FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Iseljenici

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40
AutorPoruka
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 856
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   05.01.16 22:17

Da, od rodbine nema ništa Vladimire i digao sam ruke, kao da se nikad nismo znali a bili smo dobri u ono socijalističko vreme, kad smo bili mlađi a sada sve se zaboravilo i to je jako tužno i razočaravajuće...Milutins, šta si mislio pod pojmom bezpasoška emigracija, obzirom da smatraš da nisam dobro rezonovao ?
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   05.01.16 22:20

Dosta puta sam čuo i ima primera: posle 2. svet. rata a to znači posle 45 g, emigrirao je u Ameriku i slično... Kako su emigrirali i zašto... Nemojte reći da to nema veze sa prethodnim uređenjem zemlje tj. politikom.
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   06.01.16 0:32

danas  odnesem neke gume kod prvih komsija rumuna. gazda me ponudi pice I kaze ziveli. nudi me I da jedem. cudim se otkud ovaj zna  za ziveli kad je iz Rumunije,Bukuresta. on mi objasni da je 1987 preplivao dunav I prebegao u Yugoslaviju I bio 6 meseci u Beogradu na kosutnjaku. posle je  dosao u Svedsku. pobegao od Causeskua  I komunizma.  vidim u kancelariji upaljene svece  kao da nesto slavi. tek kasnije ukapiram da su  rumuni pravoslavci kao I mi pa je poceo da slavi bozic malo ranije. eto sta ti je zivot.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   06.01.16 1:21

Vidim, vladimire da susreces dobre, dusevne ljude. Bice da si to i zasluzio, a dacebog, sve ce biti kako treba i za tebe i za tvoje!

vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   06.01.16 5:09

hvala porucnice I tebi svima sa foruma na podrsci.
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 2750
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   06.01.16 20:42

@vladimir (citat):
hvala porucnice I tebi svima sa foruma na podrsci.

Verovatno  nasem "mladom"emigrantu (znam iz svog licnog iskustva)najteze pada praznik daleko od kuce.

Ne zaboravi
Tamo mirisu pogace
I tece Dunav i Sava izmedju busena

Ne tuguj prijatelju
Ljubi severno nebo.
I ono nekoga
Sa detinjstvom spaja

I kada pomislis
Da tvoja zvezda pada
Zazeli Badnju noc
U kuci zavicaja

Tamo gde topole trepere
I sheve pevaju
Vazduh je cist
Kao pogled majke

Ne zaboravi
Detinjstvo i bajke
Devojacke struke
Kotlic i verige

Njih u sjevernom domu
Dok sanjaju ochi
Pronosi dusha
Od uva do uva

Tamo daleko
Sada se Shumadijski chaj tochi
A Vladimira neka Bog sachuva

ps:ljubi severno nebo i ono nekoga sa detinjstvom spaja-otkuda to-evo kratko objasnjenje.Jutros me unuk,u februaru puni 6 godina(ljuti krajisnik)nazvao i rekao mi "Deda ja cu ti doneti badnjak",sa ocem je ishao po badnjak.Naravno da sam ga nagradio onako kako dolikuje.Baba mu reche"deda bi volio da je jutros osekao badnjak na svojoj Trebavi".On joj odgovori "onda ja sada nebi bio sa dedom"Znachi i iseljenicko nebo nekoga sa detinjstvom spaja-nije sve tako crno

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   06.01.16 21:19

Sretno badnje vece svima koji rodjenje Hristovo slave po Juliju,svima vama od Triglava pa nanize kao i iseljenicima ma gdje bili

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   06.01.16 22:02

@Sloba1 (citat):
...Milutins, šta si mislio pod pojmom bezpasoška emigracija ?

Samo ime govori-znaci svi oni koji su napustili svoju zemlju bez pasosa,bez obzira kada.Naravno da je pogresno trpati ih sve u isti kosh u smislu "porazene snage",protivnici rezima JBT i sl.
Ovdje vlada misljenje da su ti ljudi bili najpametniji,hajhrabriji i najvece patriote.Ko je koga izdao?Oni domovinu ili domovina njih je pod velikim upitnikom.
Mozda bi bilo ispravno reci da su oni bili vizionari,da nisu vjerovali u bajke

Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   07.01.16 10:59

Ne trpam u isti koš, samo sam rekao da je prva pomisao da su to "oni" elementi. Prva pomisao u krajnjem epilogu ne mora biti tačna. Ako izuzmemo te, koji su imali pedigre monarhističkog stava i time se rukovodili da je bolje da odu u Argentinu, recimo,  nego da ih komunisti šikaniraju, onda svi ostali su gledali dalje u napred i smatrali su da je to neodrživ sistem i otišli su u druge zemlje kako bi radili i imali za pristojan život.
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   09.01.16 6:57

Sloba1 to je davno zaboravljena prica gurnuta pod tepih istorije. nemoj o takvima uopste da razmisljas  jer I oni nerazmisljaju o tebi.  ako hoces nesto da promenis u svom zivotu samo budi uporan u toj nameri.ovde u Svedskoj  ima naroda sa cele zemaljske kugle.razne  vere,razne nacije,kulture,obicaji  ali  svi postuju zakon I red ove drzave. I svi su pred zakonom isti.popijes jedno pivo I nema sedanja za volan automobila  ili ogranicenje brzine 70km  a svi voze 60.kazne su ovde za takve stvari za nase pojmove drasticne. trenutno je -15c,narod se istrosio za praznike pa slabo ko dolazi u servis .  ali bice I musterija  I novih poznanstava I novih prica.
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   12.01.16 22:19

vratili se litvanci sa novogodisnjeg odmora. boze mili koliko ti ljudi mogu da popiju a flasa votke 20eur.a kad zafali votke tu sam ja. imam vozacku I nisam pio nista ceo dan. mora neko da ih vozi da kupe jos votke. uslov je da nista nije pio ceo dan I ima vozacku.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   13.01.16 20:23

@vladimir (citat):
vratili se litvanci sa novogodisnjeg odmora. boze mili koliko ti ljudi mogu da popiju a flasa votke 20eur.a kad zafali votke tu sam ja. imam vozacku I nisam pio nista ceo dan. mora neko da ih vozi da kupe jos votke. uslov je da nista nije pio ceo dan I ima vozacku.
Dodatni posao na crno - 'divlje' taksiranje...
Salim se Very Happy

vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   14.01.16 0:04

prvi put u zivotu me bilo sramota sto sam srbin I sto sam iz Srbije. ovaj mamlaz sto je radio samnom I 22.decembra.2015 otisao kuci  je pokrao ove ljude.dali su mu krov nad glavom, hranu. pare I boga oca na poklon. samo u decembru su mu dali 2000eur. tek sad mi gazda kaze da je primetio da neko iskljucuje kameru za nadzor nocu ali da nije znao ko to od nas dvojice radi. od 22.12. do danas kamera nikad vise nije bila iskljucena.  ni ja nisam imao pojima da se tako nesto dogadjalo. za sve ove godine nikad nisam nista ukrao niti je ikad pala sumnja na mene za tako nesto. zaista mi je bilo neprijatno I samo sam mogao da kazem da mi je veoma zao.
Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Broj komentara : 4822
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   14.01.16 0:06

@vladimir (citat):
prvi put u zivotu me bilo sramota sto sam srbin I sto sam iz Srbije. ovaj mamlaz sto je radio samnom I 22.decembra.2015 otisao kuci  je pokrao ove ljude.dali su mu krov nad glavom, hranu. pare I boga oca na poklon. samo u decembru su mu dali 2000eur. tek sad mi gazda kaze da je primetio da neko iskljucuje kameru za nadzor nocu ali da nije znao ko to od nas dvojice radi. od 22.12. do danas kamera nikad vise nije bila iskljucena.  ni ja nisam imao pojima da se tako nesto dogadjalo. za sve ove godine nikad nisam nista ukrao niti je ikad pala sumnja na mene za tako nesto. zaista mi je bilo neprijatno I samo sam mogao da kazem da mi je veoma zao.

Šta i koliko je ukrao?

Ako je radio na crno, ne smiju ga prijavit jer bi sebe krivično opteretili.

vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   14.01.16 0:20

radio aprate iz kola I auto delove. sta jos  to se nezna jer ovde ima I alata I delova  na tone. sad kad premotam film unazad jasno mi je zasto sam I ja trebao da idem kuci u decembru.  verovatno su te stvari pocele da se dogadjaju kad sam ja dosao ovde I da je sumnja pala na mene  jer je ovaj mamlaz bio ovde 5 meseci pre mene. I  stekao njihovo poverenje. lepo decko tu noc napunio pun auto I zapalio u Srbiju.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   14.01.16 0:39

@vladimir (citat):
Vjerujem da ljudi shvataju da taj njegov postupak nema veze ni sa tobom, ni sa Srbijom.
Covjek je covjek ili nije.
Oteto je prokleto!

-------

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/viewtopic.forum?t=3954

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Today at 5:05

Na vrh Go down

Iseljenici
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 40/40Idi na stranicu : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40
 Similar topics
-