FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Mirovina

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
bojnik
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Mirovina   11.03.13 14:39

Odlazak u inozemstvo mi nije problem, govorim engleski jezik, malo razumijem njemački i talijanski, mislim da bi imao problema samo glede nekakvih spiskova (svojevremeno su plasirani u javnost) kada bi se našao na graničnome prijelazu prema Srbiji i BiH. Valjda su dosada riješili pitanje tih nakaradnih spiskova, tj. trpanja u isti koš sve i svakoga, ali neželim krenuti pa da se uvjerim u to. Konkretno bi kolega E&W volio da se nađemo oći u oći i da zajedno, pa da napravimo jedno dobro kolinje sa svim onim delicijama koje su zastupljene na ovim našim prostorima, e to bi fešta bila, pa bi pozvali i ostalu ekipu (obavezno svatko od kuće da ponese nešto svoga nemožema samo kolega E&W i ja da financiramo od naših mirovina). Problema sa ljudima nemam, jedino sa glupošću od političara (gore navedeni spiskovi) posao s kojim sam se ja bavio u vojsci nije po meni zapreka za ulazak u Srbiju i BiH, čak bi se u nekim segmentima ponašnja (onog kulturnog) i dobro snašao u tim državama, sa ovih naših prostora samo je NEPRILIKA tjerala raju da sreću potraže izvan domovine, eto nadam se da ste zadovoljni odgovorom. Pozdrav svima koliko vas ima, doma i vani, i idemo dalje. Very Happy

Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 2751
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: Mirovina   11.03.13 14:41

Zaista se udaljismo od teme.
Ako ima interesovanja,otvorio bih u civilnom sektoru posebnu temu "Emigracija",tu sam zaista kompetentan.
Smatram sebe,bez preterivanja "doktorom"za emigraciju.
Mi u emigraciji nemamo puno vremena da "bistrimo"politiku,suocavamo se sa svakodnevnim problemima,poslovi,"mortgage".
Uzmite npr Hamilton,Ontario,Kanada-ponos kanadske teske industrije gdje ima 50 000 Srba i oko 55 000 Hrvata u gradu od 500 000 stanovnika, nema sukoba, kanadjani se dosjetili, zabranili "White Eagles" i Croatia da igraju fudbal u istoj ligi, za bilo koji sukob na nacionalnoj osnovi slijedi visegodisnji zatvor pa proterivanje.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18520
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Mirovina   11.03.13 14:49

Možda bolje Milutine tema 'Iseljenici' ili slično, pojam emigracija nužno povlači političku emigraciju (i onu ekstremnu).
Mogla bi se koja riječ reći o našim ljudima koji su vani otišli 'trbuhom za kruhom'... Very Happy
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Mirovina   11.03.13 14:52

Vazi,mada je rijec o istome.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Mirovina   11.03.13 15:16

@milutins (citat):
Vazi,mada je rijec o istome.

Ljepše zvuči 'Iseljenici'. Very Happy

Na forumu moramo ipak paziti da ne dolazimo na sklizak teren.
Neće se moći dobiti odgovor na baš sva pitanja.
Pa je bolje neka ni ne postavljati.
Trebali bi se bazirati na ekonomski aspekt i razloge iseljeništva.
Kao i život 'tijelom tamo, duhom ovdje'....koji je čest kod naših ljudi vani.
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Mirovina   11.03.13 15:18

OK
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Mirovina   11.03.13 15:53

Nadam se kolege da sam uprkos "sklizavosti" teme odgovorio na pitanje, imam i sam dosta rodbine u iseljeništvu neke su već i četvrta i peta generacija, dosta njih je i zaboravilo staru domovinu, jezik i obićaje, ali sve to ide u paketu zvanom emigracija. Opet ima onih koji drže do kulture, jezika i obićaja starih (da se ne zaboravi) pa kod mene imau veliki plus. Pozdrav svoj raji diljem svijeta, ma gdje bili. Very Happy

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Mirovina   11.03.13 15:56

Imaš sad temu 'Iseljenici' Bojniče, nisi vidio? Very Happy
Samo nemojte u politiku previše, zapetljat ćemo se.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Mirovina   11.03.13 15:58

Vidio sam no red je da se stavi točka na i, i nema politiku u moju butiku, ali neka pitanja su postavljena i tu je red da se odgovori na njih, zar ne.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Mirovina   11.03.13 16:01

Slažem se, treba odgovoriti, ali neka pitanja ne treba ni postavljati.
Nije prigovor Bojniče, nego preporuka svima. Very Happy
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Mirovina   11.03.13 16:16

tako je, idem se malo umiroviti kojih pola sata na trosjedu, malo ubiti oko. Sleep

Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Mirovina   11.03.13 16:22

@bojnik (citat):
Odlazak u inozemstvo mi nije problem, govorim engleski jezik, malo razumijem njemački i talijanski, mislim da bi imao problema samo glede nekakvih spiskova (svojevremeno su plasirani u javnost) kada bi se našao na graničnome prijelazu prema Srbiji i BiH. Valjda su dosada riješili pitanje tih nakaradnih spiskova, tj. trpanja u isti koš sve i svakoga, ali neželim krenuti pa da se uvjerim u to. Konkretno bi kolega E&W volio da se nađemo oći u oći i da zajedno, pa da napravimo jedno dobro kolinje sa svim onim delicijama koje su zastupljene na ovim našim prostorima, e to bi fešta bila, pa bi pozvali i ostalu ekipu (obavezno svatko od kuće da ponese nešto svoga nemožema samo kolega E&W i ja da financiramo od naših mirovina). Problema sa ljudima nemam, jedino sa glupošću od političara (gore navedeni spiskovi) posao s kojim sam se ja bavio u vojsci nije po meni zapreka za ulazak u Srbiju i BiH, čak bi se u nekim segmentima ponašnja (onog kulturnog) i dobro snašao u tim državama, sa ovih naših prostora samo je NEPRILIKA tjerala raju da sreću potraže izvan domovine, eto nadam se da ste zadovoljni odgovorom. Pozdrav svima koliko vas ima, doma i vani, i idemo dalje. Very Happy

Da zaključimo po ovom pitanju. Valjda će konačno i ti spiskovi (stvarni, izmišljeni, osnovani, neosnovani, obostrani ....) pasti u vodu? Ili će možda pre pasti granice?
Mislim da ništa ovde ni u mom pitanju ni u bojnikovom odgovoru nije bilo sklisko, pogotovo ne da bi se drugi sekirali. Teren, sam po sebi nije nikada klizav, ljudi ga takvim čine?

Predlog za organizaciju kolinja bih prihvatio, meni ništa nije daleko. Mogao bih da mešam čvarke i pričam viceve. Zar nije dovoljno?

Takođe Max, lepo za temu "Iseljenici".

Sad možemo nastaviti o mirovini - penziji koja se i kod nas za vojne penzionere isplaćuje 6. u mesecu.

Odoh i ja malo da sednem na leđa Sleep

Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Broj komentara : 4822
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Mirovina   11.03.13 16:30

Ukoliko se sugovornici ne budu držali teme, ona će biti zaključana!

Tema zaključana nakon (obrisanog) upisa Milutins!
Na vrh Go down
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Mirovina   Today at 19:07

Na vrh Go down

Mirovina
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Mirovina