FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next
AutorPoruka
PetarS
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2014-05-12
Dob : 54
M(j)esto Iz Podgorice, sada u Beogradu

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   01.11.15 19:56

Sve vas pozdravlja por.-kap. Stamatovic Petar.
Ovih dana sam se cuo sa vojnikom Lazarevic Bojanom, generacija (cini mi se) 87/88.
21.11. u Ljubljani tradicionalno okupljanje svih, nekada zaposlenih lica u Serceru.

U kontaktu sam sa velikim brojem staresina koji su sada u Sloveniji i onima koji su u Srbiji.

Puno pozdrava!!!!

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   02.11.15 12:52

@PetarS (citat):
Sve vas pozdravlja por.-kap. Stamatovic Petar.
Ovih dana sam se cuo sa vojnikom Lazarevic Bojanom, generacija (cini mi se) 87/88.
21.11. u Ljubljani tradicionalno okupljanje svih, nekada zaposlenih lica u Serceru.

U kontaktu sam sa velikim brojem staresina koji su sada u Sloveniji i onima koji su u Srbiji.

Puno pozdrava!!!!

6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter

Broj komentara : 61
Član od : 2013-01-06
Dob : 51

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   03.11.15 18:09

Pozdrav za kapetana Stamatovića koga se ne sećam ili sam se ja skinuo pre nego je on došao u Šercer.(Otišao sam iz Šercera 30.08.1985 god).

Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2014-05-12
M(j)esto Iz Podgorice, sada u Beogradu

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   04.11.15 9:26

Pozdrav za DŽombu, ja sam dosao u Sercerovu 28.avgusta 1985., tako da se nismo upoznali - sigurno.

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   04.11.15 17:37

Nažalost nisam imao tu čast da se upoznamo ali to nije razlog da Vas kao Šercerovca ne pozdravim  i  poželim  Vam  svako dobro.

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   19.11.15 18:01

Ako putuje na susrete u Ljubljanu kap Stamatoviću želim srećan put i lepo druženje.ps.Bilo bi lepo da sa članovima foruma nakon povratka  podeli svoje utiske i fotografije. salutiranje

Gušter
Gušter

Broj komentara : 51
Član od : 2012-03-10

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   21.11.15 14:26

Pozdrav svim "Šercerovcima"

Kako vidim na forumu, danas se u Ljubljani okupljaju "Šercerovci".
Koristim priliku da vas sve skupa pozdravim i zaželim vam (u to ne sumnjam) ugodno druženje i prebiranje po uspomenama iz mladosti.
Na žalost "Šercera" kakvog pamtimo više nema, ali ima uspomena...
Ako neko uspije nek se raspita gdje je i što je sa njim, Stoje Ilijevski, 1976/77 kap. I kl.
moj k-dir TT čete u 1. bat.
Učesnici druženja "dužni" su po povratku podnijeti izvještaj o zatečenom stanju, stanju morala i utrošku sredstava...
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   05.12.15 10:34

Nema nam raporta sa druzenja u Ljubljani.
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   06.12.15 16:36

Da, da, nema raporta. Drže nas u neizvjesnosti.

Ja sam očekivao da će drugovi pravovremeno tj. kad dođu k sebi a kako im nalažu i pravila službe,
da će podnijeti izvještaj kako je bilo na susretu.
Obzirom da se ne javljaju, ne znam što da zaključimo;
veze nisu u prekidu pa ili još nisu došli k sebi ili ih je većina zaginula pa se preživjeli ne usude javiti...
Malo ih prozivam pa valjda će se već netko javiti ...
Jozo im to ne bi oprostio. salutiranje
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   24.12.15 21:29

Šercerovci malo ste se uspavali.Ajmo malo aktivnosti.Forumašima koji  slave Božić 25 ćestitam a svima želim sve najlepše u nastupajučoj 2016 godini.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-10-21

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   24.01.16 12:42

Šta je ovo?Dali je moguće da nema ni jednog metuzalema iz novembarske 71' iz voda veze u Šercerovoj?Ipak bi vezisti trebali biti u trendu što se tiče interneta.Dakle javite se ,ako ima koji iz 6550/2.Patković (Patak)
Na vrh Go down
Kolodvorska
Gušter
Gušter

Broj komentara : 15
Član od : 2012-12-23

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   11.02.16 22:03

Pozdrav kolege vezisti.
Da li ima neko od septembaraca 88/89,
da poznaje vezistu iz Smedereva po imenu Rade.
Nazalost nesjecam se prezimena,u martu 89 dosao je kod mene u Črnomelj u prekomandu.
Na vrh Go down
Cehim
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2016-02-13

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   14.02.16 0:14

Drugovi pozdrav!  Moje je ime Miha!
U Šercera sam ušao 07.01.1981 a izašao 27.11.1981.
Bio sam radiorelejac (RR) kod  kapetana  prve klasa Opačič Duleta  1 četa,  I vod.; Istovremeno sam bio (posljepodnevna nastava) i kod Dobrovoljca u II. četi telegrafista, jer sam bio radioamater pa sam istovremeno radio dvje obuke. Tu negde do kraja Februarja. Poslje završene obuke, a i več prije, radio sam na kapiji, kod kapetana za obezbedženje Nikoliča.
Komandat kasarne tada je bio p.puk Kukavica Jozo, zamjenik i načelnik štaba je bio Tica Mile.
Sa mnom u vodu bili su Časar Štefan, pa Bogdan Slavko iz Novog Sada. Evo toliko za početak. Nadam se da sretnem sa nekom.
Na kapiji radio sam sa Žarko Rašeta Zagreb, Ethem Tirič Zenica, Drago Škerget Murska Sobota.
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   14.02.16 8:54

Cehim, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Cehim
Gušter
Gušter

Član od : 2016-02-13

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   14.02.16 11:03

Da odmah napišem jednu prigodu iz vojske u Šerceru. Došli smo u vojsku,  neznalice, čak nismo znali ni pozdravljat vojnički, tako kako treba. Meni bilo 26 godina. Imao sam posao, familiju, ....... 
Prošlo je 10 dana odkako su me primili u kasarnu, oružja uopšte još nismo zadužili, kada me zove kapetan. Danas si pomočnik bataljona. Nisam ni znao šta je to, šta radit, kako ide, gdje si smješten, ....... ništa. Pa ja ništa neznam, nemam pojma, kažem. Nema veze, ti si ovdje najozbilniji, nemam drugog pametnijeg. I tako bijo ja vojnik, koji nije ni položiju zakletvu pomočnik bataljona.
Na vrh Go down
šercer
Gušter
Gušter

Broj komentara : 42
Član od : 2009-10-27

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   20.02.16 8:47

@Cehim (citat):
Da odmah napišem jednu prigodu iz vojske u Šerceru. Došli smo u vojsku,  neznalice, čak nismo znali ni pozdravljat vojnički, tako kako treba. Meni bilo 26 godina. Imao sam posao, familiju, ....... 
Prošlo je 10 dana odkako su me primili u kasarnu, oružja uopšte još nismo zadužili, kada me zove kapetan. Danas si pomočnik bataljona. Nisam ni znao šta je to, šta radit, kako ide, gdje si smješten, ....... ništa. Pa ja ništa neznam, nemam pojma, kažem. Nema veze, ti si ovdje najozbilniji, nemam drugog pametnijeg. I tako bijo ja vojnik, koji nije ni položiju zakletvu pomočnik bataljona.
Dobrodošao Cehim. Ta prva dužnost se zvala "pomoćnik dežurnog bataljona".
Na vrh Go down
Boban68
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-03-02

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   02.03.16 21:04

Svim vojnicima  JNA veliki pozdrav iz Smedereva!
Zovem se Stojanović Boban, služio sam vojsku mart 1988/89. U kasarni Ljubo Šercer, radiorelejac.
Moji drugari su bili Joldzić Radovan, Garić Đorđe, Prekić Srđan, Pastulović Ante, Dumica Ferat, Kadrić Nedzad, Stajnko Ferdinand, Ivica iz Valpova...Starešine su nam bile Turšijan Jovica, Gušić Zahid, Pejović Peja, Robert Lajtman, Abaz Mirko....
                        Relejci javite se!!!
Na vrh Go down
1806016
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-03-18

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   18.03.16 22:03

@ramšak (citat):
našao sam ovaj forum i molim da se jave koji su bili u šerceru novembar 84-decembar 85
telefonskilinijski vod stari vodnik Vasiljević Rakica
javite se da malo popričamo
Dobar dan, vidim da znate Vasiljević Rakicu. Jel bih želeli njega kontaktirat?
Na vrh Go down
dpuric

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   19.03.16 14:20

1806016, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
GoranI
Gušter
Gušter

Član od : 2014-03-27
Dob : 48
M(j)esto Skopje

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   04.04.16 12:30

Jeli bre ... postoji li neko drugi iz generacije 87/88 na ovom forumu. Jas sam is Skopja, ali zelio bih info za dvoje mojih prijatelja, iz drugog voda, TT ceta st.vod. Aleksandar Nikolic (onaj sa brkovima), jedan je iz Zagreba, Drazen Zalac, ziveo na Jarunu, a drugi je Vladimir Djeric iz Beograda ... nije na odmet da se i drugi jave, bas bi bilo dobro skupiti se negde. Epa decki cekam da se javite. Inace u kontaktu sam za Cingarskim iz Skopja i Stakicem iz Beograda ...
Na vrh Go down
GoranI
Gušter
Gušter

M(j)esto Skopje

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   04.04.16 13:29

Na slici su Od levo prema desno Drazan Zalac iz Zagreba, Goran Ilievski t.e. ja iz Skopja i Pivcevic Vili iz Splita. Slikano u Pozegi, otkomanda dopunski VES vozac Smile.
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   04.04.16 21:41

@Cehim (citat):
Ah Cehim bilo je takvoh slučajeva. Mada nije loše tako odjedared. Very Happy
Na vrh Go down
selimi seljami
Gušter
Gušter

Član od : 2012-09-20

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   10.04.16 16:33

generacija 1987/88 slabo nema ih nigde hajde...
Na vrh Go down
GoranI
Gušter
Gušter

M(j)esto Skopje

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   11.04.16 8:30

Na zalost, tako je, ako neko zna nekoga iz treceg voda, TT ceta ... neka ga potrazi, dobro bi bilo sakupiti se bar ovde Smile
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   20.04.16 19:29

Pozdrav "Šercerovci"

Može i isti vod, ista četa ali 10 god. ranije...
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Today at 15:04

Na vrh Go down

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 12/13Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
» Bravo vezisti!
» Vezisti u JNA
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari