FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Graničari Gevgelija '83.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next
AutorPoruka
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 352
Član od : 2013-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Fri Apr 12, 2013 11:53 am

Jel ima netko tko je bio u Gevgeliji "83 godine?.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Tue Apr 16, 2013 11:32 am

Di su Makedonci, zatajili ništ ne pišu...
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Sat Apr 20, 2013 2:06 pm

Jel posjeduje netko fotografije komande Gevgelija, vidi se da je zgrada zrušena, kako funkcionira sada granica s Grčkom
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3409
Član od : 2012-02-13
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Mon Apr 22, 2013 6:00 am

@humka83 (citat):
Di su Makedonci, zatajili ništ ne pišu...

"Makedonci" rješavaju poslove u vinogradu,sade krumpir,uređuju vrt,pripremaju se za sjetvu kukuruza,"flaksaju" itd.....
Što se može,nismo svi "djeca asfalta" Wink
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Tue Apr 30, 2013 11:30 am

Nisu se valjda "djeca asfalta" uvrijedila? scratch
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Tue Apr 30, 2013 1:07 pm

Nisu nisu, a ćekam da se netko javi od te generacije Skopje ( Goce Delćev )- Gevgelija 1982/83, znam da je to bilo dosta davno tu su i fotke na kojima možda netko se i prepozna, a sve sam bliže odluci da posjetim taj dio Makedonije i bilo bi dobro posnimiti sve. Sjećanja još uvjek naviru kao da je juće bilo, proleti vrijeme ak se netko javi budete se naćitali svašta.
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Tue Apr 30, 2013 7:00 pm

Tako ti je to,ja sam stupio u kontakt sa petoricom koji su bili sa mnom na Drenku.
Malo je problem informatika,a i bilo je stvari kojih se ne žele prisjećati.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Wed May 01, 2013 2:05 pm

već se bude netko javio da malo pretresemo te godine, ako se nevaram mi smo iste godine bili u vojsci ( generacija po godinama ) i na razlićitim granicama, mislim da je nešto bilo baš vama teže zbog pznatih okolnosti ali što netko ljepo napisa, istoćna granica je bila opasnija dosta od zapadne. Nisam puno razmišljao tada o svemu tome, bilo se mlado i zdravo i neiskusno a poslije sve sazrije u glavici. Ja sam prošao tri obuke i ništa mi nije bilo teško niti danas, nemam ljutnju na ondašnje vrijeme provedeno pa nešto sam naućio ali samo dva slućaja što su mi se nekako zarezala u bore ( premda ih još nemam ) Very Happy, pitanje: zašto su postavljali nepismene ljude za razvodnike, desetare, vod. staže, nikoga nepodcjenjujem ali doslovce je bilo tako 80 % i ne odnosi se na sve kojih je bilo jako sposobnih. Druga stvar je koja se veže za prvu, upravo zbog toga dva puta sam skoro završio u pritvoru zbog desetara nepismenog 1. slućaj Krivolak: povratak posle cjelodnevnoh hebanja pjesme do logora cca 1-2 sata nisam pjevao, i nisam htio i nisam znao, i nisam želio naućiti i nisam, tu sam obilježen od strane desetara albanca i naravno kapetana, dalo bi se još o tome a 2. slućaj vježbe, marš 40 km oko Kumanova ujutro ukopavanje  03 sata, samo smo zaspali nema govora o kopanju, umor je ućinio svoje, čujem viku, strku neku kad opet taj nepismeni do mene:"pa desi ti vojniće celu noć" nasmijao sam se , odmah raport pod optužbom da sam do jutra proveo u selu iznad, koje kunem se i sad nisam niti vidio niti znao da postoji, samo sam zaspao ispod trešnje gje sam se trebao ukopati tj moj vod, odjeljenje bili smo jeda od drugog cca 10-tak metara. Nije se trebao grebati neznam u svakom slućaju glup glup momak. Dalkem to su ta dva slućaja gdje ti se ogadi biti ćovjek kad ti neuki neljudi srozaju tvoje dostojanstvo. Otišao sam u Gevgeliju još dvije obuke, nežalim pravi dećki su na karaulama, granici i nikad nije bilo problema nego samo smješnih stvari što se i danas rado sjetim. Eto tolko za sad  Very Happy

Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Fri May 10, 2013 11:14 am

Pusto je i ovdje,nigdje nikoga.
Ove je dojran valjda odveo u Grčku ili spavaju u bunkerima.
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1013
Član od : 2013-01-08
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Fri May 10, 2013 7:27 pm

Opili se Metaxe pa Sleep
Kalimera....!
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Sat May 11, 2013 7:28 pm

spavati na karauli je uvjek bilo zadovoljstvo, i uvjek sam mogao spavati, znam posle obuke granićne ekipa nas neznam kolko smo spavali i po 48 sati, samo smo se dizali hraniti, ostala ekipa nam se ćudila te su se pitali "koga smo mi dobili, jake vojnike". Eto ja navratim tu svaki dan pogledam a fakat mi ćudno da se nitko ne javi, prepozna na fotkama, a nemam nikoga niti iz Skopja ak se netko javi raspisat ćemo se, pozdr. ekopo Very Happy
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Thu May 30, 2013 3:25 pm

Karaula Yma ( Humka )

Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 419
Član od : 2011-06-15

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Fri May 31, 2013 12:16 pm

Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Wed Jun 05, 2013 10:02 am

saban, na kojoj lokaciji je ovaj putokaz? Lp
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 419
Član od : 2011-06-15

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Fri Jun 07, 2013 7:08 am

Ulaz na auto put Gevgelija -Skoplje sa Dorjanskog jezera.Usput smo sreli i ovo vozilo

Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Fri Jun 07, 2013 7:26 am

hvala, to je novi auto put, obnovljeni na neki naćin ili...znam da je na granićnom prijelazu Bogorodica ( Gevgelija ) i tada bilo dosta prometno i ljepo, a tako bi volio posjtiti sve Very Happy
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Thu Jun 27, 2013 4:04 pm

gdje su nestali toliki hrabri graničari, nitko se ne prepozna na fotografijama..??
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1135
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Sat Jun 29, 2013 1:40 pm

posto nocas idem na tu stranu, a preko neta ne mogu da saznam nista...da li se karaula Bogorodica vidi sa granicnog prelaza, koliko je daleko i na kojoj je strani?
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Sat Jun 29, 2013 8:40 pm

odmah prije  kućica (prijelaza) granice s desne strane kad ideš prema Grčkoj na maloj čuki ili brdašcu cca 200-300 metara, trebala bi se vidjeti ako se ništa nije promijenilo, sretno putovanje Very Happy
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Sat Jun 29, 2013 8:55 pm

može se vidjeti prek google maps
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 17801
Član od : 2012-10-29
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Sun Jun 30, 2013 1:35 am

@Kemo Specijalac (citat):
posto nocas idem na tu stranu, a preko neta ne mogu da saznam nista...da li se karaula Bogorodica vidi sa granicnog prelaza, koliko je daleko i na kojoj je strani?

Kemo, je li to u gluho doba noći obilaziš stare karaule za 'potrebe' foruma?? Shocked 

Ako je tako -
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Sun Jun 30, 2013 2:09 am

Pa, kad vec idem na put i prelazim granicu sa Grckom, ako se da primetiti bez silazenja sa autoputa-zasto ne slikati? Smile (ako se sme slikati) Smile
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Sun Jun 30, 2013 2:20 pm

vidljiva je karaula prije samog dolaska, sa samog prijelaza ne vidi se jel je na brdu iznad gr. prijelaza Bogorodica, a bilo bi ljepo kad bi ju poslikao, a da nam se javi vojnik iz Gevegelije pa da nam poslika sve i pošalje bilo bi super, kao što to radi super vojnik miran sa slovenske karaule.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Sun Jun 30, 2013 7:57 pm

ako je.vidim.i ako je dozvoljeno, slikacu
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Graničari Gevgelija '83.   Tue Jul 16, 2013 8:13 pm

@Kemo Specijalac (citat):
Ako je vidim i ako je dozvoljeno, slikacu.

Ja nigdje na području odgovornosti karaule "Ceršak" nisam vidio znak zabranjeno fotografiranje.
Nije ga bilo ni oko karaule.
Pa gledajući zakonski što nije zakonom zabranjeno onda je zakonom dozvoljeno.
Zato Specijalac aparat u ruke i fotografiraj sve redom.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Graničari Gevgelija '83.   Today at 5:16 pm

Na vrh Go down

Graničari Gevgelija '83.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/12Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Graničari Gevgelija '83.
» Gevgelija Karaula Golubac