FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kasarna Petrovac na Mlavi

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next
AutorPoruka
sasa x
Gušter
Gušter

Broj komentara : 85
Član od : 2013-01-05
Dob : 47
M(j)esto Sremska Mitrovica

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   02.03.16 17:28

Na vrh Go down
illyan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 18
Član od : 2012-02-16
M(j)esto Bjelovar

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   02.03.16 21:22

Saša slike su ekstra. Zbilja su me vratile tolike godine unazad. Naravno šteta je što sve propada, no takva su vremena. Pokušavam si složiti što precizniju sliku svega pa koliko sam shvatio ti si negdje u blizini. Možda znaš preciznije ulicu u kojoj je kasarna da ju pokušam pronaći preko google maps volio bi složiti sliku iz zraka gdje je koji objekt. Vjerujem da ću uspjeti dobaviti koju sliku iz vremena 80-tih i prikvačiti je na forum.

Buni me ovo sa Šaćirom nekako mi zvoni u glavi kao da je on otišao u prekomandu dok sam ja služio.
Nekada smo pričali gdje je ko služio pa postoji i mogućnost da sam sreo nekog od tvoje klase da mi je to ispričao a mozak loše procesuirao i spremio,
Na vrh Go down
illyan
Gušter
Gušter

M(j)esto Bjelovar

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   02.03.16 21:33

Uspio sam pronać na karti

Prekoputa Delta marketa
Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   02.03.16 21:56

Jeste, preko puta delta marketa, sa satelita to izgleda kulturno, pod konac, ali je baš propalo.
Da sam baš blizu, nisam. Imam nekih 210 km do Petrovca, ali sam pretprošlo leto, jedno jutro listajući ove iste strane,u pet minuta prelomio. Seo u auto, otišao da vidim, i srce mi bilo puno. Žao mi je samo što sam bio sam.
Na vrh Go down
gavric
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-03-03

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   03.03.16 21:03

i ja sam tu sluzio vojsku sa JANEZOM TRDINOM, KAHRIMANI VESELI, JUSUFOVIC BILAL
Na vrh Go down
gavric
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-03-03

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   03.03.16 21:15

MOLIM TRDINU JANEZA DA ME POTRAZI PREKO FEJSA
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 572
Član od : 2012-12-29
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   06.03.16 16:08

Zdravo ljudi,prošlo je nešto vremena kad sam zadnji put bio tu gore pa vidim da se malo promjenilo,no ne promjenilo našao se tu moj drugar Gavrič Marijan iz Varaždina.jako sam se razveselio kad sam vidio da je tu gore i Marijan,šteta je samo što su se sve slike izbrisale koje sam stavio gore pa izgleda da ču morati još jednom da se malo potrudim.Žao mi je Marijane ali nemam fejsa tako da se tamo ne možemo nači ali molim te slaču ti privatnu poruku i napisati email pa se nadam da čemo moči malo popričaati i izmjeniti mobi i možda se dogovoriti da se vidimo-nikad se nezna? Stvarno sam se razveselio kad sam vidio da si našao ovaj naš forum. Moram i Saša x da pozdravim i da mu zahvalim što je objavio stvarno dobre fotke naše bivše kasarne.Ali kao što je več kazano mnogo puta ŽAO mi je što sve tako propada.

Puno pozdrava svima od Janeza
Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   08.03.16 19:25

Pozdrav svima,i tebi Janez, nadam se da ćeš naći vremena da ponovo staviš svoje stare slike da nam malo nostalgija proradi. Tvog druga poštara Gavrića se dobro sećam, kada smo kao gušteri željno čekali na pisti da se pojavi sa pismima od kuće. Bilo mi je interesantno, kako je vreme prolazilo tako je i pošta sve slabije stizala, na kraju se iznenadiš ako ti uopšte išta stigne. Zato ga i pamtim, dok npr. uopšte se ne sećam ko je posle njih bio u pošti iako sam radio u komandi
Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   08.03.16 19:28

Put na nekih desetak km od Petrovca, da nije bilo navigacije, mislio bih da sam zalutao
Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   08.03.16 19:30

Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   08.03.16 19:32

Sad već znam gde sam
Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   08.03.16 19:38

Jeste da je zaraslo, ali se vidi
Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   08.03.16 19:42

Zgrada u kojoj je bila gradska pošta
Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   08.03.16 19:46

hotel Central
Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   08.03.16 19:49

pogled na autobusku stanicu
Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   08.03.16 19:52

mislim da je većina naših slika izrađena ovde
Na vrh Go down
illyan
Gušter
Gušter

M(j)esto Bjelovar

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   08.03.16 21:52

@sasa x (citat):

mislim da je većina naših slika izrađena ovde

Da istina. Upravo sam danas kod mame pregledavao slike ne bi li pronašao koju sliku i pronašao baš tu iz tog studio. Malo dalje je mislim bila neka slastičarna gdje smo kupovali one ušećerene pečene jabuke.
Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   09.03.16 21:06

Godine čine svoje, tako da nisam siguran dal je bila slastičarna na toj strani, ovo je prema domu jna, znam da je bila u toj ulici neka kafana u koju smo išli, ali je nisam ugledao. Isto tako, nisam prepoznao  ni dom jna, a bio je baš vruć dan, nigde nikog da priupitam, tako da sam bio baš kao pao s Marsa. Najgora varijanta je otići sam, ali tako je ispalo.
Na vrh Go down
Dok
Gušter
Gušter

Broj komentara : 30
Član od : 2013-03-23

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   25.03.16 20:15

Pozdrav svima i hvala za slike..........baš gledam ima i nešto slika iz grada kao pošta, i hotel nikako da se sjetim dali je toga bilo 1975. a autobusnu stanicu pamtim dočekale su nas guske bilo je nekih nastamba kombinacija cigle i drveta baš starinsko.....
Prošlo je 40god. i u gradu sam bio možda svega 2 puta i to kada sam došao u kasarnu i posle aaa..... nemam pojma možda je to bilo i prvo i zadnje ne računajuči prevoz kamionom u požarevac u prekomandu.
Ostali izleti van kasarne su bili mobilizacijske uzbune i vježbe na deonicama kako su to tada zvali.
Da sada sam se sjetio i još je bilo izleta u sela Šetonje Žagubica Veliko i malo Laole mislim da se zadnje tako zove nek me neko ispravi.
Uhvati me ponekad velika želja da dođem u petrovac ali ............ Crying or Very sad
Na vrh Go down
Dok
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   25.03.16 20:22

Bilo bi mi drago da se javi Agim Polisi iz Struge ili neko ko ga zna, koji me učio albanski jezik, bio je pravi drug.
Na vrh Go down
Dok
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   27.03.16 19:07

Bio sam septembarska klasa i baš u to vrijeme mislim negdje u 10mj. izbila je tuča u jednoj kafani bilo je i noževa tada je jedan desetar malo piknuo civilnog milicionera tako da smo dobili zabranu da idemo u grad a posle i u sve kafane no to je važilo samo za guštere a stariji i oni sa činovima su išli u grad a posebno su se isticali pijani vodnici Very Happy
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 572
Član od : 2012-12-29
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   28.03.16 9:13

Da, Dok,tako je bilo daljne 25-30 godina unazad,ipak se je lijepo prisjetiti  starih vremena.Kako god okreneš bilo je to nezaboravno.Polako ču počet opet objaviti slike koje su bile izbrisane sa foruma,još mi uvijek nije jasno žasto?Nadam se da ču jih sad objaviti tako da zauvijek ostaju.

lijep pozdrav svima od Janeza
Na vrh Go down
Dok
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   29.03.16 15:10

Pozdrav svima,Janez meni je prošlo 40god. od dolaska u petrovac puno je to godina i sjećanja su prilično izblijedila.Više se sjećam topčidera i toga vremena,tamo je bilo puno bolje.
Na vrh Go down
francturk
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2015-11-07
M(j)esto Ptuj

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   29.03.16 19:02

Ojjjjjj svima koji ste služili u Petrovcu na Mlavi.
I ja sam puno toga zaboravio, pa se sada posle 37 godina pitam dali je "topčider" mjesto gdi smo vježbali ili to znači nešto posve drugo. Riječ mi je poznata ali nikako da je usporedim sa nečim. Sječam se Kamenovog pa Ždrela, sve ostalo mi je otišlo.
Uz tu priliku moram zahvaliti kolegu iz Srem. Mitrovice za snimke, koje su i mene podsjetile na vreme kad smo glavnom ulicom grada tjerali guske a u krugu kasarne kupili lišče, sve ostalo bili su snovi. Dragi priatelji ako svega toga nismo doživjeli, ne bih se ni sada podsečivali.
Svima hvala za istorijske uspomene, naročito pa svima sve dobro i ugodan vjetar na vašom brodu kroz život!
Pozdravlja vas Franc iz Ptuja (78/79) !
Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   30.03.16 11:14

Pozdrav svima, eto vi starija generacija se sećate gusaka i nakon četrdesetak godina, znači memorija i nije tako loša. Ja ih nešto ne pamtim, u moje vreme 88/89, čini se da su već otišle u istoriju. Franc, Topčider je deo Beograda, ima velika kasarna u kojoj je Dok odslužio ostatak vojnog roka.

Ne znam dal se vidi, na kraju ulice je autobusna stanica, pošta je sa desne strane, plavi prozori

Sa istog mesta, al u suprotnom pravcu, put prema kasarni, gusaka nema Smile
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Today at 13:15

Na vrh Go down

Kasarna Petrovac na Mlavi
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 13/14Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Petrovac na Mlavi
» Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad...
» ZAGREB Kasarna Maršal Tito 1986-1989.
» Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81
» Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!