FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeObjaveRegistracijaLogin

Share | 

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14
AutorPoruka
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter

Broj komentara : 64
Član od : 2013-01-06
Dob : 51

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Sun Dec 25, 2016 1:19 am

Svi ste zaboravili dan JNA Secate se nagradnih odsustva koje su delili komandiri ceta,bataljona i na kraju Jozo Kukavica preko veze na taj dan.Naravno to se ponavljalo i na dan roda veze.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-12-28

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Wed Dec 28, 2016 9:29 am

Pozdrav svim pripadnicima klase august 1985 a posebno telefonistima iz voda kojim je komandovao vodnik Bajro Prosjanovic.
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Thu Dec 29, 2016 5:31 am

Dobrodosao na forum Zeljko i odmah jedno pitanje za tebe..Ko su ti bili desetari u vodu .Da nisu slucajno bili Hodzić Miodrag,Miloslav Hrćan, Treceg ne mogu da se setim ali mislim da je bio iz Zenice.Ako jesu onda smo mesec dana bili u istom vodu.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-12-28

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Thu Dec 29, 2016 8:52 am

Hvala - desetari su bili koliko se sjecam Damir Nestic i jedan Avdic (zaboravio sam mu ime). Lijepa vremena su to bila!!
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Thu Dec 29, 2016 9:25 am

santa

Gušter
Gušter

Broj komentara : 54
Član od : 2012-03-10

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Sat Dec 31, 2016 11:04 am

Sretna Nova 2017. godina svim vojnicima, mlađim oficirima i oficirima koji su služili u "Šerceru"
ali i svim drugim vezistima, te svima na ovom forumu, ma gdje bili...
Na vrh Go down
nenad bugarski
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2017-01-16
Dob : 49
M(j)esto obrenovac

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Mon Jan 16, 2017 9:32 am

Pozdrav svim clanovima foruma.Ja sam generacija septembar 86,u Sercer sam dosao iz Sl.Pozege pocetkom novembra u k.s.6550/1.Bio sam vozac i clan orkestra(bas g.).Nadredjeni staresina mi je bio st.vodnik I. kl. Gacic o kome mogu reci sve najbolje.Uglavnom se secam skoro svih pomenutih oficira mada mnogo bolje oficira iz k.s.Pomenuo bih neke od njih.Maj. Nikolic bezbednjak,maj.Torbic saobracajac ,maj. za kulturu je bio Slovenac(nesecam se prezimena),pot.puk.Katanic intendant,pot.puk.Marinkovic zam.komandanta, puk.Kukavica komadant.Neko je pomenuo zene vojnike koje sam i ja zatekao u kasarni ali vrlo kratko jer su sredinom decembra 86.odsluzile svoj rok kao 13.poslednja generacija zena.Nadam se da ce se neko od mojih genica javiti a do tada pozdrav.
Na vrh Go down
Igor-Ri
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2017-05-08

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Mon May 08, 2017 10:09 am

Pozdrav svim članovima foruma! U Šerceru sam bio od 08/1985 do 09/1986, VP 6550/32, dakle cijeli vojni rok. Radio-telegrafist, i radio-teleprinterist, komandir voda bio mi je stariji vodnik 1. klase Cerovak Milovan. Komandir čete je tada bio (mislim) Mladen Stojanović, nisam siguran je li bio poručnik ili već kapetan. 
Imao sam tu "sreću" da smo bili zadnji koji su vojni rok služili 15 mjeseci, generacija koja je došla nakon nas imala je 12 mjeseci... No barem smo dobili generacijsko skraćenje roka od 45 dana. Sasvim sam slučajno naletio na ovaj forum, probudio mi je stara sjećanja, i drago mi je da je to tako. Na žalost, od svih ljudi s kojima sam tamo proveo toliko vremena danas sam u kontaktu samo s jednim.
Na vrh Go down
Vojnik malac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Tue May 09, 2017 8:12 am

Pa je li ima nekog iz generacije 85/86 , 6550/32.
Na vrh Go down
Vojnik malac
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Tue May 09, 2017 8:22 am

@Igor-Ri (citat):
Pozdrav svim članovima foruma! U Šerceru sam bio od 08/1985 do 09/1986, VP 6550/32, dakle cijeli vojni rok. Radio-telegrafist, i radio-teleprinterist, komandir voda bio mi je stariji vodnik 1. klase Cerovak Milovan. Komandir čete je tada bio (mislim) Mladen Stojanović, nisam siguran je li bio poručnik ili već kapetan. 
Imao sam tu "sreću" da smo bili zadnji koji su vojni rok služili 15 mjeseci, generacija koja je došla nakon nas imala je 12 mjeseci... No barem smo dobili generacijsko skraćenje roka od 45 dana. Sasvim sam slučajno naletio na ovaj forum, probudio mi je stara sjećanja, i drago mi je da je to tako. Na žalost, od svih ljudi s kojima sam tamo proveo toliko vremena danas sam u kontaktu samo s jednim.
Pa i ja sam tada bio. Da zvali smo ga Ceki strasni. Mladen je bio porucnik a kapetan nam je bio Makedonac mrsavi suvi. Refik Mizic bio stariji vodnik. Ja sam bio vozac , desetar nam bio Pandza Zdenko i Sladoje Acim. Dragan iz Smedereva. Bio je i Tafra samnom takodje vozac.
Na vrh Go down
Igor-Ri
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Wed May 10, 2017 7:17 pm

Drago mi je da si se javio, očito smo bili zajedno, napiši mi tko si, možeš i na PP ako ne želiš ovdje. Ja sam stavio pravo ime, Igor iz Rijeke, ne znam sjećaš li se.
Sjećam se još nekoliko ljudi, pamtim i neka lica ali ne mogu povezati s imenima, ipak je prošlo 30 i nešto godina od tada. Najlakše se sjetim Bože iz Ludbrega, Maria iz Sarajeva, jer su bili radio amateri kao i ja (prije dolaska u JNA), dosta smo vremena provodili i u onom radio klubu u kasarni. Pa se sjetim Nebojše Radana iz Zagreba, on i ja smo skupa bili u izolaciji u bolnici (stacionaru) skoro dva tjedna, dobili smo vodene kozice. Da nam ne bi bilo dosadno donijeli su nam prijenosne tastere za telegrafiju, pa sam s njim radio da ne zaostane u nastavi. Kasnije su nas nekoliko odvojili za obuku za desetare, tu je bio i Soldo Mario iz Zagreba, jedino sam s njim ostao u kontaktu od svih tih ljudi.
Nakon što sam napisao onaj prvi post, sjetio sam se još nekih stvari po kojima su pamtili našu generaciju: sjećaš li se vodnika Širnika, mlad, malo krupniji, njega je odvela policija zbog onog oružja iz skladišta... Onda onaj događaj kad je noću pukla cijev kanalizacije u zahodu na katu iznad nas, a baš u tom trenutku je u našem zahodu bio desetar Ramadan Suri, pa ga je cijelog zalilo odozgor. Neki su se smijali, ali stvarno mi bilo žao čovjeka... koja je vjerojatnost da se tako nešto dogodi? 
Na kraju vojnog roka i nakon toliko godina, većinom su to lijepe uspomene, i žao mi je što današnje generacije nemaju takva iskustva. U JNA sam došao mlad, naivan, neizgrađen, i stvarno mislim da mi je tih 13 i pol mjeseci pomoglo da krenem samostalno u život, bez toga bih sigurno bio drugačiji nego što sam danas.
Na vrh Go down
Vojnik malac
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Thu May 11, 2017 3:45 am

Igore ja sam Dragan Janjic iz Smedereva. U kasarnu sam dosao krajem septembra , kao vozac. Tada su bili stari desetari a vi ste bili na obuci. Secam se odlicno i Kovacic Bozidara i Soldo
Maria, kasnije sam njemu predao pincgauer kad je zavrsio obuku i postao desetar. Bozidara sam ja vozio kampanjolom   kad smo isli na vezbe. Ne znam secas li se Slavoljuba Dimica i cetnog cate Cvejica iz Pozarevca. Ja sam duzio magacin sa cistom garderobom i peskirima, dole u podrumu, pa sam to delio pred kupanje. Inace imali smo one male furune za lozenje u ucionici i spavaonama a to smo duzili mi vozaci i morali smo da ih lozimo zimi. Secam se dosta situacija ali sam ljude dosta zaboravio. Moram da vidim da li imam neku sliku . Ako imas Soldin kontakt volio bi da mi posaljes. Bio je i Brcic Nenad iz Zagreba, najstariji, sa 28 godina. Odusevio sam se kad sam video da postoji jos neko koga sve ovo interesuje.
Na vrh Go down
Igor-Ri
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Sat May 13, 2017 1:55 am

Dragane, ti si jedan od onih kojih se mogu sjetiti, Dimića se mutno sjetim, a Cvejića na žalost ne pamtim. Tu je i Lovrić Mario, iz Sarajeva, i još neki...  Kad nađem vremena, potražit ću slike, mislim da sam to negdje spremio, ali znaš kako to bude - nakon par selidbi nemam pojma gdje je što.
Kad si spomenuo te "furune", sjetio sam se kako smo ih potpaljivali: na dno malo papira, iznad toga sitnih drva, pa krupnijih drva, i do vrha ugljen. Na vrh ugljena smo znali ubaciti nečiju papuču iz hodnika (ako nisu pazili)  Very Happy , i još polovicu one velike crne paste za cipele , to su me naučili stari desetari. Kad se upali, to je hučalo ko mlazni motor ....
Sad sam se još nečeg sjetio, ja sam dužio dva vozila, pinca i kampanjolu, pinca je vozio Cerovak jer je to bilo, kao, vozilo za uzbunu KOGLJ (komanda obrane grada Ljubljane). Kampanjolu je vozio Deda, ako ga pamtiš, mislim da mi je u posadi bio i onaj Mziu Izet, ostalih se sad stvarno ne mogu sjetiti... Inače, što je s tobom, gdje si, kako si? Ja sam studirao strojarstvo nakon JNA, ali nisam završio, nešto zbog rata a nešto zbog ljenosti  Smile Zaposlio sam se u zatvoru u Rijeci, i tamo sam i danas... 
Toliko, pozdrav tebi i svima koji čitaju ovaj forum!
Na vrh Go down
Vojnik malac
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Sat May 13, 2017 6:36 am

Tako su se potpaljivale peci. S tim sto je papuca isla u pocetku umesto hepo kocke. Najbolje je gorela . Lepa i bezbrizna vremena. Sada sam u Smederevu ,ozenjen dve cerke, radim privatno vec godinama. Bilo je i boljih dana.Dosta sam putovao i tako. Moze da se desi da oko 10 juna budem blizu tebe, trebao bi da idem na neku svadbu blizu Rijeke pa cu ti se javiti. Moze da se vidimo. Kad bi nasao jos nekoga pokusao bi da stupim u kontakt pa cak i neko okupljanje nebi bilo strano. Ja nemam niciji broj ni adresu. Ovako sam jedino tebe nasao i bas mi je drago. Pozdravljam teba i sve na ovom forumu, pa se cujemo dalje.
Na vrh Go down
PAJA
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2013-03-14

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Wed Jul 12, 2017 9:10 am

Zdravo drugovi, bivsi vojnici JNA iz kasarne Ljubo Sercer.Ja sam Paja. Iz Beograda sam.Bio sam u vojnoj posti 6550/33 iznad vase cete.Moj drug,dobar drug iz Beograda je,cini mi se bio sa vama.Zove se Vladimir Klisic-Klisa.On je doneo mali Ruski televizor sa sobom i computer Spectrum i bavio se programiranjem ako se mozda njega secate?Ja sam kasnije posle obuke otisao u Maribor.Sa vama su u kasarni kao desetari ostali Denkovski Davor,Tomaic Goran, obojica iz Zagreba.Sa vama je mozda u klubu i kao telegrafista bio moj drug iz voda cini mi se Modric, ne secam se imena.Bio je iz Obrovca.Mozda mu je fudbaler Luka Modric neki rodjak?Inace meni jako dragi ljudi koje bih voleo i danas da sretnem.Kao vozac u vodu teleprinterista ostao je Dragan Radenkovic iz Velike Plane itd.Veliki pozdrav za vas i puno zdravlja i srece u zivotu vam zelim.Bila su to divna vremena...Eh...
Na vrh Go down

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 14/14Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14
 Similar topics
-
» Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
» Bravo vezisti!
» Ljubljana, kasarna Maršal Tito VP 3553/35 1991.
» Vezisti u JNA
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič