FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeObjaveRegistracijaLogin

Share | 

Kasarna Dugo Selo

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
AutorPoruka
Aprilac64
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2017-04-16

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   19.05.17 1:14

Znaci u istoj cetu smo sluzilli do kraj septembra,tada smo bili na Slunj.Kazes da sad malo bolje secas na Trailovic,ne znam da sí nastavio poruku,ali tu je prekinut.Kad si se skidao?
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter

Broj komentara : 79
Član od : 2009-10-10
Dob : 50
M(j)esto Novi Sad - Churug

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   19.05.17 19:41

Pantelinac nije nigde mrdnuo dok sa ja bio tamo, do avgusta 86. Hurak je otisao u Bg u prekomandu negde u julu 85, nasao sa ga na fejsu, ziv i zdrav je covek  . . .
Vrbovec, Vrbovec. . . kakva je tao ekipa bila od te stare vojske . . . pisao sa o tome.
Na vrh Go down
Brkakougar
Džomba
Džomba

Broj komentara : 169
Član od : 2015-01-15

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   23.05.17 17:37

Bio sam na glavnoj kapiji na ulasku u kasarnu, izasao sam 17 maja, koliko se secam svi su u ceti bili ok, nije bilo problema sve ostalo je u rok sluzbe, cini mi se da je samo jedan incident bio Laslo starija klasa malo pijan dosao iz grada i naidje bas na Takac Roberta a on sav onako nerovozan ako se secas Takaca imao je tikove sa ocima a ovaj mislio da ga ovaj nesto zeza i udri mu cusku malo raskrvavio uvo i Laslo 30 dana pritvora. Mislim da su druge jedinice imale vise pritvorenika.
Na vrh Go down
ČVRRV
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2017-05-24
Dob : 48
M(j)esto Novi Sad

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   24.05.17 15:21

Dobar dan Dugoselci.
Služio sam u 8793 od 12.87 do 06.88 u četi veze.To je bilo vreme kada je čv dislocirana u Varaždin.Sečam se da mi k.dir bio kap.Jović Đura.Bili su tu još vod Čatak,vIkl Mirković,stvod Mitrović,zas Bunčić i Nedimović.
Bila to lepa vremena.....
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   24.05.17 17:14

Poznati su mi samo Buncic i Nedimovic . . . po imenu. Buncic ima fejs pa ga potrazi
Na vrh Go down
Aprilac64
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   24.05.17 23:27

Srdjane,jel bio zavrsen streliste u tvoje vreme?Mi smo kopali jarkove za telefonske kablove u grad,vise puta smo i obisli kafane.
Na vrh Go down
Aprilac64
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   25.05.17 0:06

Brkakougare,ja Takaca ne da se secam vec smo iz istog grada.Nazalost,zadnje godine neznam nista o njega.Jednom smo bili zajed n strazu i slomio noz,izgovor mu je bio da ga napao neki "zver" jer video u toku noc neke svetlujuce tacke pa bacio noz prema njih.Naravno da su bili oni insekti koje svetluju u mrak.Kasnije priznao da jednostavno bacao u hrast pa lose pogodio.Ni ja se ne secam da je bio neki problem u cetu,Popa, V ukovic,Tudja,Ramadanovic,dobro su nas vodili.
Na vrh Go down
Brkakougar
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   25.05.17 21:04

Koliko se secam Takac je bio iz Ade ili Apatina nisam siguran, i bio je Tibor iz Ade, Takac mu bio na pocetku prevodilac jer Tibor nije znao Srbskohrvatski, Tibor je bio dobricina. E sad iz kog mesta si ti ne znam, mozda bi mogao da povezem ili mi posalji privatnu poruku.
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   25.05.17 23:32

Ja sam u Vrbovecu bio samo jednom, prve ili druge nedelje vojske, neki laksi radovi . . .  Moji klasici su bili desetari tamo pred skidanje, bas cu da proverim dokle su stigli sa radovima do skidanja.
Na vrh Go down
Aprilac64
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   25.05.17 23:57

Takac i ja smo iz Subotice,ali ja sad zivim u Cantavir pored grada,ovo nije niikakva tajna.Tibora se secam,zaista nije znao jezik,ali na koga ti mislis da mu je bio prevodilac,bio je Zapletan Macas,oni su bili iz Ade,a mislim da im jos pomagao i Matkovic ko je znao madjarski.Da li se secas na Srdjana Kocica?Stalno je bio izasao u grad,uvek je imao devojke.
Na vrh Go down
Brkakougar
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   26.05.17 15:43

Mislio sam na Zapletana mada se nebih setio kako se zove, bio je plav decko slicne gradje kao i Takac, da Tibor i Zapletan su bili iz Ade. Secam se Srdjana, Sinise Dimitrijevica, Ristica, desetara Stankovica bili su iz Nisa ili kako oni kazu iz Nis. Bilo je to neko vreme gde smo bili mladi i upuceni jedni na druge, bilo je i zezanja i smesnih dogodovstina, nazalost kada se sa ovog vremenskog perioda setim svega bilo je i pojedinaca sa mrznjom prema drugima ali sve je to u ljudskoj vrsti, a i ide u rok sluzbe. Svako je pokusavao da na naj bezbolniji nacin odsluzi i tutanj. Ja licno sam se borio sve vreme da nesto ne pogresim jer svi su cekali na jednu gresku i ja u pritvor, ali i to ide u rok sluzbe teraj dalje.
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   16.07.17 13:51

Čestitam nam svima 16. juli , dan OMJ JNA
Na vrh Go down

Kasarna Dugo Selo