FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kardeljevo - Ploče

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17830
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kardeljevo - Ploče   10.04.16 13:38

@boror (citat):
...mart 1984 - do mart 1985.
Inace sam bio na minolovcu 153, komandant Juric Dragan......

Evo M-153 u Tivtu 2003.
Btw, ne postoji više, razrezan.

Na vrh Go down
Montenigers
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2015-09-20
Dob : 53
M(j)esto Podgorica

KomentarNaslov komentara: Re: Kardeljevo - Ploče   10.04.16 15:09

@PORUCNIK (citat):
@mikulaotpisani (citat):
Zdravo svima,
evo pronadjoh neke fotke, dve su sa polaganja Svecane obaveze avgusta 1984. godine. Na prvoj fotki je samo klasa avgust 1984., a na drugoj je kompletna II baterija Bofors 40mm L-70 u kojoj sam sluzio pod vodjstvom kapetana Brzog. Na prvoj fotki je Brzi- prvi levo stoji, kap. Muscet Goran viri izmedju mene i Jovanovica iz Zemuna, a pretposlednji koji stoji je Ivan Vuckovic - vodnik stazista iz Vukovara, jedan jako dobar lik.

Nema puno fotki sa slikama starjesina u kosuljama u kakvoj je Brzi. One su tada bile u eksperimentalnoj fazi i nisu prosle. A i Muscet je bio sjajan momak.
Kukala ti majka...30 i kusur godina je proslo a sad kad pogledam ovu fotogfrafiju ...Cini mi se da svaki cas cekam Beskera da od nekud bane u kontrolu i vidim Muhovica kako trci iz kantine u kancelariju.Inace...Jovanovic kojeg pominjes je Stanislav Stasa Jovanovic iz Zemuna moj tada dobar drug,na zalost odavno se gubi kontakt sa njim.Takodje,svirali smo zajedno u vojnom orkestru te davne 85' na terasi hotela a bili smo i vojni orkestar za sve prilike.Imam i ja nekih slika no ih treba skenirat i zakacit.Sto ces...Crnogorac jbg,ali obecavam da hocu.Uskoro.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3917
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kardeljevo - Ploče   10.04.16 21:16

I meni je Kardeljevo u lijepoj uspomeni.

dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3108
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Kardeljevo - Ploče   11.04.16 13:17

Sto je ovaj staresina levo ovako zarozan. Meni se cini da se letnja kosulja opasivala u pantalone? Ili gresim?
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kardeljevo - Ploče   11.04.16 14:14

@dpuric (citat):
Sto je ovaj staresina levo ovako zarozan. Meni se cini da se letnja kosulja opasivala u pantalone? Ili gresim?
To je kosulja u eksperimentalnoj fazi, imala je dzepovei na grudima i ispod opasaca. Nije usvojena.

Montenigers
Gušter
Gušter

M(j)esto Podgorica

KomentarNaslov komentara: Re: Kardeljevo - Ploče   11.04.16 14:26

@PORUCNIK (citat):
@dpuric (citat):
To je kosulja u eksperimentalnoj fazi, imala je dzepovei na grudima i ispod opasaca. Nije usvojena.
Tako je.Nije prosla a ovu kosulju je kod nas nosio i to bez opasaca major Anton Besker ( komandant diviziona) i rijetke starjesine u svecanim prilikama,sa opasacem.A "Brzi" ,neka je zdravo,vazda mucenik ka da ga ko cera.Ka da ga je centrifuga izbacila.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kardeljevo - Ploče   11.04.16 14:33

@Montenigers (citat):
@PORUCNIK (citat):
@dpuric (citat):
Tako je.Nije prosla a ovu kosulju je kod nas nosio i to bez opasaca major Anton Besker ( komandant diviziona) i rijetke starjesine u svecanim prilikama,sa opasacem.A "Brzi" ,neka je zdravo,vazda mucenik ka da ga ko cera.Ka da ga je centrifuga izbacila.
Zaista, nekako je bio uvijek kao u nekom iscekivanju. sjedio je na pola stolice, a i u hodu je poskakivao, da ubrza hod. A inace, sjajan momak. I zastavnik Gicev je bio sjajan lik.

Montenigers
Gušter
Gušter

M(j)esto Podgorica

KomentarNaslov komentara: Re: Kardeljevo - Ploče   11.04.16 18:47

@PORUCNIK (citat):
@Montenigers (citat):
@PORUCNIK (citat):
@dpuric (citat):
Zaista, nekako je bio uvijek kao u nekom iscekivanju. sjedio je na pola stolice, a i u hodu je poskakivao, da ubrza hod. A inace, sjajan momak. I zastavnik Gicev je bio sjajan lik.
A...Slusaj...Komplet ekipa starijesina je bila manje,vise ok narocito ako se zna da je Kardeljevo bilo kazneni divizion,tj da su sve,ali sve starijesine bile po kazni prekomandovane iz predhodnih kasarni u Kardeljevo.Jedini je vodnik Mladen Draca po zavrsetku SRO dobio Kardeljevo kao prvo radno mjesto.Srece njegove.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kardeljevo - Ploče   12.04.16 16:04

@Montenigers (citat):

A...Slusaj...Komplet ekipa starijesina je bila manje,vise ok narocito ako se zna da je Kardeljevo bilo kazneni divizion,tj da su sve,ali sve starijesine bile po kazni prekomandovane iz predhodnih kasarni u Kardeljevo.Jedini je vodnik Mladen Draca po zavrsetku SRO dobio Kardeljevo kao prvo radno mjesto.Srece njegove.
Meni nije, ja sam u Kardeljevo dosao s Visa. Covjece, koja razlika...

mikulaotpisani
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2016-02-17

KomentarNaslov komentara: Re: Kardeljevo - Ploče   14.04.16 11:36

Za Montenigersa,

ako si svirao na terasi doma JNA onda se verovatno secas Barbaric Davora iz Splita, on je na prvoj fotografiji treci sa leve strane cuci. Taj lik je bio nevidjeno smotan i Brzi ga posalje iz baterije u Dom. Besker dodje u dom a tamo se Barbaric nesto smotao i Besker ga vrati u jedinicu. Brzi se zabezeknuo kad ga je video na postrojavanju. Posle nekog vremena Brzi ga ponovo vratio u Dom gde je ostao do kraja vojnog roka. 

Mislim da je tada Karanovic bio vodja KZA u Divizionu.
Na vrh Go down
PeroBJ
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-06-20
Dob : 46
M(j)esto Bjelovar

KomentarNaslov komentara: Re: Kardeljevo - Ploče   20.06.16 17:50

@20mm (citat):
Pozdrav svim clanovima foruma,i ja sam sluzio  u Kardeljevu od decembra 88 do decmbra 89,bio sam nisandzija na topu 20mm. Dusane izbaci neku sliku ili na fejs-u ili na forum ako moze,sigurno se znamo jer mi smo bili na prvom spratu iznad vas. Kapetan je bio Miljkovic Dragan.Slazem se sa Dusanom bilo je izuzetno lepo sluziti u Kardeljevu,izuzetno lep gradic,isto smo prosli od Prevlake do Mostara,Knina,Vrlike itd. Vec sam naso nekoliko iz generacije i u kontaktu smo na fejsu.Nadam se da ce jos neko da se javi na forum. Pozdrav!
Ja sam ista klasa samo na Boforsu 40 mm,imam dosta slika iz tog vremena slikano sa puno prijatelja sa 20 mm
Na vrh Go down
dpuric

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3108
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Kardeljevo - Ploče   20.06.16 21:37

PeroBJ , dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Dusan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 17
Član od : 2013-02-01

KomentarNaslov komentara: Re: Kardeljevo - Ploče   21.06.16 20:07

Evo i mene posle duzeg vremena,Crncec Emil nije stradao nasao sam ga preko FB,za Kapetanja Janjic Zorana ne znam sta se desilo a Stariji Vodnik je otisao u penziju
evo malo fotki mene i mojih klasica

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kardeljevo - Ploče   21.06.16 23:12

Dusane, hvala za postavljene slike.
Drago mi je sto je Emil prevazisao neprijatnosti, za koje sam cuo da je imao. I ja sam najprije cuo da je stradao. Bio mi je docimer u "Soldier Innu" (Samackoj zgradi). Pozdravi ga od Nessa, ako si u kontaktu s njim!

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kardeljevo - Ploče   Today at 3:33

Na vrh Go down

Kardeljevo - Ploče
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Kardeljevo - Ploče
» Vojnicke plocice za identifikaciju