FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Odsustvo - prvi put kući

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Odsustvo - prvi put kući    29.03.13 22:37

posle 2meseca i 20dana krenuli smo u prekomandu.iz nekog razloga bio je zabranjen izlazak u Beograd na zeleznickoj stanici.meni je to bilo glupo da prolazim pored svoje kuce a da nesvratim. gledam BGD i onu stanicu i mislim se u sebi. sad ili nikad pitaj k.... dali cu se ikad vratiti i kada.izadjem iz voza i krenem nemanjinom ulicom prema slaviji nerazmisljajuci dase u toj ulici nalazi SSNO i generalstab.bilo je nesto pre 7h ujutro ,uglavnom od zeleznicke stanice do slavije pozdravio sam vise oficira nego sto sam ih ikada video u JNA.Povratak je bio jos zajebaniji jer je na stanici bilo mnogo VP.sve u svemu dobro se zavrsilo.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1304
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    14.04.13 18:10

Svoj prvi odlazak kuci mogu zahvaliti mom zemi koji je bio cato u intedantskom vodu a koji je bio dobar sa mojim komandirom u teh vodu.On je isao po civilku kuci i mene je sasvim slucajno pito zelim li da i ja idem sa njim.Naravno zelio sam ali sam mislio da je to nemoguce.On je rekao sutra budi spreman.Stvarno sutra moj cato mi daje vojnu knjizicu i vikend odsustvo od 5 dana.Bio sam decembarac 86 a to je bio kraj aprila i nisam ocekivao to vikend odsustvo.Kasnije kao stariji vojnik i cato u vodu i moja rijec je nesto znacila i ja sam nekom omogucio tj. predlozio za nagradni vikend kuci.To je bilo u Prokuplju 87 i pozdravljam sve koji su tu bili u to vrijeme i naseg kdira por Satara Novak koji je bio dusa od covjeka koji je to nama omogucio u okviru svojih mogucnosti.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    15.04.13 3:32

Prvi put kuci - cetrdeset i neki dan vojske, sluzbeno po instrument - gitaru (doslovno napisano na objavi)

na objavi priheftana bela hartija sa pecatom, necijim potpisom i napisanom recenicom : Vojnik putuje bez vojne knjizice jer je ista u Vojnoj bolnici Ljubljana, radi upisivanja krvne grupe ... Smile

od radosti sto idem kuci, ne secam se puta do zeleznicke stanice Maribor...osvestio sam se malo tek u kupeu voza...ali gusterske muke i promrzlost sa vezbe Jesen 87 su ucinile svoje, nisam ni konstatovao saputnicu u kupeu skoro praznog voza, koja je usla na sledecoj stanici, vec sam zaspao sve u sesnaest, jedva su me u Beogradu probudili...
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1304
Član od : 2013-03-11
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    15.04.13 9:19

Pa Kemo muzika ne moze da ceka a muzicari su bili deficitarni kadar u vojsci.I mi smo u LJubljani Sentvid imali vojni orkestar koji je na vaznim dogadjajima pravio svirku i znali su pogoditi nas ukus tj.ono sto zelimo cuti.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    15.04.13 14:32

Posle 50 dana u JNA dobio odsustvo za docek nove 1979 god. Ujak pomislio da sam pobegao pa sam mu morao pokazati objavu. Smile
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    04.12.13 3:15

Prvi put sam kući došao posle nekih 7 meseci,dobio sam neki vikend...nesećam se koliko je to dana bilo ali je jako kratko...dodjem kući a oni pitaju,pa što si se mučio u putu za tako kratko odsustvo...a ja sam sebe častim sa još jednim danom...
Jednim danom!! a posle sam tri dana objašnjavao kapetanu kako se to tramvaj pokvario a ja zakasnio na autobus za Prizren....
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    04.12.13 8:02

Mi nismo imali redovne vikende, ali smo imali školske raspuste i praznične vikende za Dan Republike i Prvi maj.
Na vrh Go down
Stanko1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 514
Član od : 2013-02-24
Dob : 67
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    04.12.13 15:17

Kao godišnjak nisam imao pravo na redovito odsustvo (to vrijeme se odbijalo na kraju vojnog roka), pa sam koristio dvaput izvanredno. Oba puta na raportu sam poručniku rekao kao razlog zašto tražim: - Zaželio sam se kuće. - I pustio me.
Prvi puta bio sam u Zagrebu u travnju/aprilu, a drugi puta u lipnju/junu 1974. Za izvanredni dopust ''bez razloga'' davalo se 7 dana. Ali moj prvi dopust trajao je kraće - samo 5 dana jer sam se morao vratiti ranije radi neke vježbe.
Kako je putovanje od Zagreba do Prizrena i natrag ''pojelo'' dobar dio odsustva, zapravo sam samo protrčao kroz Zagreb. Bio malo s mojima, vidio na brzaka ponekog prijatelja i - ajd' natrag.
U moje vrijeme nije bilo ''vikenda'', a i da ga je bilo što bi s njim - da mi g.zica vidi puta. Siđi u Zagrebu s vlaka, popij piće i upadaj u vlak za povratak.
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba

Broj komentara : 158
Član od : 2013-11-11
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    05.12.13 9:46

Blago vama,kod nas u G. Milanovcu nisu se baš tako lako razbacivali tim vikend odsustvima.Ja tek nakon 9 mjeseci dobio produženi uz pomoć kartice DDK
Na vrh Go down
zokika
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 480
Dob : 59
M(j)esto SG - SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    05.12.13 12:53

U vojsku došao 12.11.1976 a več za novu godino 76/77 bio kuči.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    05.12.13 13:11

@zokika (citat):

Zokika pa ti si baš imao sreće Very Happy  santa

Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    05.12.13 17:27

@dinosaurus (citat):
Prvi put sam kući došao posle nekih 7 meseci,dobio sam neki vikend...nesećam se koliko je to dana bilo ali je jako kratko...dodjem kući a oni pitaju,pa što si se mučio u putu za tako kratko odsustvo...a ja sam sebe častim sa još jednim danom...
Jednim danom!! a posle sam tri dana objašnjavao kapetanu kako se to tramvaj pokvario a ja zakasnio na autobus za Prizren....

Ja cu o svome odsustvu posle a sad da se osvrnem na "tri dana objasnjavao...."

Dinosaurus, ti si prosao ko Bog. Imao sam u stacionaru jednog pacijenta, Albanca koji je otisao kuci na vikend i fasovao triper. Dvije sedmice penicilina, pa cemo vidjeti za dalje.
Kaze on: Bate, bio sam kuca, za vikend, civsa motra pljatio sam kurva, tri dana nisam izljazio iz soba. Samo guzim. A sad, ti guzis mene evo deseti dan...Sad 

lol! lol! 

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    05.12.13 17:36

Very Happy Very Happy Very Happy  Pero baš si me nasmejao,svaka čast za prič cheers 

a i drago mi je ali nesmem reći zašto...Twisted Evil
Na vrh Go down
zokika
Vodnik
Vodnik

M(j)esto SG - SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    05.12.13 22:03

@dinosaurus (citat):
@zokika (citat):

Zokika pa ti si baš imao sreće Very Happy  santa

Jesam i sam nisam mogao da verujem. A priča je malo duža.
za par dana u vojski sam bio požarni u hodniku. Komandir čete izdje iz kancelarije i uputi se prema stepenicama da siđe iz zgrade. Tada ostali oficiri pozove požarnog u kancelariju, ja ušao i nerede mi da spremim sto na kome su  bili ostaci marende. U tom trenu iza sebe čujem glas i "ko je požarni na hodniku". okrenem se kad tamo komandir čete. Normalno se predstavim po PS, pita me odakle sam, ja kažem i on počne samnom pričati u čistoj slovenščini. Mislim, da je bio šok i za ostale. Ja se vratim na dužnost na hodnik a sto je spremao neko drugi. Posle toga nisam imao nekih "problema" i za novu godino dobio objavu za kuči. Kasnije miispričao, da je bio neko vreme na dužnosti na aerodromu Cerklje ob Krki
Sledeču novo godino (77/78) opet sam bio kuči, a to mislim, da sam zaslužio na terenu.
Tako i nemam nekih uspomena kako se dočeka nova godina u vojski.

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    05.12.13 22:14

Zokika nisi mnogo ni propustio.....po 1 ili 2 piva,sendvič i vojnički ples he..he..ali bez stiskavca santa santa
Na vrh Go down
zokika
Vodnik
Vodnik

M(j)esto SG - SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    05.12.13 22:19

Verovatno si u pravo uz napomenu, da kao centar za obuku vozača nije bilo ni piva....
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    05.12.13 22:25

A meni bilo 2 piva.....kad ono ima i gorih...

Živ bio Zokika cheers
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    06.12.13 11:12

@zokika (citat):

Kolega ti me sijes za 2 dana.Smile  Ja sam otisao u Ljubljanu 10 Novembra 1978 i isto dobio odsustvo za novu godinu kako za 78/79 tako i za 79/80 godinu. Smile
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    06.12.13 11:15

@SveJug (citat):
@zokika (citat):

Kolega ti me sijes za 2 dana.Smile  Ja sam otisao u Ljubljanu 10 Novembra 1978 i isto dobio odsustvo za novu godinu kako za 78/79 tako i za 79/80 godinu. Smile

U čemu je bila fora Jug....

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    06.12.13 11:26

@dinosaurus (citat):
@SveJug (citat):
@zokika (citat):

U čemu je bila fora Jug....

scratch Question

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    06.12.13 11:30

Mislio sam na koju foru ste dobijali tako brzo odsustvo i još za obe nove godine....kući,svaka čast santa
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    06.12.13 12:30

@dinosaurus (citat):
Mislio sam na koju foru ste dobijali tako brzo odsustvo i još za obe nove godine....kući,svaka čast santa

Praksa je bila da se odredjeni br dobija odsustvo za novu godinu. U mom vodu smo nas 3 vojnika i 2 desetara dobili da idemo kuci za novu 78/79. A za 79/80 ko dobije odsustvo ako ne cata. Cool   Smile
Na vrh Go down
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    09.12.13 11:39

Ja prvi put nakon točno 9 mjeseci , prvi put kući ...
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 523
Član od : 2013-02-05

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    10.12.13 17:13

prvi put i jedini u toku vojnog roka sam dosao kući posle 6 meseci i to jedva me pustise čini mi se da smo to zvali OPP ( opšte privatni poslovi ) ili tako nekako sad sam malo pogledao u kalendar u mobilnom unazad i setio se i datuma 22.03.1991 sam pošao iz Splita vratio se 31 .03.1991 . Kad sam se vratio nista nije bilo kao pre posle toga odmah i na stražu
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter

Broj komentara : 65
Član od : 2009-10-10
M(j)esto Novi Sad - Churug

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    14.12.13 14:54

Prvi put kuci? Vikend od 5 dana u decembru 1985, znaci posle 4 meseca, prvi od mojih klasica, ali samo zato jer je K-da stana mala jedinica, pa brzo dodjes na red, a i zastavnik je dobio svoje stene, jer sam bio vodic pasa. Kad sam dosao na strazu, pet puta mi je moj zastavnik rekao da nema parenja pasa u jedinici, a sesti put kaze - meni musko stene, a ostale podeli kako hoces, hahaha. Posle sam bio jos tri puta, sve vikendi od pet dana, redovno nisam hteo jer smo bili poslednja klasa od 15 meseci, pa da sto vise dana dodam skracenju za koje se dugo nije znalo hoce li ga uopste biti, i koliko ce iznositi. Na kraju je bilp 45 dana, i 15 dana redovnog tako da ja odsluzih nepunih 13 meseci.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    Today at 8:38

Na vrh Go down

Odsustvo - prvi put kući
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Prvi susreti sa televizorom
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Pula - Katarina, mornarička pešadija
» VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)