FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

KOZARSTVO

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: KOZARSTVO   20.06.14 22:24

Nadjite joj momka Very Happy
Na vrh Go down
Milan Mudric
Gušter
Gušter

Broj komentara : 20
Član od : 2014-02-15

KomentarNaslov komentara: Re: KOZARSTVO   12.08.14 15:37

Slučajno otvorih ovu stranu i kad ono koze.Ja koze uzgajam od 1998 godine.Pošto sam 96 došao u Veliko Polje kod Obrenovca na nezavršenu kuću sa suprugom na 30 ari placa posle 2 godine nabavili smo 1 kozu da bi postepeno povećavali i počeli sa proizvodnjom kozijeg tvrdog sira sa zrenjem.Bilo je dosta problema dok smo počeli odobrenje za objekat prodaja.Držali smo 14 koza i jarca jer nismo ni imali veći prostor jer smo uglavnom sve improvizovali ali sve je bilo funkcionalno počev od jasala do muže.             Kupce za sir smo našli u Beogradu počev od Madere,Kal terase pa dalje.Sir smo u početku prodavali cca 10 EU da bi kasnije dostigao cenu 14-15 EU.Mogu reći da se je proizvodnja veoma isplatilajer je proizvodnja po kozi dostizala 100 kg po godini.Hranu sam svu kupovao koze su hranjene na jaslama sa ispustom.Da bih piostigao te rezultate bilo je potrebno dosta truda i naročito učenja što sam imao šansu da naučim od profesora poljoprivr.fakulteta Zemun kao i veterinarskog Bg.Iskoristio sam šansu da sa sirom odem i u Evropu čisto da ga uporedim a imao sam zadovoljstvo da mi dođu i stručnjaci iz EU.Sad imam samo 1 kozu jer zbog godina mene i supruge i zdravstvenog stanja nismo mogli izdržati napore koje izuskuje taj posao.Da sam imao više koza ostao bih bez njih jer mi je ova poplava uništila sve a koza je ostala živa jer je bila vezana na prikolici od motokultivatora Imt 509 a žensko jare mi je odnela voda.Možda nešto najvažnije nisam rekao da mi je prosijek koza u najjačoj laktaciji bio 6 l.
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: KOZARSTVO   12.08.14 22:17

Pozdrav Milane, koju vrstu koza ste držali?
Na vrh Go down
Milan Mudric
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: KOZARSTVO   12.08.14 22:42

Stazio u početku sam imao domaće bele a posle sam nabavio rasnu alpinu i uvek sam kupovao nove rasne alpino jarčeve.Inače sam član poljoinfo foruma Srbije i poljoprivrednog foruma Hrvatske.Piozdrav od Milana!
Na vrh Go down
dpuric

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: KOZARSTVO   12.08.14 22:50

30 umaticenih alpina 2.5 godin farma *La koza nostra* sa ortakom drzao farmu. Sir 5-10 E, (u maslinovom ulju 40E, mlwko - 1l-1E.I taman kada je krenuo profit- ortak odustao - otvorio butik .
Propala farma, propao butik. A tako je lepo krenulo...

Sada drzim 3 alpinke i jarca, mleko , sir i jarad za svoje potrebe.
Na vrh Go down
Milan Mudric
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: KOZARSTVO   12.08.14 23:00

Šteta a imali ste cenu sira u naslinovom ulju Evropsku ja sam proizvodio samo tvrdi sa zrenjem u maslinovom ulju i cena mu je bila kad sam savkladao početničke probleme 14-15 EU a kupci su bili restorani u Beogradu i bio sam veoma zadovoljan jer su mi koze davale godišnje po 100 kg tog sira.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: KOZARSTVO   Today at 8:41

Na vrh Go down

KOZARSTVO
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» KOZARSTVO