FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next
AutorPoruka
bežigrad
Gušter
Gušter

Broj komentara : 51
Član od : 2012-03-10

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   26.07.15 21:34

Malo sam se na ovoj str. vratio unazad da pročitam i podsjetim se na neke postove i članove (godine su tu, brzo to ishlapi a ponavljanje majka nauke...).
Pozdrav Petru Stamatoviću, koji na str.12 kaže da je bio u Šerceru, u RČ, od 1985. do jeseni 91.
Pretpostavljam da je to RČ 2. bat. a zgrada je ona blizu raskrižja i stadiona Olimpije. 
Kad sam ja bio tamo 1976./77. RČ je bila u prizemlju desno a moja TTČ i RRČ su bile na katu iznad.
U stvari želim Stamatovića pitati je li zatekao tamo Franu Radobuljca, koji je u moje vrijeme bio d-dir RČ. 
U RČ je bio i st.vod Sreto Mirčeta a njegov vod je uvijek najbolje gazio strojevi korak, ali ih je on znao i naučiti a Boga mi ih je i "gazio" dok nisu gazili svi ko jedan. 
Uživao je u uvježbavanju i ponosio se s time da njegovi gaze strojevi najbolje u kasarni. 
Neko je ranije spomenuo Uzunovića i da je u penziji (ajde nek uživa i "nagazio" se od Ljubljane do penzije. Njega se sjećam kroz maglu, ka o st. vod. mislim da je bio u RČ ?
Je li tih godina još tamo bio i st.vod. Ćirić, niko da mi kaže što je bilo s njim, pa i sa st. vod. Nenad Mančić ili su oni već prije 91. otišli u penziju..
Možda odgovore na ovo zna i šercer, (pozdrav šerceru), ugodna i duga penzija ti bila, rekao bih i velika ali znam da je to iluzija pa neću....
Pozdrav svima
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   27.07.15 0:37

Bivecov bataljon je bio u zgradi do komande, a bataljonom do stadiona je komandovao major Dobrodilac.Izgleda da su se vodovi, bataljoni setali izmedju te dve zgrade jer razlicite generacije pamte drugaciji raspored. Moguce je da se radi i o losem secanju, mada je 88me definitivno doslo do neke velike reorganizacije.
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   27.07.15 22:49

Pozdrav BEOGRADE,
Ne, ne, sve je to u redu i na svom mjestu i jedinice i zgrade, mislim da se samo radi o tome, kako si i sam rekao, da različite generacije pamte različit raspored.
Da, ali različit raspored oficira, što je sasvim i normalno obzirom na njihova napredovanja, itd.
U moje vrijeme 76./77. Bivec je bio por. i kdir. 1. voda u TT četi 2.bat.  kod k.I kl. Ilijevskog.
K-diri 2. i 3. voda su bili st. vod. Mančić i Ćirić.
Onda je ok i normalno da je 88. Bivec bio k-dant 1. bat. i mislim da je neko prije već napisao da je bio major.
Mislim da je on došao godinu prije iz Akademije, dakle 75. god. (dolazilo se 1. 9. kao p.por.) a da su Dobrodolac i T. Burnać došli u 9. mj. 76. god. kao p.por. Njih se slabije sjećam, ali čini mi se da je Dobrodolac bio onako "vojnički" nastrojen tip i nisam siguran da li je tad kao mladi p.por. bio k.dir voda u RČ kod F. Radobuljca ili u RRČ.
St. vod. Nikolić kojeg neki često spominju, u moje vrijeme npr. bio je vodnik u 1. bat. u RČ, (uvijek utegnut, uglancan, mislim da ga čak ni legendarni Jozo Kukavica nije mogao iznenaditi ni uhvatiti da nije uredan), stalno na nekim smotrama i obuci sa vojskom na krugu a imali su neke velike KRAZ-ove sa uređajima veze i mislim da su kod njih bila KŠK (vezisti znaju...).
Tako da mislim da je 1. bat. uvijek bio tamo kod Komande (preko puta je bila kuhinja i trepezarija) a 2. bat. na kontra 
strani uz ogradu, u ćošku do stadiona (preko puta su nam bile učione i kabinet s teleprinterima).
Bilo kako bilo, ali najdugovječniji je tamo bio legendarni Jozo Kukavica (u moje vrijeme major i NŠ puka), kasnije pukovnik i k-dant puka. Od njega su svi podređeni bježali ko vrag od tamjana (i of. i podof.), samo da ne naiđu na njega na krugu, jer onda je uvijek bilo teških pitanja.... 
Kasno je, pa da i tema ne postane teška..,
vezisti pozdrav do idućeg puta,
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   28.07.15 3:06

Jozo je izgleda uvek bio isti. Cak i kao pukovnik znao je da se izdere na vojnika ako ga nadje bez kape. Laughing
Nikolica, pokusavam da se setim.Ako ne gresim, bio je izuzetno visok covek i izgledom je vise pripadao gardi nego vezistima.Dobrodilac se ocigledno promenio sa godinama, verovatno pod uticajim Biveca, sa kojim se stalno druzio.Njih dvojica su bili nerazdvojni.
Na vrh Go down
šercer
Gušter
Gušter

Broj komentara : 42
Član od : 2009-10-27

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   16.08.15 8:47

Pozdrav šercerovci,
redovno pročitam sve komentare na ovoj temi. Drago mi je kada se jave drugovi i prisjete se lijepih dana, teških trenutaka ali mislim da nam je svima bilo lijepo. U "šerceru" sam proveo od 1978. do 1988.g., do reforme, odnosno tada je od puka veze ostao bataljon veze i na čelu je bio moj drug Bivec B., ja sam otišao u prekomandu u kasarnu M.Tita, gdje sam ostao do 1991.g. Za ovih 10 godina u "šecerovoj" stekao sam puno prijatelja starješina i vojnika. Najveće moje zadovoljstvo u službi je što su se svi moji vojnici zdravi i živi vratili svojim kućama. Normalno je da čovjek poslije ove distance napravi analizu tog perioda, tako da i ja vrlo često se vratim i sa zadovoljstvom se sjetim lijepih trenutaka, manje je bilo ružnih. Dosta drugova nije više sa nama, neka im je pokoj i rahmet, a na nama je da širimo pozitivizam i ljudske vrijednosti kojih nije manjkalo u našim sredinama. Većina mojih živih drugova starješina i vojnika je u penziji, još jednom ih pozdravljam i želim puno zdravlja.

p.s. ostavite pisanog traga iz tog perioda, što je napisano i bilo je, što nije napisano zaboravi se i nestane zauvijek.
Na vrh Go down
selimi seljami
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2012-09-20

KomentarNaslov komentara: GENERACIA 87-88   04.09.15 15:22

GENERACIA 87-88
link za sliku
Miroslav Pavlovic
Seljimi Seljami
Efendic Fajko
Kotori Naser
Kapiti
Vlado Babic Porocnik
Dragan Jovanovic Kapetan
Erceg Radivoje
Mujic Nedzat
Kurtuvic Suat
Na vrh Go down
šercer
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   13.09.15 9:03

Evo jedne sličice iz 1988.g. kada je 308.puk veze proglašen za najbolju jedinicu rodovskog sastava u JNA.
" />
[img][/img]

šercer: komentar modifikovan dana: 13.09.15 9:22; prepravljeno ukupno 3 puta
Na vrh Go down
šercer
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   13.09.15 9:04

Evo još jedne[img][/img]
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter

Broj komentara : 61
Član od : 2013-01-06
Dob : 51

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   18.09.15 20:05

Bilo bi lepo kada bi Sercer malo prokomentarisao fotografiju.Neverovatno da se toliko personalno promenio sastav puka od 1985 do 1988 godine ili se radi o oficirima  iz bataljona koji je bio dalje od trepezarije pa ih se ja ne secam.

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   18.09.15 23:53

Da, da, bilo bi dobro da Šercer objasni koji su to mladi oficiri tu na slikama.
Ja ne poznam nikoga a i nije moguće jer sam bio tamo 76/77. kad su oni išli ili završavali osnovnu školu.

Šercer nedavno kaže:
Drago mi je kada se jave drugovi i prisjete se lijepih dana, teških trenutaka ali mislim da nam je svima bilo lijepo. U "šerceru" sam proveo od 1978. do 1988.g., do reforme, odnosno tada je od puka veze ostao bataljon veze i na čelu je bio moj drug Bivec B., ja sam otišao u prekomandu u kasarnu M.Tita, gdje sam ostao do 1991.g. Za ovih 10 godina u "šecerovoj" stekao sam puno prijatelja starješina i vojnika. 
Najveće moje zadovoljstvo u službi je što su se svi moji vojnici zdravi i živi vratili svojim kućama. 

Zadnja rečenica mu je najbolja.....!

Tek sam tada shvatio da je znači 1988. god. puk veze smanjen na jedan bataljon. 
Onda je normalno da su  mnogi oficiri i podoficiri morali ići u prekomande.
Pa ko je onda smješten u zgradu od tog drugog bat. i ko je onda drmao s onolikom kasarnom. 
Pozdrav svima,
Na vrh Go down
Zlatnik
Gušter
Gušter

Broj komentara : 34
Član od : 2013-04-24
Dob : 53
M(j)esto Veles, Makedonija

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   23.09.15 11:34

@šercer (citat):
Evo još jedne" />

Likom i imenom prepoznajem samo mog komandira voda porucnika Petra Stamatovica (Stoji sedmi s leva na desno).
A od ostalih, samo nekoliko prepoznajem po liku, imena sam im zaboravio.

Zoran Kojic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2014-05-15
Dob : 56
M(j)esto Titograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   26.09.15 20:37

Jos jedan pozdrav za "Aprilsku 79" drugi bataljon,6550/42..
Na vrh Go down
blizanac krško
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2014-12-14

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   27.09.15 22:28

Posle dužeg vremena, opet sam svratio na ovaj forum, i prijatno iznenadjen, pročitao sam komentar jednog moga druga iz našeg voda, TT četa, telefonisti, generacija septembar 1987, VP 6550/43.
Odgovaram na javljanje Selimi Salami-ja, na stranici 18, koji je stavio i fotografiju, sa proglašenja najbolje jedinice. Ta fotka, mora,da je snimljena u februaru ili martu 1988, kad smo neki od vojnika iz našeg voda,( medju njima moj brat Marko i ja), več bili u prekomandi na tel. centrali, u kas.4. jul, na Metelkovoj. Prepoznao sam skoro sve drugove iz našeg voda, kome je komandovao p.por Vlado Babić, a komandir čete, bio je kapetan Dragan Jovanović( oboje takodje na slici u gornjem redu, Babič je viši, kapetan je niži). Moje prvo javljanje na tom forumu je na stranici 14, kde sam nabrojio i maltene sve drugove iz našeg voda, pa njih tom prilikom još jednom pozdravljam, ma kde bili. Javite se. Janez
Na vrh Go down
blizanac krško
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2014-12-14

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   29.09.15 23:37

Izvinite, molim! Pravilno je: Selimi Selami, VP 6550/43 septembar 1987 308 puk veze 3.bataljon, TTČeta, Komandant major Dobrodolac Janićije.

LP JanezB
Na vrh Go down
Keča Zoran
Gušter
Gušter

Broj komentara : 22
Član od : 2014-01-12

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   11.10.15 0:15

Jirži Vlaisavljević!
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   11.10.15 21:57

Klasiću odakle si se setio mog desetara Jiržija Vlaisavljevića.

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   11.10.15 22:35

Ostao mi je u secanju, kratko osisan, malo pogrbljen, a strog u pm. A ustvari nije bio takav...nemam pojma gde je, znam da je bio iz Beograda.
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   13.10.15 23:48

Da bio je iz Beograda,Kratka kosa,pogrbljen,mišićav .Tako ga pamtim.Svako veče je izmedju dva kreveta radio neku vrstu sklekova u stojecem položaju ako tako mogu da kažem.A strogost .Samo je bez pogovora izvršavao naloge k-dira voda Bogdanovskog.Znao je baš da pretera.Ako se možda sećaš Ace Relića(visok momak,zezao se stalno samnom ,sa Vurušićem  iz Zagreba,sa Boškovićem iz Užica)  na večernjoj  smotri mu je jednim trzajem pokidao svu dugmad kompletno na košulji,bluzi i šinjelu pa ga je onda terao da ih ušiva jedno po jedno za jutarnju smotru.

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   15.10.15 17:11

Iskreno, Jiržija nikad vise nisam video, a niko ga i ne zna u Bgdu, Relic je iz PO, kazu stara PO porodica, ali niko ne zna gde je, Boskovica sam trazio u UE, ali opet nista...Vurusica sam se setio preko tebe
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   16.10.15 0:22

Stanković Zoran iz PO.Aca Relić je moj školski drug.Živi u Londonu od 94.Mislim da je  Vurušić negde u Kanadi ili Americi.Boškovića sam viđao na studijama  u Beogradu negde do 89 godine.Sada ne znam gde je.Ja sam ostao u Šerceru do kraja vojnog roka.Trebao sam da idem u prekomandu GO Maribor ali u poslednjem trenutku Jirži i Bogdanovski su mi uvalili desetarski kurs.Sećam se tvog komandira voda a mog zemljaka Nikolića da se ponekad šalio na tu temu govoreći da mi je on bio komandir voda nikada me ne bi ostavio u Šerceru.Setih se još nekih ljudi koje možda i ti pamtiš iz mog voda Sladojević iz Bgd-a,Alan Pavlič iz Izole koji ostao samnom do kraja kao i Kokanović Dragan iz Šajkaša i Đorđe Martin iz Žitišta.Veliki pozdrav.

6550/33 avgust 84: komentar modifikovan dana: 16.10.15 0:30; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Keča Zoran
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   16.10.15 0:26

Ma secam Te se Zoki, jbt! Daj da se cujemo. Imas moj broj...
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   16.10.15 0:32

Bilo bi mi vrlo drago da se cujemo.Kako da dodjem do tvog broja

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   16.10.15 0:34

Nazovi me odmah Uklonjeno u skladu sa propisima o zastiti licnih podataka - dp
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   16.10.15 1:29

Druže možemo i da se vidimo da popijemo kafu u BGD-u.Baš sam se vratio pre 2 sata iz Beograda.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-10-21

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   24.10.15 18:51

Novembarska 71.Neka se neko javi iz voda veze.Kom.je bio poručnik Soskić Boris.Staiji vodnik  MandovićErnest.Gneracijski drugari Loparić,Jezdimirović,Gazdić,Pejčinović,Asurdžić(u kkontaktu smo).Radović,Peročević,Lepčihar,Mlačnik,Poles,Zećiraj,Kutlovci itd.Mnogo pozdrava svima Patković(svirao gitaru)
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Today at 15:06

Na vrh Go down

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 11/13Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
» Bravo vezisti!
» Vezisti u JNA
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari