FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17795
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   12.01.13 23:31

@Stazio (citat):
Ne bi me iznenadilo da nam se jednom javiš iz Pyongyang-a sa originalnim fotografijama. cheers

A čuj, u Kinu mislim ić svakako Wink, bio bi red, je li, a onda Pyongyang nije daleko. Svakako bih išao ako se bude moglo!
Da vidim i ja to čudo od zemlje. Ja sve nekako mislim da njima nije tako loše, da je to sve samo američka propaganda. Very Happy scratch
Možda i ostanem ako mi se svidi, navodno ima načina!
Ali ne samo tako da nešto za*ebeš pa završiš u logoru, mada strance deportiraju u matičnu zemlju ako baš nisi neki opasni špijun. Cool
E, da, ako oženiš Sjevernokorejku, možeš ostati, to čak nije zabranjeno! A kako ćeš je upoznati, to je već tvoj problem!
Vidiš da sam se već dosta raspitao kako živjeti u toj zemlji iz snova!
Oni ne idu na skijanje na kredit!! Laughing

Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   12.01.13 23:38

Vidim ja Max da tebi nije mrska ta ideologija Very Happy Ako ih želiš posjetiti moraš se požuriti jer uskoro će ideološki izumrijeti kao dinosauri u svoje vrijeme cyclops

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   12.01.13 23:49

@Boske (citat):
Vidim ja Max da tebi nije mrska ta ideologija Very Happy

Ne Boske, ni najmanje mi nije mrska marksistička ideologija, kako je zamišljena, red, rad, pravda, poštenje i jednakost! cheers
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   12.01.13 23:56

Pravi razlog odlaska u S.K. nije ideologija nego vojna pitanja Wink

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   13.01.13 0:13

Orden Kim Il Sunga je redizajniran i obnovljen, dodan mu je novi, širi i ljepši osmjeh, baš onakav kakav je stvarno imao.

Ustanovljen je i novi Orden Kim Jong Ila.
Dodjeljivat će se radnicima, seljacima, vojnicima, omladini i djeci za posebne uspjehe u radu.

Very Happy

P.S. Zato su Stazio Sjevernokoreanci takvi militaristi, a mi mislili da nema nekog posebnog razloga. bounce

Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   13.01.13 1:41

Stazio:
Citat :
Pravi razlog odlaska u S.K. nije ideologija nego vojna pitanja Wink

E baš... I love you Imaju seksi gaćice, vidio sam negdje u prethodnim postovima Very Happy

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   28.01.13 11:41

Nije odlikovanje, ali vam moram prenijeti ovu vijest. Za sada nemamo na forumu temu numizmatike, ako se skupi dovoljno zainteresiranih, mogli bismo je otvoriti. Možda bi ovaj članak više pasao uz temu hobija i maketa, ali meni nekako više paše uz odlikovanja. (Sličan je oblik, ali ne samo to. Very Happy )

Srebrni dolar iz 1794. godine, za koji mnogi stručnjaci vjeruju da je prva takva kovanica koju je iskovala Američka kovnica, prodan je za rekordnih 10 milijuna dolara na aukciji prije nekoliko dana.

Taj je dolar, poznat i kao srebrni dolar "raspletene kose" (Flowing Hair Silver Dollar) više nego udvostručio prijašnji rekord od 4,1 milijuna dolara za kovanicu, koji je postavljen 1999., priopćila je aukcijska kuća Stack's Bowers Galleries.
Tvrtka Legend Numismatics za rijetke kovanice sa sjedištem u New Jerseyu kupila je novčić na aukciji u New Yorku.
Srebrni dolar se koristio u SAD-u od 1794. pa sve do 1935. godine uz nekoliko kraćih razdoblja nekorištenja.
study
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   28.01.13 12:13

Ko nije Marxist,idalist,za totalitarist,za velikoga vođu ima besplatan smještaj opisan u videu.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   28.01.13 12:23

@lacoš (citat):
Ko nije Marxist,idalist,za totalitarist,za velikoga vođu ima besplatan smještaj opisan u videu.

Ja sam fan S.Koreje, pa što sad. Laughing

Oni ne grcaju u kreditima u švicarskim francima. (Tko ima sreće da mu je samo to.)
Ipak, Lacoš, nije ovdje tema S.Koreja, već smo dosta pretjerali s tim. Pukovnik nam se vjerojatno malo naljutio, ne shvaćamo ozbiljno njegov angažman s odlikovanjima na temi, pa apeliram da malo stanemo s tim.
Barem neko vrijeme.... Very Happy
Tako da sam htio da se prethodnim postom s ovom kovanicom ipak nekako vratimo na temu.

P.S. Razmislimo možda o otvaranju posebne teme 'Totalitarni režimi u svijetu kroz povijest' ili nešto slično.
Samo se bojim da bi se i to moglo razvodniti i otići u razne smjerove, kako tko shvaća. Za neke je i tzv. zapadna demokracija totalitarni režim. Npr, u Rumunjskoj navodno 60% ljudi žali za Ceausescuom...itd, itd, bla,bla..... Dalo bi se tu svašta reć. Razmislite prije, pa.... Arrow

Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   01.02.13 22:08

Dvije države, dvije vojske, jedan rat i put od pitomca ŠRO OMJ do pukovnika oklopništva OS RH.

- Medalja odličnom strijelcu, ŠRO OMJ
- Medalja za vojničke vrline, 25.05.1973. prilikom stažiranja u Nišu
- Medalja za vojne zasluge, tijekom službe u rezervnom sastavu JNA u činu kapetana I klase
- Medalja ONO SR Hrvatske,

- Spomenica Domovinske zahvalnosti, za časnu i uzornu službu
- Red hrvatskog trolista, za osobite zasluge za RH stečene u ratu, izravnoj ratnoj opasnosti ili u iznimnim okolnostima u miru
- Red hrvatskog križa, za sudjelovanje u Domovinskom ratu ako su pri tom bili i teško ranjeni
- Red Nikole Šubića Zrinskog, za junački čin u ratu, izravnoj ratnoj opasnosti ili iznimnim okolnostima u miru

- Medalja "Bljesak", za oslobađanje zapadne Slavonije (svibanj 1995.).
- Medalja "Ljeto 95" u prigodi zajedničke akcije HV, HVO i Armije BiH za oslobađanje područja Bosanskog Grahova, Glamoča, Drvara, Šipova i Jajca (srpanj-kolovoz 1995.).
- Medalja "Oluja", za oslobađanje sjeverne Dalmacije, Like, Korduna i Banije (kolovoz 1995.).
- Medalja za Iznimne pothvate, za iznimne pothvate u održavanju ustavno-pravnog poretka Republike Hrvatske, te zaštiti života građana i imovine
- Spomenica Domovinskog rata, za sudjelovanje u Domovinskom ratu kao dragovoljci, borci HV-a ili na drugi djelatni način

Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   02.02.13 0:11

@pukovnik (citat):
Dvije države, dvije vojske, jedan rat i put od pitomca ŠRO OMJ do pukovnika oklopništva OS RH.

Respect pukovniče.
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   02.02.13 0:23

Svaka čast pukovniče! Vidi se da si rođeni vojnik.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   02.02.13 1:20

@Boske (citat):
Svaka čast pukovniče! Vidi se da si rođeni vojnik.

Vjerojatno sam po rođenju bio predodređen za vojnika jer sam rođen na Dan artiljerije JNA (07.10.)

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   03.02.13 5:34

East&West (citat):
@pukovnik (citat):

Respect pukovniče.

Vrlo viteški od vas East&West!.......... i prava bečka škola, dodao bih!
Čestitam obojici! Exclamation
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   03.02.13 20:01

@Max Blitz (citat):
East&West (citat):
@pukovnik (citat):

Respect pukovniče.

Kolega po činu i ja dosta ćesto razmjenimo mišljenja i iskustva i preko poruka a ovo je samo još jedan pokazatelj da oficiri /časnici ne moraju nužno biti i neprijatelji bez obzira na suprotstavljene strane. Uzajamno poštovanje je temelj svega.

Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   03.02.13 20:24

@pukovnik (citat):
@Max Blitz (citat):
East&West (citat):
@pukovnik (citat):

Respect  pukovniče.

Kolega po činu i ja dosta ćesto razmjenimo mišljenja i iskustva i preko poruka a ovo je samo još jedan pokazatelj da oficiri /časnici ne moraju nužno biti i neprijatelji bez obzira na suprotstavljene strane. Uzajamno poštovanje je temelj svega.

Naravno, pa naše aktivne kolege sada sarađuju. I sarađivaće još više, češće i nadam se uspešnije.

Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   04.02.13 0:45

Ordeni SSSR (svi na jednom mjestu) 1:

1. Orden Lenjina
2. Orden Oktobarske Revolucije
3. Orden “Pobjeda”
4. Orden Crvene Zastave
5. Orden Suvorova I klase
6. Orden Suvorova II klase
7. Orden Suvorova III klase
8. Orden Ušakova I klase

Like a Star @ heaven
Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   04.02.13 0:50

Ordeni SSSR (svi na jednom mjestu) 2:

9. Orden Ušakova II klase
10. Orden Kutuzov I klase
11. Orden Kutuzov II klase
12. Orden Kutuzov III klase
13. Orden Nahimova I klase
14. Orden Nahimova II klase
15. Orden Bogdana Heljmenickog I klase
16. Orden Bogdana Heljmenickog II klase
17. Orden Bogdana Heljmenickog III klase
18. Orden Aleksandra Nevskog
19. Orden Otadžbinskog Rata I klase
20. Orden Otadžbinskog Rata II klase

Like a Star @ heaven

Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   04.02.13 0:53

Ordeni SSSR (svi na jednom mjestu) 3:

21. Orden Radničke Crvene Zastave
22. Orden Prijateljstva Među Narodima
23. Orden Crvene Zvijezde
24. Orden Domovinske Službe u Oružanim Snagama I klase
25. Orden Domovinske Službe u Oružanim Snagama II klase
26. Orden Domovinske Službe u Oružanim Snagama III klase
27. Orden “Znak Časti”
28. Orden Slave I klase
29. Orden Slave II klase
30. Orden Slave III klase

Like a Star @ heaven
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   04.02.13 9:09

Ne znam od kud si to izvadio ali nedostaje Heroj SSSR, Maršalska zvijezda i još ponešto. Za to ti je najbolji ovaj link jer imaš baš sve. Od opisa tipova, broja dodjeljenih komada, datuma utemeljenja........

http://mondvor.narod.ru/index.htm

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   04.02.13 10:20

@pukovnik (citat):
Ne znam od kud si to izvadio ali nedostaje Heroj SSSR, Maršalska zvijezda i još ponešto. Za to ti je najbolji ovaj link jer imaš baš sve. Od opisa tipova, broja dodjeljenih komada, datuma utemeljenja........

http://mondvor.narod.ru/index.htm
Hvala pukovniče, znao sam ja da će biti dopuna. Smile Svidjelo mi se što je grupisano i pregledno, vjerovatno ima i grešaka u prevodu imena (kombinovao sam engleske i ruske nazive). cheers
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   04.02.13 23:38

Evo sad malo Njemaca iz I SR.
- Željezni križ II klase (dva puta, različiti proizvođaći)
- Ratni križ za zasluge sa mačevima (za veterane sa bojišta, njemački i austrijski tip trakice))
- Ratni križ za zasluge bez mačeva (za civile)
- Crni ratni križ za zasluge (dodjeljivao se udovicama poginulih)
- Crna i Srebrna ranjenička oznaka (nedostaje zlatna a dodjeljivalo se prema težinama povreda i stupnja invalidnosti)

GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4304
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   05.02.13 0:16

Pomno pratim temu, bez komentara....sta reci nego VRLO DOBRO Very Happy
Mislio sam da ce se u razvoju teme vec i pojaviti nesto u vezi PODMORNICKIH ZNACKI KRALJEVINE JUGOSLAVIJE....a naravno i JNA.!!!
Pukovnice....ti najbolje znas i vrednost , i sve pojedinosti vezane za sva tri tipa znacki KJ.
Ko i kako je imao i sticao pravo nosenja, naravno fotografije, licno iskustvo ili eventualno posedovanje,....da li je utvrdjen broj primeraka napokon i sl.
Naravno , ovo je predlog za neki sledeci lep komentar.....Pozdrav! cheers

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   07.02.13 19:27

aleksandar obradovic (citat):
Pomno pratim temu, bez komentara....sta reci nego VRLO DOBRO Very Happy
Mislio sam da ce se u razvoju teme vec i pojaviti nesto u vezi PODMORNICKIH ZNACKI KRALJEVINE JUGOSLAVIJE....a naravno i JNA.!!!
Pukovnice....ti najbolje znas i vrednost , i sve pojedinosti vezane za sva tri tipa znacki KJ.
Ko i kako je imao i sticao pravo nosenja, naravno fotografije, licno iskustvo ili eventualno posedovanje,....da li je utvrdjen broj primeraka napokon i sl.
Naravno , ovo je predlog za neki sledeci lep komentar.....Pozdrav! cheers

Evo da ti ovdje kratko odgovorim vezano za podmorničarske značke (grudne oznake) Kraljevine Yu. Prvi tip oznake je izrađen u Engleskoj i dobili su ga svi koji su bili na školovanju. Kopčao se na uniformu sa dva vijka. Zatim se oznake dijele na engleske i francuske (razlika je u aplikaciji podmornice i prikazu mora ispod podmornice). Od 1929. - 1937. Hrabri i Nebojša imaju svoju oznaku a Smeli i Osvetnik svoju. Kopčanje im je na dvije okomite igle. Od 1937. godine pa do 1941. je uveden jedinstveni podmorničarski znak za sve podmorničare koji je malo ovalniji od prijašnjih i ima u središtu oznake po vertikali sidro, po horizontali nešto dužu podmornicu, a u podnožju sidra je grb (kruna na vrhu oznake se podrazumjeva). Kasnije kad uhvatim malo vremena stavit ću slike oznaka u "mornaričku temu". Prvi tip je izuzetno rijedak (gotovo pa ih i nema) dok su ostali poprilično rijetki a to im diktira i cijenu o kojoj ne bih nagađao ali u svakom slučaju nije mala.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   07.02.13 19:34

@pukovnik (citat):
Kasnije kad uhvatim malo vremena stavit ću slike oznaka u "mornaričku temu". Prvi tip je izuzetno rijedak (gotovo pa ih i nema) dok su ostali poprilično rijetki a to im diktira i cijenu o kojoj ne bih nagađao ali u svakom slučaju nije mala.

Mogu samo citirati East&Westa: 'Respect pukovniče!' Exclamation
Predlažem i temu: 'Podmorničke značke...' na RM. Very Happy

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 10.02.13 3:20; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Today at 2:13

Na vrh Go down

Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 10/13Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Srednja vojna škola KoV
» Vojna policija
» Evo malo stariji januarska 80 Slavonaka Požega a onda Ljubljana vojna policija
» VP 1703 Topčider Vojna policija
» Vojna kuhinja-recepti :)