FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next
AutorPoruka
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   16.03.13 4:37

Drugari evo kako danas izgleda stadion na Bezigradu.

Na vrh Go down
Trubac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 21
Član od : 2012-08-06
Dob : 52
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   16.03.13 9:41

Uspeo sam da odem samo na jednu utakmicu....secam se kao da je bilo juce!To je bila utakmica Olimpija - Zeljo!Bilo mi je sve jedno ko ce pobediti.Iako sam zeleo da vidim golove kao i svi mi koji smo se tamo zatekli,bili smo uskraceni tim zadovoljstvom.Cini mi se da je utakmica bila zavrsena bez golova ,0:0.Bilo je to negde u prolece 1983.... bounce

Trubac: komentar modifikovan dana: 16.03.13 10:17; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Trubac
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   16.03.13 9:42

Stadion "Olimpije"....Zalosno izgleda!Mesto gde su mnogi provodili deo slobodnog vremena prilikom izlaska u grad,pretvoreno je u secanje kao sve sto nas je vezivalo za to vreme!

No E....da je vreme moglo da stane! Sad
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   17.03.13 1:42

Ja sam dugo godina taj deo zivota stavio u cosak a onda me prijatelj sa kojim sam bio u vojsci podsetio na te dane. Tuga da uhvati coveka kada vidi kako recimo izgleda marsalka danas sa onim oguljenim zidovima .
Verovatno jer sam jako dugo odsutan meni je danas i dalje nepojmljivo da na Sv Geri ima tabla koja oznacava granicu.
Na vrh Go down
Trubac
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   17.03.13 21:08

Dragi moji Sercerovci!
U ime druga iz vojske,moje generacije oktobarske klase `82,vojnika Milenkovic Nebojse iz Prokuplja zvanog JUMBA,postavljam slike vezane za period naseg sluzenja!Jumba je bio radista,pripadnik II voda,II cete.I bataljona!

Slika koja je nastala u momentu davanja svecane zakletve nase,oktobarske klase `82.

Posle svecane zakletve,zajednicka slika radista II voda,II cete,I bataljona.

Slika koju je Jumba nazvao "Fazanski teren"
Cuci levo:Jukic Damir,Djurovic Krsto,gore levo Nebojsa Milenkovic-Jumba,Molnar i Admir(nisam siguran za dva zadnja imena)

Dzombe u akciji!
Levo,mislim da se zvao Begic i Jumba,vec stare dzombe,mesec dana pre skidanja.

1982,polaganje zakletve
Desetar-GRUJA i Djurovic Krsto-Pec

Pozdrav svima  cheers

Trubac: komentar modifikovan dana: 26.03.13 7:51; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
jumba
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
M(j)esto Prokuplje

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   17.03.13 21:57

Gene,gene smekeru stari,bas ti hvala,ovo izgleda super.Eee,kako su to bili lepi dani,bezbrizni.Priznacu ti da si me ti naucio i navuko kafu da pijem.Secam se razglasa sto smo duzili zajedno sa Pirketom.Da li znas nesto o zastavniku Uzunovicu,vodniku Ciri,kapetan Janicije Dobrodolac,st.vod.Cerovak Milan,por.Milojkovic,st.vod.Gicic i oni malo veci kao sto su bili major Mirkovic,p.puk.ili puk.Jozo Kukavica,Mile Tica(valjda) ili Kos,jel bese st.vod.Hrgar(nisam siguran).Po nekad vidjam (tada je bio) vod. I kl. Dejana Zivkovica,na terenu ste bili ljuti rivali u jambu.Pozdrav svim Sercerovcima od oktobarske klase 1982-JUMBA
Na vrh Go down
jumba
Gušter
Gušter

M(j)esto Prokuplje

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   17.03.13 21:59

Datum je pogresan,treba da pise,17 mart 2013,pozdrav-JUMBA
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   17.03.13 23:46

Iznenadjuje me da je bilo M49 u 308mom.Ja kada sam sluzio nisam ih vidjao. Da li se neko seca koji je bataljon 308mog bio smesten u kasarni Sentvid?
Na vrh Go down
Trubac
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   17.03.13 23:51

@jumba (citat):
Gene,gene smekeru stari,bas ti hvala,ovo izgleda super.Eee,kako su to bili lepi dani,bezbrizni.Priznacu ti da si me ti naucio i navuko kafu da pijem.Secam se razglasa sto smo duzili zajedno sa Pirketom.Da li znas nesto o zastavniku Uzunovicu,vodniku Ciri,kapetan Janicije Dobrodolac,st.vod.Cerovak Milan,por.Milojkovic,st.vod.Gicic i oni malo veci kao sto su bili major Mirkovic,p.puk.ili puk.Jozo Kukavica,Mile Tica(valjda) ili Kos,jel bese st.vod.Hrgar(nisam siguran).Po nekad vidjam (tada je bio) vod. I kl. Dejana Zivkovica,na terenu ste bili ljuti rivali u jambu.Pozdrav svim Sercerovcima od oktobarske klase 1982-JUMBA

Bogami,gene,sluzi te pamcenje odlicno!Sa zastavnikom Uzunovicem sam se cuo davno.Obradovao se puno...Sem por.Mijokovica nisam skoro nikoga cuo i video.Sa Mijokovicem sam skoro razmenio telefone,pa Boze zdravlja....Ostao je isti kao sto je bio kada sam prvi put usao kod njega u kancelariju da trazim odsustvo kako bi doneo trubu od kuce!Bio i ostao genijalac....pustio me je!Medju prvima sam dobio vikend.Nikada mu to necu zaboraviti!E,kako bi bilo lepo saznati o svakom ponesto...
Potrudicu se,pa javljam!Pozdrav svima,a posebno tebi.Hvala za slike! Very Happy
Na vrh Go down
jumba
Gušter
Gušter

M(j)esto Prokuplje

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   18.03.13 0:07

Gene,ja sam prvi otiso na produzeni vikend po harmoniku(znas da su me posle kaznili,jer nisam znao da sviram),a ti si otiso sutra dan,jer si bio blizi.U Nedelju uvece smo se zajedno vratili,ti sa trubom i ja sa onom malom harmonikicom 32 basa,hahahahaha..... al je bilo posle ribanja.Strasna anegdota.
Na vrh Go down
Trubac
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   18.03.13 0:18

@jumba (citat):
Gene,ja sam prvi otiso na produzeni vikend po harmoniku(znas da su me posle kaznili,jer nisam znao da sviram),a ti si otiso sutra dan,jer si bio blizi.U Nedelju uvece smo se zajedno vratili,ti sa trubom i ja sa onom malom harmonikicom 32 basa,hahahahaha..... al je bilo posle ribanja.Strasna anegdota.

scratch Jes` vala!Tacno! Smile I secam se kako si ih ispalio za harmoniku lol! Bas anegdota!
Al` se secam i ribanja!
Na vrh Go down
mahi
Gušter
Gušter

Broj komentara : 64
Član od : 2013-03-07
Dob : 56

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   23.03.13 22:16

@Xanadu (citat):
Jaz pa na orožnih vajah in manevru..

TI  NA  OROZNIH  VAJAH  IN  MANEVRU  JAS  PA  NA  ZADNJI  VOJASKI  PARADI  V  BIVSI  JUGOSLAVIJI   BEOGRAD 85
Na vrh Go down
šercer
Gušter
Gušter

Broj komentara : 42
Član od : 2009-10-27

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   24.03.13 9:06

@Tomaž Može (citat):
Prav dobre volje sem, ker sem odkrilta forum
služil sem v vojni pošti 6550/51
Bil telefomist, v vodu Vodnika Kurtovič  Suada
Leta 1987

Pozdrav Tomaž,
Mislim da se radi o VP 6550/43. Vodnik Kurtović Suad, koliko imam informacje nije više među živima. Da li se sjećaš još nekog od starješina.

Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter

Broj komentara : 61
Član od : 2013-01-06
Dob : 51

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   24.03.13 20:19

E dobre su ove fotografije od pre 30 godina.Sada smo pedesetogodisnjaci.Odlete vreme a lepo je setiti se izmedju ostalog i stadiona za Bezigradom.84 I 85 Olimpija je ispala iz druge lige u Slovenacku ligu tako da nam fudbal na tom nivou nije bio interesantan.Procitah u jednom od postova da se neko sreo sa Aleksandrom Nikolicem u vreme 84-85 vodnikom prve klase teleprinterski vod TT cete 2 bataljona.Pretpostavljam da je sada covek u penziji i koliko se secam rodom je iz Lozovika kod Smedereva.Moze li neka bliza informacija gde je ,sta radi sada .Ima li neko informacije recimo o komandirima vodova starijem vodniku Filipanu,starijem vodniku Bogdanovsom koji je 85 otisao u prekomandu u Makedoniju tacnije u Skopski Petrovac komandiru TT cete kapetanu Vulic Slavku koji je iste 85 otisao u prekomandu na Kosovo.Veliki pozdrav svim Sercerovcima.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2013-03-14

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   25.03.13 21:59

Pozdrav za 6550/33 od Paje (avgust 85).Ja sam se video prosle godine (krajem) sa Nikolic Aleksandrom-Nidzom u Beogradu.Sasvim slucajno.Pokusavao sam da dodjem do njega jer sam znao da je u Beogradu ali mi nije polazilo za rukom.Dobro je,radi jos uvek.Ima malo do penzije.Bio je to pravi vojnik.Ma kakvi vojnik.Vojnicina.Imali smo obuku kod njega kao u vojnoj policiji.Drago mi je da smo uspeli da se vidimo,a i cujem se sa nekolicinom ljudi iz stare Juge.
Na vrh Go down
frenkiboy
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2012-04-07
M(j)esto BELTINCI

KomentarNaslov komentara: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   27.03.13 18:26

evo radio-relejne čete godine 1970/71 pa ko se prepozna neka se javi na forum
šercerovci zdravo

Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   04.04.13 21:06

Pajo pošto smo mesec dana u isto vreme bili na istom mestu verovatno se i ti sećas tkz.šupljeg voda iz objekta iza trepezarije.Nekima su bile baš osveženje u našoj maloj kasarni. cheers Pozdrav
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   05.04.13 3:22

Cuo sam od poznanika da se bivse staresine 308mog okupljaju sa vremena na vreme. Jedan od skupova je bio u Beogradu a nisam siguran da li je posle toga bio neki.Na istom su ucestvovale i bivse staresine koje sada zive u SL, HR, BiH i MK. Jozo Kukavica je preminuo od srcanog udara u svojoj vikendici na Pagu negde 2008me a da nikada nije dobio penziju od Slovenije zbog nekih pravnih zavrzlama.Njegov sin je inace jedan od poznatijih matematicara i radi kao profesor matematike na USC.
Na vrh Go down
Zlatnik
Gušter
Gušter

Broj komentara : 34
Član od : 2013-04-24
Dob : 53
M(j)esto Veles, Makedonija

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   24.04.13 9:39

Drugovi vojnici (a i staresine) ZDRAVO!
Posto sam na Google Earth-u video da nema vise Sercerovu kasarnu, rek'o daj da pronadjem 4-ti Jul. U pretrazivanje upisao sam to i ... evo i mene ovde, u drustvu starih vezista.
Поздрав од Велес, (порано Титов) - Македонија!
Pozdrav iz Velesa (ranije Titov) - Makedonija!
Sluzio sam u Ljubo Sercer od 18-tog Marta 1987 do Septembra iste godine, kada sam dobio prekomandu u kasarni 4-ti Jul (gde je bila smestena komanda 9-te armiske oblasti) do Februara 1988 godine.
Iako tada, kao i sada, sam mrzeo nasilje, rat, vojsku, uniforme ... citajuci vase poruke i secajuci se na ta davna vremena u ovom trenutku osecam neko setno raspolozenje, neka vrsta tuge za sve ono sto je proslo.
U vojsku sam otisao posle fakulteta, sa 24-25 godina. Posto sam na regrutaciju u Skoplju bio regrutovan kao pesadinac, preko veze (moj drugar koji je radio u "odbrani" u Velesu), uspeo sam da se ubacim u veziste i trazio sam da idem negde u Sloveniji, da vidim kako se tamo zivi. Ovaj moj drugar se uhvatio za glavu i rekao da sam jedini slucaj koji hvata "vezu" da bi isao negde dalje! I, nisam se pokajao.
Bio sam telegrafist-teleprinterist u ceti kapetana Milance Janevskog, a komandir voda mi je bio porucnik Stamatovic (crnogorac, "malo" prepotentan). Komandant kasarne je bio Jozo Kukavica, a ostale oficire skoro i da sam zaboravio.
Sto se tice vojnika, desetari su bili Marko Lazic iz Vojvodine (zaboravio sam mesto), Malcic Goran iz Borova, Isic Esad iz Bosne ... Voleo bih da se opet nadjem s njima.
Imam dva slovenca s kojim sam u kontaktu i jednog bosanca, i preporucicu ovaj forum da se i oni uclane.
Da vas na pocetku vise ne gnjavim, u sledecim porukama pisacu vise o telegrafiji, o dogodovstinama u kasarni ...

Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   24.04.13 11:14

Pozdrav Zlatnik, dobro došao. cheers
Na vrh Go down
Xanadu
Gušter
Gušter

Član od : 2012-06-13
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   07.05.13 20:19

Tomaža za župana... Cool
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   20.05.13 16:52

Ajde Šercerovci aktivirajte se malo.Nema ni traga ni glasa od Vas već skoro 2 meseca.Zar ste zaboravili Tromošće,Gospodarsko Rastavišće pijanke u Hotelu Union,Kurešćak i užasno hladnu i snežnu zimu 84/85.U spavaoni se ledila voda u čaši koja je stojala na kaseti a spavali smo obučeni do maja.Svima veliki pozdrav

Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   20.05.13 19:50

Nije Tromošće već Tromostovje...

"užasno hladnu i snežnu zimu 84/85"
A šta misliš kako je bilo nama u Velikim Blokama na -41 i 2m snega (sa balkona na 1. spratu izlazio sam direktno na sneg).
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   21.05.13 9:44

Druže zastavniče puzao sam po Blokama na fazanskom terenu januarske klase 85 na -35 tako da se sećam tih 2 m snega koji je bio do Vaše terase.Bili smo kod Vas u "gostima"15 dana na pešadijskoj obuci.Naravno to je bila moja druga obuka sa naglaskom na lekciju - odeljenje u odbrani ,odeljenje u napadu.Ujujutru smo gazili po smrznutoj snežnoj kori a u podne kad malo ogreje sunce propadali smo kroz istu tako da složićete se imamo slična sećanja.Da ne zaboravim da spomenem i čišćenje piste i trotoara oko Šercera 24 sata od oktobra 84 pa do maja 85 i to ručno jer komandant kasarne puk.Kukavica nije dozvoljavao upotrebu TAM-150 sa raonikom za čišćenje uz pitanje "a šta će vojska da radi ako ne čisti sneg.To je tako bilo sve dok nas sneg nije zatrpao jer u periodu izmedju dve klase u drugom bataljonu nije imao ko da čisi isti tako da je pukovnik teška srca odobrio da se potroši malo nafte za akciju raščišćavanja.
ps.Uopšte nije važno da li se radi o Tromostovju ili Tromošću tako da .......

Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2013-04-05
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   29.05.13 22:09

pozdrav svim pripadnicima slavnog 308.puka veze u kasarni Ljubo Sercer. Sluzio sam vojsku u toj kasarni 1982/83. godinu u zgradi odmah preko puta izlaza iz restorana. Komandant bataljona mi je bio maj. Mirkovic, negov zamenik kap.I kl. Dobrodolac Janicije. Komandir cete kap. Vulic i komanir voda vod. Nikolic Aleksandar zvani Nidza. Bio sam generacija vojnika koja je prisustvovala prijemu prve generacije zena na sluzenje u JNA. "Jadni kap. Mijokovic" koji je bio zaduzen za obuku morao se nositi i sa zenama a i sa nama koji smo bas voleli sedeti u parku posle rucka. Secam se nekih ljudi za koje od tada nisam cuo nista . Recimo, Vucurevic iz Novog Sada, "Bosanac" iz Sarajeva, Gile iz Novog Sada. Ako neko zna za njih neka javi. Bilo bi mi drago da se cujemo. Ajd' sada na mestu voljno ......
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Today at 21:20

Na vrh Go down

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/13Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
» Bravo vezisti!
» Vezisti u JNA
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari