FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Oklopno mehanizovane jedinice

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
AutorPoruka
čato
Džomba
Džomba

Broj komentara : 158
Član od : 2010-04-09
Dob : 66
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   10.03.16 23:06

Jaska 69g, 2 bataljona po 2 čete novih T55A sa brojevima 18200 +  . U rezervi u najdonjoj garaži rezervna popuna za 3 bataljon i treće  čete bataljona  oni tenkovi T54 sa brojevima 8000,  koje su zamjenili ovi novi T55A . Kad su došli T72 i T84 , neznam koje godine , T55A su išli u rezervu,   a sve one stare T54 i 55 iz donje garaže  i  dio T55A   su negdje dislocirali . Brojevi T55A 18222 do 18232 koji su nekada pripadali 2b/2ć dislocirani su 90 g. u Knin , al  ne iz Jaske,  nego puno bliže Kninu . Gdje je bila najbliža MTB Kninu , koja je imala T55A 18222-18232 , jer u Kninu oklopa  bilo nije do 1990g. 
Dali se netko sjeća gdje je završio T55A 18217 , kao i izvlakać 10002 , koga je vozio u moje vreme Papak Milenko iz B. Manastira . Zna li tko Miljenka , danas ima oko 67g.
Na vrh Go down
čato
Džomba
Džomba

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   10.03.16 23:24

@Matrix (citat):
@zwrkan (citat):
i te kako su imale veze i spadale u te brigade. i sam rat je pokazao da su bile obostrano najbolje brigade!
3 pješačka bataljuna i oklopni bataljun-temelj svih gardijskih brigada. isti ustoj imala je kninska i benkovačka brigada. definitivno najsposobnije brigade.
oklopne su čisti promašaj.

ja sam u Šibeniku....ti?

Da samo se to odnosi na HV i VRSK pa odlazimo u nepotrebne godine koje nisu za forum.
44,5 km na zmorac od tebe.
Ja bih nadodao samo to , da je uspeh tih MTB bio samo radi toga , jer se RH nije imala sa ćime oduprijeti oklopu, dok oklop nije došao do točke , gdje je bilo - nesme proći - i bila sva sredstva  za protuoklopnu borbu koncentrirana na toj jednoj tački . I kad je došlo do stani pani , oklop je išao napred kao SOB,  a ne kao MTB hoću da kažem,  bez podrške pešadije odnosno obratno , pešadije prije oklopa nije bilo ! Osvojen je cjeli prostor sa MTB ali bio bi osvojen i sa SOB , jer u tom prostoru odbrane nije ni bilo ! Nemojte sad misliti , da šta navijam za koga , ja sam Slovenac i  boli me ,  samo prićam o stanju na terenu .
Siguran sam , da je u pravcu Šibenskoga mosta nastupala SOB , umjesto 1 Ok ć MTB , nema boga, koji bi je zaustavio . Ovako je bilo ni tić ni miš . Bar ja znam šta je SOB kad izađe na bojno polje  !
Na vrh Go down
tenkista 19891
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2016-03-23

KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   23.03.16 21:17

Pozdrav svima. Da se predstavim: komandir tenka t-55, decembarska klasa 1991. 51 mehanizovana brigada, 1tč 2okb Vrsac. Komandir cete kapetan Branislav Dobras. Ako ima neki klasic neka se javi. Posle vojnog roka me zakacio produzetak, a po zavrsetku istog sam ostao da radim u vojsci prvo kao vpu, a zatim kao podoficir. Nakon toga skolovanje za cl u vojsci-tenkovski mehanicar-sta bi drugo... Tako da sam se sa 55-cama druzio skoro 15 godina. Sta bi dao da ga ponovo mogu ganjati.
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   23.03.16 21:39

tenkista 19891, dobro dosao na forum! Nisam siguran da si procitao pravila foruma. Da jesi, shvatio bi da vreme tvog boravka u vojsci nije period JNA kako je to na ovom forumu regulisano. No, to ne znaci da ti ne mozes da se ukljucis u rad foruma postujuci pravila.
Na vrh Go down
tenkista 19891
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   23.03.16 22:01

Izvinjavam se. Moja greska.  Istina je da nisam ceo vojni rok proveo u jna, ali prvih nekoliko meseci jesam jer je u decembru 1991 kad sam dosao na odsluzenje jna jos uvek postojala.   Ako ne gresim mislim da je jna promenila naziv i izbacila petokraku negde u prolece 1992.
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   24.03.16 15:10

@tenkista 19891 (citat):
  Ako ne gresim mislim da je jna promenila naziv i izbacila petokraku negde u prolece 1992.
U ovom segmentu sigurno ne griješiš ali u pravilima foruma navodi se nešto drugo kao datum prestanka postojanja JNA.
Trebalo bi se toga pridržavati jer nažalost po ko zna koji puta otići će sve u krivom smjer.

