FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

Kraljevo Ribnica VP 8415

Go down 
AutorPoruka
covik
Gušter
Gušter

Broj komentara : 17
REPUTACIJA : 1
Član od : 2012-12-25

KomentarNaslov komentara: Kraljevo Ribnica VP 8415   25.12.12 22:26

Pozdrav svima na forumu

Služio sam JNA od novembra 84 do decembra 85 u Kraljevu vp8415,obuka nakon toga mjesec dana kao instruktor B i C kat.ostatak u komandi stana.

Ima li netko na forumu da je bio tamo u to vrijeme?
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 435
REPUTACIJA : 32
Član od : 2011-06-15

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo Ribnica VP 8415   02.10.13 10:54

Na vrh Go down
stefilan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
REPUTACIJA : 0
Član od : 2013-11-12

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo Ribnica VP 8415   12.11.13 22:00

Kraljevo Ribnica 1988-89...ima li neko iz tog vremena stražar
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3336
REPUTACIJA : 561
Član od : 2012-10-22
Dob : 51
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo Ribnica VP 8415   12.11.13 22:13

stefilan, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
fora245
Gušter
Gušter

Član od : 2013-11-15

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo Ribnica VP 8415   16.11.13 22:43

imali tko iz raške  86-87
Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo Ribnica VP 8415   12.04.15 14:58

@miki69 (citat):
Slažem se sa dpuric i Brkakoguarom,što se tiče čačkanja oko događaja vezanih za  dešavanja iz skorije prošlosti.Bio sam prisutan kada su se kroz priču sastali vozač tenka t-84 iz kolone u SLO i pilot koji je gađao istu.Umalo glava nije pala,a sve sticaj nesretnih okolnosti.Više sam za spominjanje dobrih vremena i anegdota iz tog vremena.Sve pohvale za ekipu koja je postavila temu vojničke pjesme Very Happy .Kad sam čuo ITD bend,ZANU i Dire Straits neka me jeza prođe.O pjesmama koje su se pjevale dok se uvježbavao strojevi korak da ne pričam.Darex sjećaš li se kad zasvira buđenje,a poslije toga ide legendarna rečenica:Temperatura zraka je ...,do pojasa goli,izađeš na pistu a ledara samo takva,a onda :Trčećim korakom!!! pale 
Pitanje za dpuric,Je li Beranovac još u sklopu vojske ili je poligon prešao u privatno ili opštinsko vlasništvo.Zna li mi ko reći iz Jaske ili okoline da li još postoji ona kros staza na kojoj su se održavale trke i bilo pripremno polaganje za posade CAMEL TROFY-a?
Beranovac je jos uvek u sklopu Auto-nastavnog centra (u stvari ostala je jedna ceta samo, ako se ne varam). Poligon Beranovac zauzima prilicnu povrsinu a vojske nema pa oficiri i podoficiri - trimere, motorne testere i grabulje i pravac Beranovac vojnik .
Na vrh Go down
bestrzajac2
Gušter
Gušter

Broj komentara : 19
Član od : 2014-05-30
Dob : 47
M(j)esto SLAVONIJA-RH

KomentarNaslov komentara: Ribnica   12.04.15 15:57

beranovac-gdje je to?
Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo Ribnica VP 8415   12.04.15 16:21

Beranovac je poligon u okviru Auto-nastavnog centra JNA u Kraljevu.
Na vrh Go down
stepa
Gušter
Gušter

Broj komentara : 26
Član od : 2013-06-24
Dob : 53
M(j)esto kikinda

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo Ribnica VP 8415   08.06.15 20:40

@fora245 (citat):
imali tko iz raške  86-87
Ja sam bio septembar 86-mart 87 na stažiranju.Učestvovao na vežbi SKOK 86 ili GOLIJA 86.Bio u MPOAD-u na MT-12.100mma posle na PORB-i (maljutke)
Na vrh Go down
jernej jerman
Gušter
Gušter

Član od : 2016-12-03
Dob : 47
M(j)esto koper

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo Ribnica VP 8415   03.12.16 17:49

@stefilan (citat):
Kraljevo Ribnica 1988-89...ima li neko iz tog vremena stražar
ima ali 89-90 6 četa tezejac junska klasa
Na vrh Go down
voja64
Gušter
Gušter

Broj komentara : 72
REPUTACIJA : 5
Član od : 2016-11-14
M(j)esto Srpski Itebej-Banat

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo Ribnica VP 8415   02.04.17 17:40

Na Beranovačkom autodromu je polaganje vozačkog ispita imala i cela moja klasa SVŠ KoV iz Sarajeva u zimu 1980.g.
Pritom smo jedna od poslednjih generacija koja je polagala po starom ZOBS koi je kasnije menjan.
Po starom se zakonu u JNA polagalo za vojnu vozačku dozvolu.
Pri tome smo mi iz cele te generacije polagali vojnu B pa je obuka bila na svim vozilima u Ribničkoj kasarni  od kampanjola raznih fela do tada testiranih FAPova 2026.
Samo polaganje je mahom bilo na TAM 4500-5000,kako se kome zalomilo.
Polaganje se odvijalo u dva dela i to iz polaganja testova u kabinetima centra i nakon posebnog dela poligone vožnje u samom ispitu su po prvi put uključivani i civilni saobraćajni milicioneri u vožnji na relaciji Kraljevo-V.Banja-Trstenik i obratno.
Svaki od polagača je dobijao po jednu deonicu za svoje pokazivanje umeća a na kraju su nam saopštavali ko je položio a ko je ostajao na dodatnoj nastavi.
Pošto je sam ispit bio pred novogodišnji praznik 80/81 svi koji su pali su novu čekali u Ribnici i obližnjim kafanama.
Komandant kasarne je ako se dobro sećam bio ppuk Boteri.
Na našu veliku žalost svi koji su bili punoletni do maja 1982 su svoje vojne B mogli da prevedu kao civilneB,C i E a mi mlađani smo u toj gunguli u izmenama ZOBSa ostali brez E kategorije.
Pošto sam ja u službi mnogo vozio sve što mi dođe pod ruku o svom sam trošku kasnije išao u civilnu auto školu u Obrenovcu i polagao ostatak nedostajućih kategorija pa sam tako dopunio i E i D uz ranije polagane B i C.
Tako sam sve kompletirao osim A kategorije a evo i slike stare i nove vozačke koja sve kaže.

Uzgred u toku službe u JNA sam zbog obilja mašina na gusenicama i olaganja za poslužioca tenka sa lansirnim mostom MT-55A polagao i vojnu C koja mi je ostala u selidbi negde a glasila je za upravljanje svim guseničnim sredstvima.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo Ribnica VP 8415   

Na vrh Go down

Kraljevo Ribnica VP 8415
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Kraljevo Ribnica VP 8415
» kasarna Ribnica-Kraljevo V.P.8415, jun 91
» VP 1293 Ribnica