FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeObjaveRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

Kasarna Petrovac na Mlavi

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14
AutorPoruka
Dok
Gušter
Gušter

Broj komentara : 30
REPUTACIJA : 1
Član od : 2013-03-23

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   30.03.16 12:39

Saša X hvala za slike i nekako sam dobio volju da idem u Petrovac pa ako se odlučim pozvat ću Janeza i tebe za vođu puta pa da se malo družimo Smile
Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter

Broj komentara : 85
REPUTACIJA : 1
Član od : 2013-01-05
Dob : 48
M(j)esto Sremska Mitrovica

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   02.04.16 16:25

Naravno Dok, za takav izlet uvek raspoložen Very Happy
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 574
REPUTACIJA : 11
Član od : 2012-12-29
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   09.09.16 19:52

pozdrav ljudi,dugo me nije bilo tu gore,izvinjavam se.Dok i Sasax ,ako se odlučite sa puno radosti se i ja pridružim vama na posjeti grada petrovac na Mlavi.

Pozdrav svima od janeza
Na vrh Go down
Gorica 660
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 988
REPUTACIJA : 3
Član od : 2016-06-20
Dob : 46
M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   14.09.16 15:10

Koliko je otprilike vojske bilo u kasarni u Petrovcu na Mlavi i koji su bili rodovi vojske ako se sjećate !?

Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   18.09.16 19:57

Gorica 660 (citat):
Koliko je otprilike vojske bilo u kasarni u Petrovcu na Mlavi i koji su bili rodovi vojske ako se sjećate !?

zdravo gorica 660,Ne sječam se koliko je bilo vojske u Petrovcu(ali nije to bila baš jako velika kasarna) ,bio  je večidio oklopna jedinica,bilo je dosta oklopnih vozila BVB M80,takođe je bila tu i pešadija!!

Pozdrav Janez salutiranje
Na vrh Go down
Gorica 660
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 988
REPUTACIJA : 3
Član od : 2016-06-20
Dob : 46
M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   18.09.16 20:44

Zahvaljujem janeztrdi na odgovoru, pitao sam to iz razloga što sam kao dječak u nekoliko navrata boravio u Petrovcu, kako kod nas u Bosni kažu jako lijepa čaršija i s obzirom da bar u to davno vrijeme prije nekih 35 i više godina nije bilo veliko mjesto i iskreno iznenadio sam se kada sam vidio da je tamo uopšte postajala kasarna JNA. 

Siguran sam da je bilo ugodno provoditi slobodno vrijeme u gradu s obzirom da koliko se ja sjećam kako sam već rekao riječ je o prilično lijepom i mirnom gradiću a takođe i široj okolici grada.

Hvala još jednom na odgovoru i iskreni i veliki pozdrav za deželu  Very Happy sunny
................

Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
REPUTACIJA : 0
Član od : 2017-02-09

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   09.02.17 13:01

cheers cheers cheers
dali ima još koga koji su slžili vojni rok u petovcu na mlavi ja sam bio semtebarac 1990 g
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   12.08.17 21:32

Pozdrav brodnasavi,možda bi nam malo mogao ispričati kako je bilo daljne godine kad si ti služio u petrovcu,koji ti je bio komandir čete,ko je bio tad glavni u kasaarni ako se možda sječaš?

Pozdrav od janeza
Na vrh Go down
Lena88
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
REPUTACIJA : 0
Član od : 2017-09-17

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   17.09.17 12:57

Lijepi Vam pozdrav forumasi i hvala na pristupu.Naime,ja sam se rodila tek 88 godine i jedino sto me usko povezuje s vama je mojih 4 godine djetinjstva provedenih u Kasarni Petrovac na Mlavi.Toliki niz godina trazim neke fotografije da eto imam podsjetnik na meni najlijepse razdoblje zivota..Iako je izjeglistvo najtezi oblik zivljenja meni su te godine bas u kasarni bile najbolja priprema za ZIVOT..Na tom istom igralistu su trCALA,IGRALA SE I DRUZILA SVA DJECA IZ SVIH MJESTA I SVIH DOBI..Bez digitalizacije i bez icega,skoro goli i bosi,unatoc utucenim i skrhanim roditeljima,Kasarna je pruzila puno zajednistva,osmjeha i radosti i u tim bolnim godinama..Jer,lijepo je kad navece izadjes i igras zmurke(skrivaca)sa 50 druge djece..Stoga,jos jednom hvala na fotkama i lijepi pozdrav svima Vama koji su isto proveli vrijeme tamo..Jedna cura koja je 4 godine zivjela sa cijelom familijom u Zubarskoj ambulanti Very Happy  .
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL MAJOR Moderator stažist(a)
GENERAL MAJOR Moderator stažist(a)

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 5616
REPUTACIJA : 64
Član od : 2014-08-01
Dob : 55
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   17.09.17 16:15

Lena88 (citat):
Lijepi Vam pozdrav forumasi i hvala na pristupu.Naime,ja sam se rodila tek 88 godine i jedino sto me usko povezuje s vama je mojih 4 godine djetinjstva provedenih u Kasarni Petrovac na Mlavi.Toliki niz godina trazim neke fotografije da eto imam podsjetnik na meni najlijepse razdoblje zivota..Iako je izjeglistvo najtezi oblik zivljenja meni su te godine bas u kasarni bile najbolja priprema za ZIVOT..Na tom istom igralistu su trCALA,IGRALA SE I DRUZILA SVA DJECA IZ SVIH MJESTA I SVIH DOBI..Bez digitalizacije i bez icega,skoro goli i bosi,unatoc utucenim i skrhanim roditeljima,Kasarna je pruzila puno zajednistva,osmjeha i radosti i u tim bolnim godinama..Jer,lijepo je kad navece izadjes i igras zmurke(skrivaca)sa 50 druge djece..Stoga,jos jednom hvala na fotkama i lijepi pozdrav svima Vama koji su isto proveli vrijeme tamo..Jedna cura koja je 4 godine zivjela sa cijelom familijom u Zubarskoj ambulanti Very Happy  .

Dobrodošla, Lena88!

Nadam se da ćeš uživati u fotografijama, koje te podsjećaju na mjesto djetinjstva, i u druženju na forumu, gdje ima i civilnih tema! Naravno, u skladu s pravilima.
Pozdrav!

janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   17.09.17 19:57

Dobrodošla Lena88,raduje me da si došla na forum i da si našla fotke koje te podsječaju na ranu mladost.
Lijepo da si tu sa nama i sve najbolje u životu ti želim-sretno i pozdrav od Janeza
Na vrh Go down

Kasarna Petrovac na Mlavi
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 14/14Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14
 Similar topics
-
» Kasarna Petrovac na Mlavi
» Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad...
» ZAGREB Kasarna Maršal Tito 1986-1989.
» Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81
» Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!