FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

Karaula Nikolić Dojransko jezero

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
AutorPoruka
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 6742
REPUTACIJA : 89
Član od : 2014-08-01
Dob : 55
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   01.03.18 13:44

@kosic drago (citat):

Nije mi se dala postaviti slika, a u moje vrijeme 73-74 godine grci su sluzili 3 godine, .
Ja došao jednu veče na karaulu DUB, dovezao neko sledovanje  oko 10 sati uveče, a ovi nisu znali da dolazim,veza nije javila posto komandant nije isao samnom kampanjolom isao sam sam, tako da nikoga nisam zatekao vani na strazi niti su primijetili da sam stigao.
Polako se prikradem vratima karaule, odskrinem prostoriju za dnevni boravak a unutra kao u paklu, zadimljeno od cigareta, galama na nivou, piće na stolu.
Vidim da ih ima duplo vise nego sto karaula ima vojnika, pogledam bolje, a pola ih u nekim drugim uniformama. Kada su mene ugledali nastao je totalni tajac.
Uvijek sam dolazio sa komandantom gr. odsjeka tadašnjim Petrom Šimlešom, pa su mislili da je i on samnom. Prišem prvom stolu uzmem neko piće koje je bilo već nasuto, malo ispijem, sjednem za sto,a posto sam vidio da su igrali karte u tom slučaju je bilo u cigarete, kazem da se pridruzujem ekipi..
Svi odahnuše, jer su shvatili da sam sam došao.
TI vojnici sa drugacijim uniformama su bili Grci sa karaule ispod DUBA (TO ZNAJU GRANIČARI SA OVE KARAULE )svi komplet su bili u gostima i kartanju na nasoj karauli. Tada sam se prvi puta sa njima vidio .Grk mi pokazuje kalendar koji je krizao svaki dan koji prođe, kao sto smo svi imali i tamo vidim da je on preko godinu dana u vojsci a ja tada pola godine, a zaokruzio je datum kada zavrsava, jos dvije godine, a meni jos godina, jqa sam prva generacija sa 15 mjeseci...kasnije sam ih redovno viđao, a sa ovim dole na Jezeru sam igrao fudbal...to je druga prica..

Čuo sam i od komšije s bugarske granice da su se susretali, pijančili, razmjenjivali košulje... Niko nije neprijatelj dok se ne naredi vojničina

Lala Basaid
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 378
REPUTACIJA : 6
Član od : 2014-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   05.03.18 18:19

@PORUCNIK (citat):
@kosic drago (citat):

Nije mi se dala postaviti slika, a u moje vrijeme 73-74 godine grci su sluzili 3 godine, .
Ja došao jednu veče na karaulu DUB, dovezao neko sledovanje  oko 10 sati uveče, a ovi nisu znali da dolazim,veza nije javila posto komandant nije isao samnom kampanjolom isao sam sam, tako da nikoga nisam zatekao vani na strazi niti su primijetili da sam stigao.
Polako se prikradem vratima karaule, odskrinem prostoriju za dnevni boravak a unutra kao u paklu, zadimljeno od cigareta, galama na nivou, piće na stolu.
Vidim da ih ima duplo vise nego sto karaula ima vojnika, pogledam bolje, a pola ih u nekim drugim uniformama. Kada su mene ugledali nastao je totalni tajac.
Uvijek sam dolazio sa komandantom gr. odsjeka tadašnjim Petrom Šimlešom, pa su mislili da je i on samnom. Prišem prvom stolu uzmem neko piće koje je bilo već nasuto, malo ispijem, sjednem za sto,a posto sam vidio da su igrali karte u tom slučaju je bilo u cigarete, kazem da se pridruzujem ekipi..
Svi odahnuše, jer su shvatili da sam sam došao.
TI vojnici sa drugacijim uniformama su bili Grci sa karaule ispod DUBA (TO ZNAJU GRANIČARI SA OVE KARAULE )svi komplet su bili u gostima i kartanju na nasoj karauli. Tada sam se prvi puta sa njima vidio .Grk mi pokazuje kalendar koji je krizao svaki dan koji prođe, kao sto smo svi imali i tamo vidim da je on preko godinu dana u vojsci a ja tada pola godine, a zaokruzio je datum kada zavrsava, jos dvije godine, a meni jos godina, jqa sam prva generacija sa 15 mjeseci...kasnije sam ih redovno viđao, a sa ovim dole na Jezeru sam igrao fudbal...to je druga prica..

