FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17859
Član od : 2012-10-29
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   Fri Feb 08, 2013 10:46 pm

Tenk T-34 sa brojem 2697 isporučen Jugoslaviji prije rezolucije Informbiroa 1948.g. Krajem 40-tih svi jugoslavenski T-34 su označeni brojevima u sekvenci 2500-2925. Ova fotografija je najvjerojatnije nastala krajem 60-tih u okolini Požarevca.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   Fri Feb 08, 2013 10:56 pm

Tenk američke proizvodnje M-4 Sherman

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   Sun Feb 10, 2013 10:30 pm

Tenk M-4 Sherman

Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 742
Član od : 2012-05-21
Dob : 63

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)    Tue Feb 12, 2013 5:51 pm

Vojnik JNA na obuci u rukovanju ručnim bacačem 44 mm M-57

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   Mon Feb 18, 2013 9:44 pm

Gusjeničar, koji služi kao meta je GJ-800, licencno izrađivan u Jugoslaviji
Original je mađarski Čepel K-800

Na vrh Go down
kapija
Gušter
Gušter

Broj komentara : 30
Član od : 2013-01-18
Dob : 46
M(j)esto PTUJ

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   Tue Feb 19, 2013 9:07 am

meni liči to na traktor guseničar,takve smo vozili na tenkodromu v benkovcu samo da su bili ruski
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   Sat Feb 23, 2013 4:37 pm

Kolona borbenih vozila pješadije BVP M-80

Max Blitz: komentar modifikovan dana: Sat Feb 08, 2014 5:49 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   Tue Feb 26, 2013 1:40 pm

Kolona parkiranih BVP-80 u krugu kasarne 'NH Veljko Dugošević' (danas 'General Pavle Jurišić Šturm') u Požarevcu. Kraj osamdesetih.

Na vrh Go down
tenkist Max
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2013-02-23
Dob : 29

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   Wed Feb 27, 2013 4:34 pm

Pozdrav! Ova je slika napravljena u istočnom djelu voznog parka koji je pripadao mehaniziranoj pješadiji.
A vodnik na slici je vodnik prve klase Kostić - komandir voda iz druge tenkovske čete - već sam ispričao anegdotu o njemu na mojoj temi tenkista iz Požarevca - poručnik na slici pripada mehaniziranoj pješadiji, i upravo stoji negdje pored njegovog BVP. Ne pamtim prezime, znam da je skoro jedini od svih držao tako malo dužu frizuru - tipa fudbalerke.
Mehanizirana pješadija se nalazila na trećem katu one trokatnice na vrhu slike koja pokazuje krug kasarne - na sjeveru. Komandant im je bio jako sposoban i fizički sposoban čovjek u četrdestim  godinama - kapetan I klase Miroslav Vinaji - kapa dole čovjeku!
Hahaha Samuraj, a ne oficir je bio! Znali smo se šaliti s njim na onaj opasan način - koji je za to vrijeme bio iznad sve ove boranije koja je dolazila služit JNA - ako ste mu dorasli kao ljudi i muškarci. Ponajprije po časti i stisnutim zubima - koju ste mu morali pokazati ili dokazati ako se usudite! Čovjek je cijenio samo muškost i čovječnost - pa ću nekom prilikom i napisati neke *ANEGDOTE*.
Moje je mišljenje bilo da smo makar u nekim trenucima bili ravnopravni s njim i on je to dopuštao - rijetkima! Ovo što ću sada reći vjerovatno nečiji želudac ne bi izdržao, pa opet su se svi hvalili da su služili vojsku kao muškarci ili da su to postali za vrijeme vojske iliti JNA! Kao komandant Vinaji nije skoro ništa imao s svojim komandirima, već je skoro svu odgovornost prenio na desetare i staže - tu je bio takav drill vojnički, da su američki vojnički filmovi, filmovi za malu djecu i ženske! Raporte su prenosili staže i desetari, s vojskom kao da nije imao ništa - KAO - ne bi ih ni gledao ni maltretirao, ali ovi koji su ulazili na raport - hahaha svi su izlazili malo slomljeni - puno sam puta vidio i bio pored njega kad bi bio dežurni oficir, futrola prazna, pištolja nigdje, ali smo znali da je nož sigurno, a ako ne i par bodeža kod njega - nije mu bilo problema ni potrčati za nekim ko bježi preko žice, dok bi većina vjerovatno na njegovom mjestu več pucala, makar u zrak! Bio sam nedaleko njega, ili u hodniku mehanizirane pješadije u par excesnih situacija i skidam kapu svaki put - znao bi dozvoliti i desetaru da digne ruku na njega, a onda kom opanci kom o... - ma više manje je to završavalo - zna se - Bio sam dobar s par ljudi  iz njegove čete i isto tako često mi je dopuštao, da budem uopće na tom katu i imao respekt prema meni! Čak i kad sam javno osramotio njegovog stažu pred dvije čete - čovjek skine kapu meni! Ah da završim - jako sam bio doba s čovjekom iz Francuske M. Lazićem - judašem s kojim sam uspio smijati se uskogrudnosti ljudi tog doba! Pamtim jako simpatičnog Mičića - desetar koji je bio na raportu dan pred skidanje, opustio se čovjek i dobio bodež u trbuh, čim je ušao - eto nažalost se nije skinuo sutradan, več 15 dana u stacionar - vjerovatno rjedak primjerak služenja - ma ima toga još - samo držim da ovi što če ćitati ovo neće vjerovati da možeš srušiti kapetana I klase hidrantom s drugog kata na prvi u lijepoj ispeglanoj uniformi jedno ljetno rano jutro - zna se - čeka te samo raport!...

