FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kasarna Petrovac na Mlavi

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Next
AutorPoruka
Dok
Gušter
Gušter

Broj komentara : 30
Član od : 2013-03-23

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   27.03.13 21:54

Kako sam dobio nadimak Dok to je bilo u početku prvi mjesec gde je bilo upoznavanje a pošto sam nosio naočale neko me prozvao doktorom i tako je ostalo a potvrdilo se posle moga "znanja" iz medicine Smile Očemu se radi nakon par dana obratio mi se neki vojnik i rekao da ima neke probavne probleme i šta bi to bilo a ja mu stručno objasnim da je promenio okolinu hranu i da će se to ubrzo stabilizirati a ako ne neka se javi u stacionar.Nakon tjedan dana javi mi se taj i kaže da je sada sve u redu Very Happy Bio je i jedan slučaj isto mi se obratio jedan ali sa drugim simptomima rekao mi je da mu se ne diže a ja njemu isto ko i onome prije samo ako želi da se to popravi mora da pije puno vode i da trči svaki dan 5 krugova oko spavaone i to kontra od smjera kazaljke na satu.Tako će stabilizirati unutarnju napetost i popraviće se stanje.Naravno taj me poslušao i stanje mu se za par dana popravilo a ja se nauživao smijeha ko nikad!!! Very Happy Very Happy  Very Happy

Na vrh Go down
Dok
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   01.04.13 23:23

Da se vratim na vojnički klub.Bilo je tamo lijepo i interesantno nikad dosadno a šta je najvažnije nije bilo za mene obuke tj nema tlake banja armija Very Happy jedino šta sam se morao rano probuditi i uključiti razglas pustiti neku muziku i čekati da trubač najavi dolazak komadanta.Posle znaka morao sam pustiti pjesmu "kapetane, kapetane, komandire" i to dokraja nedaj Bože da se nešto zabrlja Very Happy Malo mi to bilo bez veze no nikad teško a posle podne je bilo obično puštanje muzike po željama vojnika a šiptari su stalno tražili "roken mandoljin" i zbog toga me cijenili a drugi kudili šta moraju baš to da slušaju.sve u svemu nije bilo loše kapetan je bio zadovoljan a bio sam i ja sve do jedno par događaja i nekih stvari odlučio sam da ne ostajem u kluba a niti u kasarni i to pod svaku cijenu a za to mi se pružila prilika pred novu godinu naime kapetan je dobio za dan armije 10 dana nagradnog i dao mi naređenje da napravim 3 stvari 1. rekapitulacija proteklih događaje iz cele godine-(sve aktivnosti vojn. kluba)2. organizirati doček nove godine po četama i 3.na kapiju izvesiti državnu i partijsku zastavu i o tome on mora da obavesti nadređene u Požarevcu!
Od toga svega navedenoga nisam ništa napravio nego se naroljao sa drugovima!!!Do prekomande je bilo nekih 10 dana i šta bude nije važno prekomanda ili zatvor bilo mi svejedno samo da se maknem iz ludnice.
Posle N.G. došao je kapetan i naravno poludio izbacio me nazad u jedinicu još sam par dana bio tamo i šta sada mislio sam ko zna de će me poslat jer gore od ovoga sigurno nema!
Došao je dan za odlazak iz kasarne postrojeni na pisti čekali smo kuda će nas pročitat kad mene odredio za vođu grupe i to za Beograd Topčider!
Bio sam iznenađen idem u glavni grad nije to neka selendra tamo mora da bude dobro i nisam se prevario razlika ko nebo i zemlja.U hodnicima centralno grijanje u spavaonama isto 3 vrste hrane ma to je bio preporod prema petrovcu hotel!
Natrpali su nas u kamione i pravac Požarevac na prestrojavanje i proveru opreme taj dan mi je bio najtežI u JNA......... teško mi je pao oproštaj sa drugovima.................

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 572
Član od : 2012-12-29
Dob : 47
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   02.04.13 7:43

Dok,stvarno imaš dosta priča i uspomena ,dobro sam se nasmijao kad sam čitao što si napasao.Lijepo se prisjetiti starih vremena.Svaka ti čast što te lijepe priče djeliš sa svima nama.Nadam se da napišeš još koju zgodu koja ti se desila dok si služio JNA.
pozdrav Janez
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   02.04.13 14:53

@Dok (citat):
Uz to trebalo je na pistu postaviti mikrofon i pojačalo a za to smo morali odraditi trčeči prvo ide produžni kabel tada pojačalo i stalak sa mikrofonom no ništa posebno posebno je to šta se sve merilo sa štopericom tako da je bilo par ostava sve dok komadant nije bio zadovoljan.Kada smo sve spojili opet ostav jer nije odmah radilo naravno uz deranje dok mu nismo objasnili da treba vremena da se zagrije jer je lampaš Very Happy

cemu sve to? postavljati ozvucenje na stopericu?...Sad

ni u jednom PS nije bio normativ za koliko vremena postaviti razglas Smile .... sta da je onaj koji je nosio mikser u trcanju pao i polomio nesto?

milion puta smo ozvucavali nesto u Mariboru...uvek dovoljno vremena, mogli smo cak i pozajmiti po nekoliko vojnika za istovar ako je noseno puno ozvucenja...bilo je samo bitno da sve radi dobro...
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   02.04.13 15:09

@Dok (citat):
okolo su bile klupe i na njima seljani mnogi u tamošnjm nošnjama.

Je li ovako nesto bilo, ili je bila neka druga vrsta vlaske narodne nosnje?

@Dok (citat):
a bajzer je bio poseban imao je u ruci nešto nalik trzalici neko drvce na kraju drvceta mini činela a svirao je tako da je sa time prvo udario po basu pa tada po žici Very Happy

to sto si video zove se ZVEČKA, cesto se koristi kada je basadzija sam, ili nema udaraljki, trza na prvu, pa naglasi zveckom Kontru Smile

a sto se tice toga sta su oni svirali, verovatno podseca na ovo:

Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   02.04.13 15:28

@Kemo Specijalac (citat):
@Dok (citat):
Uz to trebalo je na pistu postaviti mikrofon i pojačalo a za to smo morali odraditi trčeči prvo ide produžni kabel tada pojačalo i stalak sa mikrofonom no ništa posebno posebno je to šta se sve merilo sa štopericom tako da je bilo par ostava sve dok komadant nije bio zadovoljan.Kada smo sve spojili opet ostav jer nije odmah radilo naravno uz deranje dok mu nismo objasnili da treba vremena da se zagrije jer je lampaš Very Happy

ni u jednom PS nije bio normativ za koliko vremena postaviti razglas Smile .... sta da je onaj koji je nosio mikser u trcanju pao i polomio nesto?

milion puta smo ozvucavali nesto u Mariboru...uvek dovoljno vremena, mogli smo cak i pozajmiti po nekoliko vojnika za istovar ako je noseno puno ozvucenja...bilo je samo bitno da sve radi dobro...

Postojale su radnje koje su normirane za odredjenu ocenu - sve ostalo je hir (kao kod doticnog komandanta)

Na vrh Go down
Dok
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   02.04.13 20:44

@Dok (citat):

E prijatelju to je bilo o Mariboru a Petrovac je bio nešto drugo ako si me malo čitao tamo su važili drugačiji zakoni zakoni divljeg zapada samo šta se nije pucalo Very Happy
Kakav PS i normativi ako desetar izbode civila i za to bude kažnjen samo sa par dana zatvora i oduzimanjem čina na razvodnika na to se ne čudiš, bez vojnog suda to ne ide a na povik uzbuna jer nije bio zadovoljan brzinom postavljanja ozvučenja se čudiš mislim da tu nisu u pitanju neki hirovi više bi bio neki poremećaj osobnosti Very Happy
Takvi su kod kuće manji od makova zrna a sa iživljavanjem na podređenima vjerojatno je lečio svoje frustracije Rolling Eyes

Na vrh Go down
Dok
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   02.04.13 20:47

@Dok (citat):
okolo su bile klupe i na njima seljani mnogi u tamošnjm nošnjama.

Je li ovako nesto bilo, ili je bila neka druga vrsta vlaske narodne nosnje?

@Dok (citat):
a bajzer je bio poseban imao je u ruci nešto nalik trzalici neko drvce na kraju drvceta mini činela a svirao je tako da je sa time prvo udario po basu pa tada po žici Very Happy

to sto si video zove se ZVEČKA, cesto se koristi kada je basadzija sam, ili nema udaraljki, trza na prvu, pa naglasi zveckom Kontru Smile

a sto se tice toga sta su oni svirali, verovatno podseca na ovo:

Da nešto slično samo tamnije a muzika je bila slična ali življa puno veselija kolo se vodilo brzo po celoj dvorani ko zmija a na čelu je bio jedan koji je vitlao sa belom maramom,puno veselije i brže ovim tvoji ko da im se neda plesati Very Happy

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   03.04.13 19:46

evo,dokaza da sam bio sposoban za služenje vojnog roka

Na vrh Go down
Dok
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   03.04.13 23:28

Evo me kako preko razglasa prenosim važne vesti Very Happy

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   04.04.13 9:26

Bravo,Dok,samo tako naprijed,navali sa fotkama.
Pozdrav
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter

Broj komentara : 61
Član od : 2013-01-06
Dob : 51

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   04.04.13 20:49

E Janez kako ti napisa svaki dan kada ideš na posao prolaziš pored mesta gde je nekada bila za Bežigradom kasarna Ljubo Šercer.Hvala ti što si postavio slike sadašnjeg trgovinsko stambenog centra koji je sazidan na njenom mestu.Ja sam iz Požarevca i bio sam u tvojoj Ljubljani 84-85 punih 13 meseci a tebe su poslali bogu iza leđa u Petrovac na Mlavi.Skoro sam bio u Petrovcu i mogu da ti kažem da se nije mnogo toga promenilo za 25 godina od kada si ti bio tamo.Petrovac kao mesto se nije baš nešto puno izgradio.Doduše dobili su jedan mali tržni centar ,glavna ulica je ostala ista sa svim onim niskim kućama-lokalima i to je to.Da ne zaboravim na putu prema Žagubici 10- tak kilometara od Petrovca na mestu izvora tople vode napravljene su Terme sa zatvorenim i otvorenim bazenima,hotelom restoranom sportskim terenima.U onoj divljini pravo mesto za uživanje.Ako te zanima pogledaj na http://www.ruczdrelo.rs/Pozdrav za tebe i Bezigrad.
Na vrh Go down
Dok
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   04.04.13 23:04

@janeztrdi (citat):
Pozdrav

Pozdrav Janez!
Ima još slika ali su pod vojnu tajnu tako da će ta biti prva i zadnja :Dneznam dali si imao pešadijsku obuku  i de, naša obuka je bila van grada nekih par kilometara i to smo zvali deonice a sa punom opremom i strojevnim korakom izlazili smo iz kasarne.Nakon par metara korakom i počeli pjevati ovu pjesmu: http://youtu.be/p50fvwEgsF8
Sa pjesmom i posle nje strojevnim korakom smo ulazili u kasarnu.......... Sad Sad Sad

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   05.04.13 10:34

@6550/33 avgust 84 (citat):
E Janez kako ti  napisa svaki dan kada ideš na posao prolaziš pored mesta gde je nekada bila za Bežigradom  kasarna Ljubo Šercer.Hvala ti što si postavio slike sadašnjeg trgovinsko stambenog centra koji je sazidan na njenom mestu.Ja sam iz Požarevca i  bio sam u tvojoj Ljubljani 84-85  punih 13 meseci a tebe su poslali bogu iza leđa u Petrovac na Mlavi.Skoro sam bio u Petrovcu i mogu da ti kažem da se nije mnogo toga promenilo za 25 godina od kada si ti bio tamo.Petrovac kao mesto se nije baš nešto puno izgradio.Doduše dobili su jedan mali tržni centar ,glavna ulica je ostala ista sa svim onim niskim kućama-lokalima i to je to.Da ne zaboravim na putu prema Žagubici 10- tak kilometara od Petrovca na mestu izvora tople vode napravljene su Terme sa zatvorenim i otvorenim bazenima,hotelom restoranom sportskim terenima.U onoj divljini pravo mesto za uživanje.Ako te zanima pogledaj na http://www.ruczdrelo.rs/Pozdrav za tebe i Bezigrad.

Pozdrav ,6550/33 avgust84,lijepo je čuti nešto novo od grada gdje sam proveo dosta vremena,prvi put kad stignem ču si ogledati nove terme što su jih izgradili blizu Petrovca.Mogu da ti kažem da sam 14 dana proveo i u kasarni Požarevac,al se je ne sječam baš najbolje.Ako se nekad odlučiš da dođeš u Ljubljanu ili okolinu javi mi pa čemo se dobiti i iči na koju kavicu pa malo popričati kako je bilo u staro vrijeme.
Puno pozdrava iz Slovenije od Janeza

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   05.04.13 10:38

@Dok (citat):
@janeztrdi (citat):
Pozdrav
Pozdrav Janez!
Ima još slika ali su pod vojnu tajnu tako da će ta biti prva i zadnja Very Happy neznam dali si imao pešadijsku obuku i de, naša obuka je bila van grada nekih par kilometara i to smo zvali deonice a sa punom opremom i strojevnim korakom izlazili smo iz kasarne.Nakon par metara korakom i počeli pjevati ovu pjesmu: http://youtu.be/p50fvwEgsF8
Sa pjesmom i posle nje strojevnim korakom smo ulazili u kasarnu.......... Sad Sad Sad

Zdravo Dok,nisam imao pešadijsko obuko,pre nego sam došao u Petrovac na Mlavi imao sam 4 mjeseci obuku u Banja Luci,kasarna Zalužani za vozača BVP-ja.Tako da sam ti ja bio vozač.Šteta što nema više fotka.Ali sječam se te pjesme koju ste pjevali.
Pozdrav od Janeza
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   06.04.13 18:59

Ako me put nanese u Ljubljanu javiću se pa da da popijemu kaficu.To isto vazi i za tebe ako te kojim slucajem put nanese u Pozarevac i okolinu ti se obavezno javi pa da napravimo jedno lepo prijateljstvo.Veliki pozdrav Zoran Pozarevac

Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   06.04.13 19:57

Ako me put nanese u Ljubljanu javiću se pa da da popijemu kaficu.To isto vazi i za tebe ako te kojim slucajem put nanese u Pozarevac i okolinu ti se obavezno javi pa da napravimo jedno lepo prijateljstvo.Veliki pozdrav Zoran Pozarevac

Odlučio sam da ču najmanje još jedanput vidjeti Požaravac kao i Petrovac na Mlavi,tako da Zorane čemo se sigurno vidjeti i nadam se da čemo imati vremena da sjednemo i malo popričamo.
Želim ti ugodno veče i puno te pozdravlja janez
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   07.04.13 18:58

Dogovoreno druže.Kad god odlučiš da dodješ ti se javi pa se vidimo.Još jedanput veliki pozdrav.

Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   08.04.13 20:39

Dogovoreno druže.Kad god odlučiš da dodješ ti se javi pa se vidimo.Još jedanput veliki pozdrav.

Važi prijatelju,nadam se da se vidimo što prije

Lp
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   08.04.13 20:52

Evo,drugari dobro sam se namučio da sam dobio još nekoliko fotki kasarne.Slike su snimljene 2008 godine kad su u kasarni bili namješteni izbeglice.Bivša kasarna propada ali lijepo je spogledati fotke i sjetiti se kdje smo hodali,radili ...

to je pista gdje smo se postrojavali

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   08.04.13 20:55

evo je nekad bila umivaonica za vojnike,tu smo prali zube i noge...

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   08.04.13 20:58

kako sam volio ovu kuču,da nije bilo nje u kasarni još bi teže preživjeli vojničke dane

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   08.04.13 21:01

a ovo je nekad bila glavna kapija,nisi mogao tek tako da izađeš.

Na vrh Go down
Dok
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   09.04.13 9:22

Bravo Janez šta si me vratio u prošlo vreme.Ova građevina desno je bio vojnički klub a preko puta nje zatvor i dežurni bataljona.Posle kapije desno išli smo na zanimanje tkz deonice.Tu iza prozora je bila oprema za razglas tu sam vidio sve celu pistu i komadanta kako srdito ulazi u kasarnu Very Happy
Nekako mi to sve nestvarno izgleda ko da nisam tamo bio e godine čine svoje Smile
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   09.04.13 13:49

@Dok (citat):
Bravo Janez šta si me vratio u prošlo vreme.Ova građevina desno je bio vojnički klub a preko puta nje zatvor i dežurni bataljona.Posle kapije desno išli smo na zanimanje tkz deonice.Tu iza prozora je bila oprema za razglas tu sam vidio sve celu pistu i komadanta kako srdito ulazi u kasarnu Very Happy
Nekako mi to sve nestvarno izgleda ko da nisam tamo bio e godine čine svoje Smile

Dok,radujem se da sam ti pomogao da se vratiš malo u vojničke dane,isto i meni nekad kad pomislim kako je bilo u ono vrijeme kad smo služili narodu, i šta smo sve radili u toj kasarni, a vidi sad kako izgleda.nadam se da dobijem još koju fotku da je objavim i da možemo svi pogledati i sječati se vojničkih dana.
Pozdrav od Janeza
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Today at 19:07

Na vrh Go down

Kasarna Petrovac na Mlavi
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/14Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Petrovac na Mlavi
» Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad...
» ZAGREB Kasarna Maršal Tito 1986-1989.
» Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81
» Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!