FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Graničari Gevgelija '83.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next
AutorPoruka
jeronimo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 32
Član od : 2014-02-26

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Sun Mar 02, 2014 2:11 pm

Komandant bataljona je bio ppuk. Slobodan Cvetkovic,kapetani prve klase Zlatko Onceski i Zarko Dobrijevic onih sa nizim cinom se ne secam, jedino se secam da je k dir voda za intervenciju bio Mile Zekic stariji vodnik jer je vod za intervenciju posle potresa prebacen kod nas na karaulu. Nabrojacu sve karaule Selemli,Goce Delcev (bogorodica),Gevgelija,Cvetan Dimov to je prva ceta, druga ceta Huma,Mirce Acev,Golubac i Konopiste (puljevac). Kdir prve cete je bio kapetan Aleksandar Stanojevic a druge cete porucnik Tot Franja. Sto se tice kdira karaula Huma nije tada imala stalnog cak mesec dana nismo imali nikog bili smo prapusteni sami sebi sto i nije bilo tako lose,a posle toga smo za 4 meseca promenili dvojicu starijih vodnika.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 352
Član od : 2013-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Wed Mar 05, 2014 1:47 pm

@jeronimo (citat):
Komandant bataljona je bio ppuk. Slobodan Cvetkovic,kapetani prve klase Zlatko Onceski i Zarko Dobrijevic onih sa nizim cinom se ne secam, jedino se secam da je k dir voda za intervenciju bio Mile Zekic stariji vodnik jer je vod za intervenciju posle potresa prebacen kod nas na karaulu. Nabrojacu sve karaule Selemli,Goce Delcev (bogorodica),Gevgelija,Cvetan Dimov to je prva ceta, druga ceta Huma,Mirce Acev,Golubac i Konopiste (puljevac). Kdir prve cete je bio kapetan Aleksandar Stanojevic a druge cete porucnik Tot Franja. Sto se tice kdira karaula Huma nije tada imala stalnog cak mesec dana nismo imali nikog bili smo prapusteni sami sebi sto i nije bilo tako lose,a posle toga smo za 4 meseca promenili dvojicu starijih vodnika.

ja ti se zahvaljujem na ovim informacijama, pa da usporedimo kako je u moje vrijeme bilo. Komandant GO Gevgelija bio je major nazalost nesjecam se imena a posle mene godinu dvije otisao je u pemziju ali covjek za pohvalu i svaki dan smo se morali gledati, bila su dva kapetana mislim jedan se zvao Naumovski a drugi je bio Zarko Dobrijevic ma isto ok covjek bar za nas koji smo radili u komandi, zastavnici Rodic isto te godine ili godinu posle je trebao u pemziju, pa plavi Riste zastavnik za ekonomiju neznam prezime, a vodnika je bilo isto par a mislim da je nekako taj Zekic te godine dosao, nesjecam se samo poznam Arpada (madjar) i Krunisica (makedonac), pamtim ih sve po dobromu, zaista je to bila ekipa pa i komandiri karaula, a KK Huma je bio Filip Filipovic iz Sombora  (kauboj, volio je jasiti konje koje smo imali, lipicanere), ostalih se KKne sjecam kad nam dojde netko iz tog vremena sjetit cemo se. Drago mi je za karaule napokon da ih imamo sve po broju, bio sam zaboravio Mirce Acev koja je pored Hume i koju sam postavio ovdje (fotografija), pa i Dmov skojom smo suradjivali kad bi morali postu slati u Gevgeliju. U moje vrijeme nije bilo tako podijeljeno u cete, bilo je sve jedno i sve karaule sa GO Gevelija. Koji su to stariji vodnici bili, i pisi ako se sjecas jos pokoih detalja, sa karaule i izvan nje. LP

Na vrh Go down
jeronimo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Fotke sa Hume   Wed Mar 05, 2014 5:43 pm

Na vrh Go down
jeronimo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Wed Mar 05, 2014 5:46 pm

Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Wed Mar 05, 2014 6:39 pm

zaista ljepe uspomene iz mladih dana, predzadnja slika je na grudobranu, kod zadnje se vidi strazar na onom brdascu iznad kuce, koja imena su imali psi, kod nas je bio Blek i Otal
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Wed Mar 05, 2014 6:47 pm

moram komentirati ponesto pa ako ti se da odgovori, na drugoj fotografiji vidim a bio sam zaboravio poligon za vjezbu pasa, i koji su ovo objekti ovaj manji i kuca?, ovog zida od kamena se sjecam a mislim da je na objektu gdje su bile spavaone ili kuhinja.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Sun Mar 09, 2014 8:06 pm

ovi moji granicari iz GO Gevgelija su ljeni i jos spavaju, jos od nikoga nisam cuo da je predavao izvjesca sa karaula o povredi ili incudentu na rejonu sto mi je poznato samo dnevno je bilo i preko deset depesa, dali je sada mirno, ocito da jest:
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Graničari Gevgelija '83.   Sun Mar 09, 2014 8:16 pm

@humka83 (citat):
ovi moji granicari iz GO Gevgelija su ljeni i jos spavaju, jos od nikoga nisam cuo da je predavao izvjesca sa karaula o povredi ili incudentu na rejonu sto mi je poznato samo dnevno je bilo i preko deset depesa, dali je sada mirno, ocito da jest:

Humak83.
O čemu ste naj češće izvještavali vaš granični odsjek.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Sun Mar 09, 2014 9:10 pm

Vojnik Graničar, izvjesca ( depese ) sa karaula su ovisila o polozaku i rejonu karaula, sa nekih je bilo dnevno i desetak a sa nekih tolko u mjesec ili dva dana. Sa planine Kozuf sa karaula Golubac i Konopiste, Puljevac je dolazilo malo informacija pa i depesa, te karaule je samo mogao imati pod nadzorom njihovi KK, jel zaista su bili nepristupacni, bilo je nemoguce za ilegalni prelazak tako da sa tih karaula nije bilo ni glasa danima. Najcesce su se slale depese o krsenju, prelasku ilegalnih osoba iz jedne u drugu drzavu i obrnuto, sverc trgovina ilegalna sa svim stvarima, povreda zracnog prostora odnosno izlaz aviona iz koridora. Depese su slali vecinom zamjenici KK Karaule tj, desetari, u moje vrijeme nesjecam se nekih vecih prekrsaja ili slucajeva osim jednog gdje je bilo fakat gusto a to je brisuci let dva americka aviona ujutro nad Gevgelijom.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Mon Mar 10, 2014 8:53 pm

ne javlja mi se jeronimo, te sam stoga zabrinut, nasi prelijepi psi su boravili ispred karaule u jednom vocnjaku, a vjerovatno su ih poslije premjestili na drugu stranu karaule gje je i bilo vjezbaliste za njih, cekam potvrdu od svog granicara, to se vidi i na fotografiji.
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 568
Član od : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Tue Mar 11, 2014 2:04 am

jeronimo zavrsio u REZERVATU kao i mi ostali... 
pa je odatle KOMUNIKACIJA slaba !!!
/
A ni dimni signali nisu kao sto su nekad bili ...  
HARP radi !

ha ha ...SALA... KAKO EJ 
NALETI DO kARLOVCA I NAS INZINJERACA KAD IMAS VREMENA 
DA SE MALO OKUPAS NA slapovima KORANE ONiH VREMANA.

POZDRAV
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Tue Mar 11, 2014 7:35 pm

pozdrav FAZAN, hvala na informacijama i drago mi je vidjeti da nesto napises, sad je jos zima ali u ljeto sigurno cu proci pored Korane pa u vecu baru na Jadran Smile
Na vrh Go down
jeronimo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Wed Mar 12, 2014 5:10 pm

Manji objekat je svinjac a veci koji lici na kucu je konjusnica, bio je jos i RR magacin ali njega nemam ni na jednoj fotki. Mi smo imali samo jednog psa na Humi zvao se Kim i bio je ispred karaule. Na gevgeliji smo imali dva i jos dva koja su dosla sa vodom za intervenciju zvali su se Titan,Lenko,Brek i Kati.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Fri Mar 14, 2014 7:45 pm

Mi na karauli Humka nismo imali kotce za svinje, nismo drzali svinje jel i nas bilo manje za obilazak granice, te neznam jeronimo, tko je bio zaduzen za brigu o giccama, drugo: ovo je nova stala i znam tetren di je napravljena ali je u moje vrijeme nije bilo, imali smo jednu drvenu stalu iza brdasca iza karaule tako da je bio samo jedan konj teretni na njoj razapete kozze lisice koje sam u kratko vrijeme ocerupao i na grani razapeo uz stalu. Veliko broj svinja i konja se drzalo u GO Gevgelija raspredjenog onako  kako se i vidi na googl erth, a budem postavio raspored pa da se ljepo vidi. Srusena je glavna komanda a vidim kotci za svinje nisu, sad da ne buncam ali kako se sjecam bilo je negdje oko 20-tak svinja i oko 10 konja lipicanaca al zaista ljepih s kojim je jrdnim od njih dojahao KK  Filipovic. ostalo pisemo dlje....
Na vrh Go down
đomba vž
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2014-07-25
M(j)esto Varaždin

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Fri Jul 25, 2014 7:31 pm

Bio sam na karauli Golubac majska klasa 90-91. još je bilo 7 karaula Gevgelija,Demir kapija,Huma,Goce Delčev,Mirče Alcev,Konopište,Puljevac.Pozdrav svima iz Varaždina.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Fri Jul 25, 2014 7:52 pm

dobro nam dosao kolega, napokon i moji granicari se bude, pa slobodno pocnes pisati od samog pocetka ako se prisjetis stogod, ako imas koju fotku zaljepis pa bumo ju komentirali. Preporucujem ti ako imas vremena procitaj komentare na ovoj stranici, vjerujem da ce ti se probuditi sjecanja na poodmaklo vrijeme. LP
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Fri Jul 25, 2014 7:52 pm

@đomba vž (citat):
Bio sam na karauli Golubac majska klasa 90-91. još je bilo 7 karaula Gevgelija,Demir kapija,Huma,Goce Delčev,Mirče Alcev,Konopište,Puljevac.Pozdrav svima iz Varaždina.
Dobro došel Varaždinec cheers i zemljak

Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Sat Jul 26, 2014 5:18 pm

@đomba vž (citat):
Dobro nam došel...prijatelj!!!! lol!

Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2014-09-03

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Wed Sep 03, 2014 9:38 am

Pozdrav svima,

javljam se vam 1.200 km daleko od Gevgelije. Bio sam generacija 83 v kasarni - komandi u Gevgeliji. 
Bio sam na svim karaulama ali samo po par sati. Moje zaduženje je bilo.....pa mislim, da bi mogao svaki znat. Od tada više nikada nisam bio u Makedoniji, ali bi bilo interesantno videti promjene i kako sam pročitao na forumu kasarne više nema, no već je i tada bila stara zgrada.

lp
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Wed Sep 03, 2014 9:53 am

Pozdrav Janez i dobrodošao na forum cheers 
Slobodno se uključi u rasprave,ti si interesantan jer kako kažeš prešao si sve karaule.

GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3399
Član od : 2012-02-13
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Wed Sep 03, 2014 9:54 am

Dobro nam došao janez83  cheers
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Wed Sep 03, 2014 12:33 pm

Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Wed Sep 03, 2014 8:04 pm

@janez83 (citat):
Pozdrav svima,

javljam se vam 1.200 km daleko od Gevgelije. Bio sam generacija 83 v kasarni - komandi u Gevgeliji. 
Bio sam na svim karaulama ali samo po par sati. Moje zaduženje je bilo.....pa mislim, da bi mogao svaki znat. Od tada više nikada nisam bio u Makedoniji, ali bi bilo interesantno videti promjene i kako sam pročitao na forumu kasarne više nema, no već je i tada bila stara zgrada.

lp
dobro dosao u Gevgeliju, mi bi se morali poznavati to je vrlo zanimljivo te stoga raporiraj di si bil, kaj si delal, naravno pisi ili pitaj kaj te zanima.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Wed Sep 03, 2014 10:25 pm

@janez83 (citat):
Pozdrav svima,

lp

Dobrodošel Janez

Pozdrav iz bugarske granice
Na vrh Go down
janez83
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2014-09-03

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Thu Sep 04, 2014 5:03 am

Još jednom pozdrav, pogotovo humka83 kao najaktivnijem članu.

No, 83.g na proljeće sam došao u prekomandu u Gevgeliju iz Skoplja. Neko kratko doba, do skidanja staroga vozača sam radio na tel. centrali, mislim, da smo i tamo primali neke depeše, onda sam do kraja vojnoga roka bio osobni vozač komandanta GO Gevgelija. Bio je to major, mislim, da je bio Borče ili nešto tako, a prezimena se ne sjećam. Imali smo bjelu zastavu 101 i Fiat kampanjolu JD 1107. Vozila su stajala ispred komande. Sječam se i jednoga vozača koji je vozio DAJCA. Od imena vojnika sjećam se nekog Bokija ili Boška, mislim, da je bio iz Beograda, a bio je teleprinterista. Puno toga se spominjem ali za imena sam slab. A ha, bio je i jedan zastavnik, kojemu smo rekli "PS". Sada sam se setio i vojnika koji je bio njegov pomoćnik i on je bio iz Beograda. Ajde, za sada toliko, pa se čujemo.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Today at 8:50 am

Na vrh Go down

Graničari Gevgelija '83.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/12Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Graničari Gevgelija '83.
» Gevgelija Karaula Golubac
» Skopje - Goce Delčev, Gevgelija - karaula Humka 1982/83