FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeObjaveRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

Karaula Nikolić Dojransko jezero

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Next
AutorPoruka
Lala Basaid
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 332
REPUTACIJA : 6
Član od : 2014-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   10.05.16 19:18

milutins pitacu mog druga sa kim se cujem on je bio na tvojoj Karauli dali ima slike da stavi gde se vidi Karaula ja sam zamolio moju su slikali a slikace sve na Nikolic karauli pa da vidimo i vasu.
Na vrh Go down
aleksa961
Gušter
Gušter

Broj komentara : 23
REPUTACIJA : 1
Član od : 2013-03-24
Dob : 56
M(j)esto Despotovac

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   11.08.16 20:17

Караула "ДУБ" Стари Дојран 1981 октобарска класа
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3381
REPUTACIJA : 84
Član od : 2009-08-19

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   11.08.16 20:21

Ko ti je bio komandir karaule?

Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   08.12.16 18:07

Posto se niko nejavlja sa moje Karaule Nikolic hteo sam da pitam ako neko procita dali su Oficiri koji su bili komandiri Karaula bili nagradjeni ili kaznjeni da vrse svoj posao. Ja mislim po mojim st.vod.da je to bila jedna velika nagrada a imao je dosta propusta i gresaka a bio je veliki grebator i cinkaros kod komandira za BUG.i GRC. pravac MAJORA LUKICA.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 368
REPUTACIJA : 9
Član od : 2013-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   08.12.16 20:32

@Lala Basaid (citat):
Posto se niko nejavlja sa moje Karaule Nikolic hteo sam da pitam ako neko procita dali su Oficiri koji su bili komandiri Karaula bili nagradjeni ili kaznjeni da vrse svoj posao. Ja mislim po mojim st.vod.da je to bila jedna velika nagrada a imao je dosta propusta i gresaka a bio je veliki grebator i cinkaros kod komandira za BUG.i GRC. pravac MAJORA LUKICA.
pozdrav Lala, ja sam bio na Grckoj granici GO Gevgelija, mislim da je bilo vec svakakvih komentara na tu temu i nismo dosli do nekakvog pravog zakljucka po tvojemu pitanju. Svatko ima razlicito misljenje za koje se moze reci da je i u pravu, ali osobno mislim da su KK bili kaznjeni sa sluzbom na istim, dok mi vojnici smo bili na neki nacin privilegirani, provjereni te poslati na samu granicu i vjerujem da smo bili praceni i da su depese od svakoga nas poslane u GO sirom gradova a komandiri karaula vjerujem da su bili malo likovi sa negativnim depesama te su se morali malo "otrijezniti" da bi se posle vratili ili bili postavljeni na odgovarajuca mjesta, kazem ne mora biti i mozda nije bilo za sve isto, ali za vecinu je. Moj KK bije je ok serif koji je jahao konja lipicanera  i dolazio do karaule.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   08.12.16 22:21

Pozdrav humka83 dobro misljenje sto se tice nas granicara mislim da su sve znali o nama sto se tice staresina nekom je bio raj i borio se svim silama da ostane na sluzbi kao komandir karaule jer su uzivali.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   11.12.16 20:14

Vjerojatno bilo i takvih KK sta kazes jer su bili ne tolko sposobni za neke druge poslove pa stoga su bili zadovoljni ovim, poznato je da su oni imali i godisnje odmore i bolovanja i koristili slobodne dane, te poslove s lakocom su odradjivali zamjenici KK, mladji vodnici ili desetari. Sad sam se dosjetio jedne stvari koju neznam i nasam mogao i imao priliku provjeriti, dali su imali vece dodatke na placu od ostalih oficira koji su bili u komandama ?, misljenja sam da jesu jel su bili pojedini odvojeni od obitelji, tereneska tzv. ili nes drugo.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   11.12.16 20:36

humka83 imali su sigurno vecu platu znas da smo i mi granicari imali vecu vojnicku platu nego u kasarni. Moj staresina je na karauli puno radno vreme bio jedino kad zna da ce doci neko iz komande ovako je uvek odlazio negde i malo se zadrzavo sto kazes sve su radili desetari i papirologiju cata koji je pisao dnevnu zapovest. I kad je bila univerzijada 87 u zagrebu bilo je pojacano obezbedjenje drzavne granice morao je biti non stop sa nama na karauli odlazio je dolazio je nocu tako da mu je bila verovatno milina na karauli a imao je dosta propusta.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   11.12.16 20:49

@Lala Basaid (citat):
humka83 imali su sigurno vecu platu znas da smo i mi granicari imali vecu vojnicku platu nego u kasarni. Moj staresina je na karauli puno radno vreme bio jedino kad zna da ce doci neko iz komande ovako je uvek odlazio negde i malo se zadrzavo sto kazes sve su radili desetari i papirologiju cata koji je pisao dnevnu zapovest. I kad je bila univerzijada 87 u zagrebu bilo je pojacano obezbedjenje drzavne granice morao je biti non stop sa nama na karauli odlazio je dolazio je nocu tako da mu je bila verovatno milina na karauli a imao je dosta propusta.
pozz Lala Basaid, jos nesto bih htio dodati o KK, moramo priznati sada iz ove perspektive gledanja da su bili hrabri KK, izbivati tako dugo ostaviti vojnike sa bojevim streljivom i skladistima punih svega, uvjek je mogao netko da pukne u glavici ili neki drugi razlog da bi bio da sve dovede u nezeljenu situaciju, bilo je karaula gdje su vojnici otisli kuci a nisu upoznali KK, bili na bolovanju, sve obavljali zamjenici
Na vrh Go down
Lala Basaid
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   11.12.16 20:58

Da kod mene na karauli a verovatno je na svim karaulama tako bilo municija koju je svaki vojnik duzio jedan okvir je pun stojao pored rapa a ostalo u rap u soske tako da je bila na dovat ruke uvek.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   11.12.16 21:19

da vrlo slicno je bilo na svim karaulama, jeli tvoja karaula bila zadnja prema Gevgeliji, prema vama GO Gegelija je imala zadnju karaulu Selemli, spajana sa vasim GO
Na vrh Go down
Lala Basaid
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   12.12.16 10:57

humka83 sa vasim GO se satajala Karaula DUB od nje je pocinjao DOJRANSKI pravac pa onda je isla Karaula STARI DOJRAN PA Karaula DOJRANSKO JEZERO koja je bila na carini onda preko jezera moja Karaula NIKOLIC i zadnja Karula JANKOVIC oni su imali reon do tromedja BUG. GRC. YU znam da je bila letnja Karula na tromedji i kada padne sneg silsze dole na Karaulu KONJAREVO.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   12.12.16 19:17

@Lala Basaid (citat):
humka83 sa vasim GO se satajala Karaula DUB od nje je pocinjao DOJRANSKI pravac pa onda je isla Karaula STARI DOJRAN PA Karaula DOJRANSKO JEZERO koja je bila na carini onda preko jezera moja Karaula NIKOLIC i zadnja Karula JANKOVIC oni su imali reon do tromedja BUG. GRC. YU znam da je bila letnja Karula na tromedji i kada padne sneg silsze dole na Karaulu KONJAREVO.
Hvala Lala Basaid, sad mi je sve jasnije, da sjetio sam se karaule DUB koja je bila do Selemli, pogledao sam na Gool maps. LP
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   13.12.16 0:38

Sve tacno samo da dodam da je karaula Staro Konjarevo bila letnja karaula.

Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   13.12.16 10:27

milutins pisali smo vec o Karauli na tromedji BUG.GRC.YU karaula se zvala RAVNISTE ona je bila letnja Karaula a Karaula Staro Konjarevo nije bila letnja bila je redovna pa posle ide Karaula HLEBEC na carini tamo sam bio sa mojim stsresinom.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   28.01.17 13:41

Gde ste GRANICARI SA KARAULE NIKOLIC jel moguce da nema nikog javite se
Na vrh Go down
Lala Basaid
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   16.07.17 18:45

Dobio sam slike sa moje KARAULE NIKOLIC nije porusena ipak ima DOBRI LJUDI ali nema nikog sa nase KARAULE javite se postavicu slike da je vidimo posle 30 god
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 957
REPUTACIJA : 86
Član od : 2014-11-26
Dob : 53
M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   29.08.17 19:08

Posetio sam nedavno vasu karaulu..
Postiracu video materijal...
Samo malo strpljenja...
Na vrh Go down
Lala Basaid
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   30.08.17 10:34

@Prke (citat):
Posetio sam nedavno vasu karaulu..
Postiracu video materijal...
Samo malo strpljenja...
Hvala Prke pozdrav iz Kikinde
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   30.08.17 23:04

Najpre put do karaule..
Da se potsetite...
Na vrh Go down
Lala Basaid
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   31.08.17 11:00

Prke ovo nemogu da ti opisem koji dozivljaj posle 30 god. HVALA PUNO NEZNAM KAKO DA TI SE ZAHVALIM posto su mi slike sve propale a mi GRANICARI nemozemo nikad zaboraviti nase dore i lose dozivljaje na KARAULI.Nemogu da docekam da vidim KARAULU posle 30 god LEP POZDRAV IZ KIKINDE
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   31.08.17 14:45

Karaula Nikolic. 
Moja posteta - kompletan snimak.
Nazalost nisu lepi prizori koje sam zatekao...
Ali ipak cete se verovatno obradovati i potsetiti se mladosti i lepih dana vaseg druzenja..
Pozdrav GRANICARIMA sa karaule Nikolic od Granicara Prketa...
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   31.08.17 15:48

Vrlo slicna mojoj karauli Stari Dojran sa druge strane jezera.Uocio sam sa snimka dve spavaone kao I sobu dezurnog karaule (cini mi se zelena soba).Kupatila su potpuno ista kao kod mene,stepeniste takodje.Lokacija same karaule isto udaljena oD gr linije kao i moja,manje vise tik uz granicu.Za pohvalu je sto si uslikao gr kamen #25,kod mene je 28 i 29.Na kraju video snimka ugleda se jezero,tj zona odgovornosti karaule Nikolic.Pretpostavljam da su isli do jezera,koliko na suprotnu stranu prema karauli Jankovic to ce kolega lala da nas podseti,osvezi pamcenje. Normalno je da je sve devastirano,cini mi se da je lokalni cobani koriste prilikom ispase,vidi se seno.Zub vremena ucionio je svoje,nekada je prostor oko karaule bila prava pitomija,kao u nacionalnom parku,granicari su to odrzavali,redovno kosili ,sadili cvece,uredivali prostor u i oko nje.
Pohvale za prketa kao  za njegovog kompanjona.Jedno pitanje .Malo me zbunilo odvajanje od glavnog puta,po mojoj procjeni niste isli od pravca Novog Dojrana nego iz Strumice ?Da li sam u pravu ?

Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   31.08.17 19:41

Prke ovo je za sve POHVALE kada sam video snimak posle 30 god maja KARAULA neznam sta da kazem puno HVALA sve cu opisati redom kako si snimao POZDRAV
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   31.08.17 21:12

@milutins (citat):
Vrlo slicna mojoj karauli Stari Dojran sa druge strane jezera.Uocio sam sa snimka dve spavaone kao I sobu dezurnog karaule (cini mi se zelena soba).Kupatila su potpuno ista kao kod mene,stepeniste takodje.Lokacija same karaule isto udaljena oD gr linije kao i moja,manje vise tik uz granicu.Za pohvalu je sto si uslikao gr kamen #25,kod mene je 28 i 29.Na kraju video snimka ugleda se jezero,tj zona odgovornosti karaule Nikolic.Pretpostavljam da su isli do jezera,koliko na suprotnu stranu prema karauli Jankovic to ce kolega lala da nas podseti,osvezi pamcenje. Normalno je da je sve devastirano,cini mi se da je lokalni cobani koriste prilikom ispase,vidi se seno.Zub vremena ucionio je svoje,nekada je prostor oko karaule bila prava pitomija,kao u nacionalnom parku,granicari su to odrzavali,redovno kosili ,sadili cvece,uredivali prostor u i oko nje.
Pohvale za prketa kao  za njegovog kompanjona.Jedno pitanje .Malo me zbunilo odvajanje od glavnog puta,po mojoj procjeni niste isli od pravca Novog Dojrana nego iz Strumice ?Da li sam u pravu ?

Skrece se sa puta Novi Dojran - Strumica.Kao na slici

Iduci put cu snimiti tvoju karaulu...Moguce je da to bude veoma skoro..
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   

Na vrh Go down

Karaula Nikolić Dojransko jezero
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 16/17Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Next
 Similar topics
-
» Karaula Nikolić Dojransko jezero
» Karaula Stari Dojran 1981.
» Ohrid VP 7059/9, pa Gevgelija VP 8628, karaula Golubac
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica