FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Graničari Gevgelija '83.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next
AutorPoruka
baljevac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 16
Član od : 2015-06-14

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   15.06.15 15:30

probao sam ovo saphra hauser ali mi nista ne daje.
Na vrh Go down
jeronimo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 32
Član od : 2014-02-26

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   15.06.15 15:38

Nisam se ja cuo sa njim jedno 2 godine mozda je promenio, evo ti mobilni +385914392222. Ja bi bas voleo da se cujem sa Cukom ali kao da je u zemlju propao a znam da nije bio u ratu.Izvini kako ti je ime,Ja sam Jevremov Slobodan iz Zrenjanina.
Na vrh Go down
baljevac
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   15.06.15 15:42

secam te se dobro brate,Goran Dragojlovic iz Raske
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18517
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   15.06.15 15:43

@jeronimo (citat):
Max Blitz sto se civilki tice njih smo imali jer smo ih sluzbeno oduzimali od ilegalnih prelaznika drzavne granice, svaki vojnik je imao civilno odelo koje je zapisnicki oduzeto. Krili smo ih na tavanu i staroj carinarnici, jedino sto nismo imali su cipele i tako su mogli da nas provale!

Ova priča će bit poslastica za našeg člana Vojnika Graničara koji je služio na suprotnom dijelu države, u Sloveniji, i obožava ovakve pikanterije. Smile
Postavit će vam sto pitanja sad. Very Happy
Na vrh Go down
jeronimo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   15.06.15 15:44

Pomislio sam da si ti,bas smo bili dobri,kao braca. Zavrsavam sa poslom pa se cujemo kad dodjem kuci,da razmenimo faceebook-ove.
Na vrh Go down
baljevac
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   15.06.15 15:58

poslao sam ti frend request na facebooku sa imenom moje zene jer ja nemam profil.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 354
Član od : 2013-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   15.06.15 16:27

@jeronimo (citat):
Baljevac,mi smo onda bili zajedno na obuci u Gevgeliji. Ja sam bio 3 vod,komandir je bio onaj pijani zastavnik,ne secam se imena. Secam se jedino onog nadrkanog Posmuge.

a dali je bio taj pijani zastavnik crni, mali Krunishic ?
Na vrh Go down
baljevac
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   15.06.15 16:36

nije ovaj je bio Makedonac ali izgleda da su svi oni  voleli da popiju
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   15.06.15 17:04

@Max Blitz (citat):
@jeronimo (citat):
Max Blitz sto se civilki tice njih smo imali jer smo ih sluzbeno oduzimali od ilegalnih prelaznika drzavne granice, svaki vojnik je imao civilno odelo koje je zapisnicki oduzeto. Krili smo ih na tavanu i staroj carinarnici, jedino sto nismo imali su cipele i tako su mogli da nas provale!

Ova priča će bit poslastica za našeg člana Vojnika Graničara koji je služio na suprotnom dijelu države, u Sloveniji, i obožava ovakve pikanterije. Smile

Uz duzno postovanje Vojnika Granicara, koji je doprinio jako puno na samom rejtingu i citanosti ovog foruma, slazem se da moze i nesumnjam da ima kaj za reci i pitati i diskutirati i savjetovati ali mislim da su to bila dva razlicita podneblja, granica Slovenije i granica Makedonije, a poglaviti zbog : terena, ljudi, zapovjednog i djelatnog kadra, mentaliteta opcenito, PS je vrijedilo za sve sto se zvalo JNA ali nisu niti priblizno negdje psotivana tako da na GO Gevgelija niti blizu nisu bili uvjeti, sluzbi na karaulama, razlika je bila ogromna, pa kao sto sam vec pisao prva stvar je bila kakav je bio KK li njegov zamjenik, druga jako vazna teren, treca vojnicki sastav pa tada i nacionalnost, struktura vojnika koji su obavljali takve zahtjevne operacije, dan i noc. Vjerujem da ti ljudi koji nisu vidli civilizaciju ( iako su samo bjezali do sela ), znadu i imaju dosta o tome za reci. LP
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   15.06.15 17:10

@baljevac (citat):
nije ovaj je bio Makedonac ali izgleda da su svi oni  voleli da popiju

pa naravno da su i oni pili kao i mi, a cuj dobro se je zivjelo, zato se i pilo, bilo je tu svega, pomijesanih emocija, nostalgije najvise a tko nebi popio, malo je bilo oficira, zapovjednika koji su bili bas iz stoga mjesta, svi smo mi i oni dosli od nekud za nesto da odradimo budemo tu zato sto je bilo potrebno. Dragan Krunisic meni dragi bio vodnik je volio cugati sa nama, bilo je u pocetku trzavica ali kad je krenulo bili smo skupa na muzici, pijaci, ma bilo je to dobro onda.
Na vrh Go down
jeronimo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   15.06.15 17:26

Za Safraneca sam pogresio,treba SCHAPHRA HAUSER.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   15.06.15 17:40

@jeronimo (citat):
Sa Cukom se nisam cuo od vojske i mislim da nema facebook,sa Safranecom sam u kontaktu preko facebooka SAPHRA HAUSER ,imam i mobilni njegov pa ako ti treba reci.Max Blitz sto se civilki tice njih smo imali jer smo ih sluzbeno oduzimali od ilegalnih prelaznika drzavne granice,svaki vojnik je imao civilno odelo koje je zapisnicki oduzeto.Krili smo ih na tavanu i staroj carinarnici,jedino sto nismo imali su cipele i tako su mogli da nas provale!

di je ta carinarnica, lokacija ?
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   16.06.15 1:37

@jeronimo (citat):
Max Blitz sto se civilki tice njih smo imali jer smo ih sluzbeno oduzimali od ilegalnih prelaznika drzavne granice, svaki vojnik je imao civilno odelo koje je zapisnicki oduzeto.
Krili smo ih na tavanu i staroj carinarnici, jedino sto nismo imali su cipele i tako su mogli da nas provale!
@Max Blitz (citat):

A što reći.!?
Nevjerojatno.
JNA je oduzimala odjeću od ilegalnih prelaznika.
Iako je moja karaula "Ceršak" imala dosta hvatanja ilegalnih prelaznika nikada nikome nismo oduzeli odjeći.
Ne vidim zašto bi nekome oduzeli odjeći.!?
Da ste im oduzeli oružje hajde mogu zamisliti.
Ali oduzeti nekome hlače, košulju, majicu, veš....
Jednostavno nevjerojatno.
Ovoj JNA se nikada načuditi koliko smo bili različiti i po zadacima, uniformama, oružju, pravilima.....
Pitanje za Jeronima.
Koja svrha je bila oduzimati odjeću tim ilegalnim prelaznicima.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   16.06.15 8:02

@Vojnik Graničar (citat):
@jeronimo (citat):
Max Blitz sto se civilki tice njih smo imali jer smo ih sluzbeno oduzimali od ilegalnih prelaznika drzavne granice, svaki vojnik je imao civilno odelo koje je zapisnicki oduzeto.
Krili smo ih na tavanu i staroj carinarnici, jedino sto nismo imali su cipele i tako su mogli da nas provale!
@Max Blitz (citat):

A što reći.!?
Nevjerojatno.
JNA je oduzimala odjeću od ilegalnih prelaznika.
Iako je moja karaula "Ceršak" imala dosta hvatanja ilegalnih prelaznika nikada nikome nismo oduzeli odjeći.
Ne vidim zašto bi nekome oduzeli odjeći.!?
Da ste im oduzeli oružje hajde mogu zamisliti.
Ali oduzeti nekome hlače, košulju, majicu, veš....
Jednostavno nevjerojatno.
Ovoj JNA se nikada načuditi koliko smo bili različiti i po zadacima, uniformama, oružju, pravilima.....
Pitanje za Jeronima.
Koja svrha je bila oduzimati odjeću tim ilegalnim prelaznicima.!?

Vojnik Granicar, u podpunosti se slazem da nije u redu i nisam cuo da se nes tak dogadjalo u " nase vrijeme" na karaulama, i mi smo ih privodili, hvatali ali od prebjega odjecu nebi niti obukao pa makar nikad nevidio civilizaciju.
Na vrh Go down
jeronimo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   16.06.15 8:34

Pogresno ste shvatili,nismo mi nikoga skidali do gola.Ti ilegalni prelaznici su 99% bili sverceri koji su nosili garderobu i kucnu hemiju u Grcku da je preprodaju,pa smo im mi oduzimali po koji komad te garderobe,koji sapun,sampon itd,niko nije bio maltretiran!
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   16.06.15 9:22

@jeronimo (citat):
Pogresno ste shvatili,nismo mi nikoga skidali do gola.Ti ilegalni prelaznici su 99% bili sverceri koji su nosili garderobu i kucnu hemiju u Grcku da je preprodaju,pa smo im mi oduzimali po koji komad te garderobe,koji sapun,sampon itd,niko nije bio maltretiran!

ee da to je nesto drugo, na kojoj karauli je to bilo, i gdje je ta carinarnica ?
Na vrh Go down
jeronimo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   16.06.15 9:25

Na karauli Gevgelija,stara carinarnica je bila 50m od karaule.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   16.06.15 9:30

@jeronimo (citat):
Na karauli Gevgelija,stara carinarnica je bila 50m od karaule.

da ta je karaula usred vinograda, a pogledat cu na kartu jel postoju carinarnica, dosta ilegalaca je proslo bas izmedju karaule Gevgelija i karaule Yume, ako se sjecas i poznas taj teren iznad sela Moin i suve reke
Na vrh Go down
jeronimo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   16.06.15 9:35

Naravno da se secam,ali najvise ih je bilo od karaule prema Vardaru,reon od 3km i tu smo ih najvise hvatali.Prugu smo cuvali 24h,a oni bas sredinom pruge,to im je bio orjentir kao i reka Vardar.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   16.06.15 9:40

@jeronimo (citat):
Naravno da se secam,ali najvise ih je bilo od karaule prema Vardaru,reon od 3km i tu smo ih najvise hvatali.Prugu smo cuvali 24h,a oni bas sredinom pruge,to im je bio orjentir kao i reka Vardar.

da, dovodili su ih kod mene u komandu, gdje bi ih preuzela v. policija, sjecam se da su ta grupa uhvaceni na vlaku izedju vagona i ispod njih, a vjerujem kako je vrijeme prolazilo da ih je bilo puno vise, kada su i oni sami mislili da je granica omeksala
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   16.06.15 9:41

jeronimo na kojima si karaulama sve bio, i tko je bio komandir tih ili drugih karaula ako se sjecas?
Na vrh Go down
jeronimo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   16.06.15 9:45

Sve sam to vec napisao.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   16.06.15 9:56

@jeronimo (citat):
Sve sam to vec napisao.

ok morat cu ponovno iz pocetka na citanje, mozda sam nesto i propustio, a samo mi reci jel bila karaula i kako se zvala izedju Yme i Gevgelije, tu mi je ostao prazan prostor, znam da stara je postojala ali se nesjecam da je bila u moje vrijeme.
Na vrh Go down
jeronimo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   16.06.15 10:17

Zvala se Cvetan Dimov.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   16.06.15 10:55

sad mi je dosta toga jasno i drago sto se kockice slazu
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Today at 5:03

Na vrh Go down

Graničari Gevgelija '83.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 9/12Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Graničari Gevgelija '83.
» Gevgelija Karaula Golubac
» Skopje - Goce Delčev, Gevgelija - karaula Humka 1982/83
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» Granični prelaz 'Bački Breg', Sombor 69/70