FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Padobranci gde ste

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
milutins
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2425
Član od : 2009-08-19

KomentarNaslov komentara: Padobranci gde ste   08.03.13 21:20

Zahvaljujuci svom prijatelju iz Sombora zavoleo sam padobranstvo.On je strastveni padobranac,ima preko 5000 skokova,instruktor je,ali i selektor reprezentacije Srbije u padobranstvu.
Prije 5-6 godina bio mi je u posjeti.Kao strastveni padobranac sa sobom je poneo knjizicu i padobransku kapu.On skace najcesce ciljni skok,mada je u Kini skocio sa nekih 9-10 hiljada metara visine.
Sa njim sam napravio svoj prvi skok u Pensilvaniji,skocili smo tandem sa 4000 metara-ludilo,adrenalin te drzi barem jos tri dana posle toga.
Ima nas ovdje nekoliko koji skacemo,svi smo preko 50 godina i 100 kg.
Na vrh Go down
BOMBA
Gušter
Gušter

Broj komentara : 13
Član od : 2013-03-09

KomentarNaslov komentara: Re: Padobranci gde ste   10.03.13 2:45

Bavio se ovom vjestinom 2,5 godina
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1013
Član od : 2013-01-08
Dob : 52
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Padobranci gde ste   10.03.13 9:40

Što kad otkaže padobran,zoveš servis ili...... Very Happy?
Na vrh Go down
Xanadu
Gušter
Gušter

Broj komentara : 61
Član od : 2012-06-13
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Padobranci gde ste   07.05.13 21:52

evo,i ja sam padobranac,istina samo dva skoka sa 3500 i 4000 metara...ali sve broji.. afro
Na vrh Go down
Mikula 67
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
Broj komentara : 1247
Član od : 2013-12-22
Dob : 49
M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Padobranci gde ste   28.01.14 13:59

Dok sam živeo u Vršcu aktivno sam se bavio padobranstvom od svoje 15-e do 18-te godine
kasnije je stari dobio prekomandu u Šabac (inače moj rodni grad) pa je i prestalo moje bavljenje padobranstvom, jer nažalost Šabac nema aerodrom  Crying or Very sad 
U tri godine karijere napravio sam 132 skoka i to je neizbrisivi deo moga detinjstva.
Počinjalo se sa prijavom u aero klub, pošto nisam bio punoletan roditelji su morali da potpišu
saglasnost za moju novu zanimaciju, najveći problem je bila majka dok je stari samo prokomentarisao
" Nek ide da skače kad je lud..."  Very Happy 
Šest meseci je trajala obuka, polaganje testa i napokon prvi skok.
Takozvani početnički skokovi (njih 10) izvodili su sa PD-07 (inače vojni padobran, naziv: padobran desantni) i PD-08.
Gurtnom smo bili prikačeni za sajlu u avionu i ona nam je otvarala padobran, naše je bilo samo da iskočimo  Laughing 
Početnički skokovi su se izvodili sa 700-800 m visine jer padobran PD-07 je bio skromnih manevarskih mogućnosti
( što je i normalno za desantni padobran, što brže do zemlje  Laughing ).Mislim da je bio treći skok kad sam zakasnio
na skakanje i umesto sa mojim "klasićima" upao sam za skok sa starijim padobrancima koji su skakali sa 1500 m ,
majko moja zamalo da odem za Rumuniju...pao sam 5 km od aerodroma još kilometar i eto me u Rumuniji, gledao
sam sa visine njihove "čeke" i razmišljao hoće li me gađati kao glinenog goluba  What a Face Kad su došli moji da me
pokupe je*ali su mi sve po spisku a ja mukica em pod adrenalinom od skoka em pokušavajući da izbegnem telefonske
stubove završim u kanalu u koprivi sav ožaren... Laughing e to nikad neću zaboraviti.
Da nedužim mogao bi se roman napisati...sledećih 10 skokova se izvodilo sa PS-02 (padobran sportski) gde se već
izvodio kratak slobodan pad i sam si otvarao padobran (dok kod prvih skokova nisam razmišljao o otvaranju padobrana
ovde mi je već bio zort hoće li se otvoriti kako treba...)  Shocked
Pa su zaređali PS-03, PS-06 (sve su u pitanju okrugli padobrani) i posle 60-ak skokova na red je došao PS-11 tkz. krilo,
(napravi ga "Kluz" i svi se okoristiše) e to su bili letovi...
I eto umesto da završim u padobranskoj jedinici, selidbom za Šabac odoh u RM, što opet i nije bilo tako loše  Smile 

