FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
AutorPoruka
blizanac krško
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2014-12-14

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   02.05.16 0:33

Odgovor učesniku GoranI:
Kako, da nema genića sept. 87/88 ovde. Na stranicama 9 i 10, su moja prva dva javljanja na ovom forumu, gde sam opisao detajle o dolasku u Šercera, u VP 6550/43, i  nabrojio večinu mojih drugova iz telefonske čete trečeg bataljona. Tamo je spomenut i Selimi Selami, kojeg pozdravljam ponovo. 
Gogi, tebe sam prepoznao po slici, ali druge dvojice vozača sa slike,ne sećam se.
Mi telefonisti i vi, TT četa, imali smo spavaone u istom spratu zgrade pored stadiona.
Od tetejaca vrlo dobro se sećam i Jonče Ilievskog, Dush Abazi, Nehat Rexhepi, Tkaleca iz hrvatskog Zagorja, Trajče Dukoski.... Ja i moj brat Marko, išli smo u prekomandu u februaru 1988, u kas.4. jul na Metelkovu ulicu. LP Janez
Na vrh Go down
GoranI
Gušter
Gušter

Broj komentara : 15
Član od : 2014-03-27
Dob : 48
M(j)esto Skopje

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   04.05.16 9:04

@bezigrad .. moze, naravno, ali je ipak meni interesantnije da se "moji" jave Smile
Na vrh Go down
GoranI
Gušter
Gušter

M(j)esto Skopje

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   04.05.16 9:06

blizanac krsko, ja se secam blizanaca Ivica i Jozo, ali nije na odmet da posaljes koju sliku da se prisetimo Smile
Na vrh Go down
Zlatnik
Gušter
Gušter

Broj komentara : 32
Član od : 2013-04-24
Dob : 53
M(j)esto Veles, Makedonija

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   08.05.16 0:17

@blizanac krško (citat):
... Ja i moj brat Marko, išli smo u prekomandu u februaru 1988, u kas.4. jul na Metelkovu ulicu. ...
Znaci ti ili tvoj brat ste „zauzeli“ moje mesto u 4-ti Jul!  Smile 
Ja sam se skinuo 12-tog Februara, 34 dana ranije nego ostali vojnici iz moje klase. 
Trebalo je da se skinem 17-og Marta, ali posto nisam koristio redovno otsustvo od 15 dana, 2 dana za put za to otsustvo, plus 15 dana nagradno za drugu klasu telegrafije, ukupno je bilo 32 dana. Na moju srecu ispalo je da se skinem u Nedelju 14-tog Februara, sto znaci da sam morao (jedva sam se za to izborio, ubedivsi majora (makedonca, zaboravio sam mu ime) da se skinem dva dana ranije t.j. u Petak, 12.02.1988 godine.
Bio sam u RTG centru (vidi slike na ovoj temi:  http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t2644-ljubljana-kasarna-4-julija-metelkova-vp-1493-6 
Zajedno samnom su bili Mirko Dubravica (dalmatinac) i Sadiku Zejnel (sa Kosova). Ako si i ti bio tamo, sigurno ih se secas!

GoranI
Gušter
Gušter

M(j)esto Skopje

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   09.05.16 8:34

Ma ne ... jas sam dosao 18.09.1987 godine i bio septembarska klasa, a skinuo sam se 09.09.1988 godine, tako da ... ili si ti bio fazan ili ja Smile
Na vrh Go down
GoranI
Gušter
Gušter

M(j)esto Skopje

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   09.05.16 8:36

Inaku majorot bese major Ilievski, kako mene, ama pustoto ne mi bese rodnina Smile
Na vrh Go down
dusanm
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-08-10
Dob : 60
M(j)esto backa palanka

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   19.08.16 19:19

pozdrav svima koji su sluzili vojsku u periodu 12.01.1979 do 21.12.1979.
bio sam vozac ,a u slobodno vreme bio fotograf ,.slikao vojsku
Na vrh Go down
dusanm
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-08-10
Dob : 60
M(j)esto backa palanka

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   23.08.16 19:42

druze zorane kojicu mene bi se trebao setiti ja sam vas slikao a bio sam u komandi stana 6550/1
po imenu dusan mandic backa palanka.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Today at 22:38

Na vrh Go down

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 13/13Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
 Similar topics
-
» Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
» Bravo vezisti!
» Vezisti u JNA
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari