FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Prva vojnička frizura i fotografija u JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   11.08.14 19:01

@slavkos (citat):
sada imam poveće i sve veće zaliske i svake godine mi je sve više kosa kao da je farbam srebrom za sulundare Smile

Istina, sto mu gromova! I meni se sve smanjuje, samo celo raste Crying or Very sad

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   11.08.14 19:24

Ajoj..... affraid

Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   11.08.14 19:43

@lacoš (citat):
Ovaj desni sam ja Very Happy

Tu fotografiju mozes slobodno da proguras kao dokaz da si bio u NOB-u. Laughing

Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 471
Član od : 2013-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   11.08.14 22:10

Danas se nose svakakve frizure,tko zna možda je ona vojnička sa ovim vremenskim odmakom bila mila majka prema ovima danas(naravno samo nekima).
Na vrh Go down
guster danijel
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 382
Član od : 2014-04-06
Dob : 46
M(j)esto kostolac

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   12.08.14 7:19

Mene kad su osisali, ljudi  ja sam tek vido koliki  sam glavatilo a ja i debeo sacuvaj se boze.Sa zakletve kad sam poslo sliku,moji kuci nikako da veruju da moze da se brzo oslabi a redovna hrana.Ali moja supruga se obradovala jer sam se vratio na onu kilazu kad smo se uzeli.Ali sad sam opet debeo ali me  malo vadi visina.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   12.08.14 7:25

@BEOGRAD (citat):
@lacoš (citat):

Evo još jedan dokaz. Kolega ti mi budeš svjedok kad zatražim penziju Laughing

Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   12.08.14 7:29

@guster danijel (citat):
Mene kad su osisali, ljudi  ja sam tek vido koliki  sam glavatilo a ja i debeo sacuvaj se boze.Sa zakletve kad sam poslo sliku,moji kuci nikako da veruju da moze da se brzo oslabi a redovna hrana.Ali moja supruga se obradovala jer sam se vratio na onu kilazu kad smo se uzeli.Ali sad sam opet debeo ali me  malo vadi visina.

Kolega ti si rano otišao u zarobljeništvo Wink  Laughing

Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 382
Član od : 2014-04-06
Dob : 46
M(j)esto kostolac

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   12.08.14 9:32

@lacoš (citat):
Kolega ti si rano otišao u zarobljeništvo Wink  Laughing

Mislis i vojno i kucno Laughing .Pa sta da ti kazem druze moj nije to lako.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   12.08.14 13:02

Odmah po dolasku u internat vojne gimnazije - Aca-kosaacica i frizura: 'nisko klasicno'. Jedini put. Poslije su me sisali drugati koji su imali talenta za to ili sam isao u grad. Tada su bile u modi duge kose, pa nas je bilo u gradu lako prepoznati. Zato sada, kad se svi sisaju, meni kosa naraste za vezanje repa ili rajf.

East&West
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   12.08.14 15:23

Ovo je slika pozajmljena sa FB, učenici 1. klase  VOGI - 1970-74. Mnogi od njih su mi postali klasići uVA.

Poručniče,
ne sećam se više detalja, ali ispada da je u JNA  sa odmicanjem vremena umesto da bude liberalnije sve postajalo  konzervartivnije. I sasvim je moguće, zato su neka moja pisanja naišla na nevericu, vas mlađih starešina, kao i vojnika koji su služili pred  sam kraj JNA. Na početku mog učešća na ovom forumu mnogi su moje navode komentarisali "nikad čuo", "nije moguće",  jedan mi je doslovce napisao da lažem.

Inače u Akademiji je Sima "drao" KoV-ovce baš junački, dok je kod nas  "kutlačara" u vremenu 74-78 bilo ipak malo slobodnijeg stila. Da znaš samo kakvu "tarzanku" je nosio tvoj komandir  Wink

Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   12.08.14 15:50

@lacoš (citat):

Odakle je ta fotografija ili jos bolje kada je napravljena. Ovako od oka lici na Neretvu ili Sutjesku. Very Happy 
Te metalne cuturice ja sam video samo u muzeju.
Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 450
Član od : 2014-07-11

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   12.08.14 15:53

@BEOGRAD (citat):
Odakle je ta fotografija ili jos bolje kada je napravljena. Ovako od oka lici na Neretvu ili Sutjesku. Very Happy 

Sudeći prema stilu oblačenja, biće da je Igmanski marš!  Very Happy
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   12.08.14 16:35

East&West (citat):

Ovo je slika pozajmljena sa FB, učenici 1. klase  VOGI - 1970-74. Mnogi od njih su mi postali klasići uVA.

Poručniče,
ne sećam se više detalja, ali ispada da je u JNA  sa odmicanjem vremena umesto da bude liberalnije sve postajalo  konzervartivnije. I sasvim je moguće, zato su neka moja pisanja naišla na nevericu, vas mlađih starešina, kao i vojnika koji su služili pred  sam kraj JNA. Na početku mog učešća na ovom forumu mnogi su moje navode komentarisali "nikad čuo", "nije moguće",  jedan mi je doslovce napisao da lažem.

Inače u Akademiji je Sima "drao" KoV-ovce baš junački, dok je kod nas  "kutlačara" u vremenu 74-78 bilo ipak malo slobodnijeg stila. Da znaš samo kakvu "tarzanku" je nosio tvoj komandir  Wink

Wow!
Profesor Corovic, ako se ne varam?
Koji je moj k-dir na ovoj slici?
Mi smo generacija koja je ispratila pukovnika Pujica - "Velikog Belog Oca", kako ste ga vi prozvali, zajedno sa narodnim herojem Viktorom Bubnjem - osnivacem vojne gimnazije. Na njegovo mjesto je dosao Milan Gvero i radikalno zajebao stvar.
Da znas kako smo vam zavidjeli, gledajuci vase slike na panoima, zbog frizura. Jbt, i slika ucenika sa Marsalom Titom, a vase bitls frizure.
Pizdili smo zbog toga. Krili smo kosu, ako malo naraste, mokru je vezivali onim plivackim kapicama da se slegne, da nas ne bi slali na sisanje.
Druzio sam se sa nekim pitomcima iz druge klase (na VA su bili 32.). Vi ste bili u gimnaziji sa civilima, tada je to bila 10. beogradska gimnazija.
niste bili hendikepirani i nevicni na kontakt s djevojkama iz Beograda kao mi.

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   12.08.14 16:45

@BEOGRAD (citat):
@lacoš (citat):

Te cuturice su bile popularne kod mladih, narocito medju izvidjacima. Pogotovo one oblozene cojom radi toplotne izolacije.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 18525
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   12.08.14 16:54

@lacoš (citat):
@BEOGRAD (citat):
@lacoš (citat):

Ova Lacoševa fotografija je falsifikat.  Laughing 
Ja ne vjerujem da je tako bilo u JNA, nema šanse ni da me uvjerite.

A da nije slika za onu temu WWI?  Laughing
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   12.08.14 22:25

@PORUCNIK (citat):
Vi ste bili u gimnaziji sa civilima, tada je to bila 10. beogradska gimnazija.
niste bili hendikepirani i nevicni na kontakt s djevojkama iz Beograda kao mi.

Poručniče, da se razumemo, ni ja ni D.M. nismo završili vojnu gimnaziju, već civilne srednje škole. Neki od ovih sa slika posle su postali pitomci  31. klase VA KoV, dok smo mi bili 27. klasa VEA.

A to o devojkama??? Ne znam u tvoje vreme, ali u periodu 74-78. u zgradi gimnazije, tamo kod Šehera, subotom su organizovali  igranke. Druženje je bilo spontano i opušteno, ništa po direktivi i pod kontrolom razrednih starešina. Ulaz je bio dozvoljen i pitomcima VA. Razlikovali smo se od učenika VG upravo po frizuri, ali lično nisam bio hendikepiran, jer ni u civilstvu nisam nosio nešto extra dugu kosu. U ostalom, izbor je bio veliki i što kažu " nađe rđa  svoje gvožđe" ili "za svaku rupu ima zakrpa".

Vidi ovaj crni pre 41 godinu:

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   13.08.14 0:00

Shvatam...
Mislio sam da si vogijevac.
Si ovo ti DJ?

Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   13.08.14 6:37

Ne izgledate baš kao pitomci.....sasvim obični gimnazijalci bi se reklo!!

Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   14.08.14 21:25

Poručniče i Gringo, ovo sam ja sa 16 (ili 17) godina, kao srednjoškolac u mojem selu puštao muziku na igrankama i zabavama Smile Hteo sam samo naglasiti da ni kao civil nisam nosio dugu kosu.

GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   14.08.14 21:32

Eeeee, sto bi volio da me sad brico ovako unakazi.  Laughing 

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   14.08.14 21:36

East&West (citat):
Poručniče i Gringo, ovo sam ja sa 16 (ili 17) godina, kao srednjoškolac u mojem selu puštao muziku na  igrankama i zabavama Smile  Hteo sam samo naglasiti da ni kao civil nisam nosio  dugu kosu.

Ni ja.
Moj caca je bio patrijarhalac i nije bio pristalica novotarija. Smatrao je da sam premali za 'bitls' frizure. Cak i kad sam otisao u pinziju, imao sam sukobe s njim zbog, po njegovoj ocjeni, 'nedolicnog' izgleda.
A u sedmom razredu osnovne smo, kao odjeljenje, organizovali priredbe sa igrankama po okolnim selima.

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   14.08.14 21:37

@pera84 (citat):

Mogu ti poslati adresu Wayne Rooneya,on sad izgleda ko ti u vojsci Wink ,a pred 2-3 godine imali ste isti friz Laughing .
On zna frizera tu u USA koji sređuje frizure tongue

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   14.08.14 21:38

@pera84 (citat):

Zemljak, ili kutija cigareta ispod ruke, Pero  afro

Na vrh Go down
pera84

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   14.08.14 21:43

@PORUCNIK (citat):
Zemljak, ili kutija cigareta ispod ruke, Pero  afro

Ni jedno ni drugo.
I brici nekad zatreba koji dan postede.  Wink
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   14.08.14 21:48

@pera84 (citat):
Ni jedno ni drugo.
I brici nekad zatreba koji dan postede.  Wink

Perica aktivni učesnik ulaska korupcije  u vojno zdravstvo Smile I to kroz berbernicu  Wink

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   Today at 8:38

Na vrh Go down

Prva vojnička frizura i fotografija u JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Prva vojnička frizura i fotografija u JNA
» IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO
» Vojničke priče
» Vojnička poezija
» Žene u JNA