FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kasarna Petrovac na Mlavi

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next
AutorPoruka
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 572
Član od : 2012-12-29
Dob : 47
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   14.01.13 9:02

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   14.01.13 9:03

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   14.01.13 9:03

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   14.01.13 9:04

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   14.01.13 9:05

stvarno šteta što sve propada

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   14.01.13 9:05

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   14.01.13 9:06

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   14.01.13 9:07

stvarno lijepa sječanja

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   14.01.13 9:08

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   14.01.13 9:08

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   14.01.13 9:10

Evo ljudi,nadam se da ste uživali u fotkama i da ste se malo vratili u ona dobra stara vremena
Puno vas pozdravlja Janez

Na vrh Go down
Dok
Gušter
Gušter

Broj komentara : 30
Član od : 2013-03-23

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   23.03.13 12:29

Pozdrav svima,već duže vrijeme razmišljam o putu za Petrovac da se malo vratim u prošlost i evo me ovdje .....Bio sam ovdje 75/76 god. a poslije prekomanda u Beograd na Topčider.Šta da kažem u petrovcu baš nije bilo sjajno.Neznam kako je bilo poslije ali tamo sam imao pješadijsku obuku uzbuna ko u priči svakodnevna psihofizička tortura itd sve u svemu vrlo malo trenutaka za opuštanje i koliko toliko normalan život.Bio sam septerbanska klasa i u petrovcu 4mj.i 18dana a šta sam u tom kratkom razdoblju sve proživio....Svejedno vuće me da dođem u Petrovac u Šetonje, Vel. Laole, da vidim sva ta mjesta barem na pola sata....
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3108
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   23.03.13 12:46

Pozdrav Dok, dobrodosao na forum
Na vrh Go down
Dok
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   23.03.13 12:56

Hvala, pozdrav!
Na vrh Go down
Dok
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   23.03.13 20:10

Sjećam se putovanja za Bg.tamo su na stanici vršili raspored i tako smo stigli u Požarevac a dalje do petrovca sa busom.Nikad neću zaboraviti prizor...na stanici dočekale su nas guske,prašina se još nije slegla evo desetara koji nas odveo do kasarne-šok Embarassed No prije polaska desetar nas je odveo na piće dobrodošlice Very Happy Nekako sam u početku imao osjećaj da ću da ga naje... i nisam se prevario Very Happy
Tamo je bilo vrlo interesantno počevši od vojnika pa do starešina.Dosta je bilo starešina koji su došli po kazni skinutih činova a bilo je i vojnika koji su došli direktno iz zatvora nisu niti vidjeli svojeg doma.
U početku nakon par tjedana dosta vojnika je "prolupalo" jedan se popeo na drvo i lajo ko pas nikako da se skine- taj brzo nestao,jedan je bacio kamen kapetanu u glavu i ovaj se skoro onesvjestio.Taj vojnik je došao direktno iz golog otoka!Dalje bio je jedan interesantan slučaj sa nekim mađarom taj se nonstop plakao i hodao poguren ko starac sitnim koracima i tako 2 tjedna i nikako da se uspravi.Nisu znali šta će sa njime no poručnik Tasić je rešio problem lijepo poslijepodne je ostao u kasarni i vrebao mađara kada će da šeta.Kada ga je primetio uzeo je pištolj i polako iza do njega i buuum Very Happy Very Happy Very Happy ovaj se uspravio i trk nebi ga stigao ni jedan ferrari Very Happy Very Happy Very Happy Bilo je još svega i svačega a to malo poslije Smile

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   24.03.13 6:39

Pozdrav Dok,dobrodošao na forum.Lijepu si nam to priču ispričao ako se još koje sjetiš samo nam pričaj.Rado slušamo pa se prisječamo tih dana.Ti izgleda si stvarno najeb.. ,ja sam se proveo dosta bolje ali služio sam kasnije od tebe pa se izgleda več malo promenilo.Istina pa je da oficiri su još kad sam ja bio tamo dolazili u našu kasarnu vršit posao radi neke kazne.Bili so kažnjavani i slani kod nas na posao.Radujem se što si se nam javio i još jednom dobrodošao.Možda su ti i slike pomogle da se malo vratiš nazad u vrijeme kad si služio JNA.

Lijep pozdrav od Janeza
Na vrh Go down
Dok
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   24.03.13 15:14

Pozdrav i tebi Janez i hvala za slike!
Da nastavim dakle bilo je ludo i nezaboravno u petrovcu dok u beogradu e tamo kao da sam došao u hotel sa 3 zvjezdice tri vrste hrane u hodnicima centralno grijanje dok u petrovcu tamo je bilo grozno.Bila je neka peć koja je više dimila nego grijala smrzavali smo se i začudo niko se nije ozbiljno razbolio aku uzmem u obzir jutarnje vježbe van kasarne atomski s fronta i ostalih strana svijeta ko de stigne ako je pored tebe blatna kaljuža ima da se tu baciš inače sledi faktor 5( pet puta ponoviti) i to za sve za cijeli vod ponovno trčanje i raznorazni atomski napad.Imao sam tu sreću da nosim naočale pa nisam bio pod maskom Smile Vodnici su se stvarno iživljavali recimo napr. mi nismo imali zvono u kasarni nego je bio trubač i sa trubom se davalo sve od jutra kad je dolazio komadant na posao pa do povečerja a trubača smo imali nekog novog nikako nije odradio tišinu prava katastrofa dok za uzbunu trubio je ko blesav vjerojatno mu je to ležalo Very Happy Da nastavim,vodnici su imali čudnu zabavu poslije pijanke u gradu znali su dolaziti u 3 ujutro budili trubača i taj blesonja je morao doći u spavaonu i trubiti ko šašav uzbunu nasred sobe............možete zamisliti koji je to bio šok za sve..........Inače to im je bila česta zabava!!!!
Da se vratim peći tkz. trajnosmrdeće koja nikako da zagrije prostoriju a kada se vratim unazad ne sjećam se da je itko čistio taj dimnjak i još nešto bila je naredba od por.tasića da svaka spavaonica ima mesečno za potpalu SAMO jednu cepanicu koja služi samo za potpalu a ostalo je ugljen???????
Naravno da to nije bilo nikako dovoljno krali cmo drva gdje smo god stigli smrzavali se smrdjeli ko šunke a hrana.....sve šta su god dali za hranu sve je bilo kiselo šta su stavljali unutra ko bi ga znao Shocked

Na vrh Go down
Dok
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   24.03.13 16:04

Por Tasić je bio od prve čete a naš je bio neki boležljiv mislim Jović stariji gospodin jako dobar dok je ovaj prvi bio zaje.... Very Happy Sada se baš ne sjećam šta je bilo uglavnom prvi vod prve čete je imao sa njime velike probleme neznam šta uglavnom ljude je natjerao tokom jutra na na poligon i nazad na spavanje i to SEDAM PUTA, poslije toga pola njih nije bilo u stanju ići na ručak!I šta se desilo mislim nakon par dana kada su otišli na zanimanje naprosto su nestali i nisu ih mogli pronaći 3 dana,pobjegli su nekih 5-6 km ili više u šumu.....
i tamo se sakrili.Koja je to uzbuna bila tasko se ustrtario bojao se da požarevac ne dozna ovako je bio po kazni i još da mu to doznaju.... Very Happy E mnogo se čovjek posle toga promijenio Very Happy
E i mene je to menjalo ogadila mi se vojska i počeo je u meni neki revolt a najviše nakon incidenta u jednij kafani pored mosta gdje je došlo do tučnjave između civila i vojske de je jedan desetar nožem izbo nekog policajca.Išta se desilo - policajcu ništa zalizao se a ništa i desetaru samo bio par dana u zatvoru i skinuli mu čin na razvodnika i natrag u jedinicu samo da požarevac ne dozna!?!vjerojatno bi netko od starešina dobio otkaz da se doznalo jer se za to ide na vojni sud-naravno!
Sjećam se nekog bosanca taj je bio zadnja klasa vječiti problem tukao se sa svime civilima i vojnicima recimo išao u grad napio se uzeo čovjeku traktor i vozio se po petrovcu ili uzeo motor ili slično sve dok mu nije jedan desetar razbio čeljust na par mjesta tako da su mu je zašarafili i izvadili mu 3 zuba da se može hraniti preko cjevčice-to mi je pričao i pokazao zube Very Happy -opet za to u požarevcu nisu znali(mi smo bili bataljon požarevačkog puka a kasarna se zvala Jovan Šerbanović)
Tog bosanca je tasić znao zatvarat na par sati da se ohladii u njegov wc i nije samo njega bilo nas je više sve dok jednog dana nije jedan od nas sve unutra razbio Very Happy Bosanac je bio "povlašten" njemu je prolio po podu klor i sva sreća da je iz bosne inače bi se ugušio Very Happy -za to se u požarevcu nije znalo a niti dalje!

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   25.03.13 8:21

Pozdrav Dok

lijepo si to opisao,bilo ti je teško kad si služio,zato vjerujem da ti se zagadilo.Ali dok sam ja došao puno toga se promijenilo(10 godina čini svoje).Bilo nam je malo lakše,da sam iskren posebno meni i mojim prijateljima koji smo radili u komandi.Mi nismo ni na jutranju smotru hodali,radili smo na telefonskoj centrali pa smo ujutro bili opravdani jutranje fiskulture,smotre itd..U biti je noču radio samo jedan ali mi smo si svi iuzeli pravo da još malo spavamo pa makar nismo radili noču.Poreg toga ja sam bio vozač komandanta pa sam nekad morao noču da se dižem i idem u grad po njega u kafanu.Bio je pijan pa sam ga uvijek trebao voziti kuči.radi toga mi se nije trebalo buditi ujutro sa drugima.I grijanje je tad kad sam ja bio još uvijek bilo isto ali smo imali dovoljno drva da se grijemo.
Na vrh Go down
Dok
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   25.03.13 10:28

Da bilo je gadno stalno su nas držali u nekoj napetosti plašili sa bugarima i cijelim svijetom i da preti stalna opasnost i kao ako dođe mi idemo na prve linije.Jedna od mobilizacijskih uzbuna je bila dosta stresna jer su nas čekali autobusi kamioni cijeli bataljon je bio spreman ostali su samo dežurni i straža....sjedili smo u autobusima mrtva tišina....gotovo je napadaju bugari!!!!!!Naravno ništa od toga .......Sve su uzbune bile oko 4 i 15min ujutro jedna mi je također bila gadna padala je ledena kiša nekud su nas gonili na neko brdo iznad petrovca tamo su nas rasporedili i morali smo kopati sa ašovima zaklon u ležećem položaju kako si kopao tako je to kiša punila i u tome smo ležali dobra 2 sata došlo mi da se ubijem ili nekoga ko me poslao u to sranje.Ta uzbuna je bila gadna jer smo morali iz kasarne izači u što kraćem roku mnogi se nisu obuli trčali su bosi neki sa tuđim čizmama a cijelim putem su bili postavljeni niži oficiri sa štopericama i mjerili vreme sve do brda do položaja. Kiša, psovke, zveket oružja i opreme..............Bilo je neko vražje svearmijsko natjecanje za najbolje štatijaznam koje jedinice.
Siromah Muso nije mogao padao je opet se dizao poručnik se na njega derao ko luđak (on nije trčao naravno bio je u kampanjoli) ubit ću te diži se a Muso ubime druže poručniče nemogu više pao je glavom u neku kaljužu i ostao ležati.Ovaj se smilovao i stavio ga u kampanjolu-strava i užas!

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   25.03.13 11:06

Stvarno ti nije bilo lako,dobro da kad sam ja služio vse je bilo svejedno malo normalnije,ipak smo bolje prošli.Nadam se,da da ču se jednom moči vratiti u Petrovac na Mlavi da se malo prisjetim i pogledam kako sad izgleda grad.
Na vrh Go down
Dok
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   25.03.13 19:42

Bez obzira na sve drugarstvo je bilo jako svi smo bili ko jedan i zbog toga ma vuče da posetim sva mesta de sam bio.Ima jedna zgoda sa stražom koju sam uspešno izbegao zahvaljujući naočalama. Very Happy Ono šta je pisalo u zdrastvenom kartonu nisu uvažavali a pisalo je da se oslobađam noćnog zanimanja straže i nošenja maske.Draže mi je bilo zanimanje vježbe na poligonu nego straža.Čata Laslo je uživao šta sam bio određen za stražu nekako mu nisam bio po volji jer nisam volio dupelisce i cinkaroše Very Happy Ukratko umesto da odem ujutro u pola 5 na stražu ja i moj pratilac u 4 smo otišli na bus za beograd mislim na VMC oftamologu na pregled i nove naočale i tamo je bio neki doktor major koga sam zamolio da mi napiše neki papir da me oslobodi zanimanja de je važan dobar vid.On se čudio šta će mi kada već to imam u kartonu no svejedno sam dobio taj papir.Pratioc mi je bio desetar iz Pančeva tako da smo išli njegovoj kući na ručak a u petrovac smo stigli kasno naveče.Laslo je bio sav sretan kako ću da ga naje... rekavši da se sutra ujutro obavezno ima da javim poručniku i pravac na stražu i da ne duljim poručnik je sav kiptio od bijesa i jedva mi dozvolio da pokažem papir i naravno za mene straže nije bilo!!!!Morao je uvažiti mišljenje druga majora Cool

Na vrh Go down
Dok
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   27.03.13 19:37

Da nastavim,pošto mi baš nije bilo sjajno jedna nezgoda mi je donela 10 dana poštede.Utih 10 mnogo sam napredovao uspio sam se ubaciti u vojnički klub.Razvodnik koji ga je vodio imao je još par meseci i trebalo je da ga neko menja e tu sam ja bio za to ko stvoren.Kapetan za MPV me prihvatio i nakon tih 10 dana ostao sam u voj.klubu.Bilo je super sve do dana republike de je trebalo postaviti bistu Jovana Šerbanovića tada je sve pošlo naopako naime izgubilo se slovo "J" i nikako da se nađe a kapetan da se to ubrza zaderao se:UZBUNA!!! Very Happy Uz to trebalo je na pistu postaviti mikrofon i pojačalo a za to smo morali odraditi trčeči prvo ide produžni kabel tada pojačalo i stalak sa mikrofonom no ništa posebno posebno je to šta se sve merilo sa štopericom tako da je bilo par ostava sve dok komadant nije bio zadovoljan.Kada smo sve spojili opet ostav jer nije odmah radilo naravno uz deranje dok mu nismo objasnili da treba vremena da se zagrije jer je lampaš Very Happy

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   27.03.13 20:21

zdravo Dok,stvarno si to lijepo opisao.Baš se prijatno osječam kad pročitam kakve zgode su ti se dešavale.samo tako dalje Dok,nadam se da nam napišeš još koju zgodu.
Lep pozdrav janez
Na vrh Go down
Dok
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   27.03.13 21:29

Sjećam se kako smo organizirali druženje sa civilima u selu Šetonje.To je bio cijeli program sa naše strane prikaz filma o JNA, istorija NOB-a,razni recitali na tu temu od naše strane i omladine(cure su bile predivne)i posle svega naš sastav je odsvirao par tada zabavnih melodija.Selo je bilo malo a dvorana je bila interesantna imala je drvenu pozornicu jednostavnu a pod od zemlje ugažen i popločen sa ciglama a okolo su bile klupe i na njima seljani mnogi u tamošnjm nošnjama.To mi se posebno sviđalo taj narod jednostavan atmosvera domaća baš sam ih promatrao kada su naši svirali niko da se pomakne samo su gledali a kada su naši bili gotovi nastupali su domaći muzikanti e to je bio praznik za oči i uši odjednom su svi poskakali sa klupa uhvatili se u kolo i počeli veselo poskakivati i plesati.......Odjednom je sve oživjelo orila se pjesma i veselje Very Happy Very Happy Very Happy Muzikanti bilo ih je 5-6 a bajzer je bio poseban imao je u ruci nešto nalik trzalici neko drvce na kraju drvceta mini činela a svirao je tako da je sa time prvo udario po basu pa tada po žici Very Happy Mi smo bili iza pozornice pili meku rakiju i uživali u prizoru.Poslije smo bili pozvani na večeru de su nas bogato ugostili i hvala im, konačno nakon dužeg vremena normalna domaća hrana!

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Today at 7:19

Na vrh Go down

Kasarna Petrovac na Mlavi
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/14Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Petrovac na Mlavi
» Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad...
» ZAGREB Kasarna Maršal Tito 1986-1989.
» Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81
» Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!