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   Wed Feb 27, 2013 4:54 pm

Helikopter Mi-8 prilikom slijetanja na sportski teren u krugu kasarne 'NH Veljko Dugošević'

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   Wed Feb 27, 2013 4:57 pm

Admiral flote Branko Mamula, nakon slijetanja helikoptera Mi-8, u posjeti požarevačkom Garnizonu JNA

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   Wed Feb 27, 2013 5:00 pm

Posjeta tadašnjeg saveznog sekretara za narodnu obranu, admirala flote Branka Mamule požarevačkom garnizonu

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   Fri Mar 15, 2013 1:16 am

Obuka posluge puškomitraljeza M-53 7.9 mm

Max Blitz: komentar modifikovan dana: Sat Feb 08, 2014 5:52 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter

Broj komentara : 57
Član od : 2013-01-06
Dob : 51

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   Mon Apr 01, 2013 2:30 pm

Pozarevac danas. Kafane u koje ste išli na ćevape i pivo kao što su Čikoš,Dva bela goluba,Lovac više nema.Na tim mestima su sada banke a restoran Cikoš sa fenomenalnom baštom pod kestenima zvrji prazan.Baš šteta.Ne postoji više ni poznati Lenin bar a na mestu bašte Doma JNA je sada tržni centar .Pozdrav svim forumašima.

6550/33 avgust 84: komentar modifikovan dana: Mon Apr 01, 2013 3:19 pm; prepravljeno ukupno 3 puta
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 352
Član od : 2013-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   Mon Apr 01, 2013 2:38 pm

pozdrav moj brat je bio u toj kasarnoj, dolazio sam mu u posjet to je blizu ženskog zatvora, a boravio sam i u hotelu u centru Pžarevca neznam kako se zvao
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   Mon Apr 01, 2013 2:40 pm

Pozdrav i tebi a Hotel se zove Dunav .
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 352
Član od : 2013-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   Mon Apr 01, 2013 3:23 pm

da tako je Dunav
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   Thu Apr 04, 2013 3:11 pm

Hotel postoji i danas samo sa nešto drugačijim sadržajem.Ne postoji ona velika sala više već je tu sada poslovni prostor.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   Sat Apr 13, 2013 12:45 am

Posluga puškomitraljeza 7.9 mm M-53

Max Blitz: komentar modifikovan dana: Sat Feb 08, 2014 5:57 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   Tue May 07, 2013 6:26 pm

Predah u prirodi Very Happy

Na vrh Go down
LupusREBEL
Gušter
Gušter

Broj komentara : 44
Član od : 2013-05-14
Dob : 45
M(j)esto do Željeve i natrag...

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   Thu May 16, 2013 11:19 am

Imal još? Question

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   Thu May 16, 2013 11:24 am

@LupusREBEL (citat):
Imal još? Question

Ne znam zezaš li se, ili si previdio.
U prvom postu teme je link gdje su sve slike iz galerije uz sva objašnjenja, do sad dostupna.
Slike na forum 'vadimo' polako, bez žurbe, kako bi ljudi usput mogli komentirati tko zna više.
Na vrh Go down
LupusREBEL
Gušter
Gušter

Broj komentara : 44
Član od : 2013-05-14
Dob : 45
M(j)esto do Željeve i natrag...

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   Thu May 16, 2013 11:25 am

A-ham, oke, nisam predvidio...

janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 572
Član od : 2012-12-29
Dob : 47
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   Fri May 31, 2013 5:05 am

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   Mon Jun 03, 2013 7:07 pm

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   Today at 2:54 pm

Na vrh Go down

Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)
» Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji
» Nekad i sad
» Karaula "Božidar Crnatović - Besko" 1986/1987 - 28. granični odsjek Prizren
» Svilajnac 1988/89