FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin

Share | 

Ramiz Sadiku Prizren VP 4445/6-3 pješadija 87/88

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Barcic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2016-11-14

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren VP 4445/6-3 pješadija 87/88   30.11.16 22:04

pozdrav brkanovac,, sve te nabrojane starjesine sam poznavao posto sam bio oktobarska klassa 1981/82
vp, 4445/10 cinimi se tako nesta je bilo,, a inace sam cijelo vrijeme bio u Prizrenu u kasarnoj,,POC,,protiv oklopna ceta imali smo vod raketasa tkzv,maljutke i vod bestrzajaca dva odjeljenja BST(bestrzajni topovi) nisandzija sam ja bio u prvom odjeljenju a u drugom moj zemljak iz moga mjesta kao drugi nisandzija,,,imali smo na pocetku kapetana Sunjog Janos(mislim daje bio porijeklom madjar iz vojvodine)koji je poslije otisao mislim u izvidjacki vod i unaprijedjen u kapetana prve klase,,,poslije je dosao porucnik Sofic a posebno moram da kazem imali smo aktivnog vodnika Sabahudina Durakovic,legenda od covjeka,,,itd,,,ako ima jos neka iz tog vremena neka mi se javi na email adresu uklonjeno u skladu sa propisima o zastiti privatnih podataka - sve adrese i licni podaci preko privatnih poruka na forumu - dp
Na vrh Go down
Barcic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2016-11-14

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren VP 4445/6-3 pješadija 87/88   07.12.16 20:31

Pozdrav za Brkanovca 1981/82 klasa,ja sam oktobarska 1981,kod tadasnjeg kapetana Sunjog Janosa koji je poslije otisao u izvidjace,bio sam POC (protiv oklopna ceta)raketasi i BST(bestrzajni topovi) fdje sam bio kao prvi nisandzija,,poznajem i Dukarica gitaristu i Nikica , i Salihbasica porucnika koji je bio moj zemljak iz Tuzle,,, cijelo vrijeme sam bio u Prizrrenu nisam imao prekomande,,karaule poznamjem tako sto smo kao radni vod dolazili i cistili granicni pojas,bilo je svasta i doobra i losega ali lose se brzo zaboravi a dobro pamti,,u biti toje nezaboravnoj vrijeme za mene,ako ima koga iz POC neka se javi,bilo bi mi drago da malo procaskamo o starim danima i vremenima,,,pozdrav za sve prizrence(JNA)
Na vrh Go down
Amin
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2017-04-26

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren VP 4445/6-3 pješadija 87/88   Today at 14:32

@Crni Orao (citat):
@zero07 (citat):
Služio vojsku 87/88 mart, drugi 6 mjeseci u Prizrenu.
Komandant kasarne bio ppukovnik Himzo Pečenković.
Komandant pješadije kapetan Cvijić Nedeljko,zamjenik Konjikovac Stojan,politički kapetan Miroslav Rogić.
Komandir 3 čete u kojoj sam ja bio kapetan Vladimir Huzanić, prve neznam kao se zove ali smo ga zvali "cipiripi"
Dali netko ima iz te generacije ?????  

Bio si sprat vise mene lol! ,Ja sam bio protuoklopna Ceta.Komandir:Kapetan 1-e Klase Ganic Zvonko,Komandir Voda:Mladji vodnik:Veljko Bulajic .Mi smo bili kao sto rekoh,sprat nize od vas.

Pozdrav, evo tu sam bio i ja (POČ) ali klasa septembar 86/87. Ista ekipa oficira koju navodis.
Na vrh Go down

Ramiz Sadiku Prizren VP 4445/6-3 pješadija 87/88
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Ramiz Sadiku Prizren VP 4445/6-3 pješadija 87/88
» Ramiz Sadiku Prizren 90/91
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)