FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kasarna Petrovac na Mlavi

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18471
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   09.04.13 16:09

@janeztrdi (citat):
Dok, radujem se da sam ti pomogao da se vratiš malo u vojničke dane, isto i meni nekad kad pomislim kako je bilo u ono vrijeme kad smo služili narodu, i šta smo sve radili u toj kasarni, a vidi sad kako izgleda.

Odlične slike Janez! Wink Very Happy
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 572
Član od : 2012-12-29
Dob : 47
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   09.04.13 18:46

@Max Blitz (citat):
@janeztrdi (citat):
Dok, radujem se da sam ti pomogao da se vratiš malo u vojničke dane, isto i meni nekad kad pomislim kako je bilo u ono vrijeme kad smo služili narodu, i šta smo sve radili u toj kasarni, a vidi sad kako izgleda.

Odlične slike Janez! Wink Very Happy

Hvala ti Max,trudiču se i dalje!
Pozdrav
Na vrh Go down
1983
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2013-05-05

KomentarNaslov komentara: 1983   05.05.13 18:38

Evo mene stari vojnik na forumu Very Happy

I ja sam bio gušter v kasarrni petrovac na mlavi, bio sam aprilska klasa 1983 - minobacacki vod. Fotke koje ste slali me sečaju na one davne dane u vojsci.
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3168
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   05.05.13 19:05

1983, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   05.05.13 20:17

Dobrodošao 1983,

radujem se da su te fotke malo vratile u one dane kad si služio JNA.Ako se sječaš koje priče, dejeli je sa svima nama.

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   10.05.13 20:27

Pozdrav svima

samo da vam kažem da sam dobio nešto novih fotki kasarne , koje ču da objavim odmah kad stignem.Fotke je snimio moj prijatelj Drago, kad je pre par godina posjetio Petrovac na Mlavi, koji je isto tako kao ja služio vojsku u bivšoj kasarnii(septembarska klasa 1988 godine).

Izvinjavam se svima i popravljam informaciju-fotke su bile snimljene 3.maja ove godine,fotkao je moj prijatelj Drago koji je služio u Petrovcu na Mlavi, septembarska klasa 87 godine a ne 88 godin kao što sam prije napisao!

Puno vas pozdravlja Janez

janeztrdi: komentar modifikovan dana: 12.05.13 16:24; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   10.05.13 20:45

evo prve

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   10.05.13 20:47

još jedna

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   10.05.13 20:48

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   10.05.13 20:49

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   10.05.13 20:50

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   10.05.13 20:51

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   12.05.13 11:48

Evo još jednu fotku koja još nije bila objavljena.Ovo je bio ulaz u zgradu komande u kasarni Petrovac na Mlavi-tu unutra sam ja radio!

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   12.05.13 11:49

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   12.05.13 11:50

još jedna fotka bivše kasarne

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   12.05.13 11:53

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   12.05.13 11:54

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   13.05.13 11:26

@sasa x (citat):
Pozdrav Janez, ova trojica su tvoji klasici, vozaci bvp/a, ne znam dal ih se secas, ako ne, nije strasno, ja sam dosta njih zaboravio. Inace.nedugo po vasem skidanju, i ja sam zavrsio u komandi, u kafedzinici preko puta tvoje centrale,umesto nekog makedonca, kojeg bi ti morao znati. Ujedno sam bio i kurir komadanta, ime sam mu zaboravio, vozio je zutog ficu i niko ga nije volio,bio je po cinu kap prve klase, to je sve sto mi je ostalo od njega. Stojanovic je i meni bio glavni, ali sam ja imao incident sa komadantom, pa sam pocetkom maja imao taj peh da su me bacili u prekomandu u daleki Prizren. Ipak i pored svega, Petrovac mi je ostao u lepom secanju. Na prvoj slici od one tri gore, vidi se ceo kompleks kasarne, na uglu ove poprecne ulice pri vrhu slike. Slika ispod je spavaonica verovatno prve ili trece cete, dok je na trecoj vidljiv samo prozor od kupatila, secas ga se verovatno, u kakvom je stanju bio. Imao sam preko sto dana straze, sto u kasarni, sto na Zabrdju, tako da dobro poznajem svaki objekat. U trcoj ceti, dok sam bio kod Radakovica, imali smo catu martovca, iz Postojne, ne mogu se setit imena, pretpostavljam da ga znas, on mi je takodje ostao u lepom secanju, kao guster kod njega sam imao poseban tretman. Malo sam te dane potisnuo iz secanja, ali lepo se setiti tih vremena, nacicemo i koju sliku iz tih dana, pozdrav

Zdravo sasa x,reci mi ako se sječaš kako je bilo ime vodniku Stojanoviču,ne mogu nikako da se sjetim?
hvala i pozdrav od Janeza
Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter

Broj komentara : 85
Član od : 2013-01-05
M(j)esto Sremska Mitrovica

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   13.05.13 22:25

Prvo, hvala ti za sve ove slike, mada mi je zao sto sam ih video, mnogo sam se razocarao koliko je sve propalo. Imam i ja zelju da sve to obidjem, nadam se da ce se ukazati prilika kad tad. Nazalost, imena Stojanovicu se ne secam, proslo je 25 godina, evo sad razmisljam, mogu se setiti imena svega par oficira, Lakic Dragan porucnik, Miroslav Radakovic kapetan, Mihal Majtan kapetan, Sipos Stjepan vodník, znam jos par prezimena, nadimaka i to je sve, nazalost. Pozdrav i izvini sto sam malo zapostavio ovaj forum, malo je vremena za sve
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   14.05.13 7:31

Pozdrav i tebi sasa x,
puno je vremena prošlo pa se svega naravno ne možemo sječati.Možda se sjetimo naknadno?Teško je vidjeti kako sve propada ali bar znamo što se dešava sa našam bivšom kasarnom.Ako hočemo vidjeti bar nešto od kasarne moramo požuriti pre nego se sve sruši.Zamolio bi te još za ove oficire koje se sječaš,da li znaš o kojoj četi ili kdje su radili pa ako može mi napiši kad stigneš.
Puno pozdrava od Janeza
Na vrh Go down
Petek
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2013-05-06
Dob : 49
M(j)esto Ptuj

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   15.05.13 22:14

Prva četa: kap 1.klase Živko Kolunđija, vodnik 1. klase Cipiripi
Druga četa : Poručnik Miroslav Radakovič, mlađi poručnik Dragan Lakić
Treča četa: Kapetan Mihalj Majtan, Vodnik 1. klase Šipoš
Stacionar : vodnik Janković
Komandant kasarne-bataljona Major Mile Plavšić, njegov namestnik kap. 1. klase Jovič

Tako je bilo u semptembru 88.
Na vrh Go down
dpuric

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3168
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   15.05.13 22:29

Petek, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   15.05.13 23:22

Tako je druže, ja sam stigao u septembru 88, Plavšića nije bilo, Jović je bio komadant kasarne, a u komandi su još bili st vodnik Stojanović, major Ljubić kojeg je vojska zvala Tata Ljuba, te još jedan major kojem se ne sjećam imena, znam samo da je bio makedonac. Ja sam do prekomande u Prizren u maju 89, radio kao kurir Joviću i kao kafedžija, i sa mnom su u prekomandu otišli kapetan Radaković, vodnik Janjić, vodnik Dukić Siniša iz Majtanove čete, kao i poručnik Destanović Sabahudin, koji je u Petrovcu bio svega mesec,dva.

Iz kafedžinice se posebno sećam dvojice, prvi je bio vodnik čini mi se da se zvao Bartolović Zdravko iz pozadine, pio je nenormalno zaslađenu kafu. Drugi je iz lmb (laka minobacačka baterija) vodnik Fuad, nesećam se prezimena, zvali smo ga Fudo. On je pio duplu kafu iz šolje za čaj, smatrali smo ga za ludaka, a evo sad svi piju iz tih velikih šolja.

Dok sam bio u drugoj četi, komandir voda nam je bio neki potporučnik, gušter, zvali smo ga Her Flik, zato se i ne sećam kako se zove, bio je pljunuti lik iz serije. Šipoš je takođe bio komandir voda, a mislim da je razglas i obuka za operatere u bvp bio njegov reon.

Žao mi je što se ne mogu setiti imena oficira koji je držao pozadinu, odnosno kuhinju, jednom smo zbrisali u restoran Žarac preko puta, na muziku, i ne da nas trojicu nije prijavio i vratio nazad, nego nas je častio pićem i bogami smo se dobro proveli tu noć. Mislim da je po činu bio zastavnik, al nisam siguran, zaključak izvodim na osnovu njegovog stomaka, kojeg je imao popriličnog.

Taj Živko Kolundžija, mi baš nije ostao u prijatnom sećanju, pamtim ga kao iskompleksiranog malog ... koji je koristio svaku priliku da se iživljava na vojsci. Pričalo se da ima visoko pozicioniranog tatu, dal je bio general il tako nešto, koji mu je čuvao leđa. Bilo kako bilo, bio je ubedljivo najneomiljeniji.

Poručnik Lakić je takođe bio lik kog su se svi bojali, al njega smo i poštovali, on je u suštini bio ideal pravog vojnika.

Eto, dotle zasad moje sećanje može da dobaci, ako se setite imena il prezimena još kojeg oficira, napišite, ja mislim da ih nije još mnogo ostalo, veliki pozdrav svim petrovačkim vojnicima

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   16.05.13 10:38

@Petek (citat):
Prva četa: kap 1.klase Živko Kolunđija, vodnik 1. klase Cipiripi
Druga četa : Poručnik Miroslav Radakovič, mlađi poručnik Dragan Lakić
Treča četa: Kapetan Mihalj Majtan, Vodnik 1. klase Šipoš
Stacionar : vodnik Janković
Komandant kasarne-bataljona Major Mile Plavšić, njegov namestnik kap. 1. klase Jovič

Tako je bilo u semptembru 88.

Dobrodošao Petek,radujem se da te nađem tu gore.Da iskreno kažem samo sam čekao kad češ da se uključiš u forum.Za one koji neznaju,ja i gospodin Petek se več znamo i smo več kontaktirali.On je ta osoba koji mi je poslao slike,da možemo vidjeti kako naša bivša kasarna danas izgleda.(bio u posjeti grada pre nekoliko dana)
Vjerujem da če nam odsad dalje sam najbolje ispričati što god se sjeti,možda još pronađe koju fotku i je stavi da je možemo svi vidjeti?
Kad si napisao ko je bio kap.1.čete,odmah sam se ga sjetio,Živko Kolunđija-kad sam stigao u kasarnu sam bio neko vrijeme kod njega u četi,tek sam onda otišao u komandu. Možda se sječaš kako se zvao kap. 1.klase Jovič?

Puna pozdrava od Janeza
Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   16.05.13 19:54

Jović Radenko.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Today at 12:41

Na vrh Go down

Kasarna Petrovac na Mlavi
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/14Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Petrovac na Mlavi
» Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad...
» ZAGREB Kasarna Maršal Tito 1986-1989.
» Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81
» Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!