FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
BORUTUS
Gušter
Gušter

Broj komentara : 17
Član od : 2013-03-02
Dob : 65
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec   Sat Mar 02, 2013 7:17 pm

Bilo koja klasa ŠRO Tehničke službe - javite se!
Na vrh Go down
BORUTUS
Gušter
Gušter

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec   Sun Mar 03, 2013 8:59 am

Rođen u prvoj petoljetki - 1950, služio od 28. februara 1976 do 2. februara 1977, ŠRO Černomerec poslije završenog faksa.

BORUTUS: komentar modifikovan dana: Sun Apr 07, 2013 2:23 am; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 572
Član od : 2012-12-29
Dob : 47
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec   Tue May 28, 2013 2:48 pm

zdravo Borutus,jesi možda bio u ovoj kasarni?
Pozdrav

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 572
Član od : 2012-12-29
Dob : 47
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec   Tue May 28, 2013 2:49 pm

Na vrh Go down
mladen 69
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2013-07-16
M(j)esto Smederevska Palanka

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec   Tue Jul 16, 2013 10:16 am

Pozdrav,
koliko se sećam kasarna ŠRO je na prvoj slici.
Ja sam bio u ŠRO mart 1989.
Ako se ne varam to je bila 76. klasa ŠRO
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec   Tue Jul 16, 2013 3:44 pm

Dobro došao Mladene. cheers 
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec   Tue Jul 16, 2013 4:04 pm

Danas su u tim objektima Časnička škola, Zapovjedno - Stožerna Škola, Ratna škola OS RH, Škola stranih jezika (vojna) i smještaj kadeta koji studiraju civilne fakultete ali su potpisali ugovor sa Ministarstvom obrane.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2013-07-16
M(j)esto Smederevska Palanka

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec   Wed Jul 17, 2013 12:52 pm

To se verovatno odnosi na glavnu kasarnu.Koliko se sećam CVTŠ je imao 5 objekata.Glavna kasarna je bila u Ilici 256b,ŠRO i OSVŠ su bili u kasarni takođe u Ilici ne sećam se broja nalazila se pored zagrbačke pivovare, treća kasarna je bila na uglu Ilice i Selske ceste,internat VTF-a je bio kod tramvajskog okretišta i bio je jedan objekat u ulici Kunišćak gde je bio samački hotel i srednja škola stručnih radnika.
Koliko vidim u Google maps na mestu moje kasarne(ona do pivovare) je sada Hrvatsko Katoličko Sveučilište.Neke zgrade su srušene i to upravo paviljon ŠRO,kabinet TOB-a i jedna mala zgrada u kojoj je bila učionica.
Upravo sam se setio: adresa kasarne ukojoj je bila ŠRO je Ilica 242
Na vrh Go down
BORUTUS
Gušter
Gušter

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec   Tue Apr 08, 2014 11:06 am

Janeztrdi
Na slici je ulaz u Školski centar, ulaz u kasarnu je iza leđa.
U toj kasarni neko vrijeme (u vrijeme rata) bile su locirane jedinice UN.
Kasarna sa ugla Ilica Selska, pogled prema zapadu 

Pogled prema gradu -lijevo ulaz u Školski centar, desno ulaz u kasarnu ŠRTO (spavaone, učione)

Ove godine sa klasićima iz Ljubljane imamo namjeru posjetiti kasarnu (ako nam to dopuste)

Slike su skinute sa Googleearth Streetview

Na vrh Go down
Aca
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2014-07-23
M(j)esto Skopje

KomentarNaslov komentara: VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec septembarska klasa 1990   Wed Jul 23, 2014 6:02 pm

Prvi koji me primio prvog dana je bio tada mladji vodnik Peterka Alen, Potporucnik mi je bio Goce (zaboravio sam prezime).
Molim ako ima iko od mojih klasica da se javi. 
 Shocked
Na vrh Go down
igor gomze
Gušter
Gušter

Član od : 2014-10-19

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec   Sun Nov 02, 2014 2:44 pm

Lep pozdrav iz Celja.
Bil sem oktoberska klasa 1980,ŠRTO 59 klasa.Komandir voda poručnik Simonović Milan.V mojem vodu so še bili,takole po spominu,je kar precej let minilo od takrat:
Živković Miloš-Smederevo
Radovanac Dalibor-Beograd
Misirlić Zoran-Niš
Cicvara Predrag-Dubrrovnik ?
Micković Dejan-Beograd
Jozelj Anton-Babno polje
Đurmić Nermin-Tuzla ali Banja luka ?
Krušec Zvonimir-Levanjska varoš
Bazina Neven-Knin
Jakimovski Dimitrija-Bitola
Lasovski  ali Vlasovski Slave Skopje
Hrnjkaš Frano-Kupres

bilo jih je še nekaj,pa moja memorija ??

če se kdo najde naj mi se javi na:

igor.gomze@siol.net
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec   Thu Nov 06, 2014 8:52 am

Igore da zaželim dobrodošlicu,sa malim zakašnjenjem Very Happy 
Čestitke na memoriji study

Gušter
Gušter

Član od : 2014-10-19

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec   Thu Nov 06, 2014 2:46 pm

lep večer vsem bivšim pripadnikom JNA.
Hvala,ti za pohvalo druže podpukovniče Lacoš.
Da še malo nadaljujem okoli mojega služenja v ŠRTO.Po končanem šolanju je bila na vrsti prekomanda.¸Zaradi  odličnega uspeha smo nekateri lahko izbirali prekomando.Prekomande nam je čital major,oprostiti mi majore,pozabil sem tvoje ime.Prekomande so čitali komplet celemu ŠRTO-ju.Čitali so nam jih v veliki dvorani,na sredi centa Vojne akademije.Jaz sem dobil izbrano prekomando v Ljubljano,VP2480/2 Šentvid,kasarna Boris Kidrič.nastavni tehnički bataljon za art.mehaničare. Od marca 1981 pa do 25.novembra 1981Moram pogledati v svojo vojno bukvico,kdo je bil komandir čete.Takole po spominu so bile starešine:stari vodnik PUH IVAN,podporučnik:Naim Maloku,komandir čete je bil poručnik iz Črne gore ime Radoš,ostalo bom pogledal.Komandant kasarne,imel je nadimak ŽILE,pravi vojnik,komanda taka kot mora biti.Danes v 56 letu starosti imam čin rezervnega kapetana prve klase.Drugače pa isti hobi že preko 40 let radioamaterstvo.Pozivni znak S51O,v radioklubu Celje S53EOP,S52C in QRP CLUB Celje S52L.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec   Fri Nov 07, 2014 3:32 am

@igor gomze (citat):

Jaz sem dobil izbrano prekomando v Ljubljano,VP2480/2 Šentvid,kasarna Boris Kidrič.nastavni tehnički bataljon za art.mehaničare. Od marca 1981 pa do 25.novembra 1981Moram pogledati v svojo vojno bukvico,kdo je bil komandir čete.Takole po spominu so bile starešine:stari vodnik PUH IVAN,podporučnik:Naim Maloku,komandir čete je bil poručnik iz Črne gore ime Radoš,ostalo bom pogledal.Komandant kasarne,imel je nadimak ŽILE,pravi vojnik,komanda taka kot mora biti.
Pozdrav Igore i dobro nam dosao! Ima nas par koji smo bili u Borisu. Za razliku od tebe, mi smo tamo bili na obuku. Ja sam isto bio u 2480/2-2 (druga ceta drugi vod) 1978/79 god. Komandir voda nam je bio Budimir Milenko. Kapetanu se ne secam ime, nazalost. Udji i opisi malo detaljnije tvoje dozivljaje, utiske i uopste kako je bilo. 

Ovde ima dosta komentara iz Borisa:
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t1090p150-ljubljana-kasarna-boris-kidric

Pozdrav Smile

Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-03-11
Dob : 45
M(j)esto pozarevac

KomentarNaslov komentara: DejanS   Fri Mar 11, 2016 3:53 pm

@Aca (citat):
Prvi koji me primio prvog dana je bio tada mladji vodnik Peterka Alen, Potporucnik mi je bio Goce (zaboravio sam prezime).
Molim ako ima iko od mojih klasica da se javi. 
 Shocked
Mladenovski Goce se zvao potporučnik,ali ga nije bilo prvih dana,jer je imao operaciju.Peterka Alen je bio komandir prvog voda,u kojem sam ja bio.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17783
Član od : 2012-10-29
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec   Tue Apr 19, 2016 1:54 pm

Križanje Ilica - Mandaličina, 50-tih, vojnik je vjerojatno iz kasarne na Črnomercu...

Na tom križanju danas...

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec   Today at 6:33 am

Na vrh Go down

VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» VP 3566/3 Zagreb - Črnomerec
» ZAGREB Kasarna Maršal Tito 1986-1989.