FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
AutorPoruka
blizanac krško
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2014-12-14

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   02.05.16 0:33

Odgovor učesniku GoranI:
Kako, da nema genića sept. 87/88 ovde. Na stranicama 9 i 10, su moja prva dva javljanja na ovom forumu, gde sam opisao detajle o dolasku u Šercera, u VP 6550/43, i  nabrojio večinu mojih drugova iz telefonske čete trečeg bataljona. Tamo je spomenut i Selimi Selami, kojeg pozdravljam ponovo. 
Gogi, tebe sam prepoznao po slici, ali druge dvojice vozača sa slike,ne sećam se.
Mi telefonisti i vi, TT četa, imali smo spavaone u istom spratu zgrade pored stadiona.
Od tetejaca vrlo dobro se sećam i Jonče Ilievskog, Dush Abazi, Nehat Rexhepi, Tkaleca iz hrvatskog Zagorja, Trajče Dukoski.... Ja i moj brat Marko, išli smo u prekomandu u februaru 1988, u kas.4. jul na Metelkovu ulicu. LP Janez
Na vrh Go down
GoranI
Gušter
Gušter

Broj komentara : 15
Član od : 2014-03-27
Dob : 48
M(j)esto Skopje

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   04.05.16 9:04

@bezigrad .. moze, naravno, ali je ipak meni interesantnije da se "moji" jave Smile
Na vrh Go down
GoranI
Gušter
Gušter

M(j)esto Skopje

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   04.05.16 9:06

blizanac krsko, ja se secam blizanaca Ivica i Jozo, ali nije na odmet da posaljes koju sliku da se prisetimo Smile
Na vrh Go down
Zlatnik
Gušter
Gušter

Broj komentara : 34
Član od : 2013-04-24
Dob : 53
M(j)esto Veles, Makedonija

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   08.05.16 0:17

@blizanac krško (citat):
... Ja i moj brat Marko, išli smo u prekomandu u februaru 1988, u kas.4. jul na Metelkovu ulicu. ...
Znaci ti ili tvoj brat ste „zauzeli“ moje mesto u 4-ti Jul!  Smile 
Ja sam se skinuo 12-tog Februara, 34 dana ranije nego ostali vojnici iz moje klase. 
Trebalo je da se skinem 17-og Marta, ali posto nisam koristio redovno otsustvo od 15 dana, 2 dana za put za to otsustvo, plus 15 dana nagradno za drugu klasu telegrafije, ukupno je bilo 32 dana. Na moju srecu ispalo je da se skinem u Nedelju 14-tog Februara, sto znaci da sam morao (jedva sam se za to izborio, ubedivsi majora (makedonca, zaboravio sam mu ime) da se skinem dva dana ranije t.j. u Petak, 12.02.1988 godine.
Bio sam u RTG centru (vidi slike na ovoj temi:  http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t2644-ljubljana-kasarna-4-julija-metelkova-vp-1493-6 
Zajedno samnom su bili Mirko Dubravica (dalmatinac) i Sadiku Zejnel (sa Kosova). Ako si i ti bio tamo, sigurno ih se secas!

GoranI
Gušter
Gušter

M(j)esto Skopje

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   09.05.16 8:34

Ma ne ... jas sam dosao 18.09.1987 godine i bio septembarska klasa, a skinuo sam se 09.09.1988 godine, tako da ... ili si ti bio fazan ili ja Smile
Na vrh Go down
GoranI
Gušter
Gušter

M(j)esto Skopje

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   09.05.16 8:36

Inaku majorot bese major Ilievski, kako mene, ama pustoto ne mi bese rodnina Smile
Na vrh Go down
dusanm
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-08-10
Dob : 60
M(j)esto backa palanka

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   19.08.16 19:19

pozdrav svima koji su sluzili vojsku u periodu 12.01.1979 do 21.12.1979.
bio sam vozac ,a u slobodno vreme bio fotograf ,.slikao vojsku
Na vrh Go down
dusanm
Gušter
Gušter

Član od : 2016-08-10
Dob : 60
M(j)esto backa palanka

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   23.08.16 19:42

druze zorane kojicu mene bi se trebao setiti ja sam vas slikao a bio sam u komandi stana 6550/1
po imenu dusan mandic backa palanka.
Na vrh Go down
Zoran Pavlović
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2016-10-13

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   13.10.16 22:26

Ja sam generacija oktobar 1983, do oktobra 1984. Teleprinterista 6550/33 striji vodnik Nikolić Aleksandar, kapetan Vulić,posle sam prešao u komandu u kancelariju kod majora Katanića. davno je sve to bilo ali mi je drago da evociram uspomene. Nadimak mi je Pavke. Pozdrav.
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter

Broj komentara : 61
Član od : 2013-01-06
Dob : 51

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   17.10.16 19:54

Imenjace preklopili smo se dva, dva i po meseca u Serceru.TT ceta posle tvog skidanja je prezivela malo vece promene.Npr.Nikolic je ostao do kraja u Ljubljani a Vulic je 85 otisao u prekomandu kao i jos par komandira vodova.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 51
Član od : 2012-03-10

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   17.10.16 21:21

Zoran Pavlović, 6550/33,
Aha, znači u vaše vrijeme major Katavić je u K-di i kažeš Pavloviću prešao si kod njega, vrlo dobro... Jesu li u to vaše vrijeme tu negdje bili kIkl ili major Ilijevski, kap. Bivec, Frane Radobuljac (radio četa), st.vod. Nenad Mančić, st.vod. Ćirić, Sreto Mirčeta...
Da li je u to vaše vrijeme u "Šerceru" bio samo jedan bataljon veze ili dva, kao nekad ranije..? 

Šerceru, nema te već dugo već, javi se ponekad, mislim da ti najbolje poznaješ ljude i događaje u ovoj kasarni.. obnovi malo uspomene.
A oni iz "Šercera" što su se sastajali prošle godine, nisu podnijeli izvještaj kako je bilo.
To im baš nije u redu, da je Jozo živ ne bi im to tako olako prošlo...
Pozdrav svima.
Na vrh Go down
Zoran Pavlović
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   17.10.16 22:34

@6550/33 avgust 84 (citat):
Imenjace preklopili smo se dva, dva i po meseca u Serceru.TT ceta posle tvog skidanja je prezivela malo vece promene.Npr.Nikolic je ostao do kraja u Ljubljani a Vulic je 85 otisao u prekomandu kao i jos par komandira vodova.
Ja sam tada bio u komandi kod majora Katanića, spavaonica nam je bila iznad dežurnog oficira. Ne znam da li su ti bili desetari braća blizanci Lakić iz Banja Luke oni su moja klasa.
Na vrh Go down
Zoran Pavlović
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   17.10.16 22:55

@bežigrad (citat):
Zoran Pavlović, 6550/33,
Aha, znači u vaše vrijeme major Katavić je u K-di i kažeš Pavloviću prešao si kod njega, vrlo dobro... Jesu li u to vaše vrijeme tu negdje bili kIkl ili major Ilijevski, kap. Bivec, Frane Radobuljac (radio četa), st.vod. Nenad Mančić, st.vod. Ćirić, Sreto Mirčeta...
Da li je u to vaše vrijeme u "Šerceru" bio samo jedan bataljon veze ili dva, kao nekad ranije..? 

Šerceru, nema te već dugo već, javi se ponekad, mislim da ti najbolje poznaješ ljude i događaje u ovoj kasarni.. obnovi malo uspomene.
A oni iz "Šercera" što su se sastajali prošle godine, nisu podnijeli izvještaj kako je bilo.
To im baš nije u redu, da je Jozo živ ne bi im to tako olako prošlo...
Pozdrav svima.
U 6550/33 je komandir bio st,vodnik Nikolić a kasnije je došao vodnik Ljeljak, koliko se sećam oženio se sa nekom iz ženskog voda a mislim daje početkom 90. bio u nekoj aferi prilikom raspada države. Kapetan Vulić je bio komandant čete a mislim da je major Mirković bio komandant bataljona.
Bio je i Tančić da li je on bio Vulićev zamenik nisam siguran. Kom. kasarne Jozo (nemam baš neko lepo mišljenje o njemu) nač. štaba je bio neki slovenac major plav ko nemac(ne sećam se imena). Sedam meseci sa se nalazio u komandi bila je neka skraćenica KŠA ili tako nešto, tamo su bili ja mislim potporučnik Mladen Stojanović i ml. vodnik Ćirić. itd.
Na vrh Go down
zoranb
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-11-14

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   14.11.16 13:44

Pozdrav svim pripadnicima VP 6550 Ljubljana i ostalima iz kasarne Ljubo Sercer u kojoj sam sluzbovao od 1981 do 1991 godine i za koju me vezu mnogo uspomena
Na vrh Go down
jozl52
Džomba
Džomba

Broj komentara : 179
Član od : 2016-09-07
Dob : 64
M(j)esto kočevje

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   14.11.16 15:40

Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter

Broj komentara : 61
Član od : 2013-01-06
Dob : 51

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   19.11.16 14:29

Dobrodosao Zoraneb.Podeli tvoja secanja sa clanovima foruma obzirom da si sluzbovao u Serceru.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2016-02-13

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   20.11.16 21:12

Evo dio generacije 1981 na vežbi na Kureščku!

Ne mogu uploadat fotografije!
Na vrh Go down
loshmius
Gušter
Gušter

Član od : 2014-11-24

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   21.11.16 17:11

Ima li nekoga iz generacije 86/87, septembarska klasa? Bio sam teleprinterista u Serceru. Prekomanda u 4. Juli od januara. Ako se dobro secam...
Na vrh Go down
Sercer sep '86
Gušter
Gušter

Član od : 2016-11-22

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   22.11.16 16:21

Ja sam bio sep '86,92 Dana u serceru I onda sam prekomandovan
u vojnu bolnicu mladika, cini mi se da se tako zvala,zvali
si me Faki
Na vrh Go down
loshmius
Gušter
Gušter

Član od : 2014-11-24

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   23.11.16 9:39

Faki, koji si bio rod?
Na vrh Go down
Sercer sep '86
Gušter
Gušter

Član od : 2016-11-22

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   23.11.16 12:35

Telefonista,bio sam na centrali vojne bolnice I na obuci sam
Bio na nekoj planini ,bio sam s Miodragom Bicanin is Vrsca
Afrim Peci, I cini mi se Berisa,
Na vrh Go down
radioteleprinterista
Gušter
Gušter

Član od : 2016-11-25

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   25.11.16 8:56

Pa da se javim i ja. Vidim da ima puno drugova iz kasarne Šercer Ljubljana, VP 6550/32. Služio sam tamo generaciju mart 87, od 17.03 1987 do 03.03 1988 radio vod, radio četa 2 bataljon kod tadašnjeg kap. Janevski Milanče, komandir čete bio je tada poručnik Stamatović Petar, kasnije kad sam ga neke godine posetio u kasarni bio kapetan, a komandir voda vodnik Mujarić Zijad. Poslije obuke dobio sam čin desetara isto kao i Malčić Goran iz Borova koliko se sječam. Sa nekim drugovima imam kontakt, nekih imam samo ime i prezime, a nekih se ne sečam tako da im se izvinjavam i molim da stojimo dobiti kontakt. Pozdrav svima
Na vrh Go down
Zlatnik
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   25.11.16 17:39

@radioteleprinterista (citat):
Pa da se javim i ja. Vidim da ima puno drugova iz kasarne Šercer Ljubljana, VP 6550/32. Služio sam tamo generaciju mart 87, od 17.03 1987 ...
Eh da mi je znati ko se krije iza ovog "radioteleprinterista" ... ! Smile
Ma ne samo Malcica Gorana, vec se sigurno secas i na Isic Esad, Majunovic Hido, Marodi Drazen, Emini Dzevat, Zdravko Macek, Korosec Vojko, Nenad Dvorscak, Radovanovic ... a nisi valjda zaboravio i mene Zlatko Nikolovski (onaj sa cvikerima Very Happy vidi slike koje sam postirao tu.
Aj mi sada reci (t.j pisi) ko si ti? Ako ne ovde javno, onda na PP.

radioteleprinterista
Gušter
Gušter

Član od : 2016-11-25

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   28.11.16 9:28

Čini mi se da smo bili u ovom sastavu. Izvinjenje ako nekog zaboravih. Počevši od vodnik Mujarić Zijad, poručnik Stamatović Petar, kapetan Janevski Milanče.
A vojnici, Marko Lazić-desetar, Malčić Goran, Isić Esad, Dvorščak Nenad, Dubravica Mirko, Kevo Vladimir, Nikolovski Zlatko, Majunović Hido, Marodi Dražen, Dževat Emini, Jakovljević Goran, Stevanovski Zoran, Bogetić Aleksandae, Savarin Denis, Korošec Vojko, Jotanović Željko, Mioč Ivan, Lekić Zlatko, Marko lazarević, Maček Zdravko, brača Uzelac 
.
Na vrh Go down
Zlatnik
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   28.11.16 11:27

@radioteleprinterista (citat):
Čini mi se da smo bili u ovom sastavu. Izvinjenje ako nekog zaboravih. Počevši od vodnik Mujarić Zijad, poručnik Stamatović Petar, kapetan Janevski Milanče.
A vojnici, Marko Lazić-desetar, ...  Dubravica Mirko, Kevo Vladimir, ... ... Jakovljević Goran, Stevanovski Zoran, Bogetić Aleksandae, Savarin Denis, ... , Jotanović Željko, Mioč Ivan, Lekić Zlatko, Marko lazarević, ...  brača Uzelac 
.
Od ovih novih imena koje si naveo, dobro se secam samo na Savarina i Mioca dok na brace Uzelca kao niz maglu. Ostalima sam i imena zaboravio.
Osim Marka Lazica, desetari su nam bili Buzalja Ljuljzim (mnogo dobar albanac) i Taganovic Aslan (isto albanac, ali njegova susta suprotnost)
Dubravica Mirko nije bio sa nama, on je bio u drugom vodu. S njim sam bio zajedno u prekomandu u 4-ti Jul.
Ma daj ... nemoj me vise muciti, pisi ko si. Smile

P.S. Sa Macekom, Jorgicem, Dubravicom, i Koroscem jos odrzavam vezu.

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Today at 2:49

Na vrh Go down

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 13/13Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
 Similar topics
-
» Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
» Bravo vezisti!
» Vezisti u JNA
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari