FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Jastrebarsko VP 2465

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next
AutorPoruka
Darex
Gušter
Gušter

Broj komentara : 76
Član od : 2015-02-09
Dob : 47
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   24.10.15 23:02

Хехехе, сећам се добро њега. Симпатичан, онако мало буцкаст тип.
Остао ми је у лепом сећању.
Био сам на Слуњу, написао сам ти о томе у приватној поруци на овом форуму, не знам да ли си је отворио.
И то сам био при крају војног рока. Вероватно си и ти тада био.
Сећам се да су ноћи биле доста хладне, а ја сам спавао једну ноћ у дајцу на полици за седење. 
Смрзао сам се. Када сам ујутру устао, зглобови ногу су ми се заледили, нисам могао да ходам док се нисам загрејао.
Na vrh Go down
Darex
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Ево како данас изгледа круг касарне у Јаски. Запуштено...   24.10.15 23:08

Na vrh Go down
Marek
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-11-19

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   19.11.15 12:50

Pozdrav,

evo prije nekoliko dana sam naletio na ovaj forum, trazeci informacije vezane za Jaskansku vojarnu. Zivim u Jastrebarskom, nisam sluzio JNA (rodjen sam 1989.). Drago mi je sto je puno lijepih rijeci i uspomena izreceno na racun Jastrebarskog.

Inace u slobodno vrijeme citam o vojnoj tehnici, opcenito o vremenu prije rata u Jugoslaviji, ali i o ratu.

Sto se tice vojarne u Jastrebarskom, nakon sto je JNA napustila objekte u vojarnu je smjestena HV. Tocnije tamo su bili dijelovi 1. gardijske brigade "Tigrovi", odnosno tad je jos bila A brigada. 1993. je tamo otvorena docasnicka skola HV. Mislim da je 2004./2005. skola zatvorena, a objekti predani na upravljanje gradu. Lokacija Murat je danas pod upravljanjem MUP-a RH.

Mogu vam i staviti nekoliko fotografija :-) .
Na vrh Go down
013gonzo
Poručnik
Poručnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   20.11.15 12:29

Dobrodošao Marek  bounce

Nema problema sa kačenjem slika, ali mora da prođe određeni vremenski period
od prijave na forum dok dobiješ dozvolu za to (kačenje slika).
Pripazi samo da tom prilikom nisu u kadru oznake / zastave / amblemi HV ili MUP RH,
da ne se ne bi odmarao u Banovcima.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18520
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   20.11.15 12:36

@013gonzo (citat):
Pripazi samo da tom prilikom nisu u kadru oznake / zastave / amblemi HV ili MUP RH,
da ne se ne bi odmarao u Banovcima.

U drugom postu su aktualna pravila:

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t640-u-vezi-avatara-obiljezja-slika-i-multimedijalnih-prikaza

Na vrh Go down
Darex
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   20.11.15 14:19

Marek, 
Ti si rođen one godine kada sam ja odslužio vojni rok :-)
Imao sam tu sreću da letos posetim Jasku i da obiđem svoju bivšu kasarnu.
Znam da je jedno vreme služila kao dočasnička škola HV.
Mislim da je od nje danas samo u funkciji fudbalski teren, na kom trenira lokalni klub. 
A u prostorijama nove zgrade u kojoj smo bili smešteni mi vezisti, izviđači i pešadinci, sada se nalazi neka firma. To prenosim svoja zapažanja, jer, kako sam već rekao, bio sam u kasarni u avgustu ove godine. 
Emocije su me preplavile dok sam šetao u krugu kasarne. Imao sam utisak da su još uvek prisutni duhovi svih onih starešina i vojnika koji su služili sa mnom. Neobjašnjivo, ali kao da sam mogao videti siluete i čuti žamor svojstven jednom uobičajenom danu u kasarni te davne 88/89. 
Čak sam video i kućicu u kojoj je bila tel. centrala u kojoj sam radio dan - noć. Taj osećaj se ne može tako lako opisati, treba ga doživeti. 
Inače, Jastrebarsko je simpatično i lepo uređeno mesto. 
Pozdrav iz Beograda.
Na vrh Go down
Marek
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-11-19

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   20.11.15 17:34

Hvala na lijepim rijecima.

U pravu si, na nogometnom terenu trenira lokalni klub. Ostalo nista nije u funkciji. Steta sto ti objekti propadaju.

Fascinantno mi je to kako mnogo ljudi koje poznajem s lijepim sjecanjem govore o sluzenju vojnog roka u JNA. Moj tata uvijek govori da su u JNA isli decki, a vracali se muskarci.

Sto se tice skladista Murat, tamo nikad nisam bio unutra, iako bih to volio vidjeti.

Da li mozda netko ima slika toga dijela, ili moze ovdje ispricati kako je bilo u Muratu ?
Na vrh Go down
Krasojevic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2015-11-28

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   23.01.16 18:46

Skladiste municije Murat je bilo moje prvo strazarsko mesto, pa mozete zamisliti misli koje su mi tutnjale kroz glavu dok sam stajao na strazarskom mestu usred sume, u mrklom mraku.
Prve sedmice sam umirao od straha, jer su grane visokog drveca tokom noci proizvodile zvuke koje su strah i mrak pretvarali u iluzije koraka koji su se priblizavali, tako da sam te prve sedmice imao cula koja su radila 120%. Ipak, sada kada sam prizivao secanja na to skladiste, javile su mi se slike vestacki napravljenih brezuljaka ispod kojih su se nalazili magacini sa municijom, price da su u pojasu od 6 metara sa druge strane bodljikave ograde instalirani senzori koji reaguju na tezinu, da bi podigli alarm u slucaju da neko proba da se priblizi. 
A nisam mogao da se setim gde smo spavali i gde se nalazila strazarska kuca? Mozda je razlog da sam tada bio "guster" i prilicno zbunjen novom situacijom?
U svakom slucaju, tokom te dve nedelje strazarenja u Muratu, tokom jedne noci sam se zakleo samom sebi da cu ozeniti moju tadasnju verenicu ako sve prodje u redu i ziv se vratim u kasarnu. Na kraju sam odrzanje i obecao.
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   23.01.16 19:12

Krasojevic, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
bestrzajac2
Gušter
Gušter

Broj komentara : 19
Član od : 2014-05-30
Dob : 46
M(j)esto SLAVONIJA-RH

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   18.02.16 14:37

darex jesi nabildan   Laughing, s čime se ti baviš, nešto si mi poznat ...
i šta kažeš na vojarnu.. jad i bjeda...strašno...
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter

Broj komentara : 47
Član od : 2016-02-23

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   23.02.16 12:15

pozdrav svima, radio sam u kasarni u jastrebarskom, manje više pregladao sam postove i vidim neke upise koji baš nisu toćni, pa ću se osvrnuti na te upise kako bih to
ispravio , i drago mi je da postoji ovakav jedan forum, još jednom pozdrav svima
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   23.02.16 12:22

zastavnik l klase Joakim Slavonski.nažalost umro prije neki dan sahranjen u đurđevu pored nonog sada
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   23.02.16 12:35

vlada krasojević, o kome se radi

"""Pa prica o starijem vodniku poreklom iz Novog Sada, koji je ozenio kcerku lokalnog imucnog jastrebarskog zemljoradnika, pa se vozao u novom BMW-u i ziveo i privatnoj, trospratnoj kuci. Bas bi me interesovalo da saznam da li je ostao u Jastrebarskom nakon raspada vojske i povlacenja?"""
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   23.02.16 12:45

darex sa bg tablicama nema problčema u jastrebarskom

"""""Prolazio sam pre desetak godina pored Jastrebarskog, putujući u Karlovac. Žao mi je što nisam svratio, ali nisam imao vremena, a i ne znam baš sa BG tablicama da li bi bilo zgodno. Doduše, u Karlovcu uopšte nisam imao problema zbog tablica, a dosta sam se vozikao po gradu.""""
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   23.02.16 13:05

miki69,

""" je formirana nekakva četa koju je kapetan Čedo Grbić odveo na Kosovo"""

iako sam u to vrijeme radio u kasarni ovo je prva "vijest" koju sam čuo, nikakva četa nije išla na kosovo niti bili gdje drugdje (ako izostavimo događaje koji će kasnije uslijediti)
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   23.02.16 13:12

miki69,

""""Zanimljivo je kako sa nekim provedeš dosta vremena, a ko da je prošao pored tebe i nesjetiš ga se,a neko ti sa dva tri gega ostane u vječnom sjećanju.Kad pomenu Surlu,dobro si ga opisao,a Ivetića sam zvao Čarls Bronson (takav lik).Znao je biti zeznut,ali i da stane na stranu vojnika.Sjećam se jednog ručka,vojska stoji na liniji za podjelu klope,kad prilazi str.vodnik Nedeljković(facko) i nešto riba vojnike.Da je to trajalo kratko mislim da se Ivke ne bi ni umješao,ali pošto je u tom trenutku i on jeo vjerovatno mu je zasmetala ta galama i zvocanje bez razloga.
Ustane ti zaćo pa kad je dreknuo na vodnika:Vodniče šta radiš tu,ko ti je dozvolio da maltretiraš vojsku,je li tvoje da praviš red i disciplinu ili dežurnog oficira,da mi se javiš za 20 minuta u kancelariji na raport.U trpezariji muk,vojska se smješka iz prikrajka,vodnik se pogubio i izađe napolje.Od tog dana respekt vojske prema Ivketu je porastao mada su ga se kao bezbjednjaka klonuli""""

ovo je totalno netočno, zastavnik o kojem govoriš NIKAKO nije mogao pozvati st.vodnika o kojem govoriš na  NIKAKAV raport nije mu ni bio pretpostavljeni a samo pretpostavljeni stariješina mogao je podčinjenog pozvati na raport
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   23.02.16 13:17

miki69,

"""Gimi je bio strah i trepet,njegova je bila poslednja,džudista(pričalo se da je otresao nekog nadređenog i za to izgubio čin)."""

gimi (agim maljoku) nije izgubio čin i na nikaga se nije "otresao" ne branim nikoga samo radi istine
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   23.02.16 18:31

@miki69 (citat):
Ovako Dare,Sinđu i tebe  sam prepoznao još na prvoj slici,što se tiče potpukovnika  mislim da je u pitanju ppuk Trajkovski,pušio je ko smuk. Mislim da je bio načelnik za operativne poslove i pozadinu.Ako se nevaram u prvom momentu kad je Popov izvršio samoubistvo,on je bio vd komandanta brigade,a onda je tu ulogu preuzeo Vid Rodić.
Neznam gde ste bili ,ali ovo definitivno nije spomenik na Kozari,ono što ti još mogu reći da mi se čini da je  najkrupniji lik na ove dve slike stariji vodnik Đenadić poznatiji kao Đenka.On i Gimi su momcima iz MČ ostali u posebnom sećanju.Žao mi je zbog Dunje, da je živ mogao bi ti to potvrditi.Ovu drugu dvojicu oficira nemogu da prepoznam,vejrovatno neko iz doma JNA.sliku čim nađem šaljem,a važi se i ovo za Vuleta.Što se tiče slika iz kasarne niste se vi uzalud zvali rod veze hehehe Cool .
ne nije to trajkovski nije bilo p.pukovnika tog ptezimena to je murat erović
Na vrh Go down
Darex
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   26.02.16 10:22

Bestrzajac, hvala na komplimentu. 
Bavim se sportom koliko mi obaveze dozvoljavaju. Nekad je to više, nekad manje, ali važno je da se čovek ne preda. Inače, moja pravnička struka nema veze sa sportom, ali ceo život sam fizički aktivan, pa me to održava Wink.
Ne znam odakle sam ti poznat, služili smo vojni rok u različito vreme.
A kasarna je bleda slika nekadašnjeg zdanja.
Šteta, bio je to stvarno lep objekat, za primer.
Na vrh Go down
Darex
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   26.02.16 10:40

Poštovanje Feniks48. Vidi se da barataš sa dosta podataka, očigledno tebi još uvek dostupnih. 
Samo što je prošlo dosta vremena od kada smo mi služili vojsku, pa ljudi u komentarima i opisima ponekad i pogreše, što je sasvim normalno. 
Teško je setiti se svega i svakog do tančina, pa sve to treba prihvatiti s izvesnom dozom rezerve. 
Miki69 je dosta verno opisao šta je njemu ostalo u sećanju, ali ostavio je prostora i za drugačiju verziju događaja, jer je i on ponekad prenosio ono što su njemu drugi rekli (kao u vezi Agima Maljokua). 
Ne verujem da ti je namera isključivo kritika i ispravljanje tuđih grešaka, već pre mislim da želiš da samo istina izađe na videlo. Ali nekad je i improvizacija zanimljiva, naravno ako nije zlonamerna. 
Uveren sam da bi nam, osim što stvari dovodiš u neki red, bila dragocena i tvoja iskustva iz kasarne, a siguran sam da ih imaš napretek. A siguran sam, sudeći po tvojim komentarima, i da sećanja na to nisu izbledela Wink
Pozdrav!
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   26.02.16 16:03

@Darex (citat):
Poštovanje Feniks48. Vidi se da barataš sa dosta podataka, očigledno tebi još uvek dostupnih. 
Samo što je prošlo dosta vremena od kada smo mi služili vojsku, pa ljudi u komentarima i opisima ponekad i pogreše, što je sasvim normalno. 
Teško je setiti se svega i svakog do tančina, pa sve to treba prihvatiti s izvesnom dozom rezerve. 
Miki69 je dosta verno opisao šta je njemu ostalo u sećanju, ali ostavio je prostora i za drugačiju verziju događaja, jer je i on ponekad prenosio ono što su njemu drugi rekli (kao u vezi Agima Maljokua). 
Ne verujem da ti je namera isključivo kritika i ispravljanje tuđih grešaka, već pre mislim da želiš da samo istina izađe na videlo. Ali nekad je i improvizacija zanimljiva, naravno ako nije zlonamerna. 
Uveren sam da bi nam, osim što stvari dovodiš u neki red, bila dragocena i tvoja iskustva iz kasarne, a siguran sam da ih imaš napretek. A siguran sam, sudeći po tvojim komentarima, i da sećanja na to nisu izbledela Wink
Pozdrav!
poštovanje darex, ne nije mi ni u kom slučaju ispravljanje tuđih grešaka, da improvizacije su zanimljive, al kako ovdje nema osoba o kojima govorimo pa kak se veli, da se i istina bar zna.

a šta se tiče iskistava il događaja evo jednog: davno je to bilo, 77,78, 2.okb.2.tč u 3.tv bio vojnik, slovenac inače, grmič jože komandir voda bio levačćić antun. jože bio dosta dosta problematičan, inače karatista. poslije par mjeseci prebačen u moj vod i malo pomalo postao jako dobar vojnik, jednom mu došla u posjetu djevojka ou ljubljane sa autom spačekom (on za volanom), ja ih vidim na benz.pumpi, dao mu prenoćište za hotel jasku, iako mi je bilo jasno da do ljubljane stignu vrlo brzo, kad se skidao on mi reče da je uvijek kad sam mu dao prenočište išao za ljubljanu, a ja mu velim da znam čak mu i pokažem sliku gdje je slikan u ljubljani (tamo sam imao prijatelja koji mi je to odradio) lijepo smo se pozdravili a poslije i čuli nekoliko puta telefonom

pozdrav
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   26.02.16 16:14

ima još jedan zaista nevjerovatan slučaj. u mpč 2.okb. vojnik boškalio (buškalio, prošlo puno vremena 80 il 81) mihailo popeo se na drvo iza nove zgrade, vezao opsaačem i nije htio sići, kumili, molili al on nikako dolje, pripremili i strunjače ako bi se htio baciti, al ništa ne pomaže, meni dokurčilo i kažem donesite pilu i rušite drvo, miša ti poljubim sišao mihajlo brzinom brzog vlaka
Na vrh Go down
Krasojevic
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   27.02.16 22:45

Poruka za Feniks48: da li bi bio ljubazan da mi kazes (ako se naravno secas) sta se desavalo sa sledecim vojnim licima koji su bili na sluzbi u Jastrebarskom tokom 1985-e i 1986-e godine:

Kapetan I klase Srecko Mihajlovic
Porucnik Nenadov
Kapetan I klase Ivan Becir

Od ostalih, secam se jednog kapetana I klase, rodom iz Smedereva, visok, sa brkovima, koji je bio ozenjen kuvaricom koja je radila u kasarni (mislim da je bila rodom iz Jastrebarskog).

Bilo bi mi drago da me neko podseti i na ime lekara koji je vodio ambulantu u kasarni, a bio je zagrebcanin, bas fini gospon...da kazemo purgerski.

Hvala unapred.
Na vrh Go down
Krasojevic
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   27.02.16 22:56

@feniks48 (citat):
vlada krasojević, o kome se radi

"""Pa prica o starijem vodniku poreklom iz Novog Sada, koji je ozenio kcerku lokalnog imucnog jastrebarskog zemljoradnika, pa se vozao u novom BMW-u i ziveo i privatnoj, trospratnoj kuci. Bas bi me interesovalo da saznam da li je ostao u Jastrebarskom nakon raspada vojske i povlacenja?"""

Postovani Feniks48, sto se tice podooficira koji je bio ozenjen u Jaski, secam se da je radio u magacinu u kome su se, izmedju ostalog, delile uniforme, cizme i slicno. On je bio visok i lep covek, sa dosta bele kose iako, prema mom secanju, nije bio star. Vozio je zeleni BMW i govorilo se da ne zivi u vojnim zgradama preko puta kasarne, vec u kuci koju mu je ustupio tast.

Hajde, javi se, da nastavimo razgovor o jednom od najuzbudljivijih perioda koje sam imao  u zivotu.

Hvala unapred.
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   28.02.16 9:45

čini mi se da znam o kome se radi, aki da bih bio siguran, koje je to godine bilo, da se ne zaletim, ja sam u jaski bio od 75.

pozdrav

da provjerio sam inicijali M.A. tast mu je bio mesar u jsaki a on A.M., je imao stan u vojnim zgradama pored kasarne, jedini u to vrijeme imao takav auto

koje godine si ti bio u jaski i kod koga (mislim jedinica)
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Jastrebarsko VP 2465   Today at 23:03

Na vrh Go down

Jastrebarsko VP 2465
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 10/13Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Jastrebarsko VP 2465
» Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)