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   24.03.16 15:50

Jos jednom se izvinjavam. Procitao sam pravila malo detaljnije. Nije mi uopste namera i ne bih zeleo da sve ode tamo gde ne treba jer na kraju krajeva nismo zbog toga ovde vec da se prisetimo zajednickih dana u vojsci i ako je moguce pronadjemo drugove iz vojnickih dana.  Iako je  pocetak  mog vojnog roka posle datuma navedenog u pravilima foruma, smatram sebe pripadnikom jna jer je u mojoj ceti bilo vojnika iz skoro svih republika osim iz Slovenije, a i dao sam svecanu obavezu kakvu su davale i starije generacije vojnika.
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   24.03.16 19:45

Tenkista sve ok!

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18493
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   29.03.16 0:20

@Max Blitz (citat):
Borbeno vozilo M-86 jugoslavenske proizvodnje (obično se koriste kraći termini: BoV, BoV-VP) je namijenjeno za potrebe vojne policije te za transport vojnika po i na borbenoj liniji. Koristi se u borbi protiv diverzantskih grupa i kod suzbijanja građanskih nereda.

Svojstva:
Posada: 2+8
Dužina 5.7 m, širina: 2.53 m, visina: 2.33 m, težina: 9.1 t
Oklop i naoružanje: oklop 15 mm, osnovno naoružanje: mitraljez 7.62 mm, pogon: Deutz F6L413 150 KS
Brzina na cesti: 95 km/h, domet: 150 km

BOV M-86 poslužili su i u mirovnoj misiji ISAF (Afganistan)...

Na vrh Go down
čato
Džomba
Džomba

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   10.05.16 22:37

@tenkista 19891 (citat):
Pozdrav svima. Da se predstavim: komandir tenka t-55, decembarska klasa 1991. 51 mehanizovana brigada, 1tč 2okb Vrsac. Komandir cete kapetan Branislav Dobras. Ako ima neki klasic neka se javi. Posle vojnog roka me zakacio produzetak, a po zavrsetku istog sam ostao da radim u vojsci prvo kao vpu, a zatim kao podoficir. Nakon toga skolovanje za cl u vojsci-tenkovski mehanicar-sta bi drugo... Tako da sam se sa 55-cama druzio skoro 15 godina. Sta bi dao da ga ponovo mogu ganjati.
Koje brojeve tenkova ste imali, da vidim jel moj završio kod vas ?
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter

Broj komentara : 47
Član od : 2016-02-23

KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   14.05.16 19:16

@ultimax (citat):
Jel se neko sječa ,kako je išla himna tenkista.Početak :Posle noči tamne ,rodila se zora,u škripanj čelika i tutanj motora.......

Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter

Broj komentara : 47
Član od : 2016-02-23

KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   14.05.16 19:43

zwrkan, ...

""""""""a načelnik tehničke službe, 20ak godina ranije je radio u jaski;-))......"""""

da nije Ćulibrk???
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18493
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   03.06.16 13:05

Izložba borbenih oklopnih vozila i drugih instalacija kojom se obilježava 95 godina povijesti tvrtke 'Đuro Đaković' - od 7. do 10. lipnja 2016. na Rooseveltovom trgu ispred muzeja Mimara, Zagreb.

Na vrh Go down
tenkista 19891
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   08.11.16 0:18

Pozdrav kolegama tenkistima i ostalima. Nije me dugo bilo na forumu, ali nikad nije kasno da se procaska. Pokusacu da odgovorim cato dzombi na pitanje o brojevima tenkova. Bilo je davno, ali cu pokusati da se prisetim: 19897, 19900, 19901, 19903,19823, 19820,19907, 19894, 19889, 19891-moj tenk. A sto se tice tog Culibrka nisam siguran, ali mislim da zivi u Vrscu u penziji je-ako mislimo na istog coveka.
Na vrh Go down
tepsic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-11-10

KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   10.11.16 23:03

Bio sam u Zaluzanima. od januara do septembra 1990.Koliko se sećam kom kasarne je bio pot.Trivo Vujic.Bio sam na tenku t 55 kod potporu.Mitevski Saso.Desetar komandir tenka, ne mogu se setiti imena oficira.Od Vojnika: Grcic Rade cato,Buduric Sinisa Strpci,mislim Agim Nudi,Limani Abedin,Krasnići Kadri koji mi je plakao na pisti da ga pustim u grad...ekstra momci.Ne mogu se setiti više.des.Ratkovic
Na vrh Go down
tepsic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-11-10

KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   10.11.16 23:10

Neko je pitao za koračnicu:posle noći tamne rodila se zora, uz škripu čelika i tutanj motora,od mašina moćnih crni dim da kulja, od tenkova teških i zemlja se ljulja.Sve posade čvrsto kao stene stoje na braniku mile otadžbine svoje.Tenkisti se nikog i ničeg ne boj
e, a tenkove vole ko devojke svoje
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Oklopno mehanizovane jedinice   Today at 6:45

Na vrh Go down

Oklopno mehanizovane jedinice
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 11/11Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 Similar topics
-
» Oklopno mehanizovane jedinice
» Istaknuti vojnici i vojne jedinice