FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Prva vojnička frizura i fotografija u JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   14.08.14 21:49

@pera84 (citat):
Ni jedno ni drugo.
I brici nekad zatreba koji dan postede.  Wink

Aaaa, uobicajena kompa: kuvari, servisei, sanitetlije, prijavnicari, policajci... bounce
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   14.08.14 22:02

Ruka ruku mije.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   24.08.14 20:58

S kapije VA u BG, pravo kod frizerke... Nesto duza, kovrdzava kosa je brzo s glave padala po podu.
Ne znam kako, jedan pramencic na celu je ostao netaknut.
Dugo sam se ponosio njim i hvalisao se okolo, pokazujuci razliku izmedju duzine kose stare i nove frizure. Na smotri i nastavi sam ga vjesto krio ublaceci ga i maskirajuci preostalim dijelom frizure.

Jedno jutro, na smotri, pozove me major, k-dant pit bataljona. Naredi mi da skinem kapu. Nije ga uocio.

- Kad se prije pojavise cinkarosi? - pizdio sam u sebi.
 tenk2

BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   25.08.14 3:16

Retko su na cvorista veze dolazili visoki oficiri ali zalomi se nekada pa jos bez najave. Nama je naleteo neki ppukovnik, a jos sa kapije je bio nadrndan jer ga nisu pozdravili, posto niko nije nosio kapu. Onda je naleteo na kuvara koji je imao pramen kose upleten u repic i upaljenu cigaretu u kuhiinji.
Sutradan je vec dosao brica da sve dotera u red, a vodnik je dobio negativnu ocenu, mada ga je po reakcijama savrseno bolelo dupe za to.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   26.08.14 18:00

Onda smo svi htjeli imati dužu kosu, a sad svi nosimo i kraču nek smo ikada mislili!!!!!

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   11.09.15 14:40

Jel ovako izgledalo sisanje?

Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   19.09.15 8:21

Mene je fasciniralo dijapazon frizura momaka koji su došli na služenje vojnog roka, pa to je bila revija NE frizura, kao svračija gnezda, neke ćube, kreste, to je manje više ličilo na užas, i zamislite, molim vas, neki od tih momaka su mislili da su došli u frizerski salon, te su se obraćali vojnom berberu: može li malo ovde sa strane ovako, a od gore tako i tako, to je izazvalo u meni i još nekima pitanje: koji je stepen inteligencije tih momaka. Mene je pak uniforma videla sa standardnom frizurom ko i uvek što sam imao, takvu sam nosio pre takvu i u vojsci takvu i sada, po PS, međutim ja sam je za vreme uniforme spustio na nijansu kraće.
Na vrh Go down
Kešo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2015-09-26
Dob : 46
M(j)esto Vrbas Vojvodina

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   29.09.15 14:45

Pre šišanja uvedu nas u bioskopsku salu kasarne da se tu smestimo i prenoćimo.
Za to vreme ja upoznam nekolicinu extra momaka sa kojima sam se ne obavezno zezao.
Odvodili su nas u grupama u berbernicu gde je njih 4-5 šišalo od jednom.
Kada sam se vratio u salu,nema teorije da mogu naci one momke a ni oni mene. Bele se tikve gde god da se okrenem i sve mi isti. Jezivo...hahaha

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18525
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   10.02.16 21:27

Muzil, Pula 1981.
Frizure iz revolta prema vojničkom frizeru..... svi su završili na raportu i dobili zabranu izlaska u grad dok kosa ne naraste....  Very Happy

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   10.02.16 22:03

Sisanje do glave je smjelo samo po preporuci ljekara...

sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1196
Član od : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   11.02.16 20:12

Sta reci za sisanje-to sam uradio neposredno pre polaska a sutradan u kasarni ponovo jos malo zbog PS-a. Seo na stolicu,brica poceo malo radi reda da prica-odakle sam ,kad sam stigao i ispostavilo se da je moj zemljak kome je  majka bila udavana kod mene u komsiluk. Sve je proslo OK-kasnije smo se druzili jos mnogo godina posle vojske.. Cool Cool Cool
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Prva vojnička frizura i fotografija u JNA   Today at 8:39

Na vrh Go down

Prva vojnička frizura i fotografija u JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Prva vojnička frizura i fotografija u JNA
» IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO
» Vojničke priče
» Vojnička poezija
» Žene u JNA