FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Žene u JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next
AutorPoruka
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
Dob : 51
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Žene u JNA   27.08.11 21:38

@muza (citat):
Kada sam ja bio u Zemuniku tu su bile dijevojke na stažiranju za pilote  poznavao sam Babi Aranka iz Subotice koja je dolazila kod nas u Protivpožarnu avioeskadrilu. Very Happy

I kod nas u Karlovcu je bila IV generacija žena vojnika (u Mekušju ŠRO) pa su imale praktičnu nastavu iz strojeve obuke sa našom četom (B 1, aprilska klasa 1984.g) Služile su samo 6 meseci, i dok smo mi postali tek razvodnici, one već bile ml. vodnik(inje). Mi jedva postasmo desetari i očekujemo prekomandu a one džombe koje su brojale sitno... A kakve su bile, da su nosile brkove ne bi se razlikovale od nas.  Very Happy  Very Happy  Very Happy
Na vrh Go down
Profa
Gušter
Gušter

Broj komentara : 97
Član od : 2012-02-19

KomentarNaslov komentara: Re: Žene u JNA   24.02.12 13:09

@Marduk (citat):
Ima li neko pouzdane informacije zenskom kadru u JNA?

332. puku veze u Sinju je u siječnju ili veljači 1985. poslano na obuku za teleprintere, mislim, 6 cura. Kako bi ih izolirali od muškog dijela namjestili su im učionicu u sklopu vojničkog kluba. Spavale su u Splitu, mislim u Lori, a svaki dan su ih autobusima dovozili u Sinj, zajedno sa aktivnim časnicima.
E kako je to sve skupa iizgledalo?

Ujutro su bile tu na dizanju zastave, ali žene ko žene, te hladno im, te cupkaju, te ovo, te ono... Vojsci idu bale na usta kada ih vide. Na koncu su ih radi velike hladnoće oslobodili obveze postrojavanja, te dali im mogućnost slobodnog ulaska u skladište za vrijeme marende. Ajde pogodite što su jele? Naravno popularni "amortizer"(krremipan) u neograničenim količinama. Većina ih je završila obuku 5-6 kg teže.
Ma cirkus je to bio od vojske!!! Prema riječima ondašnjeg mi zastavnika imali su povjerljivu informaciju da je u to vrijeme gotovo 80% njih koje su se nalazile na služenju vojnog roka vratile trudne kući(informacija: pošto kupio poto prodo).
Toliko o ženama u JNA.

Na vrh Go down
FOSIL
Džomba
Džomba

Broj komentara : 150
Član od : 2012-04-26

KomentarNaslov komentara: Vojarna Maršal Tito, VP 2265 Ljubljana, aprilska klasa 1984.g. odjel- kuvari   23.05.12 21:54

Tokom mog vojnikovanja u maršalki u Ljubljani 84.,godine je bio jedan vod žena koje su u to vrijeme obučavane za pričuvne oficire.Bile su poseban vod od oko tridesetak njih,pripadale su trećoj četi i ne sjećam se ko im je komandovao od tadašnjih oficira ali mislim da je bio poručnik Plavšić Mirko,naočit i zgodan momak.One su spavale u posebnom objektu iznad kuhinjskog restorana i imale uređene apartmane za spavanje sa dnevnom sobom i televizorom,to sam jednom prilikom vidio pošto sam uspio na brzaka da zraknem taj njihov prostor jer je nama vojnicima izričito bilo zabranjeno da ulazimo u njihove prostorije i da se tu zadržavamo.Djevojke su bile prilično zgodne i lijepe tako da je i nama to davalo morala za naše aktivnosti a posebno kada je jutarnja fiskultura u pitanju mi smo se skidali goli do pasa a one su imale majice na sebi,pa kada trče mi se usporedimo sa njima te parimo oči i maštamo o našim vojničkim željama.To su bili lijepi momenti ali nije bilo nikakvih ekscesa niti problema a ni djevojke se nisu nikada na nas žalile iako smo ponekad malo znali i da pretjerujemo u dovikivanju i zadirkivanju.Kada smo izlazili na vježbe van vojarne one su imale svoju obuku i nismo previše kontaktirali na terenu,to bi bilo u prolazu tako da za njihov način obuke nemam nekih posebnih podataka osim onog što se događalo u krugu vojarne.U svakom slučaju djevojke su bile iznimno spremne nisu puno zaostajale iza nas u bilo kojem pogledu tako da kada se kaže da su žene slabiji spol nije tačno one su mogle izvesti sve vježbe na vojničkim preponama koje smo imali u krugu vojarne isto kao i mi i vremenski nisu zaostajale, čak su u nekim segmentima bile bolje nego mnogi pod nas,tako drugovi vojnici nemojte žene nikada potcjenjivati i one mogu isto što i mi !Eto toliko za sada samo da se malo spomenem i osvrnem na ovu temu,pozdrav FORUMAŠI i ne zaboravite da se lijepo podsjetiti tih vremena iz naše mladosti kada smo počeli da učimo biti ljudi,meni je u životu do sada to vrijedilo a vjerujem i mnogima od vas ako ne svima,gledajući ovu omladinu da se netko ne uvrijedi, oni nisu imali priliku proći ono što smo mi prolazili tako da taj dio atmosfere nažalost neće nikada ni osjetiti a svakom čovjeku u životu je potrebno malo vojničke discipline da bi bolje proučio i razumio drugog.Možda sam dosadan ali eto ja sam morao ovo na kraju posebno da kažem. POZDRAV SVIMA MA GDJE BILI !!!!

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18479
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Žene u JNA   07.01.13 1:08

Na temi 'Ispraćaj u JNA', pri kraju druge stranice, završilo je nekoliko postova vezano za ovu temu o ženama u JNA. Pa na ovaj način ukazujem na njih jer više pašu ovdje. I bilo bi dobro nastaviti tu temu svakako ovdje.
Imaju li bivši aktivni oficiri nekog većeg iskustva u radu s njma na obuci i služenju JNA. Koje je njihovo iskreno mišljenje o svemu tome?

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t1565p15-ispracaj-u-jna

Druže zastavniče, ostali ste nedorečeni kad ste rekli da su vojnikinje i stažistice došle na logorovanje u zimskim uvjetima. Kako je to izgledalo? Volio bih i neko iskustvo i mišljenje East&Westa čuti na ovoj temi. Bila bi dobra i neka usporedba sa stranim vojskama, ali ne da ode tema stranputicom. Što se uopće htjelo postići s tim dobrovoljnim služenjem vojnog roka žena u JNA?
Uvod u obavezno služenje po uzoru na Izrael? Question

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Žene u JNA   07.01.13 3:46

Nisam imao iskustva sa ženama u ulozi vojnika i pitomaca JNA. Moj stav da je to bio neuspeli pokušaj, bolje reći eksperiment koji je samo kratko izazvao medijsku pažnju. I skup eksperiment. Poseban smaštaj, odevanje, posebne potrebe.... Da ne govorimo koliko je tu bilo intriga (ili opravdanih sumnji). I što ne reći da je većina u našim vojnikinjama gledala objekte, te da ih je dobar deo muške populacije smatrao damama sumnjivog morala.

Isto mislim i sada , mada ima izuzetaka: Pre dve godine sam na aeromitingu gledao šta radi jedna dama, kapetan španskog vazduhoplovstva.......motala je transportni avion kao da je fićo, a što je lepa mili bože, kao da je iz onih njihovih serija. Wink Eh, eto nesvesno i ja potvrđujem stereotipe da li je kod vojnika ženskog pola važnije znanje ili izgled, šta ću jadan, živa duša. No

Na vrh Go down
mirkovic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2013-01-06

KomentarNaslov komentara: Re: Žene u JNA   07.01.13 12:25

@FOSIL (citat):
Tokom mog vojnikovanja u maršalki u Ljubljani 84.,godine je bio jedan vod žena koje su u to vrijeme obučavane za pričuvne oficire.Bile su poseban vod od oko tridesetak njih,pripadale su trećoj četi i ne sjećam se ko im je komandovao od tadašnjih oficira ali mislim da je bio poručnik Plavšić Mirko,naočit i zgodan momak.One su spavale u posebnom objektu iznad kuhinjskog restorana i imale uređene apartmane za spavanje sa dnevnom sobom i televizorom,to sam jednom prilikom vidio pošto sam uspio na brzaka da zraknem taj njihov prostor jer je nama vojnicima izričito bilo zabranjeno da ulazimo u njihove prostorije i da se tu zadržavamo.Djevojke su bile prilično zgodne i lijepe tako da je i nama to davalo morala za naše aktivnosti a posebno kada je jutarnja fiskultura u pitanju mi smo se skidali goli do pasa a one su imale majice na sebi,pa kada trče mi se usporedimo sa njima te parimo oči i maštamo o našim vojničkim željama.To su bili lijepi momenti ali nije bilo nikakvih ekscesa niti problema a ni djevojke se nisu nikada na nas žalile iako smo ponekad malo znali i da pretjerujemo u dovikivanju i zadirkivanju.Kada smo izlazili na vježbe van vojarne one su imale svoju obuku i nismo previše kontaktirali na terenu,to bi bilo u prolazu tako da za njihov način obuke nemam nekih posebnih podataka osim onog što se događalo u krugu vojarne.U svakom slučaju djevojke su bile iznimno spremne nisu puno zaostajale iza nas u bilo kojem pogledu tako da kada se kaže da su žene slabiji spol nije tačno one su mogle izvesti sve vježbe na vojničkim preponama koje smo imali u krugu vojarne isto kao i mi i vremenski nisu zaostajale, čak su u nekim segmentima bile bolje nego mnogi pod nas,tako drugovi vojnici nemojte žene nikada potcjenjivati i one mogu isto što i mi !Eto toliko za sada samo da se malo spomenem i osvrnem na ovu temu,pozdrav FORUMAŠI i ne zaboravite da se lijepo podsjetiti tih vremena iz naše mladosti kada smo počeli da učimo biti ljudi,meni je u životu do sada to vrijedilo a vjerujem i mnogima od vas ako ne svima,gledajući ovu omladinu da se netko ne uvrijedi, oni nisu imali priliku proći ono što smo mi prolazili tako da taj dio atmosfere nažalost neće nikada ni osjetiti a svakom čovjeku u životu je potrebno malo vojničke discipline da bi bolje proučio i razumio drugog.Možda sam dosadan ali eto ja sam morao ovo na kraju posebno da kažem. POZDRAV SVIMA MA GDJE BILI !!!!

e svaka cast neka si im reko,mnogo nas zene potcenjuju.Ja sam jedna od zena koja je bila na staziranju u Serceru januar-mart 1984.uU to vreme smo bili u dobrim odnosima sa priliko velikim brojem vojnika,druzili smo se i u kasarni i u gradu.Za one koji ne znaju imali smi odvojeni objekatu krugu kasarne, imali smo vecinom iste obaveze kao i vojnici,jedino strazu nismo isli.Ja ne znam mozda nije svuda tako bilo, mozda je bilo i neke postede u drugim kasarnama.Eto ja sam obuku zavrsila u srovu na Banjici i mi smi imali da zavrsimo ibuku za tri meseca za razliku od muskaraca kojima je obuka trajala 6 meseci.Volela bih da se neko javi ako je u to vreme bio u serceru.Mislim da pojedincima smeta sto su zene nekad izdrzljivije od njih.M i smo imali vezbe i nas nisu puno stedeli,bilo je dosta oficira i podoficira koji su htli na neki nacin da nasm dokazu da smo slabe.Zao mi je sto citam poneke lose komentare za nas zene,ali svako ima pravo na svoje misljenje.To je jedno veliko zivotno iskustvo,koje mi je ostalo u secanju i kojeg se rado secam.Bilo je u pocetku tesko,ali ni jedna devojka nije odustala,bar koje su bile samnom tih 6 meseci.

Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Žene u JNA   07.01.13 12:31

#mirkovic
Jesi li bila i u Velikim Blokama na obuci? Ako jesi, sigurno se poznamo.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Žene u JNA   07.01.13 12:44

Drugarice Mirković, pozdrav i dobro došla na forum! Very Happy
Nisam primijetio do sada vojnikinje iz JNA na forumu i izuzetno mi je zadovoljstvo da ćeš biti s nama.
Imaš posebnu temu o kasarni Šercer, prošaraj po forumu općenito, sigurno ćeš naći svašta zanimljivo.
Mislim da su žene za neke stvari izdržljivije od muškaraca, to sigurno. Mogli bi i o takvim usporedbama s vojne obuke pričat, zašto ne? Koji ti je VES bio? Like a Star @ heaven cheers
Na vrh Go down
mirkovic
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Žene u JNA   07.01.13 16:09

@Max Blitz (citat):
Drugarice Mirković, pozdrav i dobro došla na forum! Very Happy
Nisam primijetio do sada vojnikinje iz JNA na forumu i izuzetno mi je zadovoljstvo da ćeš biti s nama.
Imaš posebnu temu o kasarni Šercer, prošaraj po forumu općenito, sigurno ćeš naći svašta zanimljivo.
Mislim da su žene za neke stvari izdržljivije od muškaraca, to sigurno. Mogli bi i o takvim usporedbama s vojne obuke pričat, zašto ne? Koji ti je VES bio? Like a Star @ heaven cheers

Veoma mi je dragoda mi se neko javio,za ovaj forum sam sasvim slucajno cula.Naime jedan jako dobar prijatelj koji je sa mnom bio u toj kasarni mi je javio za ovaj forum.Inace sam radio-telegrafista.
Mnogo me nerviraju komentari pojedinaca koji imaju jako lose misljenje o zenama.
Nadam se da ce jos biti clanova foruma, posto dosta njih i ne zna da postoji.

Na vrh Go down
mirkovic
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Žene u JNA   07.01.13 16:11

@zastavnik (citat):
#mirkovic
Jesi li ila i u Velikim Blokama na obuci? Ako jesi, sigurno se poznamo.

Ja sam na obuci bila u Beogradu na Banjici SROV,ali u svakom slucaju mi je drago da ste se javili.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Žene u JNA   07.01.13 16:43

@mirkovic (citat):
Mnogo me nerviraju komentari pojedinaca koji imaju jako lose misljenje o zenama.
Nadam se da ce jos biti clanova foruma,posto dosta njih i ne zna da postoji

Probaj ignorirat nesuvisle komentare, i mene neke stvari smetaju na forumu, ali ukupno uzevši, forum je dobar.
Bolji od nekih sličnih, koji su možda stručniji, ali ima i foruma gdje se samo vrijeđaju i ispravljaju krive Drine.
Imam prijateljicu koja je bila u ŠRO Zadar '85.g., napisao sam post o tome kako je otišla u JNA na temi 'Ispraćaj u JNA', na str.2. Ta žena mi je super, i inače zna u životu što hoće i nitko je ne može za**bavat.
Na toj temi sam ti postavio i pitanje.... Very Happy
Mene slobodno pitaj što god želiš, na puno tema sam pisao razne stvari....bio sam u mornarici, Kumbor....
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Žene u JNA   07.01.13 18:34

Ovo za Velike Bloke sam pitao, jer su kod nas bile vezistkinje iz Ljubljane na terenu tri nedelje, ali sam pogrešio godinu, to je bilo '86 u februaru. Bile su 4 stažistkinje i 30 vojnikinja sa jednim oficirom.
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Žene u JNA   07.01.13 19:00

@mirkovic (citat):
Ja sam na obuci bila u Beogradu na Banjici SROV,ali u svakomslucaju mi je drago da ste se javili

Pozdrav sa mora za našu novu članicu. cheers
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Žene u JNA   07.01.13 20:38

Svaka čast Sonja, nemam nikakvih predrasuda prema vojnikinjama.
Osobno ih nisam susretao, jer sam bio klasa sept. '86., tad je to sve bilo ukinuto, u vezi služenja žena, ako se ne varam.
Zato sam ranije, u Splitu, kad sam išao u srednju školu, susretao vojnikinje-mornare u gradu (bijela mornarska uniforma, suknja do koljena)... O tome bi Stazio mogao, on je bio u Lori '85.g. Ha, Stazio? Very Happy
Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Žene u JNA   07.01.13 20:44

@Max Blitz (citat):
Svaka čast Sonja, nemam nikakvih predrasuda prema vojnikinjama.
Osobno ih nisam susretao, jer sam bio klasa sept. '86., tad je to sve bilo ukinuto, u vezi služenja žena, ako se ne varam.
Zato sam ranije, u Splitu, kad sam išao u srednju školu, susretao vojnikinje-mornare u gradu (bijela mornarska uniforma, suknja do koljena)... O tome bi Stazio mogao, on je bio u Lori '85.g. Ha, Stazio? Very Happy

Nisam imao priliku sresti ni jednu ženu u uniformi tada, mada se o tome dosta pričalo. Neutral

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Žene u JNA   07.01.13 20:49

@Stazio (citat):
Nisam imao priliku sresti ni jednu ženu u uniformi tada, mada se o tome dosta pričalo. Neutral

Zar nisu te u Lori bile '85.? Hm?
Ili u Divuljama, viđao sam ih '85.g., prije nego sam išao u JNA, nije mi jasno sad gdje su onda bile. Saznat ćemo... Very Happy
Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Žene u JNA   07.01.13 20:56

@Max Blitz (citat):
Zar nisu te u Lori bile '85.? Hm?
Ili u Divuljama, viđao sam ih '85.g., prije nego sam išao u JNA, nije mi jasno sad gdje su onda bile. Saznat ćemo... Very Happy

Možda do avgusta, poslije toga sam gotovo siguran ne.

Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Žene u JNA   07.01.13 21:42

Pozdrav za novu članicu portala kolegicu Mirković. Bilo bi možda zanimljivo kad bi nam navela razloge i motive zbog kojih si se odlučila za služenje vojnog roka u JNA. Mislim da bi to bilo zanimljivo, pogotovu kad se zna da je bilo podosta muškaraca koji su se na sve načine trudili da tu obavezu izbjegnu!

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Žene u JNA   07.01.13 21:51

@Boske (citat):
Pozdrav za novu članicu portala kolegicu Mirković. Bilo bi možda zanimljivo kad bi nam navela razloge i motive zbog kojih si se odlučila za služenje vojnog roka u JNA. Mislim da bi to bilo zanimljivo, pogotovu kad se zna da je bilo podosta muškaraca koji su se na sve načine trudili da tu obavezu izbjegnu!

Hoćeš ti Boske uspjet 'preživjet' ženu, ali pravu vojnikinju na forumu? Very Happy
Ne znam....... mislim, samo pitam.......hm Very Happy

P.S. Sonja, mi se samo znamo malo šalit, ne zamjeri.....
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Žene u JNA   07.01.13 22:39

Itekako ću preživjeti Max Cool Imam ja jednog generala ženskog roda kod kuće Very Happy

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Žene u JNA   07.01.13 22:57

@Boske (citat):
Itekako ću preživjeti Max Cool Imam ja jednog generala ženskog roda kod kuće Very Happy

Istina, i ja, ali moja generalica još broji godine na prste jedne ruke. queen cheers
Na vrh Go down
mirkovic
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Žene u JNA   08.01.13 11:58

@Stazio (citat):
@mirkovic (citat):
Ja sam na obuci bila u Beogradu na Banjici SROV,ali u svakomslucaju mi je drago da ste se javili

Pozdrav sa mora za našu novu članicu. cheers

Hvala i od mene veliki pozdrav iz Vojvodine.

Na vrh Go down
mirkovic
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: zenski vod   08.01.13 12:23

@Max Blitz (citat):
@Boske (citat):
Pozdrav za novu članicu portala kolegicu Mirković. Bilo bi možda zanimljivo kad bi nam navela razloge i  motive zbog kojih si se odlučila za služenje vojnog roka u JNA. Mislim da bi to bilo zanimljivo, pogotovu kad se zna da je bilo podosta muškaraca koji su se na sve načine trudili da tu obavezu izbjegnu!

Hoćeš ti Boske uspjet 'preživjet' ženu, ali pravu vojnikinju na forumu? Very Happy
Ne znam....... mislim, samo pitam.......hm Very Happy

P.S. Sonja, mi se samo znamo malo šalit, ne zamjeri.....

Ne sekiram se posto se i ja volim nasaliti pa i na svoj racun,a sto se ticke Bosketa prezivece,nadam sr da mu porucnik nece morati dati voljno.
Salim se malo.....
Sto se tice motiva za odlazak ima ih razlicitih, pojedine su devojke isle iz radoznalosti, nekima je neko iz porodice bio aktivni oficir (pa su od detinjstva zelele da budu kao oni), pojedine su volele taj izazov.
Verovatno je bilo i devojaka koje su mozda trazile priliku da se udaju. Kao i kod vas sto vas ima razlicitih, tako je i sa nama.
Ne treba sve devojke stavljati u isti kos.
Vidis kad je taj konkurs izasao obecano nam je da cemo dobiti posao u NO, mislim da je najvise taj motiv privukao.
Sto se mene tice, ja sam ti volela nove izazove, uvek sam bila drugacija od ostalih. Dosta sam se kretala u muskom drustvu i dosadilo mi je to jadikovanje kako im je tesko u vojsci, to je jedan od razloga, sem zaposlenja.
Mogu ti rec da se nikad nisam pokajala, evo proslo je 28 godina od tada.
Mislim da je vama muskarcima najveci problem bio sto ste bili odvojeni od mamine hrane, od velike slobode i sto ste morali da slusate nadredjene (opet kazem ne svi, svaka cast pojedincima) volela bih da cujem neke komentare za ovo, ali iskrene.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Žene u JNA   08.01.13 12:46

@mirkovic (citat):
Mislim da je vama muskarcima najveci problem bio sto ste bili odvojeni od mamine hrane,od velike slobode i sto ste morali da slusate nadredjene (opet kazem ne svi,svaka cast pojedincima) volela bih da cujem neke komentare za ovo, ali iskrene.

Sonja, ovo gore ti je 100% točno!
Pogotovo za hranu, većina se nikad u životu ne uspije priviknut na drugu hranu osim mamine! Very Happy cheers

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 20.04.13 5:27; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
mirkovic
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: zenski vod   08.01.13 13:03

@Max Blitz (citat):
@mirkovic (citat):
Mislim da je vama muskarcima najveci problem bio sto ste bili odvojeni od mamine hrane,od velike slobode i sto ste morali da slusate nadredjene(opet kazem ne svi,svaka cast pojedincima)volela bih da cujem neke komentare za ovo, ali iskrene.

Sonja, ovo gore ti je 100% točno!
Pogotovo za hranu, većina se nikad u životu ne uspije priviknut na drugu hranu osim mamine! Very Happy cheers

Drago mi je da delimo isto misljenje.Vidis kad sam ja bila u vojsci pogotovu u Serceru u Ljubljani,nisam primetila da im je nesto puno bilo tesko(opet kazem ne svima)bar one koje sam poznavala.Najtezi deo je bio jutarnje ustajanje(nema da spavaju dokle hoce),smotra i prepodnevna obaveza.Ali je zato bilo pica koliko hoces(naravno sakrivenog),ali zica je bila najveci problem.To znam jer momci s kojima sam se druzila su mi to sami rekli.Naravno nije u svim kasarnama bila ista disciplina,Ne mogu da ja sudim o nekim stvarima koje mi zene nismo prosle.Mi na primer nismo imale strazu,biloe smo postedjeni jos nekih stvari,ali nije ni nama bilo bas lako kako neki misle.Bilo je prilika da smo htele da odustanemo posebno kada smo isle na teren,ali nijedna (pricam za moju generaciju i kasarne gde sam ja bila)nije posustala.To je bila onda vojska,a ne ko zadnjih godina.

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 20.04.13 5:29; prepravljeno ukupno 2 puta (Reason for editing : ....quote..)
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Žene u JNA   Today at 15:13

Na vrh Go down

Žene u JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/16Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next