FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Što je JNA predstavljala u vašem životu?

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next

Kako ocjenjujete svoj boravak u JNA
Najljepši dani moga života
5%
 5% [ 3 ]
Lijep period u mome životu
53%
 53% [ 31 ]
Dobro i loše vrijeme
26%
 26% [ 15 ]
Samo gubljenje vremena
12%
 12% [ 7 ]
Loš period u mome životu
0%
 0% [ 0 ]
Najgori dani moga života
3%
 3% [ 2 ]
Ukupno glasova : 58

AutorPoruka
Slaviša Makso
Džomba
Džomba

Broj komentara : 142
Član od : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   17.12.11 12:11

@jun91 osijek (citat):
tako da je meni pun kurac rezeve i ratnog rasporeda i slicnih avantura Laughing Laughing

Tak je cheers

Džomba
Džomba

Broj komentara : 142
Član od : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   17.12.11 13:55

@Purger,sad vidim da si zbrisal post,očito nisi shvatio šalu,sorry ako te zasmetalo,neću više pisati da me se krivo ne shvaća,

pozdrav svima, cheers

GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   17.12.11 22:49

Citat :
perica
.......ostale se uspomene, drugovi...
dokaz za to je i ovaj forum. i posle svih budalastina koje su nas zadesile, svih granica koje su nas razdvojile, svih vojski i paravojski koje su nas regrutovale, mi smo se ponovo okupili kao (bivsi) pripadnici jedne armije....
Perice ovo si potrefio sto posto......PETICA Smile

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   17.12.11 23:04

Citat :
jun91 osijek
......2 puta sam bio (jebes srbiju),prvi put me nisu ni pustili kuci ....
Nisi jedini koji si nagrabusio,.....ali....nije ti brate Srbija kriva,....vec ljudi, svi znamo koji..... Exclamation
Zemlja je jedna,kakva god da je ,ali ljudi dolaze... ,prolaze....,i ako koga treba grditi ,treba ljude a ne ZEMLJU.Ne mozes sve u isti kos Exclamation Exclamation Exclamation

Neka se niko ne ljuti a pogotovo TI, mislim da je previd u pitanju Smile

Gušter
Gušter

Broj komentara : 75
Član od : 2011-12-08
Dob : 49
M(j)esto Titov Veles

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   20.12.11 20:24

JNA u mom zivotu prestavlja zakon . Tamo sam dobio mnogo skole , bio sam dobro obucen kondiciono razume se, disciplina na nivou.Naucoi sam da volim i postujem sve ljude bez razlike vere i nacionalnosti itd.
Na vrh Go down
purger

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   21.12.11 11:45

Tose oprosti na maloj ispravci Wink ne bih želio da ispadne kakvo podbadanje ili provokacija ali sve to osim nekakve vojne obučenosti trebalo bi spadat u osnove neke kulture. Very Happy

Gušter
Gušter

M(j)esto Titov Veles

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   21.12.11 21:31

Izvini Purgeru ako sam se loso izrazio Embarassed . Nisam imao nameru da neko provociram ili podbadam o nekekvu vojnu sacuvaj boze, hteo sam da kazem da je bila dobra kondiciona vezba neli u zravom telu zaravi duh. Smile
U JNA sm steko mnogo dobrih drugova Slovenaca ,Hrvata,Bosanaca,Srba i jos mnogi drugi koje ni na son ne mislim da ih zaboravim. Bas bi zeleo da nadzem neko od njih i da popijemo po jednu i popricamo o starih dobrih vremena.
Imao sam jedan drug iz Ljubjiane koj mi je mnogo pomogao i u civilsvo , nosio sam moju sestru na operaciju u Ljubljani ,a on mi je mnogo pomogao da se snadzem mislim da se zvao Boncina Matijaz nakon toga sam izgubio sve kontakte.

Znaci Purgeru izvini jos jednom ako sam nesto pogresio nije bilo zlonamerno cheers
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   22.12.11 19:57

Nema potrebe za bilo kakvim izvinjavanjem s tvoje strane,nisi me očito shvatio što sam želio reći.
Puno sreće u pronalasku drugova! cheers

Gušter
Gušter

M(j)esto Titov Veles

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   22.12.11 21:28

Puno hvala druze Purger ! bounce
Na vrh Go down
Borgo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2011-12-21
M(j)esto Zadar

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   26.12.11 20:13

Velika životna škola,lijepe uspomene
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   14.03.12 20:30

Čitam postove koji se uglavnom svode na životnu školu,upoznavanje.......nema puno stranica pa pogledajte study scratch

GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3367
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   20.03.12 5:23

50% pusaca zapalilo je prvu cigaru u vojsci. neko iz zajebancije, a neko zbog zajebancije. sjecam se, na obuci, pauza izmedju casova, kaze desetar: deset minuta voljno, pusaci mozete zapalit', ostali pokupite MTS!
nakon sedam dana, svi pusaci Idea
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   18.01.13 11:11

Matrijalno sam jako puno izgubio za 16-17 meseci (odnod Svedska kruna - Dinari) makar da sam imao 23 god kada otisao u JNA ipak sam puno sto sta naucio. Posle toga je i doslo do preokreta u mom zivotu, ozenio se i stekao familiju.

Nekako sam jedan period posle razpada JNA odsecao tugu, zalost. Kao da je nestalo necega, necega sto je bilo moje, u sta sam i ja doprineo.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18531
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   18.01.13 12:44

@SveJug (citat):
Nekako sam jedan period posle razpada JNA odsecao tugu, zalost. Kao da je nestalo necega, necega sto je bilo moje, u sta sam i ja doprineo.

Dobro si to opisao. Slično se osjećala većina ljudi prisutnih na forumu, pretpostavljam. Iako je to nekome čudno, obzirom na to što se sve dogodilo i da smo iz raznih krajeva bivše SFRJ.
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   18.01.13 12:59

@Max Blitz (citat):
@SveJug (citat):

Dobro si to opisao. Slično se osjećala većina ljudi prisutnih na forumu, pretpostavljam. Iako je to nekome čudno, obzirom na to što se sve dogodilo i da smo iz raznih krajeva bivše SFRJ.
Pa ništa nije crno - bijelo, kako tada, tako i danas. Za nas "klince", tek izašle iz srednje škole, JNA je bila u neku ruku škola života. To je dio naše mladosti i prirodno je da su uspomene većinom lijepe. Smile
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   23.01.13 23:29

Pa dok sam služio JNA mi je djelovala kao zatvor. Sjećate se kako smo svi brojali dane i jedva čekali kad ćemo se "skinuti". Gledano sa distance to je bilo jedno veliko životno iskustvo, takoreći jedan važan semestar životnog fakulteta sunny

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   23.01.13 23:51

Ja sam htio ostat još!

Barem do kraja ljeta ili početka zime....... ah Sad

sunny Montenegro bay.............. Very Happy

Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   24.01.13 0:09

@Max Blitz (citat):
Ja sam htio ostat još!
Barem do kraja ljeta ili početka zime....... ah Sad
sunny Montenegro bay.............. Very Happy
Boka bay sunny A da nije bila neka ženska u pitanju? Mogao bi se raspitati. Wink
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   24.01.13 0:19

@Stazio (citat):

Boka bay sunny A da nije bila neka ženska u pitanju? Mogao bi se raspitati. Wink

Oprosti Stazio! Embarassed

Kakva ženska, tko bi se s tim bakćao?
Žao mi bilo barkasu ostavit, taman je počela sezona od liganja....... pred kraj ljeta, ah... cheers
Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   24.01.13 0:38

@Max Blitz (citat):
@Stazio (citat):

Oprosti Stazio! Embarassed

Kakva ženska, tko bi se s tim bakćao?
Žao mi bilo barkasu ostavit, taman je počela sezona od liganja....... pred kraj ljeta, ah... cheers
Ne čudim ti se, kraj ljeta i početak jeseni su stvarno preljepi, ako se ne "uvale" kiše. sunny

Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 444
Član od : 2012-06-07

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   15.02.13 18:04

Moglo je negde blize da se sluzi, u mom komsiluku su se svi zezali na racun onih koji su potezali veze i vezice kako ne bi otisli daleko, govorilo se "sredio mu cale da bude u Ecki" (selo par kilometara udaljeno od mog grada, gotovo predgradje, u kome je bio izdvojeni objekat JNA). Laughing
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1304
Član od : 2013-03-11
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   16.03.13 11:50

Svoj boravak u JNA smatram jednim od ljepsi trenutaka u zivotu.Mada je bilo i krizni trenutaka ipak je to za mene bila skola zivota koju mi moji roditelji nisu mogli dati.Odlaskom na sjever drzave a odatle na jug imo sam prilike da upoznam sve narode koji su tu zivjeli i razlicitosti koje su postojale.Danas kao roditelj zalim sto se ne sluzi vojni rok kao mi nekad jer nemaju tu sirinu pogleda koju smo mi imali.Pozdrav svima koji razmisljaju otprilike kao ja.
Na vrh Go down
profesionalac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2012-12-14
M(j)esto Koper

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   19.03.13 14:28

Meni uopšte nije bilo teško. Jedva sam čekao kada idem u vojsku. U Zagrebu u Maršalki je bilo gadno ali za mene je bio to užitak ... kao klinac igrali se partizane i švabe tako da je to za mene bila malo ozbiljna igra lol! . 15 mjeseci kojih nikada u svom životu neču zaboraviti. Neprecenljivo iskustvo....
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba

Broj komentara : 127
Član od : 2012-09-27
Dob : 52
M(j)esto Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   19.03.13 18:09

@profesionalac (citat):
Meni uopšte nije bilo teško. Jedva sam čekao kada idem u vojsku. U Zagrebu u Maršalki je bilo gadno ali za mene je bio to užitak ... kao klinac igrali se partizane i švabe tako da je to za mene bila malo ozbiljna igra lol! . 15 mjeseci kojih nikada u svom životu neču zaboraviti. Neprecenljivo iskustvo....

Ja tako nekako.. Smile
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 572
Član od : 2012-12-29
Dob : 47
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   21.03.13 9:57

meni je to bilo životno iskustvo,to su bili dani koje se rado sječam,bilo mi je lijepo.Nekad malo težije ali kad potegnem crtu-životno iskustvo.

rado se sječam tih dana i prijatelja koje sam upoznao sa cijele bivše jugoslavije.
Šteta što je sve tako završilo.Sretno svima,ma gdje god bili!

janeztrdi: komentar modifikovan dana: 22.05.13 20:37; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Today at 10:53

Na vrh Go down

Što je JNA predstavljala u vašem životu?
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next