FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18514
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ   14.01.13 1:53

@Pero™ (citat):

Nego nešto mi žgoljavi ovi (komunistični) albanci.
A jesi siguran da je sin? Oni na prvoj slici izgledaju nešto stariji (i udebljani) Možda je čak isti?

Ono prije su starije slike (70-te),
a ovaj poslije mu je sin, prije nisu imali hrane ni ničega, sad imaju svega.... pa je momak narastao velik i jak.Laughing
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ   14.01.13 9:46

ORUZANE SNAGE SFRJ

KOV

6 armija
17 korpusa
32 divizije
3 tenk.div
2 meh. div.

2 MPAP-a
7 okl.brigada
8 meh. brigada
14 motor. brigada
2 mes.art.brig
5 mes PO art.brig.
1 rak.art.brig.
3 brigade TO

RViPVO

1. av.puk-Batajnica

2.korpus RViPVO
hel.esk-Batajnica
avijacijski puk-Batajnica
av.brigada-Divulje
hel.puk-Mostar

3.korpus RViPVO

hel.esk.-Nis
Av.brigada-Nis
Av.puk-Pristina
Av.Brigada-Sk.Petrovac

5.korpus RViPVO

hel.esk.-Pleso
Av.brigada-Pleso
Av.brigada-Cerlje
Av.puk-Zemunik
Av.puk Pula
+
2 puka pri VVA
+
12 rak.pukova
+
jedinice za EIPED

NEMAM PODATKE ZA RM I BROJNO STANJE.aKO NEKO RASPOLAZE SA TIM I DR. PODACIMA NEKA DOPUNI!

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ   14.01.13 15:49

Evo za sad dva linka, da se sve ne prepisuje, ovaj na hrvatskom s popisom brodovlja ima već na forumu:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Brodovlje_Jugoslavenske_ratne_mornarice

Dobar je i ovaj na engleskom, vjerojatno i točniji: Very Happy

http://en.wikipedia.org/wiki/SFR_Yugoslav_Navy

Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ   14.01.13 19:38

@Max Blitz (citat):
Evo za sad dva linka, da se sve ne prepisuje, ovaj na hrvatskom s popisom brodovlja ima već na forumu:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Brodovlje_Jugoslavenske_ratne_mornarice

Dobar je i ovaj na engleskom, vjerojatno i točniji: Very Happy

http://en.wikipedia.org/wiki/SFR_Yugoslav_Navy

Oba imaju dosta "rupa" i trebalo bi provjeriti. (nema DJČ, DBM, DTM - možda bi trebalo provjeriti na forumu paluba.info za konkretnije podatke)
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ   16.01.13 22:10

@Max Blitz (citat):
@Pero™ (citat):
Jesi siguran da je to žena?

Ajde Pero, kakav si to? Very Happy
Nemoj da ti dođe njen mali nećak, sad je i on u onim specijalcima u crnom.... Laughing
To im je u obiteljskoj tradiciji.....

Zdravo Pero! Nije te dugo bilo.... cheers

Pogledaj jih još jednom.

Pogledaj kako imaju PS za nošenje pantalona. Dvojica imaju u čizmama, a nekima su ili preduge a uglavnom prekratke. Predposlednjem spao štitnik z koljeno, na opasačima imaju različit opremu. Pušku ima verovatno svako svoju iz civilstva, jedino ona dva na kraju imata iste.

A najbolje su jim podkape, kao da je svakome svoja baka napletla.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ   16.01.13 22:16

@Pero™ (citat):
Pogledaj kako imaju PS za nošenje pantalona. Dvojica imaju u čizmama, a nekima su ili preduge a uglavnom prekratke. Predposlednjem spao štitnik z koljeno, na opasačima imaju različit opremu. Pušku ima verovatno svako svoju iz civilstva, jedino ona dva na kraju imata iste.

Pero, ovo je specijalna 'specijalna' jedinica. Cool
Ti ili se sasvim šališ ili si pre ozbiljan, kako koji post. Very Happy cheers

P.S. Imaš na temi 'Komandni most' nešto o Slovenskoj ratnoj mornarici, mogao si nam najnovije informacije o tome dat! Cool
Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ   16.01.13 22:20

@Max Blitz (citat):
Pero, ovo je specijalna 'specijalna' jedinica.  Cool  
Ti ili se sasvim šališ ili si pre ozbiljan, kako koji post. Very Happy cheers

To je lovačko društvo a maske su stavili zbog sezone lovostaja.  Wink Very Happy
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ   18.01.13 23:45

@Max Blitz (citat):
@Pero™ (citat):

Pero, ovo je specijalna 'specijalna' jedinica. Cool
Ti ili se sasvim šališ ili si pre ozbiljan, kako koji post. Very Happy cheers

P.S. Imaš na temi 'Komandni most' nešto o Slovenskoj ratnoj mornarici, mogao si nam najnovije informacije o tome dat! Cool

Ako je tema ozbiljna ili ako imam loš dan, onda ozbiljno pričam. Ali ako je očito da je šala, onda je prihvatam. Recimo Hrvati imate puno duhovitih šala na naš račun.

