FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Što je JNA predstavljala u vašem životu?

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next

Kako ocjenjujete svoj boravak u JNA
Najljepši dani moga života
5%
 5% [ 3 ]
Lijep period u mome životu
53%
 53% [ 31 ]
Dobro i loše vrijeme
26%
 26% [ 15 ]
Samo gubljenje vremena
12%
 12% [ 7 ]
Loš period u mome životu
0%
 0% [ 0 ]
Najgori dani moga života
3%
 3% [ 2 ]
Ukupno glasova : 58

AutorPoruka
Marduk
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Broj komentara : 326
Član od : 2009-05-01
M(j)esto Njemacka

KomentarNaslov komentara: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   28.11.09 21:49

Ocijenite vrijeme provedeno u JNA
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   27.07.11 22:55

lep period u zivotu,veliko zivotno iskustvo, i vreme koje se pamti do kraja zivota.
i samo postojanje foruma sve kazuje lol! lol! lol!
Na vrh Go down
Zemo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 20
Član od : 2009-12-10
Dob : 57
M(j)esto Sarajevo

KomentarNaslov komentara: zemo   29.07.11 16:16

Vrijeme provedeno u JNA... Veoma bitan period na početku zrelosti svakoga od nas. Tu smo se "dovodili" u red. Učili i prihvatali več naučene stvari koje smo mrzili iz dna duše dok smo bili u "civilkama". Jako izražen dril naročito kroz vojničku obuku te i kroz radne aktivnosti, nastavu i odmor su nam usadili osječaj poštovanja prema činu, odnosno starijem od sebe. Rano ustajanje, namještanje kreveta i čitav slijed aktivnosti nas je očeličio i fizički a reklo bi se i psihički tako da smo iz JNA izlazili nekako zreliji i ozbiljniji...
Često pomislim i požalim za tom obavezom i poželim današnjim mladićima da makar malo osjete tu "školu života"..
Na vrh Go down
alexandar

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   29.07.11 18:10

pa zamislite apsurd i potpuno dva sveta........
kad truba svira povecerje mladi se spremaju za izlazak,
a jutarnja truba objavljuje dolazak kuci..... Shocked
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   02.10.11 19:11

Period sazrijevanja ali i odricanja, prerastanje mladića u muškarca ispit zrelosti u svakom smislu ali i nove spoznaje u životu, vojnički dril nam je mnogima u skorom nadolazećem vihoru rata pomogao proživjeti velika i teška ratišta, i baš zato se s ponosom sječam i ovih ali i onih vremena, ipak se to ne može kupiti novcem,ako se ne proživi!!! meni osobno na čast i jedno i drugi i danas živim relativno normalno bez mržnje prema ikome ali i bez grižnje savjesti jer mi je obraz čist a tome mi je uveliko pomogao vojni rok kao i kvalitetan časnički kadar koji nas je naučio i viteštvu i časti i hrabrosti kao i vojnoj doktrini!!
Na vrh Go down
gayvojnik
Gušter
Gušter

Broj komentara : 63
Član od : 2009-11-08

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   14.10.11 21:51

JNA kao nuzno zlo. Idu svi pa da idem i ja. Kad bi svi kroz prozor da skacu skakao bih i ja
Na vrh Go down
purger

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   14.10.11 22:09

više kad moraju svi moram i ja Very Happy

Gušter
Gušter

Broj komentara : 63
Član od : 2009-11-08

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   14.10.11 22:12

nista se ne mora bre purger
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   15.10.11 14:53

Na vrh Go down
pelister1
Džomba
Džomba

Broj komentara : 103
Član od : 2011-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   17.10.11 19:50

Za mene je bilo jedno lepo iskustvo , jeste da nije bas bilo lako ali rado se secam tog perioda.Imao sam tu srecu da sluzim u tri YU republike , iako neki moji drugovi su hvatali veze u vojni odsek da sluze sto blize kuci. Taj vojni rok mi je pomogao i da brze sazrim a i da naucim kako se peru carape. Sto ih vise trljas vise izlazi mulj a ruke ti ispucaju od vode ..., a i naucio sam da cistim cizme ... Za razliku od danasnju razmazenu omladinu koja je vezana za maminu haljinu . A i bili smo mladi ...

flower flower flower
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   18.10.11 6:25

Sekoji den od utre na sobajle go rabotiš ko crvot vo kamenot....???
Na vrh Go down
pelister1
Džomba
Džomba

Broj komentara : 103
Član od : 2011-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   18.10.11 16:03

Kako ko king
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Šta je JNA predstavljala u vašemu životu   25.10.11 21:41

JNA je bila skola zivota
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   26.10.11 14:57

@pelister1 (citat):
Kako ko king
I reče pijetao u jutro.....sve su koke kurveeeee
a odgovaraju koke,....... kako koja, kako koja...
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   14.12.11 16:36

Ponekad se osetim prevarenim... kao da mi je neko ukrao 14 meseci iz mladosti. A onda kažem, ma nije bilo loše. Imao sam dosta drugara, bio na mestima gde inače ne bih nikada otišao i tome slično. Sve zavisi od raspoloženja.
Ali jedno je sigurno, JNA je bila jedno veliko iskustvo u mom životu.
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba

Broj komentara : 144
Član od : 2011-11-21
M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   15.12.11 12:25

ogromno iskustvo,škola života.Jedino da nisam bio u to vreme kad sam bio bilo bi extra.To se nezaboravlja uspomene će me pratit do groba Sad
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba

Broj komentara : 142
Član od : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   16.12.11 21:41

12 mjeseci ćorke,hehehe,pa mi nakon toga smjestili rezervu u Karlovac a ja iz Zagreba pig

za mene gubljenje vremena.

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   16.12.11 21:57

Ja nikad nisam bio u rezervi Very Happy kako sam se skinuo 86 godine mislim da se tada zvalo "ratni raspored" mi je bio u ondašnjoj miliciji u kojoj opet nikad nisam bio Smile

Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   16.12.11 22:02

@purger (citat):
Ja nikad nisam bio u rezervi Very Happy kako sam se skinuo 86 godine mislim da se tada zvalo "ratni raspored" mi je bio u ondašnjoj miliciji u kojoj opet nikad nisam bio Smile

hehehe,Purgerinjo,aj fala Bogu da je tebe sreća pratila king

Džomba
Džomba

Broj komentara : 146
Član od : 2009-05-30
Dob : 47
M(j)esto Kikinda

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   16.12.11 22:17

Ne znam,ipak neko iskustvo 12 meseci iza škole odmah.Neko osamostaljenje,ali gde se videlo dosta nekih nelogičnosti,sve je išlo na to da se ne koristi glava.Gde se našao neko da misli završio je u pritvoru.A opet nije bilo loše.
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3367
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   17.12.11 6:49

'ajd ne zajebavajte, rezerva nije bila losa. nekoliko dana bez kuce, preduzeca...prvo se pije ono sto se donijelo u transportnoj, posle se uvijek neko izvuce do sela i kupi rakije. obicno bude par "lokalnih" koji znaju okolinu kao svoj dzep pa se navecer nadje i kakav komad od svjeze zaklane domace zivotinje da zacvrci na vatri...nesto kao mini-godisnji, samo bez kupanja Laughing
a sto se tice jel' bilo gubljenje vremena; kako za koga. za rijetke kapacitete koji su zavrsavali dvije godine fakulteta za godinu, magistrirali u dvadeset drugoj i cekalo ih mjesto u konzulatu u Sidneyu ili BMW-om projektnom birou, jes' bila danguba. za one koji su tukli asfalt i od jutra do mraka po kaficima mlatili praznu slamu....ne znam sta su to oni propustili u zivotu.
licno, nije mi zao jednog minuta. bilo je teskih trenutaka, bilo je lijepih, odrastali smo preko noci, postajali muskarci (neki su ostali picke, al' o tom potom Laughing )...ostale se uspomene, drugovi...
dokaz za to je i ovaj forum. i posle svih budalastina koje su nas zadesile, svih granica koje su nas razdvojile, svih vojski i paravojski koje su nas regrutovale, mi smo se ponovo okupili kao (bivsi) pripadnici jedne armije. to nikako ne znaci da svi mislimo i osjecamo kao jedan, nismo to ni prije dvadeset-trideset-cetrdeset godina. al' ima nesto sto nas veze.
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   17.12.11 11:05

I to je navodno bilo plačeno kao da radiš ako si bio u radnom odnosu? lol!
Bili smo "bogata" zemlja pa to nije bio problem Evil or Very Mad
Mislim da je ipak bilo pretjerano po 7 dana gluvarit po Slunjskom polju Basketball

Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   17.12.11 11:22

@purger (citat):

Mislim da je ipak bilo pretjerano po 7 dana gluvarit po Slunjskom polju Basketball

Nije ako si bio iz pasivnih krajeva,hehehe,ja bi rađe sjedio po cijele dane u kafiću u kvartu i platio da ne idem u rezervu a ne da oni meni plate.

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   17.12.11 11:30

Sjećam se legendarnih akcija NNNI lol! bilo ih je pune birtije lol!
Jednom me vlastiti stari zaskočil iza nekog drveta i pita me jel ja radim za plave lol!
Samo sam mu rekel "znaš stari za ovo će mater saznat". lol! lol! lol!

Džomba
Džomba

Broj komentara : 144
Član od : 2011-11-21
M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   17.12.11 11:47

Rezerva je gadna stvar.2 puta sam bio (jebes srbiju),prvi put me nisu ni pustili kuci ,kad sam zavrsio vojni rok odmah mi zalepili 3 meseca, a drugi put kad su nas bombardovali otada opet 3 meseca,tako da je meni pun kurac rezeve i ratnog rasporeda i slicnih avantura Laughing Laughing
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Today at 10:53

Na vrh Go down

Što je JNA predstavljala u vašem životu?
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/3Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next