FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Beograd Topčider

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
madjar
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2012-02-14
Dob : 49
M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Topčider, 1986/87 četa veze VP 4736   14.02.12 9:33

pozdrav svim mojim drugarima koji se pojave,, i naravno isti pozdrav onima koji se ne pojave,,, hi,,,
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4379
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   14.02.12 10:22

Pozdrav i tebi Very Happy

GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   14.02.12 10:30

Dobrodošao cheers

Gušter
Gušter

Broj komentara : 30
Član od : 2013-03-23

KomentarNaslov komentara: Beograd Topčider   02.04.13 20:58

Ima li koga ko je bio 76god ja sam bio od 2 do 12 mjeseca na zasluženom odmoru od Petrovca!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
Dok
Gušter
Gušter

Broj komentara : 30
Član od : 2013-03-23

KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   09.04.13 20:11

I tako evo me u Topčideru kako sam pisao razlika između petrovca i topčidera je bila velika.Tamo sam bio u građevinskom vodu jer sam bio električar.Imali smo lijepu spavaonicu grijanje centralno hrana izvanredna pasulj da ne govorim atmosfera opuštena.Komandir voda je bio vodnik isto služio vojni rok neki dugonja preko 2m i br cipela 50 Very Happy Duša od čoveka za razliku od pijandura i blesavog trubača u petrovcu Very Happy
Kasarna na Topčideru je bila velika tamo je bila vojna policija i iženjerija možda još koji ne sjećam sea kapija je bilo nekoliko.Blizu kasarne su bili stanovi starješina.
Na vrh Go down
beno
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2013-05-29

KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   29.05.13 12:13

Tudi jaz sem služil 1986/87 četa veze na Topčiderju.Pozdrav iz Slovenije vsem mojim tovarišem in prijateljem
Na vrh Go down
Maks1969
Gušter
Gušter

Broj komentara : 68
Član od : 2013-10-26
Dob : 47
M(j)esto Pula

KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   26.10.13 23:30

E ja sam bio 1988 na Topćideru.VP4736/8 a kapetan je bio Vladić Branko,potp. Šapić Branko i Đukanović Milivoj. Nadam se da će se javiti još netko. I da ako netko zna gdje su ti ljudi molio bi da javi. Pozdrav svima.

Gušter
Gušter

M(j)esto Pula

KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   27.10.13 19:48

Ja sam bio 88. u bataljonu veze. Imam puno ljepih uspomena. Ako netko poznaje koje bivše starješine iz bataljona volio bi da mi kaže. Pogotovo za kapetane Vladić Branka, potporučnika Šapića ili npr. Malobabić Dušana.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2014-01-07
Dob : 46
M(j)esto Vienna

KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   09.01.14 0:23

Pozdravljam i trazim moje klasice Dec.88/Dec89, VP 4736-15. Kom. cete Kap. Vladic Branko, kom. voda vIk Petkovic Sasa.

Prijatno Decembar  Laughing

Vodnik
Vodnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 471
Član od : 2013-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   01.03.14 22:49

Nikad neću zaboraviti kasarnu na Topčideru i čekanje četiri sata na prijavnici dok se nije pojavio brat kojemu sam došao u posjetu.
Na vrh Go down
kozmetičar
Gušter
Gušter

Član od : 2014-05-23

KomentarNaslov komentara: ABHO kasarna Maršala Tita, Topčider 1986/87.    23.05.14 19:01

Kasarna Maršala Tita, Topčider 1986/87 (izpod garde). Locirani kod izvidača i iznad inženirije. Ove kasarne sada više nema. Kod piste sada ima nova zgrada restaurana. Kapetan bio Vuković. Ima li koga ?
Na vrh Go down
Maks1969
Gušter
Gušter

M(j)esto Pula

KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   25.05.14 18:16

Kozmetičar a šta je kasarna ozviđača srondana? Ja sam jeo u tom novom restoranu 88. Bila je dobra klopa a nikad ne zaboravim crvenokosu koja je šljakala na kasi.

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   26.05.14 18:22

Nisam siguran šta znači srondan? Restauran gradili so za moje vrijeme, a znali smo, da čemo se prije skidati nego vidimo unutrašnjost. Sječam se da restauran na Voždovcu bio kao noviji, a kod nas bio je restauran v prvome katu kasarne - stari.  Inače sam iz Slovenije
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3168
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   26.05.14 18:28

kozmetičar, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Maks1969
Gušter
Gušter

M(j)esto Pula

KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   26.05.14 22:08

Srondan znači srušen.

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   27.05.14 16:10

Cjela kasarna bila srušena od projektila do podruma. A dom Jna izpod  nije bio oštečen. Na sat snimku (google) vidilo se nekoliko rupi na više zgradama kompleksa Topčider. Vozni park abhjaca malo iznad piste još postoji,  a njegova svrha nije mi poznata. Šta uopšte sada ima tamo? Na snimkama sada  sve je kao šuma i teško se nade pojedini objekat. Beograd je odprilike daleko od Slo, a želja po posjeti ove kasarne svakako postoji - nostalgija po starijih vremena. Inače nemam nikakvog kontakata od so-vojnika ikao nekoliko adresa postoji.

Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2014-12-15

KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   15.12.14 16:42

Trazim  Izvidzace sa topcidera  1986/87 godina
Volio bih otvoriti novu temu  u kojo bi se mogli javiti svi izvidzaci sa  topcidera  1986/87 godina
Kapetan je bio Kosoric Svetozar ako se  ne varam Porucnik Bolic  Izgubio sam kontakte u ratu i od tada sam nasao samo jednog momka koji je bi samnom to je Faca Jovan Vukosavljevic  zvani Fukso iz Brckog
volio bi cuti i sta je  bilo sa ostalima bilo nas je citava  ceta
Na vrh Go down
kozmetičar
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   15.12.14 21:42

Hi!
Sječam se jednog malog, crnokosog izvidača, koji je bio obrazovan (uvjek pričao o ekonomskom razvoju kapitalističkih zemalja koji temelji na vlastništvu delnicama). Naročito, ne sječam se bilo koga od izvidača iako su bili susjedi osim tada kap. I klase, Kosoriča. Družio se je sa našim kapetanom i neki vikend nam je bio dežurni oficir za stražu kasarne u danu, kad su SAD napale Libiju - ove noči nam je dao uzbunu i bilo nam  je jako smješno , kad nam je  držao nastavu o obezbedenju granica SFRJ ako bi F16 okrenuli prema nama.

Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2015-01-30
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   24.07.15 11:33

@Adem Imsirovic (citat):
Trazim  Izvidzace sa topcidera  1986/87 godina
Volio bih otvoriti novu temu  u kojo bi se mogli javiti svi izvidzaci sa  topcidera  1986/87 godina
Kapetan je bio Kosoric Svetozar ako se  ne varam Porucnik Bolic  Izgubio sam kontakte u ratu i od tada sam nasao samo jednog momka koji je bi samnom to je Faca Jovan Vukosavljevic  zvani Fukso iz Brckog
volio bi cuti i sta je  bilo sa ostalima bilo nas je citava  ceta
Pozdrav Ademe !
Ja sam tu bio 3 godine prije tebe, zanima me da li je postojao i da li ste koristili trim kabinet i foto klub koji smo 1983. uredili ?
Na vrh Go down
kozmetičar
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   25.02.16 20:11

ABHjci imali smo svoj kabinet-klub u čošku odmah  kod izvidača. Mislim da imam i nekoliko fotografija od 22.12.1986 od podjele značaka primeran vojnik.  Gore su i djelomično izvidači. Interesantno.

Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2015-01-30
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   26.03.16 17:07

@kozmetičar (citat):
ABHjci imali smo svoj kabinet-klub u čošku odmah  kod izvidača. Mislim da imam i nekoliko fotografija od 22.12.1986 od podjele značaka primeran vojnik.  Gore su i djelomično izvidači. Interesantno.
83-e koliko se sjećam , kod ABehajaca je bio vojnički klub u kome si mogao popiti kavu, sok i poslušati dobru muziku, sigurno si na to mislio. Nas nekoliko se u zgradi gdje je bila vojna policija(preko puta kantine, zadnja zgrada u nizu), prihvatilo uređenja jedne prostorije koja je bila nekad foto klub. Uredili smo zidove i podove i potpuno obnovili uređaje za izradu slika. Do te prostorije je bio potpuno uređen i funkcionalan trim kabinet, kojeg je osmislio i uredio Todorović iz Čačka, tako da su izviđači u ono vrijeme imali svoj foto klub i trim kabinet za vježbanje.
Imam negdje i par fotografija koje su izrađene u tom foto klubu(crno bijele, naravno). Evo našao sam jednu, desno je moj prijatelj Kruno (i danas se viđamo i družimo),koji je vodio taj klub i ja ; pred kantinom
Na vrh Go down
kozmetičar
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   27.03.16 20:11

Tačno. U klubu pila se Coca Cola i slušala muzika. Naša klasa kupila je i srebrni radiokasetofon (1987). Obavezno slušanje Dnevnika na večer. Sječam se jako vručih ljetnih večeri i ledena cola u klubu!
Izpod nas bila je inženirija. V prvome katu imali so istotakav klub; tamo su prodavali i slatkiš (nekakav biskuit sa šlagom).

KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   Today at 3:24

Na vrh Go down

Beograd Topčider
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» VP 1703 Topčider Vojna policija
» Kasarna Maršal Tito, Topčider, pozadinski bataljon 1989/90
» Topčider, 1986/87 četa veze VP 4736
» VP 4736 Puk veze SSNO Topcider
» Topčider 83/84, VP: 9234/2 1.izviđačka četa, 1.proleterske mehanizovane divizije,1.Armije