FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Hoby - maketarstvo - militarija

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorPoruka
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

Broj komentara : 56
Član od : 2013-01-30

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Thu Feb 07, 2013 11:08 pm

Ma to ti nije losa ideja(nisam natrcao ni na jednu takve vrste) samo, za maketarsku treba bar nekoliko izlagaca. Pa dogovori sta i kako postaviti, mislim dali ce biti tematska, opsta ili vec. E onda momci ... (ha ha ala laskam sebi) i po neki starac. Polako redom postave fotkice. Sto se mene tice, ja za. Javljajte se ko hoce da se prikljuci, da malo prodiskutujemo, pa da se radi. Ili vam u fazonu ovog foruma: Drugovi... Na izvrsenje.

Nema bas mnogo veze s temom, ali lepo za videti.

Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Sun Feb 10, 2013 6:33 pm

Postoji li u regionu nešto ovakvo:

Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Sun Feb 10, 2013 10:07 pm

u regionu? Mislis teren bivse Juge? Maketarskih izlozbi i takmicenja imas posvuda. Neki veci gradovi ih imaju nekoliko u toku godine. Ako zelis da posetis neku o njih, neces zazaliti. Samo, obavezno ponesi foto aparat trebaceti. Po maketarskim forumima sigurno mozes da nadjes i datume kada je koja.
Na vrh Go down
croato
Džomba
Džomba

Broj komentara : 115
Član od : 2012-12-08

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Sun Feb 10, 2013 11:53 pm

zavisi koji te kraj zanima . . .
Uskoro ima jedna u Puli, a sredinom septembra je i najbolja u ZG; pred Novu Godinu imas jednu u BG . . .
Kao sto vidis, izbor je veliki !
Uskoro ce slike s jedne iz inozemstva Very Happy
kruno
Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Sun Feb 10, 2013 11:59 pm

Hvala, zainteresovali ste me. Postavite vaše radove ako negdje učestvujete. cheers
Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Mon Feb 11, 2013 12:34 am

Pa obzirom da na poslednjem Beogradskom novogodisnjem kupu nisam bio, evo nesto godinica pre.

Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Mon Feb 11, 2013 12:41 am

Hah... Desila se grescica. Ovde su fotke i radova drugih ucesnika. Ali i oni su izuzetni.
Na vrh Go down
croato
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Mon Feb 11, 2013 5:39 pm

Djeca rastu . . . . pa dodje zima i onda ih bolje obuku  

Pokusao sam docarati boje koje su se kod nas koristile u to doba iako nije bilo nimalo lako . . .

I da nebi bilo neke vece price . . .

Jos jedan malisan ceka bojanje pa cu ih onda sve "obuci"  
Hvala vam na vasem potrosenom vremenu koje vam nece biti placeno
kruno

Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Tue Feb 12, 2013 12:34 am

I jos mi reci da si poceo s sasamogradnjom figura!!!??? Ali kakogod lepo je za videti i nesto sto odudara od militantnih sivih i zelenih nijansi. Meni brate nekako izgledaju... Toplo. Stvarno... Ono...
Heh. Nemam teksta.
Ali nije ni losa ideja. Pustiti i neku nemilitantnu fotku.

Evo i mog doprinosa.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17780
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Tue Feb 12, 2013 12:54 am

Ivane, kako si otkrio talent za ovo? Dođe samo po sebi? Treba znanja i vježbe, ali ipak se rodiš s tim, zar ne? Very Happy
Vidio sam i rane radove....
Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Tue Feb 12, 2013 9:57 am

Kako otkrio? Dobro pitanje. Kao klinac, nikada para za prave makete. A ja oduvek preferirao militarije, i jednostavno uzeo da napravim sebi igracke. A kasnije to ide samo po sebi. A za svaku maketu iliti sta drugo, treba samo zapoceti, a kasnije se sve samo odvija.
Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Tue Feb 12, 2013 10:26 am

@Ivan Alentijev (citat):
Kako otkrio? Dobro pitanje. Kao klinac, nikada para za prave makete. A ja oduvek preferirao militarije, i jednostavno uzeo da napravim sebi igracke. A kasnije to ide samo po sebi. A za svaku maketu iliti sta drugo, treba samo zapoceti, a kasnije se sve samo odvija.

To je skromnan odgovor Ivane, ipak nesporan je tvoj talenat ("zlatne ruke") da stvaraš ovakve stvari.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17780
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Tue Feb 12, 2013 1:01 pm

@Ivan Alentijev (citat):

Htio sam reći da ti je vjerojatno predak iz obitelji imao umjetničkog dara za nešto slično. Možda i ne znaš za njega (ili za više njih). Very Happy
Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Tue Feb 12, 2013 4:08 pm

Ma nema to veze sa skromnoscu ili ne znam kakvim talento. Jednostavno, to je tako sa svim ljudima. Ako nesto zelis i pokusas (ma sta) da uradis ili napravis, mozes da uspes. Ako samo sedis nikad nista. Znaci treba samo poceti, i ako negde zaskripi biti uporan i nastaviti. I eto rezultata. Ha ha! Zvucvi malo filozofski, ali su to u sustini sasvim obicne stvari. A moze i ovako,,sto rece neki aforisticar" : Ljudi budimo realni... I trazimo uvek nemoguce.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Tue Feb 12, 2013 5:59 pm

@Ivan Alentijev (citat):
.Ako nesto zelis i pokusas (ma sta) da uradis ili napravis, mozes da uspes. Ako samo sedis nikad nista. Znaci treba samo poceti, i ako negde zaskripi biti uporan i nastaviti. I eto rezultata. Ha ha! Zvucvi malo filozofski, ali su to u sustini sasvim obicne stvari. A moze i ovako,,sto rece neki aforisticar" : Ljudi budimo realni... I trazimo uvek nemoguce.

Vala potpuno si u pravu.
Imam jednog kolegu koji pravi ovakve nozeve pa velim sto da ne probam i ja. Cisto da dokazem samom sebi da mogu i ja.

Evo i rezultata. cheers

Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Tue Feb 12, 2013 6:59 pm

Ovo su finski nozevi? Mislim model. Bas dobar rad, od cega je drska prvog, neka plastika? Dali si seciva kovao ili preredjivao kupljena?
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Tue Feb 12, 2013 8:21 pm

Gornji model je sa severa Svedske koje je isto kao i u Finsku ili u Norvesku. Seciva su kupljena. Samo bas veliki entuzijasti kuju sami. premnogo posla i nemoze se unovciti.

Prvi deo, do seciva, je rog od irvasa. Mislim da je drugi deo Hickory a treci deo neka vrste breze sto raste ovde na sever, Masurbjörk :
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%B1%D0%B5%D1%80%D1%91%D0%B7%D0%B0.

Imam neku sliku njegovih radova pa ako te interesuje postavicu ti ih rado. Smile
Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Tue Feb 12, 2013 10:58 pm

Pustaj bratac. I ja radim scelikom . Nekada i kovanje, ali to se vec granici s mazohizmom. Jer je (u pravu si) posao ogroman, izdaci joj!, ali gust... kada zavrsis... Sve u svemu, sto teze i vece muke na kraju srce puno.
Ko je radio zna.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Wed Feb 13, 2013 5:23 pm

Jeste, sav taj trud i vreme se nemoze unovciti. I svaka stvar ima nesto malo extra sto druga nema pa se tako razlikuje.

Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Wed Feb 13, 2013 9:35 pm

Stvarno lepi radovi. Vidim i on voli glatko obradjeno drvo, visokog sjaja. Odakle je taj tvoj kolega? Ovakva seciva su lepa, ali kodnas sam ih retko vidjao.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Wed Feb 13, 2013 10:10 pm

On je Sveda. Dostavicu ti sutra adrese za ovakve stvari. Pozdrav....

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Thu Feb 14, 2013 1:39 pm

Pa moze, mada sam gledao dosta sajtova s secivima, mozda to nisam. Ipak hvala. Mozda mi padne napamet da uradim nesto slicno, kod mene se nikada nezna. Very Happy
Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Thu Feb 14, 2013 3:34 pm

Nego... Malo smo poceli da sirimo temu mimo maketarstva, ali nemari i ovo ima neke veze. Interesuje me dali neko zna koga ili mozebiti sam poseduje casopis ,,FRONT''. Bilo bi mi veoma draco cuti povoljne vesti. Te molim ovdeprisutne da mi javbe. Unapred zahvalan.
Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Sat Feb 16, 2013 11:20 am

Ajde malo da pustim sto. Evo jednog lepog (komada) ,,Santa Maria" koji je donet na popravku i dovrsavanje. Inace zapocet nekih 70-ih godina i onda nasukan u podrumu, sve dok nije video mene. Ehe he he. A ja ko ja, pa se prihvatio i ovog posla. Mislim da je fino zavrseno. Steta sto nase komsije (koliko sam cuo) vise ne proizvode ovakve a bilo ih je podosta modela.

Na vrh Go down
croato
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Tue Feb 19, 2013 11:26 pm

Kao sto obecah, evo slika s neke izlozbe u mom kraju . . .
Nije bilo nesto mnogo maketa, ali ih je bilo dosta kvalitetnih . . . cak sam i ja "upecao" neku "posebnu nagradu" Very Happy ali nazalost nije ona sa slike Crying or Very sad Crying or Very sad
Slike mozete pogledati ovdje : http://s237.beta.photobucket.com/user/kru65mi/library/izlozba?
Zivi bili drugovi borci
kruno
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Today at 12:36 am

Na vrh Go down

Hoby - maketarstvo - militarija
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/9Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Hoby - maketarstvo - militarija