A svi ste pogrešno shvatili sliku ''crnca''. To su oni poslali kuči. Samo što se baka više ne seča kakvu kapu je naplela - koji je njoj unuk.

Isto i oni iz komunistične albanije, nisu oni krivi da su tako ispali na slici, znate svi da kamera dodaje 10kg.

Šalu na stranu, ne mislim da su svi Albanci loši, ali mislim da jim je politika glupa!!!

Bilo bi dobro da se uz statistiku oružanih snaga država koja su okružavale SFRJ BRIGAMA napiše i godina statistike.

Max Bitz, odgovoriču ti u privatnoj poruci, jer je ovo forum o JNA i donekle o državi koju je branila (SFRJ i onih pre toga).

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ   19.01.13 1:21

@Pero™ (citat):
Isto i oni iz komunistične albanije, nisu oni krivi da su tako ispali na slici, znate svi da kamera dodaje 10kg.

Pero, treba se znat našalit i na svoj račun, a ne samo na tuđi. Exclamation
Ne znam što si se ulovio Albanaca i komentara na njihovu vojsku od prije 40 godina. Svi znamo da su bili jadni, pa što sad.
U nekim prethodnim postovima smo komentirali i talijansku, a osobito novu austrijsku vojsku. Pa sam postavio par slike nove albanske. Mislim i o grčkoj i mađarskoj vojsci također. Takva je tema....
Na 'Komandnom mostu' pričamo općenito o svjetskim mornaricama, novim i iz povijesti. Da pogledaš malo temu, znao bi.
Ovo je Forum BPNJNA, sve jasno, ali ima i općih tema. Cool Very Happy
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ   19.01.13 6:09

Ujutru ustanem, spremim kaficu, upalim komp da malo pogledam odgovore na ono što sam juče napisao.... i šta nađem. Opet nekog ko mi daje izgovor da odem u ilegalu foruma.

Citat :
Pero, treba se znat našalit i na svoj račun, a ne samo na tuđi. Exclamation
Jesam li ti lepo napisao da Hrvati imate dobre šale na račun Slovenije? POGLEDAJ GORE!

Citat :
Ne znam što si se ulovio Albanaca i komentara na njihovu vojsku od prije 40 godina. Svi znamo da su bili jadni, pa što sad.
A što da ne? Dali si ti njihov advokat? Kažeš da sam prenekiput previše ozbiljan, e sada baš jesam. Svi znamo za viceve o plavušama, pa šta. Ne znači da su stvarno sve glupe. Zapravo onih nekoliko pravih plavuša što jih ja znam, sve su završile fakultet i sada rade poslove što su jih želele i u mladosti. Glupi bosanci, da u šalama, u životu sam upoznao mnoge za koje bi morao da kažem da su nadprosečno intiligentni, da o policajcima, Crnogorcima i ostalim iz viceva i ne pričam.

Citat :
U nekim prethodnim postovima smo komentirali i talijansku, a osobito novu austrijsku vojsku. Pa sam postavio par slike nove albanske. Mislim i o grčkoj i mađarskoj vojsci također. Takva je tema....
Na 'Komandnom mostu' pričamo općenito o svjetskim mornaricama, novim i iz povijesti. Da pogledaš malo temu, znao bi.
Ne očekuj da ču ti odgovoriti bilo šta na privatnim porukama, uvredio si me. Neko vreme sam radio sa Slovenačkom vojskom, pa ponešto znam, nije ništa kriminalno, ali zanimljivo jer nije bilo nikad u javnosti. Verovatno ima sličnih stvari i u drugim zemljama bvše juge. Ipak nije sve za javnost. Tako da i o temama iz komandnog mosta na tvoju žalost nečeš naučiti novih stvari.

Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ   19.01.13 11:26

Pero

Bilo bi dobro da se uz statistiku oružanih snaga država koja su okružavale SFRJ BRIGAMA napiše i godina statistike.