Čuo sam i od komšije s bugarske granice da su se susretali, pijančili, razmjenjivali košulje... Niko nije neprijatelj dok se ne naredi vojničina
Za Bugarske granicare kolko sam cuo koji su sluzili na Bugarskoj granici a i moj rodjeni brat je bio na Bugarskoj granici na carini RIBARCI Bosilegrad da je bugarske granicare svega jednom video iz daljine dok sam ja na Grckoj vidjao svaki dan Grcku vojsku
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   06.03.18 2:30

@Lala Basaid (citat):
@PORUCNIK (citat):
Za Bugarske granicare kolko sam cuo koji su sluzili na Bugarskoj granici a i moj rodjeni brat je bio na Bugarskoj granici na carini RIBARCI Bosilegrad da je bugarske granicare svega jednom video iz daljine dok sam ja na Grckoj vidjao svaki dan Grcku vojsku
A možda je i grčka granica, nijesam siguran... Davno mi je to pričao.

Lala Basaid
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   07.03.18 17:34

Pronasao sam ko je sluzio 90 na karauli nikolic da se javi imalibi dosta prica
Na vrh Go down
Bg 011
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
REPUTACIJA : 0
Član od : 2018-04-30

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   01.05.18 10:46

Pozdrav svima! Karaula Nikolic od februara 1990 do 31 avgusta 1990.Sejdija nam je bio staresina
Na vrh Go down
Lala Basaid
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   01.05.18 20:44

Bg 011 pozdrav i dobro dosao znaci Vincetijevic nije bio u to vreme komandir dali si video nasu Karaulu dali je niko zupanc i dalje bio komandie karaule Jankovic imas i sliku mosta prema karauli Jankovic to smo zvali svinski potok dali su bili kerovi kondor dosta opasan i dingo jako dobar.Dali ste se sastajali sa Grcima kod gr.kamena 25 bice jos poz
Na vrh Go down
Bg 011
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   01.05.18 20:57

Komandir karaule Janković je bio neki brka poručnik.Zaboravio sam mu ime.Kerovi su bili.Bežali smo u Grčku kada dođe kontrola,pošto smo noću retko  išli na Janković .Venčali smo našeg konja Zvezdana i kobilu sa Jankovića Sonju.Zvezdan Nikolić i Sonja Janković.Imam slike samo ispred karaule, nemam ni jednu sa patrolne staze.Bio sam prošle godine do karaule i zaustave me policajci.Nisam ništa slikao
Na vrh Go down
Lala Basaid
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   01.05.18 22:28

Znaci da zaboravio sam naseg konja Zvezdana kobila sonja je svako jutro silazila po hleb i mi smo nocu retko isli na Jankovic leti kad smo isli od 18 do 22 smo isli imao sam zemljaka iz kikinde  ali posle 00 nocu nise islo imas na you tube nasu karaulu zamolio sam Prketa i snimao je dali je major lukic bio komandir gr oceka u strumici gde si bio na obuci ja u VELES 3 ceta por.MARKO ANGELOVSKI dali je bilo pardajza oko karaule dali su se seljaci svadjali oko navodnjnavanja jer je potok prolazio kroz krug
Na vrh Go down
Bg 011
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   01.05.18 22:50

Štip pa Veles.Treća četa poručnik Ivan Najdoski je bio komandir.Nismo imali problema sa seljacima.Bilo svetsko u fudbalu tada.Kada ga je Piksi dao protiv Španaca Maličanin iz Pančeva krenuo da puca u vis.Jedva smo mu uzeli pušku Very Happy Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
Lala Basaid
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   01.05.18 23:12

Ja sam bio Januarac 1987 15 maja sam dosao na karaulu do 15 Jan 1988 Ilija najdovski je bio kom 3 voda.dali je 2 zasedno mesto do jezera to jest patrola 1 stara smokva jos bila tamo tu je bio gr.kamen mali 25/5 e dali ste nocu spavali u objekat kod ribnjaka.Maketa gr.kamena u moje vreme je bio kod stale a sad sam video da je premesten tu u moje vreme bio vezan pas dingo a kondor kod magacina koji je bio u zemlji kad se islo na osmatracnici fontana je i dalje ostala dali ste bili sa Grckim vojnicima nas su uvek pitali za kosarkasa drazena petrovica
Na vrh Go down
Bg 011
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   01.05.18 23:14

Napisao si da si pronasao ko je bio 90' na karauli Nikolic.Okaci spisak da se podsetim
Na vrh Go down
Lala Basaid
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   01.05.18 23:36

Mozda si to ti iz BG na yuoTube karaula nikolic na komentar ili je bio druga klasa.Ja kada sam bio bila je univerzijada 87 u zagrebu 15 dana pojacano obezbedjene drzavne granice non stop na reone kakva je hrana bila u tvoje vreme mi smo svaki dan imali 5 sledovanja. DORUCAK ,MARANDA ,RUCAK D4 I VECERA kada se vratimo iz patrole ko je gladan uvek je bilo
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   02.05.18 0:15

@Lala Basaid (citat):
Mozda si to ti iz BG na yuoTube karaula nikolic na komentar ili je bio druga klasa.Ja kada sam bio bila je univerzijada 87 u zagrebu 15 dana pojacano obezbedjene drzavne granice non stop na reone kakva je hrana bila u tvoje vreme mi smo svaki dan imali 5 sledovanja. DORUCAK ,MARANDA ,RUCAK D4 I VECERA kada se vratimo iz patrole ko je gladan uvek je bilo
Šta je sadržavao D4?

Lala Basaid
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   02.05.18 10:59

D4 je verovatno od generacije do generacije je bio 4 dodatak koji se delio oko 16.00 sadrzao je 2 sendvica i 1/4 cokoladnog mleka.Dorucak 1 dodatak,maranda 2,rucak3,D4,vecera5 svaki dan i subota i nedelja bez obzira koji dan dok u kasarni subotom i nedeljom nema marenda i nije bio D4.
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   02.05.18 15:00

@Lala Basaid (citat):
D4 je verovatno od generacije do generacije je bio 4 dodatak koji se delio oko 16.00 sadrzao je 2 sendvica i 1/4 cokoladnog mleka.Dorucak 1 dodatak,maranda 2,rucak3,D4,vecera5 svaki dan i subota i nedelja bez obzira koji dan dok u kasarni subotom i nedeljom nema marenda i nije bio D4.
Svaka čast! Po zasluzi Very Happy

Lala Basaid
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   02.05.18 21:22

Bg 011 dali je napustena karaula u tvoje vreme bila porusena verovatno ste bili da vidite jer je odmah pored patrolne staze u moje vreme je bila cela nismo ulazili unutra znas i ti bilo je puno zmija to je bilo 3 zasedno mesto a 4 zasedno mesto kod svinjskog potoka 1 zasedno mesto je bilo odma ko prve krivine dali je bila i dalje bandera za telefon 2 je bilo kod velikog kamena.Patrola 1 do jezera 1zasedno mesto gr.kamen 25 stara carina bio je bunar 2 zasedno mesto stara smokva 3 gr.kamen26 do jezera. Kada ste predavali izvestaj dali je bila sifra ADAM to je bilo na karauli dojransko jezero preko na carini.
Na vrh Go down
kosic drago
Gušter
Gušter

Broj komentara : 43
REPUTACIJA : 2
Član od : 2018-02-20
Dob : 67
M(j)esto Sarajevo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   04.07.18 21:08

EVO KAKO KE TO IZGELDALO proslog mjeseca, KAD JE KOMANDA BILA U STAROM DOJRANU..

kosic drago: komentar modifikovan dana: 05.07.18 14:43; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   04.07.18 21:20

Drug kosic drago  ima problema sa postavljanjem slika. Molim nek neko sredi predhodni post!

pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3866
REPUTACIJA : 649
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   05.07.18 2:04

Ispravljeno
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   

Na vrh Go down

Karaula Nikolić Dojransko jezero
Na vrh 
Stranica 18/18Idi na stranicu : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
 Similar topics
-
» Karaula Nikolić Dojransko jezero
» Karaula Stari Dojran 1981.
» Ohrid VP 7059/9, pa Gevgelija VP 8628, karaula Golubac
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica