FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kasarna Dugo Selo

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorPoruka
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1827
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   22.02.13 22:49

pa jeste ,pise velikim slovima dobrodosli a sa druge strane table ovde ste najebali.
Na vrh Go down
Guster 1991
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2013-05-24

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   24.05.13 21:27

Pozdrav OMJ 1991 godina Staresina Djordjevic Ljubisa a tadasnji komadant kasarne je bio Mustafa Tuholjak

Guster 1991: komentar modifikovan dana: 24.05.13 21:31; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Guster 1991
Gušter
Gušter

Član od : 2013-05-24

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   24.05.13 21:28

Novi sam na forumu imali oko od Junske klase 1991 Oklopno mehanizovana jedinica odnosno BVP
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   25.05.13 10:00

@Guster 1991 (citat):
Pozdrav OMJ 1991 godina Staresina Djordjevic Ljubisa a tadasnji komadant kasarne je bio Mustafa Tuholjak

Evo ti kako danas izgleda (treći sa desna). Živi u Varaždinu.

Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2469
Član od : 2009-08-19

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   25.05.13 13:43

@pukovnik (citat):
@Max Blitz (citat):
@Tenkić (citat):
Nešto kasnije na vježbalištu u Dugom Selu, prilikom nekakvog komandantskog pregleda, prepotentno je pozvao potpukovnika Tomšića da dođe trčećim korakom. Nisam mogao vjerovati da dojučerašnji potpukovnik, pred vojnicma tako neukusno demonstrira silu nad također visokim časnikom i kolegom. Izgledalo mi je to vrlo neukusno. I taj događaj me čini prilično sigurnim da je tada komandant garnizona bio izvjesni potpukovnik Tomšić.

Tenkić, pozdrav i dobro došao na forum! Very Happy

Za ovakve ljude kakav si primjer naveo postoji jedan lijepi izraz - 'dno dna'! Evil or Very Mad

To je između ostalog bio jedan od razloga zašto je ovo sve skupa i otišlo dovraga.

Ovo nije usamljeni slučaj. Sjećam se da sam ostao šokiran kada sam vidio na pisti kako se major nekontrolirano dere (ne obazirući se na prisutnost vojnika, podoficira i oficira) na kapetana I klase koji pred njim stoji u stavu "Mirno". Pitao sam kolegu oficira o ćemu se radi a on mi odgovori: Ludi Gašić opet demonstrira sillu i moć. Ovaj na kojeg se dere je Jovanović k-dir 1.tč u njegovom bataljonu.

Posle ovakvih postova jedino mi preostaje da stavim prst na celo,duboko se zamislim...........................

Na vrh Go down
Tenkić
Gušter
Gušter

Broj komentara : 22
Član od : 2013-02-13
Dob : 44
M(j)esto Slavonija

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   10.06.13 23:50

U veljači ove godine put me slučajno odveo u Dugo Selo, pa rekoh da se provozam do kasarne.

Zgrada 2. bataljona, lijevo u prizemlju je bila i "moja" spavaona.

Zgrada 1.bataljona (žuta) i zgrada komande (siva), desno od prijavnice.

Zgrada nekadašnjeg Doma JNA, sada Glazbena škola Dugo Selo.

Na vrh Go down
bgd
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2013-06-07
M(j)esto bgd

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   15.07.13 17:19

Ovo budi lepa sećanja, ti si bio blizu stražarskog mesta br.1. Ja sam bio u žutoj zgradi prvi sprat četvrti prozor.Pokušaću da nađem slike sa zakletve,pa da ti ih pošaljem. Veliki pozdrav.
Na vrh Go down
Tenkić
Gušter
Gušter

M(j)esto Slavonija

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   15.07.13 17:27

To bi bilo super, baš bih volio vidjeti kako je to izgledalo iznutra. Na jednoj zakletvi sam čak tukao strojak u onom počasnom vodu. Ja svoje slike iz objektivnih okolnosti nisam uspio ponijeti.
Pozdrav i tebi!
Na vrh Go down
bgd
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2013-06-07
M(j)esto bgd

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   15.07.13 17:35

Ja sam tukao strojak u počasnom vodu u maršalci, a još smo imali zaduženje kao posmrtni vod nosiocima spomenice 1941 to je tek bilo smaranje. Mislim da su na tim slikama Kereta i Ferari Very Happy .
Na vrh Go down
Tenkić
Gušter
Gušter

M(j)esto Slavonija

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   15.07.13 18:44

E baš bih volio ponovno vidjeti tog lika Ferarija.
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter

Broj komentara : 49
Član od : 2009-10-10
Dob : 49
M(j)esto Novi Sad - Churug

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   10.11.13 22:05

Nisam bio na ovom forumu sto godina, ali, mojih jos nema, hahaha. Izumrli. Vidim da se vodila polemika o kdantu kasarne, da nije puk Tonkovic u pitanju? Imate moj topik o Dugom Selu, VP 8793, pogledajte spisak oficira, pa da prokomentarisemo, mozda neko nekog zna . . .
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   11.11.13 16:35

@Srdjan Avramov (citat):
Nisam bio na ovom forumu sto godina, ali, mojih jos nema, hahaha. Izumrli. Vidim da se vodila polemika o kdantu kasarne, da nije puk Tonkovic u pitanju? Imate moj topik o Dugom Selu, VP 8793, pogledajte spisak oficira, pa da prokomentarisemo, mozda neko nekog zna . . .
Umirovljen u činu brigadira OS RH. Na žalost pokojni je. U Dugo Selo je došao iz Jastrebarskog. Jovanović i Branković su u Dugo Selo došli iz Bjelovara.

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   11.11.13 16:40

Brankovica sam sreo u Subotici 1993. kad sam bio u rezervi, bio je NS, kasnije otisao u Nis, mislim da je dobio cin generala. Voleo bih da znam gde je zavrsio Gnjidic a i Ribaric?
Na vrh Go down
LiS55
Gušter
Gušter

Član od : 2013-11-16

KomentarNaslov komentara: Bilogora 77 - Slunj   16.11.13 19:57

Pozdrav,
u Dugom Selu, sam stigao 01.03. pa do kraja služenja 30.12., kao 2. vojnik, iz Sente, a godina je bila 1977.
Služio sam u tehničkoj službi. Bio sam autoelektričar za točkaše, kod Pavlović Uroša (stari vodnik), super čovjek. Onda je komandir tehničke čete bio PORUČNIK Latković Zdravko. Ako se dobro sijećam Stoimenov je tada bio KAPETAN. Ime komandanta kasarne se ne sijećam, ali je po izgledu bio isti Führer.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   16.11.13 23:28

@LiS55 (citat):
Pozdrav,
u Dugom Selu, sam stigao 01.03. pa do kraja služenja 30.12., kao 2. vojnik, iz Sente, a godina je bila 1977.
Služio sam u tehničkoj službi. Bio sam autoelektričar za točkaše, kod Pavlović Uroša (stari vodnik), super čovjek. Onda je komandir tehničke čete bio PORUČNIK Latković Zdravko. Ako se dobro sijećam Stoimenov je tada bio KAPETAN. Ime komandanta kasarne se ne sijećam, ali je po izgledu bio isti Führer.
Zdravko Latković je umirovljen kao Načelnik tehničke službe VI. Zbornog područja u činu pukovnika OS RH i živi u Varaždinu.

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1827
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   17.11.13 1:39

pukovnik ili brigadir je isti cin, ili ja gresim ?
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   17.11.13 21:59

@vladimir (citat):
Ako misliš na usporedne činove različitih oružanih snaga onda je. Recimo američki i njemački pukovnik je u OSRH brigadir, ali je u OSRH brigadir iznad pukovnika a ispod brigadnog generala.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 17858
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   18.11.13 0:05

@pukovnik (citat):
@vladimir (citat):
Ako misliš na usporedne činove različitih oružanih snaga onda je. Recimo američki i njemački pukovnik je u OSRH brigadir, ali je u OSRH brigadir iznad pukovnika a ispod brigadnog generala.

Stvar je zapravo u tome da OSRH nemaju čin potpukovnika.
Nakon bojnika (majora) ide odmah pukovnik, pa brigadir.
Dakle, potpukovnik JNA bi bio pukovnik OSRH.
Tako se to može tumačit malo ovako, malo onako, ovisi s kojim činovima (drugih vojski) se uspoređuje.
Na vrh Go down
max1211
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2013-12-10

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   10.12.13 1:19

Dugo selo 9 mjesec 89 na 90 godinu , Zapovjednik vojarne ppukovnik Rato Tomić , zap OM Bataljona major Josip Tomšić, 1MČ zap kap Mirković ,2MČ kap Gutić Mirsad 3MČ kap Đorđecić MB 120 mm kap Ljucović na kraju vojnog roka Tomić odlazi u Maršalku a Josip Tomšić preuzima zap kasarnom u Dugom selu i dobiva cin ppukovnika
Na vrh Go down
max1211
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   10.12.13 1:27

Tomšić je u Dugo selo dosao iz Bjelovara sa činom majora a u Dugom selu je dobio cin ppukovnika i sa mjesta kom bataljona preuzeo komandu Kasarne kada je umisljeni Tomic presao u Marsalku , ali su se u tom periodu
Na vrh Go down
max1211
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   10.12.13 1:29

Izdesavalo dosta stvari kada smo se skinuli u 9 mjesecu 1990 godine ocito je u vojarnu Dugo selo dosao novi zap kadar
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   10.12.13 20:58

Bila su dva Tomica, ali ovaj ppuk je valjda onaj sto je puk Tonkovicu bio Nacelnik staba ili Pomocnik kdanta za .... ne mogu da se setim za koju oblast. Secas li se ko je bio kdir izvidjackog voda? U moje vreme, cuj izjave, 85 - 86 je bio por Radanovic Milutin.
Na vrh Go down
max1211
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   10.12.13 21:15

Da to je taj Tomić , a izviđačkog voda nesjecam se ,znam da je bezbjednjak bio Albanac neki jeben tip a bas u to vrijeme nekako na vjezbi u Slunju ili iz skladista kap Đoke je nestalo neko oružje par Škorpiona a tada maltretiranje od bezbednjaka
Na vrh Go down
max1211
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   10.12.13 21:19

Od podoficira se sjecam St vodnika Fuada Mrskovica , Vod.Ikl Rosuljas Srpka , Vod Ikl.Fikreta Bricića ....
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   10.12.13 21:25

Kapetan Djordjevic, veciti baksuz.... bio kdir moje prve cete, MC u 1 OKB posle kap 1 kl Gnjidica. jeste cepali strazu u sumi, straza br 2? Srpka se secam samo po imenu ,Meskovic mi je bio kdir voda kad sam dosao, ima ga na fejsu, ali nije bas aktivan , Bricica se secam takodje po imenu. Kele Rudolf, jel i on bio tada, trebalo bi da je vec porucnik?
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Today at 19:11

Na vrh Go down

Kasarna Dugo Selo
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Dugo Selo
» Dugo Selo VP 8793, avgust 1985-1986
» NAŠI RODITELJI I DJEDOVI....U JNA