FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

POSTOJNA JUN '91.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
živčo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2011-11-09
Dob : 45
M(j)esto Kragujevac

KomentarNaslov komentara: Pozdrav   09.11.11 9:42

Pošto nisam baš dobro video ( a možda i nema ) sekcije za predstavljanje, evo ovako ću se predstaviti:
Nebojša Milanović iz Kragujevca poznat i kao "živčo", VP 3652 kod kapetana Zaima Imamovića, decembarska klasa '90, u junu '91. prekomandovan kao desetar u Postojnu....ukratko
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: POSTOJNA JUN '91.   09.11.11 16:02

Živio ti nama Živčo i dobrodošao cheers

Gušter
Gušter

Broj komentara : 75
Član od : 2011-12-08
Dob : 49
M(j)esto Titov Veles

KomentarNaslov komentara: tose   10.12.11 20:05

pozdrav druze desetare iz kraguevca,lepa zabava
Na vrh Go down
mex
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2013-02-18

KomentarNaslov komentara: POSTOJNA JUN '91.   18.02.13 21:46

pozz,ima li neko iz te generacije,ja sam bio u Postojni na pocetku kod kapetana Krndije Marka a komandant bataljona bio Tihomir Blaskic- prva ceta pjesadija
Na vrh Go down
javr
Gušter
Gušter

Broj komentara : 21
Član od : 2012-12-05
M(j)esto slo

KomentarNaslov komentara: Re: POSTOJNA JUN '91.   21.02.13 21:53

ja sam se skidao godinu dana prije i tada je kap.Krndija bio komandir 1.čete (prije toga bio je komandir POČ-a, ali su napravili rošadu - por.Čakić u POČ, kap.Krndija u 1.četu), a kap.Blaškić komandir 2.čete. Komandant bataljona bio je maj.Ivan Gorjanac (ili nešto slično), a pre njega maj.Boško Peulić.
Znači Blaškić je u jednoj godini od kap. postao major ? Kad sam ja bio tamo, govorili su, da je Krndija najsposobniji.

Na vrh Go down
Zoranpd
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2013-04-11

KomentarNaslov komentara: zoki-postojna   11.04.13 20:10

ja sam druze vojnicino sluzio tada u upravo tom bataljonu i toj ceti kod Krndije Marka,i srce mi zaigra kad se sjetim te vojske apogotovo te cete i oficircine Krndije.Neopisivo mi je drago sto mogu komunicirati sa nekim iz te cete,jer se ni sa kim nisam ni vidio ni cuo od tada do danas.ja sam Zoran Papak iz Bosne-Prijedora i mislim da sam bio jedini u ceti novembarac-prekomandovani vozac iz Slavonske Pozege.Volio bi da se javis.
Na vrh Go down
javr
Gušter
Gušter

M(j)esto slo

KomentarNaslov komentara: Re: POSTOJNA JUN '91.   15.04.13 20:38

novembarac - znači ti si bio u JNA od novembra '90 do novembra '91 ? U koje vreme bio si u Postojni?

Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1816
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: POSTOJNA JUN '91.   15.04.13 23:27

sigurno nije bio u SLO do novembra 91 je je predislokacija JNA izvrsena mnogo ranije.
Na vrh Go down
Zoranpd
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: zoki-postojna   16.04.13 22:04

da se razumijemo drugovi vojnici.ja sam otisao u vojsku 19.11. 90-te u slavonsku pozegu.A 11. 01.1991-petak bio me doveo desetar Cabraja Mladen u cetu kod Krndije Marka.zaista sam dosta toga zaboravio.Al ne mogu zaboraviti vojsku i da sam medju zadnjim vojnicima deportovan brodovima iz Kopra do Bara pa onda u Rasku.I tu sam se skinuo-licno Krndija Marko me skino. Inace sjecam se cate mislim da je Krstic Nenad,stariji vodnik Basta Milorad,porucnik Nazif iz Bihaca i vojnika milorada koji je duzio kamione u nasoj garazi.Javite se!
Na vrh Go down
javr
Gušter
Gušter

M(j)esto slo

KomentarNaslov komentara: Re: POSTOJNA JUN '91.   16.04.13 23:54

ja sam bio junska '89. St.vodnik Basta bio je komandir 3.voda. Neki su hteli da ga iz zajebancije zovu "stari basta", ali je to brzo zaključilo. Nisam imao direktnog kontakta sa njime, ali sječam se iz pokretnog terena novembar '89, mi pješke 27-32 kilometara ili koliko več bilo, otovoreni ko životinje, a on oficirsku torbicu preko ramena i pušku kao lovac i kaže "drugovi vojnici, pa i meni je teško." Sunce ti.... Poručnik (ili možda ppor. ?) Nazif bio je komandir 1.voda . Imao sam osječaj, da ga k-dir čete ne poštuje baš puno, kao da su u nekom tihom konfliktu. A ko je bio k-dir 4., protivoklopnog voda ? Kod nas bio je prvo vod.atlija, a zatim ppor. gzim kadriju. Ako je organizacija bila još ista, ti si došao u pola-praznu četu, jer su u decembru bile razne prekomande i dodjela radnih mjesta, a u junu stara se vojska skinula, tako da su prvi gušteri iz civilstva došli u potpuno praznu četu, osim 12-15 desetara, koji su bili prekomandovani iz 2.bataljona.

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: POSTOJNA JUN '91.   17.04.13 9:46

jbg.ti si se skino oko juna 90-te,a ja dosao u Postojnu 91.januar,tako da se ja i ti nismo mogli vidjeti.Inace kad sam dosao ceta je brojala mozda cak i tacno 130 vojnika svih nacionalnosti i apsolutno su bile kako kazes maratonske vojne vjezbe i nocne uzbune od kojih sam bjezo kako sam god mogo skrivajuci se po kasarni.Dosta mi je pomogo vojnicki klub u kojem sam svirao,al le svu tu vojnicku disiplinu i tezinu prekinuo nesretni rat te sam ja poslan na karaulu Skofja Loka gdje sam pretrpio najznacajnija dejstva ali ipak prosao super-ziv-zdrav.Sjecam se imena Atlija i Kadriju ali ko je cemu komandovo ne.Ja sam bio kod Nazifa.
Na vrh Go down
javr
Gušter
Gušter

M(j)esto slo

KomentarNaslov komentara: Re: POSTOJNA JUN '91.   17.04.13 10:28

Citat :
kad sam dosao ceta je brojala mozda cak i tacno 130 vojnika

a ok, svi na broju, to znači nije bilo prekomandi i radnih mjesta u decembru '90. A ne sječam se nikakvog orkestra, ni vojničkog kluba. Mislim da je vojnicki klub ili tako nesto bio u gradu, a svirača nisam sreo ni jednog. Uzbune sam i ja mrzio svim srcem, ali gde da se krijem...

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: POSTOJNA JUN '91.   17.04.13 10:40

mene interesuje kontakt sa Krndijom,mozes mi tu kako pomoci i odakle si uopste?
Na vrh Go down
javr
Gušter
Gušter

M(j)esto slo

KomentarNaslov komentara: Re: POSTOJNA JUN '91.   17.04.13 12:09

Slovenija, neznam ništa o krndiji. Ali me zanima ko je izašao na položaje pored tebe 25.juna ? Skoro sigurno drugi, gotovi bataljon, znači decembarska '90. A teško zamišljam, da bi izašla i junska '91 prvog bataljona. Prijem vojnika bio je verovatno između 15. i 20. juna, a 25. počela je "situacija", da bojevom municijom gađaš u žive mete. Kako če to jedan 18-19 godišnji momak za 5-10 dana da nauči ? Nezna ni u stroju da se ponaša, mirno, na mestu voljno, pozdravljanje, vežbe za jutarnju fiskulturu, i tako. Možda je junska '90 imala produženje ?
Mi smo u novembru '89 ili tu negdje imali punu pripremljenost zbog nekih demonstracija ili mitinga u Ljubljani; na znak uzbune morali bi na kamione i u Ljubljanu. Pa počne baš ovaj nazif da viče "Uzbuna !! Bez oružja !! Uzbuna !! Bez oružja !!" Izletela cela četa, i šta bilo ? Ništa. Našao jednog vojnika da spava u sobi umesto da bude u spremnosti u učioni.

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: POSTOJNA JUN '91.   17.04.13 13:45

za mene je 25 juni pocetak borbi exstra informacija,jer sam totalno zaboravio datume-toliko da mi kazes 25maj ja bi rekao dobro.Jednostavno luda vremena.Sto se tice vojnika junaca 90.-91.mislim da se ogromna vecina vec skinula i tu nam se prica poklapa.ja sam kao sto sam i rekao otisao na karaulu,ako se dobro sjecam odma poslije kratkog odsustva i ni sa kim iz cete nisam imao kontakt iz cete otprilike 20-tak dana.Tacno je da su u cetu dosli decembarci,al ja sam bio s drugim vojnicima na karauli.U narednih mjesec-dva dana vojska se gotovo prepolovila i tu je poceo pravi raspad JNA i Jugoslavije uopste.Bukvalno su bjezali iz vojske i oficiri i vojnici slovenci,hrvati,albanci i td,da bi na kraju mog odsluzenja ostalo najvise srba i muslimana,sve pisem u globalu,ali to je bilo i logicno s obzirom na situaciju u SFRJ
Na vrh Go down
Zoranpd
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: POSTOJNA JUN '91.   17.04.13 14:03

p.s.mislim da junska 91.nije vise ni dolazila u Postojnu,a sto se tice bojeve municije ja sam je jednostavno dobio na karauli i niko me nije pito znam li il ne znam.Ja samo znam da me na toj karauli neizmjerno bio strah i da je karaulom komandovo ako se dobro sjecam kapetan neki Jokic koji nije zelio da se predamo.Inace nisu tu bila jaka borbena dejstva osim sporadicnih pucanja i poziva najvise na pazimegafon da se predamo i to je sve trajalo par dana.Ostalo je bilo u dogovoru s Slovenskim tad vlastima.Mislim  da sam procito u nekim spisima da su sa te karaule Skofja Loka poginuli jedan porucnik i dva vojnika,od cega je samo pusta sreca bila da ja nisam posao voziti tajBOV,jer prije nego su krenuli soferu je bilo muka pa umalo da vozim.To ti je jedna anegdota,a sve skupa jedno sranje,al tako je bilo!

Na vrh Go down
javr
Gušter
Gušter

M(j)esto slo

KomentarNaslov komentara: Re: POSTOJNA JUN '91.   17.04.13 17:23

ok, hvala.

@Zoranpd (citat):
mislim da junska 91.nije vise ni dolazila u Postojnu

mex, koji je počeo ovu temu, piše da je bio junska 91.

Gušter
Gušter

Član od : 2013-10-24

KomentarNaslov komentara: Re   24.10.13 22:17

Pozdrav, Ovde je cerka Krndije Marka. S obzirom da moj otac nema mail ,zainteresovani mogu da mu se jave preko mobilnog telefona ili fiksnog.
Brij mobilnog telefona je 060/ 61.....
Brij fiksnog telefona je 014/ 24....

Pozdrav Aleksandra

alexandar: komentar modifikovan dana: 24.10.13 22:31; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : lektura teksta)
Na vrh Go down
abab
Gušter
Gušter

Član od : 2013-10-21

KomentarNaslov komentara: Re: POSTOJNA JUN '91.   24.10.13 22:36

Vidm da se niko nije javljao na forumu skoro, al ja sam ga skoro našao. Ja sam služio u Postojini 90/91. U prekomandu sm došao iz Slavonskog Broda u novembru 90. Raspoređen sam u komandu bataljona kao vozač, ujedno i bataljonski ćata. Bilo je nas dal četiri pet više se ne sećam. Bio je Kokorović Edin, Dubravac Željko, i još dvojica ali ja sad ne mogu da se setim imena. Komandant je bio Blaškić Tiholfin (a ne Tihomir). On je postao komandant negde kada sm i ja došao, malo sam zakačio i činimi se da se zove i Gorjanc, ali ubrzo je komandant bataljona postao Blaškić. Inače svi ovi oficiri o kojim pišete su mi poznati. Pošto sam u trenutku početka "rata" bio najstariji vozač u bataljonu, pošto sam septembarska klasa, poslat sam sa pincom, do kasarne u Pivci da vozim neke delove za tenkove, jebemli ga kome je to trebalo. Iz Pivke, pošto su tenkovi već otišli na granicu, ja za njima do Nove Gorice. Jebavo sam se po nekim brdima i vrletima pošto su bile one barikade i došao do Nove Gorice granični prelaz Šen Peter. Tu sam bio dva dana i onda se vojska predala, a ja zarobljen u Novu Goricu jedno nedelju dana, pa onda deportovani do Beograda. Nemogu baš da se setim svih detalj davno je to bilio. Inače da, ja se zovem Marković Slobodan i bilo bi mi drago da čujem još nekog ko je tada služio vojni rok u Postojini.
       Pozdrav.

Na vrh Go down
alexandar

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4308
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   24.10.13 22:37

Veliki pozdrav Aleksandra , i dobro dosla na Forum Very Happy 
Iz prakticnih a i preventivnih razloga sam uklonio tel. brojeve, razumeces , moze doci do zloupotrebe, do eventualnog problema.......
Preporucujem da se zainteresovani tebi obrate putem PP , ili u slucaju da ne budes na Forumu , ja sam brojeve arhivirao pa mogu pomoci.
Verujem da ces se ukljuciti i prepricati neku uspomenu tvog oca Very Happy

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4308
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   24.10.13 22:47

Dobro dosao na Forum Slobodane Very Happy 
Verujem da si procitao pravila, i da ces se ukljuciti u sve ostale zanimljive teme na Forumu. Pozdrav! Very Happy

Gušter
Gušter

Član od : 2013-09-21
Dob : 45
M(j)esto bobovo svilajnac

KomentarNaslov komentara: Re: POSTOJNA JUN '91.   10.11.13 9:53

pozdrav za sve drugove koji su sluzili vojni rok u postojni a najveci pozdrav za junsku klasu 90/91 god ako ima koga te generacije neka mi se javi na broj tel 0605332300 zoran jos jednom veliki pozdrav za sve
Na vrh Go down
menso
Gušter
Gušter

Član od : 2015-02-04

KomentarNaslov komentara: pzdrav za zoku   04.02.15 21:16

@Zoranpd (citat):
ja sam druze vojnicino sluzio tada u upravo tom bataljonu i toj ceti kod Krndije Marka,i srce mi zaigra kad se sjetim te vojske apogotovo te cete i oficircine Krndije.Neopisivo mi je drago sto mogu komunicirati sa nekim iz te cete,jer se ni sa kim nisam ni vidio ni cuo od tada do danas.ja sam Zoran Papak iz Bosne-Prijedora i mislim da sam bio jedini u ceti novembarac-prekomandovani vozac iz Slavonske Pozege.Volio bi da se javis.
Pa Zorane ti i ja smo bili u istoj jedinici i sve to sto pises me podsjetilo na to,ja sam otvorio ovu temu kao "mex"ali se nisam dugo prijavljivao.sjecam se ja odlicno tvoje dugmetare na kojoj sam i ja prvi put zasvirao.Ja sam Mirvic Mensur iz Sa.takode sam svirao i pjevao ako se sjecas u domu u Raskoj itd...pozdrav za tebe i ako moze na  PP profil facebooka.
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: POSTOJNA JUN '91.   11.02.15 14:50

@javr (citat):
Slovenija, neznam ništa o krndiji. Ali me zanima ko je izašao na položaje pored tebe 25.juna ? Skoro sigurno drugi, gotovi bataljon, znači decembarska '90. A teško zamišljam, da bi izašla i junska '91 prvog bataljona. Prijem vojnika bio je verovatno između 15. i 20. juna, a 25. počela je "situacija", da bojevom municijom gađaš u žive mete. Kako če to jedan 18-19 godišnji momak za  5-10 dana da nauči ? Nezna ni u stroju da se ponaša, mirno, na mestu voljno, pozdravljanje, vežbe za jutarnju fiskulturu, i tako. Možda je junska '90 imala produženje ?
  Mi smo u novembru '89 ili tu negdje imali punu pripremljenost zbog nekih demonstracija ili mitinga u Ljubljani; na znak uzbune morali bi na kamione i u Ljubljanu. Pa počne baš ovaj nazif da viče "Uzbuna !! Bez oružja !! Uzbuna !! Bez oružja !!"  Izletela cela četa, i šta bilo ? Ništa. Našao jednog vojnika da spava u sobi umesto da bude u spremnosti u učioni.

Da li je početak uzbune se  komandovao sa UZBUNA il k oružju napred? (uzimamo u obzir da je borbena uzbuna)
Na vrh Go down
postjna 86
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-04-24

KomentarNaslov komentara: Re: POSTOJNA JUN '91.   24.04.15 18:07

Pozdrav svima , moje je ime Nenad  decembarska 86 Postojna a od 06/87 Pivka. operator polk9k11  Maljutka. Također mi je jedno vrijeme Krndija Marko bio zapovjednik i osobno me razdužio , vratio sa terena,čistili smo granicu od granja,te otpeljal na vlak u postojnu.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: POSTOJNA JUN '91.   Today at 5:12

Na vrh Go down

POSTOJNA JUN '91.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Postojna, kasarna Veliki Otok VP 1385/2 VE4 1983.
» POSTOJNA, kasarna Milovan Šaranović junska 1988/89
» POSTOJNA, kasarna Milovan Šaranović 1978.
» Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89
» Postojna - Nova Gorica aprilska 1983.