FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Priroda u mome kraju (prvi dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17810
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Priroda u mome kraju (prvi dio teme)   30.03.13 2:34

@Max Blitz (citat):
@purger (citat):
A kanal je predpostavljam imao ulogu neke karantene možda zbog kuge.

Grad je bio potpuno opasan zidinama. Sa vanjske strane zidina je bila kućica, odnosno karantena u kojoj su svi pridošlice morali provesti neko vrijeme, dok se nije vidjelo boluju li od nečega opasnog u to doba. U toj kućici je poslije dugo bila ribarnica, do prije koju godinu. Sad je suvenirnica.  

To je ta 'kućica'. Služila je i kao prenoćište onima koji iz bilo kojeg razloga nisu na vrijeme ušli unutar gradskih zidina (u sigurnost) prije noćnog zatvaranja gradskih vrata, koja su isto na slici.

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 12.04.14 23:33; prepravljeno ukupno 3 puta
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (prvi dio teme)   30.03.13 2:57

Postavio sam neke slike švedske prirode na temu 'Iseljenici', a mogu bit i ovdje: Very Happy

@SveJug (citat):
Bravo Max, dobra serija! Malo info za ostalu raju? Mozda bi trebalo prebaciti u folder "Priroda u mom kraju" da nebi bilo kritike?

Evo, Sve Jug.... Very Happy

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (prvi dio teme)   30.03.13 3:11

Na drugoj slici je ovaj ledeni hotel u Švedskoj?

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (prvi dio teme)   30.03.13 15:09

@Max Blitz (citat):
Na drugoj slici je ovaj ledeni hotel u Švedskoj?

http://www.icehotel.com/uk/Magazine/Articles/ICEHOTEL/Building-ICEHOTEL/

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (prvi dio teme)   30.03.13 15:17

@Max Blitz (citat):
Postavio sam neke slike švedske prirode na temu 'Iseljenici', a mogu bit i ovdje: Very Happy

@SveJug (citat):
Bravo Max, dobra serija! Malo info za ostalu raju? Mozda bi trebalo prebaciti u folder "Priroda u mom kraju" da nebi bilo kritike?

Öresundsbron, most koji spaja Svedsku i Dansku. Jedan deo je most a drugi deo tunel. Na donjem delu ide voz a gornjem kola u dve trake. Danas se lako i brzo stize do Kopenhagena (ranije je bio trajeg koji je plovio 45 min), pogotovo kada imamo BroBizz. Cip ili kako vi to zovete, koji se zalepi  na sofersajbnu i automatski ocitava prelaz, pa racun kad stigne (ca 15 EU u jedan pravac).

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (prvi dio teme)   30.03.13 16:12

http://www.jadrolinija.hr/default.aspx?dpid=1334

15 eura za 45 minuta plovidbe za auto nije preskupo, još k tome s odnosom na standard. Pogledaj malo cijene kod nas, to je otprilike relcija Spit-Supetar, cijene su astronomske.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (prvi dio teme)   30.03.13 16:56

@lacoš (citat):
http://www.jadrolinija.hr/default.aspx?dpid=1334
15 eura za 45 minuta plovidbe za auto nije preskupo,još ktome s odnosom na standard.Pogledaj malo cijene kod nas,to je otprilike relcija Spit-Supetar ,cijene su astronomske.

Mozda sam se pogresno izrazio, cena voznje kolima preko mosta Kopenhagen-Malmö u jedan pravac kosta 179 Skr (danasnji kurs 20Eu). Pre izgradnje mosta plovilo se brodom ca 45 min a koliko je kostalo to neznam.
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (prvi dio teme)   30.03.13 21:47

Davno sam putovao feribotom "Stena line" na toj relaciji, meni je izgledalo mnogo duže nego 45 minuta. scratch
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (prvi dio teme)   30.03.13 21:55

@Stazio (citat):
Davno sam putovao feribotom "Stena line" na toj relaciji, meni je izgledalo mnogo duže nego 45 minuta. scratch

Taj feribot je najvjerojatnije izgradilo brodogradilište 'Brodotrogir' 70-tih. Very Happy
Da, da, nekad smo takve brodove izrađivali Šveđanima. Exclamation
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (prvi dio teme)   30.03.13 21:59

@Max Blitz (citat):
@Stazio (citat):

Taj feribot je najvjerojatnije izgradilo brodogradilište 'Brodotrogir' 70-tih. Very Happy

Max i to od Švedskog čelika Laughing

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (prvi dio teme)   30.03.13 23:16

@Stazio (citat):

Stazio, mislis na liniju Limhamn (Svedska) - Dragör (Danska)? Ona je prestala da trafikira 1 Jula 2000 kada je most pusten u saobracaj.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (prvi dio teme)   30.03.13 23:21

@Max Blitz (citat):
@Stazio (citat):

Jeste, par brodova na nekim od ukinutim linijama su gradjene u SFRJ. Nesmemo zaboraviti da je i Svedska imala velike (i danas ih jos ima za vojnu namenu) brodogradnje kao naprimer: Kokums, Arendalsvarvet, i nesecam se imena u Landskruni. Ti isti su i zaposljavali veliki broj naseg zivlja koji je emigriralo u Svedsku.

Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (prvi dio teme)   30.03.13 23:27

Davno je bilo, ukrcao sam se u Malmeu a gdje smo se u Danskoj iskrcali nisam siguran. scratch
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (prvi dio teme)   30.03.13 23:40

@SveJug (citat):
@Stazio (citat):

Stazio, mislis na liniju Limhamn (Svedska) - Dragör (Danska)? Ona je prestala da trafikira 1 Jula 2000 kada je most pusten u saobracaj.

Između ostalih, ovi brodovi su izgrađeni u trogirskom brodogradilištu za švedski Stena Line:

Stena Jutlandica

Stena Danica

Ima na ovom linku lijepo objašnjeno:

http://www.simplonpc.co.uk/SeaFranceMonet.html

Jesi se s ovakvima vozio Stazio? sunny

Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (prvi dio teme)   30.03.13 23:47

Upravo takvim. Very Happy
Sjećam se priče da su Skandinavci voljeli da na njima putuju kružne weekend ture jer je navodno alkohol bio tax free na brodu. drunken
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (prvi dio teme)   30.03.13 23:53

@Stazio (citat):
Sjećam se priče da su Skandinavci voljeli da na njima putuju kružne weekend ture jer je navodno alkohol bio tax free na brodu. drunken

Pa, ne znam kako sad Malmoanci Very Happy preživljavaju bez trajekta za Kopenhagen.
Direktno s posla u petak se išlo na brod i odmah udri po alkoholu, tako da bi se uredili za izlaz već na brodu.
Povratak isto direktno na posao u ponedjeljak. Very Happy

Jesam te dobro shvatio SveJug da nema više tih trajekata? scratch
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (prvi dio teme)   31.03.13 0:40

@Max Blitz (citat):
Između ostalih, ovi brodovi su izgrađeni u trogirskom brodogradilištu......

Brodogradilište 'Brodotrogir'
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (prvi dio teme)   31.03.13 8:54

@Max Blitz (citat):
@Stazio (citat):

Pa, ne znam kako sad Malmoanci Very Happy preživljavaju bez trajekta za Kopenhagen.
Direktno s posla u petak se išlo na brod i odmah udri po alkoholu, tako da bi se uredili za izlaz već na brodu.
Povratak isto direktno na posao u ponedjeljak. Very Happy

Jesam te dobro shvatio SveJug da nema više tih trajekata? scratch

Trajekt izmedju Svedske i Danske ide jedino izmedju Helsingborg-Helsingör. A oni koje ti spominjes Max to je linija Malmö - Travemünde (Nemacka) oni i dalje idu. Inace se otvorile nove linije prema Poljskoj.

Posto je danas praznik i to su mi jedan deo familije sa unucadima a ostali stizu u toku dana, slabo imam vremena. Javicu vam se kasnije sa jos info.

Jos jednom setan Uskrs i sve najlese zelim iz hladne Svedske gde je jutros ziva spala na -9.

Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1013
Član od : 2013-01-08
Dob : 52
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (prvi dio teme)   31.03.13 11:04

+5.....obilna kiša
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (prvi dio teme)   31.03.13 14:29

Priroda u mojem kraju počela je pokazivat drugo lice,ova riječica ovako se razlila zadnji put prije više 30 godina.

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (prvi dio teme)   31.03.13 14:35

Farma pilića,pliva.Ako ovako nastavi ovo vrijeme trebat ćr prijeći na uzgoj pataka (Pera bit će robe za tebe Very Happy)

Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (prvi dio teme)   31.03.13 14:37

Kod mene je +14 i prljava saharska kiša (material stigao direktno iz Afrike). Sad
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3259
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (prvi dio teme)   31.03.13 14:39

Lacos, salji Fedexom, kupujem sve!  Laughing

Pusti sad poplave, zar ne djeljas sunku i udaras po jajima? (nema slikovitijeg jezika od naseg  Laughing )
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (prvi dio teme)   31.03.13 14:46

@pera84 (citat):
Lacos, salji Fedexom, kupujem sve!  Laughing

Pusti sad poplave, zar ne djeljas sunku i udaras po jajima? ( nema slikovitijeg jezika od naseg  Laughing )

Šunku smo obavili po PSu.
Ma ulovio sam malo vremena,trenutno je prestala snježna mećava da odem malo pogledat situaciju.Što se tiće transporta fedex bi bio preskup,bilo bi bolje brodom.
Radi se o 12 objekata sa po 12000 komada pilića.

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (prvi dio teme)   31.03.13 14:57

Pera vidi terena za lov pataka,i to iz auta.

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (prvi dio teme)   Today at 19:14

Na vrh Go down

Priroda u mome kraju (prvi dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/40Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Priroda u mome kraju (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Samo za ljubitelje prave hrane (prvi dio teme)
» Karaula Drenak 82/83 (prvi dio teme)