Nadam se da Vas nisam puno ugnjavio ali kad naleteh na temu srce mi zaigralo i podsetih se prelepih trenutaka.  cheers

Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Padobranci gde ste   28.01.14 18:21

@Mikula 67 (citat):
Dok sam živeo u Vršcu aktivno sam se bavio padobranstvom od svoje 15-e do 18-te godine
kasnije je stari dobio prekomandu u Šabac (inače moj rodni grad) pa je i prestalo moje bavljenje padobranstvom, jer nažalost Šabac nema aerodrom  Crying or Very sad 

A imao je:

Mene nisi, na protiv!

M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Padobranci gde ste   28.01.14 19:19

East&West (citat):
@Mikula 67 (citat):
A imao je:

Mene nisi, na protiv!

E za ovo nisam znao... (nisam ni mogao  Laughing ) imaš +
East&West hvala ti mnogo za ovu informaciju  cheers 

Doduše, 83 god. su Šapčani ponovo formirali klub (ili su već imali formiran samo ga ponovo oživeli sudeći po tvom isečku)
i zajedno samnom je još 6-oro njih iz Šapca napravilo svoj prvi skok.Među njima je bio Gliša čuveni Šabački slikar,
East&West verovatno si čuo za njega, posle sam imao informaciju da su napravili još par skokova na Valjevačkom aerodromu
i na tome se ponovo završila priča sa Šabačkim padobrancima. Kad sam se doselio u Šabac 86 god. više ih nije bilo  Crying or Very sad
Predpostavljam da je bio problem finansijske prirode jel ipak je ovo skup sport a posebno za grad koji nema svoj aerodrom
o avionima i da ne pričam.
Mi smo skakali iz Aviona tipa AN-2 dvokrilac (poletao je sa trave pa su nam bubrezi otpadali  Laughing) ,
koji je kad nije nas prevozio korišćen za zaprašivanje.Mogao je da primi 12 padobranaca ali mu je visina leta bila ispod 2000 m,
za veće visine smo koristili "Utvu" i po 3 padobranca.

M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Padobranci gde ste   05.02.14 14:06

Značka koja se dobijala za ostvareni prvi skok.

i jedna sličica mog skoka sa PS-03

Na žalost nemam više slika iz tog perioda, eh da je tad bilo digitalnih fotoaparata...

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Padobranci gde ste   05.02.14 15:11

Prvi skok i nekako(ne pricam o skakanju sa "sajle",nekih 900 m gdje napustanjem aviona dolazi do samootvaranja padobrana),neznas bas najbolje sta te ocekuje.Napravio si prije toga 10-ak tandem skokova,vjezbao,upoznavao se sa teorijom.
Drugi skok je po meni najtezi,u smislu donosenja odluke.
Osnovno pravilo je UVIJEK ima sledeci skok,bez junacenja,otvarati padobran na visini od nekih 1750-1800 m.U slucaju eventualnih problema prilikom otvaranja(zapletu se konopci i sl)moze se malo reagovati,pokusati ispraviti.
Ako neide preci na rezervni padobran.E tu je jedan mali problem-otvaranje rezervnog je naravno odbacivanje rucnog-posle ga morash traziti po okolini,zna avrsiti i na drvecu).
Nikada nisam otvarao rezervni padobran.
Zasto ponekad kasno otvaraju padobran,tj na maloj udaljenosti od zemlje?
Odgovor je vrlo prost-uzivaju u slobodnom letu.
Na zalost i najiskusnijima se desi da naprave takvu fatalnu gresku.
Odvajanje od aviona je po meni najljepsi deo skoka,iznad oblaka si,letis u potpuno nepoznato,svaki put dozivish takav udar adrenalina ,tesko je to opisati,najbolje je dozivjeti-tandem skokovi su izuzetno sigurni,svako bi trebao to probati.

M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Padobranci gde ste   05.02.14 15:51

Slobodan pad je sam po sebi najlepši Very Happy, u pravu si što kažeš za drugi skok, po meni najkritičniji
za nastavak skakanja su drugi i treći skok, kod prvog skoka postoji strah (rekao bih više neka vrste treme)
ali neznaš šta te čeka, već sledeći ti je sve jasno... Laughing 
Što se tiče rezervnog padobrana imali smo skokove u kojem smo samo njega otvarali tkz "otvaranje po komandi"
u letu se okreneš na leđa prema zemlji kako bi bio slobodan prostor za otvaranje rezervnog, otvaraš rezervni uzimaš u ruke iz ranca i bacaš ga niz stranu.
Deluje komplikovano ali nije, to je ujedno i vežba u slučaju da dođe do neke komplikacije prilikom otvaranja gde mali padobrančić
koji izleće i povlači veći ne odradi svoj posao.
Sam doskok na zemlju sa rezervnim padobranom je dosta jači, ipak je manji površinski od glavnog, umeju domaćinski da bride noge... Smile 
U karijeri samo jednom mi se nije glavni otvorio kako treba (došao sam na skok na brzinu te nisam pakovao svoj padobran već sam
uzeo jedan od već ranije spakovanih,sveto pravilo je pakuj sam svoj padobran)prilikom otvaranja jedan od zatvarača se otvorio
i otkačio se jedan glavni vez pa mi je padobran ostao zakačen samo na drugom, morao sam odbaciti kompletan i otvarati rezervni.
Mislim da sam tada promenio sve boje u licu, malo je reći strah i sad kad se setim neki me žmarci prođu... Shocked 
Na sreću sve je ispalo kako treba malo sam se ugruvao pri doskoku ali osta živa glava.  cheers

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 17785
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Padobranci gde ste   05.02.14 15:57

@Mikula 67 (citat):
...i jedna sličica mog skoka sa PS-03

Zašto je pocijepan padobran??
To je normalno?
Viđao sam već takve slike...  scratch 

Prije 15-tak godina sam bio u iskušenju da probam, ali sam ipak odustao.   Embarassed
Na vrh Go down
Mikula 67

M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Padobranci gde ste   05.02.14 16:04

@Max Blitz (citat):
@Mikula 67 (citat):
...i jedna sličica mog skoka sa PS-03

Zašto je pocijepan padobran??
To je normalno?
Viđao sam već takve slike...  scratch 

Prije 15-tak godina sam bio u iskušenju da probam, ali sam ipak odustao.   Embarassed

Hahahahaha Max, nije pocepan, to su mu otvori za upravljanje, tek da imam sliku PS-06 da vidiš kako je taj pocepan... Laughing 
Trebao si probati, to je posebno iskustvo...

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Padobranci gde ste   05.02.14 16:05

Malo mi je "problematican'tvoj opis otvaranja rezervnog.Prvo morash se kutalisati glavnog,jednostavno da se ne zamrse.
Doskok sam po sebi je stvar tehnike i dobre procjene rastojanja od zemlje-znaci na nekih 25 metara povlacish konopce.
Morash paziti na smjer vjetra.Vrlo vazan deo skoka,ukoliko se prizemnish brzinom od 30 km/h zna biti jako nezgodno.
Prosle godine sam klizao barem 15-ak metara sav se  uzelenio.Taj dan smo imali nezgodu,moj rodjak,mnogo iskusniji od mene, imao nezgodan doskok i polomio nogu.
Najljepse je skakati posle kishe,na finom i suncanom vremenu,nema prashine u vazduhu,idealna vidljivost.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Padobranci gde ste   05.02.14 16:11

@Mikula 67 (citat):
Hahahahaha Max, nije pocepan, to su mu otvori za upravljanje, tek da imam sliku PS-06 da vidiš kako je taj pocepan... Laughing

Da, ti otvori su pravilno raspoređeni s obje strane kad se dobro promotri.  Very Happy 

Ali čini mi se da sam vidio slike padobrana gdje ti otvori i nisu baš tako pravilni, pogledat ću malo detaljnije...  scratch
Smije li uopće padobran u upotrebu ako ima i najmanju rupicu koju ne bi trebao imati?  Very Happy

Btw, jedna moja prijateljica s fakulteta se davnih dana okušala u padobranstvu.
Na prvom skoku teško uganula nogu, šepa i danas...  Surprised
Na vrh Go down
Mikula 67

M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Padobranci gde ste   05.02.14 16:15

@milutins (citat):
Malo mi je "problematican'tvoj opis otvaranja rezervnog.Prvo morash se kutalisati glavnog,jednostavno da se ne zamrse.
Doskok sam po sebi je stvar tehnike i dobre procjene rastojanja od zemlje-znaci na nekih 25 metara povlacish konopce.
Morash paziti na smjer vjetra.Vrlo vazan deo skoka,ukoliko se prizemnish brzinom od 30 km/h zna biti jako nezgodno.
Prosle godine sam klizao barem 15-ak metara sav se  uzelenio.Taj dan smo imali nezgodu,moj rodjak,mnogo iskusniji od mene, imao nezgodan doskok i polomio nogu.
Najljepse je skakati posle kishe,na finom i suncanom vremenu,nema prashine u vazduhu,idealna vidljivost.

Opisao sam to otvaranje rezervnog po tkz komandi gde ne otvaraš glavni već je vežba u otvaranju rezervnog i sam doskok sa njim.
Pri doskoku se uvek okrećeš ka vetru i noge blago napred.Ali svaki doskok je drugačiji, čovek se opusti i onda i nadrlja...

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Padobranci gde ste   05.02.14 16:16

Mikula zamisli skok od tog moga prijatelja(prvi moj post na ovu temu)Slobodana sa EJ 10 000 metara.
Skok izveden u Kini.
Gore na toj visini ko zna koliki minus,barem 40 ispod nule,nema vazduha,skok bez kiseonika,kakva pluca tu trebaju.
"Prvih nekoliko minuta si doslovce u besvjesnom stanju,pripremio si se,napuni pluca vazduhom,obukao 2-3 duge gace".
Cudo je taj Slobodan,kako samo izvodi ciljni skok,ili grupne skokove-cista umjetnost.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Padobranci gde ste   05.02.14 16:20

@Max Blitz (citat):
@Mikula 67 (citat):

Da, ti otvori su pravilno raspoređeni s obje strane kad se dobro promotri.  Very Happy 

Ali čini mi se da sam vidio slike padobrana gdje ti otvori i nisu baš tako pravilni, pogledat ću malo detaljnije...  scratch
Smije li uopće padobran u upotrebu ako ima i najmanju rupicu koju ne bi trebao imati?  Very Happy

Na prvom skoku teško uganula nogu, šepa i danas...  Surprised

Jedna moja prijateljica iz Sarajeva,inace je iz Bugojna"Branka padobranka" je skocila na Koshevo ,ciljni skok,nosila loptu za derbi Sarajevo-Zeljo-zavrsila u grmlju nedaleko-sva bila izgrebana Smile
ps-diplomirala je geografiju-ko zna mozda je neko poznaje kao profesora

M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Padobranci gde ste   05.02.14 16:31

@milutins (citat):
Mikula zamisli skok od tog moga prijatelja(prvi moj post na ovu temu)Slobodana sa EJ 10 000 metara.
Skok izveden u Kini.
Gore na toj visini ko zna koliki minus,barem 40 ispod nule,nema vazduha,skok bez kiseonika,kakva pluca tu trebaju.
"Prvih nekoliko minuta si doslovce u besvjesnom stanju,pripremio si se,napuni pluca vazduhom,obukao 2-3 duge gace".
Cudo je taj Slobodan,kako samo izvodi ciljni skok,ili grupne skokove-cista umjetnost.

Mogu samo da zamislim, znam kako je meni bilo, moj najvišlji skok bio je sa 3800 m, boga mi je bilo zima santa imali smo bocu sa
kiseonikom ali nismo koristili nije bio toliko razređen vazuh, a njegov sa 10000 m What a Face  tongue tongue
Grupne skokove sam i sam radio, doduše nas šestorica najviše...eh osta toliko neisprobanih mogućnosti... Rolling Eyes
pogotovo u današnje vreme.

M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Padobranci gde ste   05.02.14 16:40

@Max Blitz (citat):
@Mikula 67 (citat):
Hahahahaha Max, nije pocepan, to su mu otvori za upravljanje, tek da imam sliku PS-06 da vidiš kako je taj pocepan... Laughing

Da, ti otvori su pravilno raspoređeni s obje strane kad se dobro promotri. Very Happy

Ali čini mi se da sam vidio slike padobrana gdje ti otvori i nisu baš tako pravilni, pogledat ću malo detaljnije... scratch
Smije li uopće padobran u upotrebu ako ima i najmanju rupicu koju ne bi trebao imati? Very Happy

Na prvom skoku teško uganula nogu, šepa i danas... Surprised

Evo našao sam sliku PS-06 vidi kako je on "iscepan"... lol! 

Padao sam ja po grmlju i drvećima samo tako pogotovo u početku... Laughing 
najgore je kad je vetar malo jači a ti doskočiš pa na vreme ne pokupiš padobran
a on se naduva pa kad te potegne... Laughing jednom me je vukao 20-tak metara po oranici,
nagutao sam se zemlje kao nikad u životu... Laughing

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Padobranci gde ste   05.02.14 16:48

@Mikula 67 (citat):
Evo našao sam sliku PS-06 vidi kako je on "iscepan"... 

A jbg, ja sam nestručnjak za ovo i još mi nije jasno smije li padobran bit oštećen (pocijepan  Very Happy ) i koliko?

Znači ovo nisu 'oštećenja', ni jedno?

Jesu li te rupe fiksne ili se zatvaraju ciferšlusom?  Very Happy 
Znam da su ovo smiješna pitanja onome tko zna, evo ja nemam pojma....
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Padobranci gde ste   05.02.14 17:07

Napolju sneg prestao padati,(e jesmo nagrebusili ove zime)valja paliti motore,baciti se na rasciscavanje.
Nastavicemo o ovome veceras,osvrt na prvi samostalni skok).
Pod tim podrazujevam prvo samostalno otvaranje padobrane-ne skokove "sa letve".
Neopisivo.

M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Padobranci gde ste   05.02.14 17:35

@Max Blitz (citat):
A jbg, ja sam nestručnjak za ovo i još mi nije jasno smije li padobran bit oštećen (pocijepan  Very Happy ) i koliko?

Znači ovo nisu 'oštećenja', ni jedno?

Jesu li te rupe fiksne ili se zatvaraju ciferšlusom?  Very Happy 
Znam da su ovo smiješna pitanja onome tko zna, evo ja nemam pojma....

Pokušaću da objasnim, mada nisam stručnjak za padobrane (moje bilo da skačem... Very Happy )
Ti prorezi koje vidiš na padobranu služe njegovoj stabilnosti i pokretljivosti,tj njegovom
manevrisanju, primetio si da su simetrične i nalaze se na stranama padobrana,
pomoću ručice za upravljanje istog vrši se zatvaranje pojedinih proreza u koji se
skuplja vazduh i vuče padobran na tu stranu, ovaj na slici pored proreza ima i mala
krilca koja mu još dodatno pospešuju manevrisanje (inače ovaj padobran je preteča današnjeg PS-11 tkz "krila"
koji kao što mu sam naziv govori ima krilca pa su mu manevarske sposobnosti slične avionu,
sa njim doslovno doskačeš na metalnu paricu samo da je dobro obeležena, treba malo iskustva
ali to već potpada pod takmičarski deo padobranstva.)
Zatvaranjem svih proreza od jednom vrši se tkz kočenje ili usporavanje pada pri doskoku.
Nadam se da sam iole uspeo u objašnjenju. Basketball

Sećate li se ovoga :  Laughing

M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Padobranci gde ste   05.02.14 17:38

@milutins (citat):
Napolju sneg prestao padati,(e jesmo nagrebusili ove zime)valja paliti motore,baciti se na rasciscavanje.
Nastavicemo o ovome veceras,osvrt na prvi samostalni skok).
Pod tim podrazujevam prvo samostalno otvaranje padobrane-ne skokove "sa letve".
Neopisivo.

To mu dođe nešto kao ovo:

Obavezno pričamo o prvom samostalnom  cheers

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Padobranci gde ste   05.02.14 20:40

Hehehe Mikula-dobar ti video,mada sam ga davno gledao,kao i nastavak sa Floride.
Ova zima se bash uozbiljila,dobili smo od pocetka 50 incha,oko 1,26 cm,svaki dan skoro,juce 20-ak cm,danas isto toliko,za vikend najavljuju novih 75 cm.
Bice te padobranske,dok je malo"doteram",zacinim.
A i starom FAZANU sam duzan te svoje putesestvije po Makedoniji,povratak u marsalku i odlazak na granicu.

ps-na forumu sam privremeno,odavno nisam ovoliko dugo "gostovao"-onih 65 minusa se nemogu oprostiti,vishe sam ih pokupio u kombinaciji sa vladimirom nego ostali aktivni clanovi zajedno .U svakom slucaju dobicete te dve price.
Da mi budete zivi,zdravi i naravno uzbrdo brzi

M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Padobranci gde ste   05.02.14 22:18

@milutins (citat):
Hehehe Mikula-dobar ti video,mada sam ga davno gledao,kao i nastavak sa Floride.
Ova zima se bash uozbiljila,dobili smo od pocetka 50 incha,oko 1,26 cm,svaki dan skoro,juce 20-ak cm,danas isto toliko,za vikend najavljuju novih 75 cm.
Bice te padobranske,dok je malo"doteram",zacinim.
A i starom FAZANU sam duzan te svoje putesestvije po Makedoniji,povratak u marsalku i odlazak na granicu.

ps-na forumu sam privremeno,odavno nisam ovoliko dugo "gostovao"-onih 65 minusa se nemogu oprostiti,vishe sam ih pokupio u kombinaciji sa vladimirom nego ostali aktivni clanovi zajedno .U svakom slucaju dobicete te dve price.
Da mi budete zivi,zdravi i naravno uzbrdo brzi

Sa nestrpljenjem očekujem nastavak, odavno nisam imao skim na ovu temu da prozborim koju,
za današnju konverzaciju imaš od mene veliki +, a i da ti razbijem maler sa -  Laughing 

P.S. Samo da znaš mnogo sam ti zavidan, ja sam moje padobranstvo proživeo a ti ga tek proživljavaš  cheers

KomentarNaslov komentara: Re: Padobranci gde ste   Today at 15:59

Na vrh Go down

Padobranci gde ste
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next