Vec sam na pocetku naveo da su navedeni podaci iz 1985-1988.g.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ   19.01.13 13:45

Pero, pojaviš se povremeno kao grom iz vedra neba.
Već sam ti odavno dao više pohvala za komentare, ali nekada trebaš i koju kritiku prihvatit. Very Happy
Ova tema nije namijenjena zbijanju neukusnih šala s Albancima i njihovom vojskom. Ni ničijom drugom. Ne znam kud bi se bio zaustavio s tim.
A da ne čitaš pažljivo, to je očito i iz odgovora druga Dpurića.
Nije mi bila namjera da mi otkrivaš tajne o slovenskoj vojsci ni u postovima ni na PP, niti sam te to tražio. O slovenskim brodovima sam stavio podatke s neta onako kako jest i nisam ih dodatno komentirao.
Ja si dam nešto truda, pa prekopam po internetu ili iz literature što ne znam napamet, pa to onda stavim na forum u skraćenom obliku, da je ljudima nešto zanimljivo pričitati, ako ih zanima. Znači nikakve vojne tajne, sve je već objavljeno ili je dostupno. A koga ne zanima ili nije pročitao, kako će dobro dati svoj komentar?
Već si se prije bunio na Bogarta da piše previše (!) i da se tebi to sve ne da čitati. Ne znam kako bih uopće komentirao tvoju opasku. Nije stvar u tome da sve treba sasvim detaljno čitati, ali ni sasvim površno.
Već nekoliko puta spominješ odlazak s foruma jer ti se ne sviđa nečiji komentar?
Predlažem da se ne ljutiš jer nemaš za to razloga. Živio! Very Happy
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ   19.01.13 18:40

Drug Pero nam je neka senzibilna dušica izgleda flower

Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ   21.01.13 10:18

@Boske (citat):
Drug Pero nam je neka senzibilna dušica izgleda flower

AUUUU Boske, baš se te plašim. Da si 1% onog što pišeš po internetu.... nadam se ta te nikad neču videti uživo.

lol!
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ   22.01.13 21:01

Pero™

Citat :
AUUUU Boske, baš se te plašim. Da si 1% onog što pišeš po internetu.... nadam se ta te nikad neču videti uživo.
Baš šteta Pero a ja se toliko radovao našem susretu cheers

Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ   22.01.13 21:02

Austrijanci dali svoj glas ostanku vojne obaveze! Možda i unučad budem pratio u vojsku Very Happy

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ   22.01.13 21:06

@Boske (citat):
Austrijanci dali svoj glas ostanku vojne obaveze! Možda i unučad budem pratio u vojsku Very Happy

Čestitam Boske!!
Stvarno! Nije mala čast ispratit sina (ili kćer) u vojsku! cheers
Mi to ovdje više ne možemo, manje je dragovoljaca u usporedbi od ranije, a i njie to to.
Obavezni rok je obavezni rok.
Baš ti zavidim! Very Happy
Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ   22.01.13 23:17

@Boske (citat):
Austrijanci dali svoj glas ostanku vojne obaveze! Možda i unučad budem pratio u vojsku  Very Happy

Mislim da su napravili dobar izbor. Smile
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ   22.01.13 23:45

@Boske (citat):

Daj da se u subotu pogodimo za ispracaj...Smile spremaj kaparu Smile

ps. vidi se kako se i iz ovih tekstova moze izvuci pokoja korisna informacija za posao Smile Smile Smile (bice vojnih rokova, bice ispracaja Smile Smile Smile
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ   23.01.13 7:32

@Boske (citat):
Austrijanci dali svoj glas ostanku vojne obaveze! Možda i unučad budem pratio u vojsku  Very Happy

pametan izbor
Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ   23.01.13 11:54

Nisu Austrijanci glupi kao drzave Ex-YU
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ   23.01.13 13:27

Ex-YU državama su amerikanci naredili da ukinu vojni rok.
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ   23.01.13 20:42

@zastavnik (citat):
Ex-YU državama su amerikanci naredili da ukinu vojni rok.

Većina europskih država je ukinula vojni rok. Ima i to svojih prednosti ali postoji i nešto što se zove tradicija. Mene svaki put zaboli srce kad izumre jedan dio tradicije. Ne kaže se uzalud da je bolje da nestane sela nego običaja Very Happy

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ   23.01.13 21:43

@Boske (citat):
Većina europskih država je ukinula vojni rok. Ima i to svojih prednosti ali postoji i nešto što se zove tradicija. Mene svaki put zaboli srce kad izumre jedan dio tradicije. Ne kaže se uzalud da je bolje da nestane sela nego običaja  Very Happy

Morati ćeš se napiti na sinovom ispraćaju (po običaju). Wink cheers
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ   23.01.13 22:52

Naravno, radi se o običaju i sve što ide uz to.
Ma kakav obavezni vojni rok ljudi, u današnje vrijeme to nema više smisla. Neutral
Koliko je imalo prije smisla, toliko sad više nema. Sad
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ   Today at 1:14

Na vrh Go down

ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/13Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» ORUŽANE SNAGE SUSEDNIH ZEMALJA SFRJ
» SPECIJALCI U JNA
» SVE KARAULE BIVSE SFRJ
» Nove uniforme i preustroj u JNA
» "MISTIČNA I MISTERIOZNA" V.P. 5000 Pančevo