FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17782
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   04.06.13 1:12

Prethodne fotografije - Borbena vozila pješadije BVP M-80A tijekom svladavanja vodenih prepreka

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   09.10.13 6:45

Vojnici izviđačke jedinice s maskirnim uniformama M-89 tijekom obuke 1989/90.

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   09.10.13 7:23

Zanimljiva je ova zadnja slika, provizorna splav. Vojnici imaju vježbu u plićaku i još su osigurani mrežama. Svaka čast onome ko bi na tome prešao Dunav, mislim da  bi taj komandant izgubio polovicu ljudstva. Tvrdim to jer sam bio u ribolovu tu kod Požarevca i znam kako je tu Dunav širok i brz. No No
Na vrh Go down
Thommy
Gušter
Gušter

Broj komentara : 19
Član od : 2013-09-12
Dob : 56
M(j)esto VA/RS

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   19.10.13 0:14

Nažalost, link iz prvog posta mi ne radi, pa ne mogu da vidim pomenuti blog.

Inače i sám sam deo svog vojnog roka služio u ovoj kasarni, ali ne kao "oklopnjak", već u jednoj maloj LAB PVO 20/3 bateriji(ci) kojom je komandovao izvesni kapetan Jagodić. Vrlo staložen čovek, ali nekako previše blag za jednog oficira.

Priča o tome kako sam uopšte dospeo u ovu kasarnu je podugačka, samo ću reći da mi je prva noć koju sam u njoj proveo (20. februar 1985.) bila najhladnija u životu.
Tek pristigao i još neraspoređen (uz neizbežno pitanje "šta si zgrešio, kad te iz Beograda ovamo šalju?" Suspect ), spavao sam u praznoj spavaonici neke BVP čete koja je tada bila na terenu. Iako je krevet bio tik uz peć, i pored pet ćebadi i u odelu, smrzao sam se k'o p***a. Napolju je te noći kažu bilo -21°C! affraid  

Elem, već sutradan su stvari bile razjašnjene, pa sam do skidanja radio kao kurir dežurnog operativnog oficira Cool (i ne mogu se požaliti).

Imam i par slika iz i ispred paviljona (kvalitet je jako loš, pa se unapred izvinjavam):

Ovo je već leto, brojimo sitno i stoga smo sebi mogli dozvoliti malo "razgaćavanje". sunny

PS.
Ako admin smatra da ovaj post možda ne pripada ovoj temi, nemam ništa protiv da se prebaci u neku novu.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   19.10.13 0:33

@Thommy (citat):
Nažalost, link iz prvog posta mi ne radi, pa ne mogu da vidim pomenuti blog.

PS.
Ako admin smatra da ovaj post možda ne pripada ovoj temi, nemam ništa protiv da se prebaci u neku novu.

Zdravo Thommy!
Link na foto-blog ponovo radi, a evo i jedan pomoćni:

http://www.dizajnzona.com/forums/lofiversion/index.php?t95637.html

Mislim da nema problema ako postaviš i svoj foto-materijal ovdje, treba temu osvježiti s nekom pričom.

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 09.02.14 0:02; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
vojo71
Gušter
Gušter

Broj komentara : 33
Član od : 2013-09-08
M(j)esto Prnjavor, Bosna i Hercegovina

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   23.10.13 22:22

trazim kapetana branislava ivanovica zvani grof trebao je ovdje biti 91 godine on je artiljerac
Na vrh Go down
rac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2013-11-15

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   21.11.13 20:01

Tačno  trideset je godina kad sam otišao u jna v.p.1599/e Požarevac havbica105.Mnogo toga sam zaboravio a sam zahvaljajuči tom forumu (našao sam ga sasvim slučajno)se opet sjetio.Moram imat i ja neke fotke pa ako jih slučajno nadem staviču jih(ako ču znati:D )
Ako se sjetim nešto se javim.
lep pozdrav.
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   17.12.13 10:51

@missar (citat):

Postrojena vojska na pisti kasarne “NH Veljko Dugošević” (danas “General Pavle Jurišić Šturm”) u Požarevcu

Ovde su i mene postrojavali.  cheers Jedina izmena je to gde je bina, to se izmenulo, napravljeno je neko postolje, izgleda lepo.

Na vrh Go down
vojo71
Gušter
Gušter

Broj komentara : 33
Član od : 2013-09-08
M(j)esto Prnjavor, Bosna i Hercegovina

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   12.01.14 8:25

ako moze neko da mi sazna nesto o bivsem kapetanu ivanovic branislavu zvani grof od prilike trebao je ovdje biti 91
veliki pozdav
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   06.02.14 18:43

Vojnici pored originalne ruske haubica D-30 122 mm, aprila 1985.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   06.02.14 18:49

Desant iz helikoptera Mil Mi-4 (NATO naziv: Hound)

Na vrh Go down
purger71
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2014-06-25

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   25.06.14 23:45

Mislim da je na ovoj fotki, oficir u sredini Bećiri Agim (ne znak kako se točno piše), kad sam ja bio tamo on je bio kapetan.

Na vrh Go down
DugoSevic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-03-05

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   05.03.15 2:40

@lacoš (citat):
Zanimljiva je ova zadnja slika, provizorna splav. Vojnici imaju vježbu u plićaku i još su osigurani mrežama. Svaka čast onome ko bi na tome prešao Dunav, mislim da  bi taj komandant izgubio polovicu ljudstva. Tvrdim to jer sam bio u ribolovu tu kod Požarevca i znam kako je tu Dunav širok i brz. No No
kao izviđač septembarac 86/87 prošao sam to krajem svog roka (taman je bila Univerzijada u Zagrebu), jedino smo imali drukčije (starije) utopljeničke pojaseve, i nisu nas jebali na ovakve improvizacije ko na zadnjoj slici.
Na vrh Go down
DugoSevic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-03-05

KomentarNaslov komentara: za desnog sam prilično siguran da je Petruševski, u moje doba poručnik, komandir oklopnih vodova izviđačke čete (PT-76 i BRDM-2), '87. napokon dobio svoju četu i prešao u OKB. Nadam se da je živ i zdrav, bio je OK tip   05.03.15 2:47

Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 1011
Član od : 2014-08-31
M(j)esto Slavonski Brod

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   07.04.15 19:56

@Boske (citat):
@Stazio (citat):
Samohodno oruđe M-18  "Hellcat" u JNA:

http://stef124.tripod.com/m18.htm

Like a Star @ heaven

Interesantno! Ja sam stažirao u školskom centru za obuku vozača oklopnih vozila u B. Luci i koliko znam to je bio jedini centar te vrste u SFRJ. Gdje su se onda obučavali vozači ovih vozila ako mi ta vozila nismo imali u kasarni? Postoje samo dvije mogućnosti; ili je bio još negdje nekakav školski centar za obuku vozača oklopnih vozila ili su ovim vozilima upravljali vozači koji su obuku imali na nekoj drugoj vrsti "oklopnjaka"!

Boske sjećanje te odlično služi jer i ja sam služio u obučnom centru u Zalužanima a kasnije otišao u prekomandu u Prizren u izviđačku četu ako se sjećaš na ovim vozilima 

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)   Today at 9:05

Na vrh Go down

Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Garnizon JNA Požarevac (foto galerija)
» Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji
» Nekad i sad
» Karaula "Božidar Crnatović - Besko" 1986/1987 - 28. granični odsjek Prizren
» Svilajnac 1988/89