevrnes. Riba nije cevap da je okreces hvataljkom ili nedaj Boze, viljuskom.
Ako se plasis da ces zaebat citav ulov, probaj prvo samo jednu.
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...   14.12.12 16:43

@Bogart (citat):
A kako uspevate da ispecete ribu na rostilju da se ona ne zalepi? Meni se uvek zalepi za resetke bez obzira koliko one bile vrele i koliko god nauljio ribu. Sad

Imaju i specijalne, dvostruke rešetke za ribu. Staviš ribu unutra, zatvoriš drugom polovicom rešetke i onda okrećeš kompletnu rešetku s ribom u njoj!

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...   14.12.12 17:35

Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...   14.12.12 18:45

@Bogart (citat):
NAJVAŽNIJA stvar je da riba bude SUHA!
SUHU ribu na ČISTU i VRUĆU rešetku i problem je riješen!

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2428
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...   14.12.12 20:04

@purger (citat):

SUHU ribu na ČISTU i VRUĆU rešetku i problem je rij
ešen!

Ti kao da si na moru rođen Laughing Evo Purger je sve ukratko objasnio.Večinom svu ribu čak i stavim u kuhinjsku krpu pa je i pokrijem s drugom uz ono što smo se svi složili da gradele budu čiste i vruće.U jednu zdjelicu pomiješam sol i papar/biber sa maslinovim uljem,grančica ružmarina i kao što je Perica rekao držiš je na jednoj strani dok ne dobije koricu pa je okreneš(opet ovisi kolika je i riba).Ja večinom pogledam oči jer kad one pobijele a friška riba pukne po leđnoj peraji vadi s gradela i serviraj sa zelenilom,krumpir salatom ili kako tko voli.Meni je uz ribu najdraža mješavina blitve,radića,koromača i još nekih travurina koje mi supruga smiksa a ja sretan kao djete kad dobije lizalicu lol! Purgeru kako si me namamio s trljama pokušavao sam doći do njih ali ovo ludo vrijeme mi ih je uskratilo Laughing

pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...   14.12.12 20:16

Matrix, izem ti jarca, gdje je u tvom receptu bijeli luk????

Ja rastopim puter, dodam sok od jednog limuna i sitno isjeckan bijeli luk. Kad je riba gotova, prelijem smjesom i ostavim minut dva da upije.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...   14.12.12 20:36

@pera84 (citat):

Ja rastopim puter, dodam sok od jednog limuna i sitno isjeckan bijeli luk. Kad je riba gotova, prelijem smjesom i ostavim minut dva da upije.

E moj Pero kad bi sve napisao brzo bi sve spekli Laughing Naravno da ide bijeli luk a limun nekako nisam navikao kao obično dijete uz more pa ga ni danas ne prakticiram ali je uvijek na stolu jbga ostao ja seljak.Puter se baš kod mene ne miješa s lukom nego se onim iz zdjelice maže s grančicom po ribi a kad je gotova onda se prelije sa maslinovim uljem u kojem je i bijeli luk,sol,biber.Ne znam to mi je najdraže a ovi mlađi zamješaju i kečapa kao da su u Mc'Donald'su lol!

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17795
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...   14.12.12 20:39

@pera84 (citat):

Možda za riječnu ribu, ili za ribu koja je bila zaleđena. Prethodno zaleđenoj ribi se u utrobu stavlja isjeckan bijeli luk i peršin prije pečenja.
Za svježu morsku bijelu ribu, ništa osim soli, papra i maslinovog ulja. Može malo peršina. Bijeli luk je preintenzivan i kvari okus ribe.
Sve ipak ovisi o osobnim afinitetima.

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 14.12.12 20:43; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...   14.12.12 20:42

@Matrix (citat):
@purger (citat):

SUHU ribu na ČISTU i VRUĆU rešetku i problem je rij
ešen!

Ti kao da si na moru rođen Laughing Evo Purger je sve ukratko objasnio.Večinom svu ribu čak i stavim u kuhinjsku krpu pa je i pokrijem s drugom uz ono što smo se svi složili da gradele budu čiste i vruće.U jednu zdjelicu pomiješam sol i papar/biber sa maslinovim uljem,grančica ružmarina i kao što je Perica rekao držiš je na jednoj strani dok ne dobije koricu pa je okreneš(opet ovisi kolika je i riba).Ja večinom pogledam oči jer kad one pobijele a friška riba pukne po leđnoj peraji vadi s gradela i serviraj sa zelenilom,krumpir salatom ili kako tko voli.Meni je uz ribu najdraža mješavina blitve,radića,koromača i još nekih travurina koje mi supruga smiksa a ja sretan kao djete kad dobije lizalicu lol! Purgeru kako si me namamio s trljama pokušavao sam doći do njih ali ovo ludo vrijeme mi ih je uskratilo Laughing
Ja ih danas ulovio!!!!
U metrou lol!

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...   14.12.12 20:47

@Max Blitz (citat):
@pera84 (citat):

Možda za riječnu ribu, ili za ribu koja je bila zaleđena. Prethodno zaleđenoj ribi se u utrobu stavlja isjeckan bijeli luk i peršin prije pečenja.
Za svježu morsku bijelu ribu, ništa osim soli, papra i maslinovog ulja. Može malo peršina. Bijeli luk je preintenzivan i kvari ukus ribe.
Sve ipak ovisi o osobnim afinitetima.

Max svaka čast,pogodi i ti jer uvijek pečem svježu ribu samo sa uljem,paprom i soli ali kao što si rekao sve ovisi o osobnim afinitetima ili kako bi kulturno rekli 100 žena dvisto sisa pa reda radi stavim na stol posudicu u kojoj je bijeli luk u maslinovom ulju.Ali kao što sam već rekao ovi mladi to deru sa kečapom i majonezom lol! .

Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...   14.12.12 20:57

@purger (citat):

Ja ih danas ulovio!!!!
U metrou
lol!

A snađi se druže.Evo primjer da smo jednom prošle zime kao za vraga nitko nije imao ništa za brudet osim jednog malog ugora koji nije bio nego možda za polovnog čovjeka a vrijeme je bilo nikakvo.Kupili one zaleđene Ledove škrpine i iznenadili se kako je ispalo.Kasnije sam probao još jednom u nedaći i opet dobro,valjda se ruka naučila.Purgeru ja na Jarunskom placu vidim svježije ribe nego kod mene a škampe još trče lol! Vidio sam negdje da Stacio spominje pagara a zadnjeg sam pekao od 2,5 kg prije nekih mjesec dana i to ga je ulovio frendom iz Bosne,henti što je bio sretan a pagar ukusan.Talijani ih obožavaju a kod nas je ovoj eliti samo car riba.Možda Stacio zna što su feluni i trupi pa me baš zanima kako ih on sprema ili nadgleda.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...   14.12.12 20:58

Ne miješam se ni ja u fiš paprikaš o kojem ne znam puno.....
Vidio sam da jedu pečene orade s kečapom i majonezom......... Žali bože tog obroka......zemljo, otvori se.....

P.S. Kad će netko otkrit konačno te tajne u vezi fiša?
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...   14.12.12 21:01

@Matrix (citat):

Kupili one zaleđene Ledove škrpine

To nisu naše jadranske škarpine, nego neka atlantska podvrsta koja se uvozi iz Senegala. Svejedno nije loše za jest, obzirom na cijenu....
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...   14.12.12 21:02

@Bogart (citat):

Možda imaš preveliku temperaturu. Riba nije mastan čevap pa da izdrži visoke temperature.

Nisam majstor pečenja ribe, kao što neki ovde jesu...ali ipak svi kažu da su moja pečenja ukusna. Za male ribe je najlakše kao što je Boske rekao i Pera okačio sliku (vidi se da je iz USA, njegova rešetka je delux verzija). Inače ja radim sve sa viljuškama, lepo polako odlepim ribu od grila, pa ju okrenem. Ide, lepo polako. Inače veče ribe ja pokrijem štanjolom, da se malo kuva i sa gornje strane, ili da ostane toplo.

A imam pitanje za znalce: kako se peču kalamari/lignji: na velikoj temperaturi ili maloj, to nikako da mi uspe, uvek jih presušim. A baš mi se sviđa ukus (barem ono što sam probao u dobrim kafanama/restavracijama)
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...   14.12.12 21:08

Ovi danasnji omladinci, nemaju veze sa zivotom a kamol s ribom Rolling Eyes
A sto se tice bijelog luka (al' osuste po meni iz svih vrsta naoruzanja, da sam znao ne bih ga ni spominjao, 'bem ti luk Laughing ) ja ga volim s pastrmkom i kad dimim filete od sarana. Sta cu kad sam rodjen daleko od morske obale. Laughing

Al' zato, za riblji paprikas, e 'ajd da vidim recept s ruzmarinom lol!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...   14.12.12 21:11

@Pero™ (citat):
A imam pitanje za znalce: kako se peču kalamari/lignji: na velikoj temperaturi ili maloj, to nikako da mi uspe, uvek jih presušim. A baš mi se sviđa ukus (barem ono što sam probao u dobrim kafanama/restavracijama)

Svježa lignja isto samo sol, papar i maslinovo ulje. I na gradele koju minutu. Ne čisti se uopće. I kad nožem zarežeš pečenu lignju, mora ti u tanjuru sve plivat u njenom crnilu kad se razlije.
To ne možeš dobit u restoranima, jer je tamo sve iz leda. Smrznuto crnilo se pretvara u sitne kuglice i mijenja okus. Zato se smrznute lignje moraju čistit.
Svježu lignju je rijetko tko uopće jeo od kontinentalaca jer nisu imali priliku, a u restoranima podvaljuju.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...   14.12.12 21:15

Koliko god sam gledao kako spremaju fiš opet ništa nisam vidio.Mislim da je slično i sa brudetom jer nije ni brudet samo onakav kakvim ga zamišljamo.Evo jedan primjer a ako je netko probao onda zna kako to izgleda i kakvog je okusa.Naravno da se nareže puno luka/kapule i malo zažuti.Na to se doda tanko izrezanih rajčica/pamidora i odmah na njih sve prekrijemo ogrcima(male okrugli pužići koji se skupljaju kad je oseka po kamenjaru) i polijemo s malo bijelog vina.Već pripremljeni i na tanke ploške narezan krumpir slažemo po već uhodanom điru.Red ribe,red krumpira.Od ribe se zna što je najbolje ali se može i improvizirati.Ja stavim još i one pasirane rajčice,još dolijem vina naravno sol,papar,par grančica ružmarina i listova lovora.Najvažnije je što manje otvarati a mješa se okretanjem teče/lonca.Ti mali pužići su predivni i uvijek dok se lagano dinsta vrše i fukciju da slučajno ne zagori.To je isto ovako neki zimski brudet i sprema se u kotliću naravno u konobi uz neizbježnu briškulu i trešetu.E sad bih mogao i nešto pojesti,ogladni pišući lol!

Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...   14.12.12 21:21

@pera84 (citat):
Ovi danasnji omladinci, nemaju veze sa zivotom a kamol s ribom Rolling Eyes
A sto se tice bijelog luka (al' osuste po meni iz svih vrsta naoruzanja, da sam znao ne bih ga ni spominjao, 'bem ti luk Laughing ) ja ga volim s pastrmkom i kad dimim filete od sarana. Sta cu kad sam rodjen daleko od morske obale. Laughing

Al' zato, za riblji paprikas, e 'ajd da vidim recept s ruzmarinom lol!

Ajd Pero nisi ništa propustio,bar neće prehlada na tebe.E sad kad si spomenuo pastrmku toliko je volim kad odem do prijatelja u Bosnu a on je svježu onako od ruke ošine na vrućem kamenu.Znaš kako mi to legne kao budali šamar lol!

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...   14.12.12 21:31

@pera84 (citat):
A sto se tice bijelog luka (al' osuste po meni iz svih vrsta naoruzanja, da sam znao ne bih ga ni spominjao, 'bem ti luk Laughing )

Malo bijelog luka može na kuhanu ribu. Pogotovo tzv. landovinu. To je morski pas, morska mačka, golub, raža... Koja kap limuna prije jela, još bolje. Ne zaboravite, uvijek je uz morsku ribu obavezno pravo maslinovo ulje, bez obzira kako se priprema. Pečenu ribu politi dobro maslinovim uljem poslije pečenja, ne prije. Sirovu je malo premazati običnim biljnim uljem. Maslinovo ulje ne podnosi puno termičku obradu, jer mijenja svojstva. Koristite ga čim više na kraju pripreme jela, prije samog serviranja.
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...   14.12.12 21:36

Prehlada i vampiri!

Ja volim kad spremam paprikas, ubaciti citavu glavu od ribe, obicno sarana. I servirati tako. Ljetos bili par dana kod mog gazde na "vikend farmi" pa ja spremio kotlic paprikasa. Kad je bilo gotovo, primakli se svi stolu, ja skinuo poklopac a odozdo bulji "brko"......

Da vidis vriske i isprevrtanih stolica... lol!
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...   14.12.12 21:41

@Max Blitz (citat):
@Pero™ (citat):

Svježa lignja isto samo sol, papar i maslinovo ulje. I na gradele koju minutu. Ne čisti se uopće. I kad nožem zarežeš pečenu lignju, mora ti u tanjuru sve plivat u njenom crnilu kad se razlije.
To ne možeš dobit u restoranima, jer je tamo sve iz leda. Smrznuto crnilo se pretvara u sitne kuglice i mijenja okus. Zato se smrznute lignje moraju čistit.
Svježu lignju je rijetko tko uopće jeo od kontinentalaca jer nisu imali priliku, a u restoranima podvaljuju.

Nego, kaži ti meni za temperaturu. Visoka ili niska?

Ono što sam probao, mislio sam na kafane iz Istre. Kad sam bio mali imali smo svoju prikolicu, pa smo dosta puta odlazili tamo, pa naravno i u kafane na večere i ručkove. Tad bar nije bilo toliko uvoza, večinom su bile sveže stvari. I da, oseča se razlika u ukusu između onog što smo tada jeli sveže i onog što se sad dobije smrznuto. Ipak mislim da bi iz smrznutog moglo dobro da se ispeče, ako je dobar majstor.

Inače što se tiče belog luka, to ja ne stavljam na ribu pre pečenja, serviram samo kao prilog izmešan beli luk/češnjak/česen sa peršunom/peteršiljem u ulju, sa malo soli. Ko voli nek izvoli, ali posle pečenja. Mi tome kažemo ''tržaška omaka''.

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...   14.12.12 21:47

@Max Blitz (citat):

Malo bijelog luka može na kuhanu ribu. Pogotovo tzv. landovinu. To je morski pas, morska mačka, golub, raža... Koja kap limuna prije jela, još bolje. Ne zaboravite, uvijek je uz morsku ribu obavezno pravo maslinovo ulje, bez obzira kako se priprema. Pečenu ribu politi dobro maslinovim uljem poslije pečenja, ne prije. Sirovu je malo premazati običnim biljnim uljem. Maslinovo ulje ne podnosi puno termičku obradu, jer mijenja svojstva. Koristite ga čim više na kraju pripreme jela, prije samog serviranja.

Na ove naše rečne ribe stavljam preliv od maslinovog ulja, soka od limuna i sitno seckanog belog luka, sa malo peršuna?? Kolega Max jel može to da škodi? Laughing

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...   14.12.12 21:49

@Pero™ (citat):
Nego, kaži ti meni za temperaturu. Visoka ili niska?

Teško je odgovoriti koja točno, ali svakako bolje viša. Lignje zahtijevaju dosta kratko pečenje, bilo kako da se pripremaju. Isušiš ih zato jer ih vjerojatno duže vrijeme pečeš na nižoj temperaturi. Znači bolje viša temp. i kraće.
Na gradelama doslovno koji minut, a u pećnici doma, 15 min na 200 stupnjeva.

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 14.12.12 22:25; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...   Today at 22:49

Na vrh Go down

RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/20Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next
 Similar topics
-
» RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...
» "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...
» Minsko-eksplozivna sredstva
» KUMBOR 1986./1987.
» Pecanje