FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Odsustvo - prvi put kući

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Aurel
Gušter
Gušter

Broj komentara : 20
Član od : 2013-04-11
Dob : 52
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    20.12.13 14:35

Prvi put kod kuće? Nakon godinu dana.
Na vrh Go down
Zlatnik
Gušter
Gušter

Broj komentara : 34
Član od : 2013-04-24
Dob : 53
M(j)esto Veles, Makedonija

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    29.01.14 9:55

U Sercerovu kasarnu u Ljubljani sam dosao 18-tog Marta 1987.
Posto se svecana dodela Diploma za zavrseni fakultet odrzavala na dan prosvete (Dan slovenskih prosvetitelja Kirila i Metodija), 24-tog Maja, zatrazio sam moje prvo otsustvo posle 2 meseca sluzenja.
Nekoliko dana sam ubedjivao mog porucnika Stamatovica da mi da to otsustvo, govoreci mu da je to svecani cin na kojem zelim da prisustvujem jer se to desava samo jedanput u zivotu (normalnog tongue ) coveka - da zavrsi fakultet ... Posle intervencije kod kapetana (nisam siguran, ali mislim da se zvao Milance Janevski), porucnik mi preracuna 4 dana za put, dva dana do (Titovog) Velesa i dva dana nazad, i jos dodatna 3 dana. Ukupno 7 dana.
Posto je u to vreme moj otac radio u hotel, imao je neke prijatelje u turistiickom agencijom iz Ljubljane i sredio ja da istog dana idem carter avionom do Ohrida. Bila je neka grupa penzionera. Let je trajao oko 1 sat. I sami znate sta znace dva dana „na slobodi“ za vojnika. Ta dva dana sam iskoristio na povratku. Otisao sam ranije da bi ostao u Beograd sa Jasminom, mojom tadasnjom devojkom. A sta se tamo u Beogradu (kao i nekoliko puta kasnije u Ljubljani) desavalo ... u temi „Ljubavni zivot u JNA“ Very Happy  Laughing  tongue 
Ovo je bilo moje prvo i zadnje otsustvo za ceo vojni rok, jer se zbog daljine (i cene) nije isplatilo da idem cesce. A i sta bi kuci radio, kad sam bar jednom mesecno (ili nekad u dva meseca) imao ono sto sam pomenuo da je za u drugu temu. lol!

raketaš
Gušter
Gušter

Broj komentara : 50
Član od : 2013-02-07
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    30.01.14 19:30

king 
Nakon 9 mjeseci služenja stigao i namene red da se i ja
na put spremim. I po običaju odi malo kod pukovnika na driblanje
prijeputa,a ja i još dvojica čekamo da nam puki da zeleno svjetlo.
I normalno nemore meni biti sve sjajno u životu ,puki nam bla, bla
kaže odgađa se do daljneg i da nedužim nakon mjesec dana sam otišao na to svoje
iščekivano redovno osustvo.
Na vrh Go down
Dino-Priboj
Džomba
Džomba

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 170
Član od : 2013-05-24
Dob : 46
M(j)esto Svedska,Turska

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    08.02.14 22:31

Znam da sam prvi put zbrisao za vikend poslije 6 mjeseci ,i tad kad sam postao dzomba i dosli mladi vojnici,svaki vikend sam u petak isao na poslovni voz u 14.20 iz Beograda za Priboj,a vracao se nocnim vozom u nedjelju i dolazio u kasarnu oko 5.30 prije oficira.Mislim da sam bio kuci 11 puta dok me nije kapatan zvao na raport afro .Bilo je dobro a kazna je bila dva mjeseca zabrane u grad zatvor
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustvo - prvi put kući    Today at 9:33

Na vrh Go down

Odsustvo - prvi put kući
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Prvi susreti sa televizorom
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Pula - Katarina, mornarička pešadija
» VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)