FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next
AutorPoruka
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 932
Član od : 2013-04-05

KomentarNaslov komentara: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   05.04.13 22:39

Sluzio sam u Prizrenu od novembra 88 do septembra 89
Veliki pozdrav iz Krusevca.
Djida

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 05.07.14 20:30; prepravljeno ukupno 2 puta (Reason for editing : pojašnjenje razdvajanja teme)
Na vrh Go down
DejanDjergovic
Gušter
Gušter

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 49
Član od : 2013-01-31
Dob : 46
M(j)esto Smed. Palanka

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   09.04.13 22:20

Djidjo koji rod i vp?
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   10.04.13 19:06

Gorane,
U Prizren sam dosao u novembru 88 iz Kiceva kao vozac i bio rasporedjen u divizion pvo.Komandant kasarne u to vreme je bio p.puk. Himzo Pecenkovic,a njegov zamenik major Ilija Isak.Komandir mog diviziona bese kap. prve kl. Krstic a komandir moje baterije kap. prve klase Zoran Knezevic.Secam se dobro i ostalih oficira iz tog doba.To su bili teski dani posto smo veci deo proveli po terenu zbog varednog stanja na Kosovu.
Ali ipak bese lepo jer smo bili mladi,dinamicno i puno svakojakih desavanja za nase ko sto rekoh mlade godine.
Prizren mi je ostao u lepom secanju,divan carski grad.
Pozdrav iz Krusevca
Djida

Djida: komentar modifikovan dana: 10.04.13 19:27; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3169
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   10.04.13 19:24

Djida, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   10.04.13 19:32

Hvala, na dobrodoslici druze GENERALE

Djida: komentar modifikovan dana: 02.05.13 13:15; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
DejanDjergovic
Gušter
Gušter

M(j)esto Smed. Palanka

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   11.04.13 18:05

Djidjo Isak je 1990 bio komadant kasarne u Prizrenu da bi 1999 dogurao do komandanta odbrane Beograda!
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   13.04.13 20:51

Ej Dejane,
Pratio sam tvoje pisanje i ako se ne varami bio si granicar,ne znam samo koje si godine bio u Prizrenu.
Moj divizion je bio smesten u zgradi na spratu,a u prizemlju je bila komanda granicnog bataljona.Mislim tada je komadir bio major Hinic.Ta zgrada je sravljena sa zemljom '99. godine.
Sto se tice majora Isaka opasan bio,znam da smo ga zaobilazili kad god smo mogli,a vidim da je daleko dogurao..
Od februara 89' ja a i vecina vojnika nismo znali kako izgleda krevet jer smo bili non stop na terenu Velika Hoca,Malisevo.... a pri povratku u kasarnu opet u satore jer je policija bila po zgradama.
Iz satora smo i otisli kuci u septembru.
Pozdrav za sve Prizrence.

Na vrh Go down
DejanDjergovic
Gušter
Gušter

M(j)esto Smed. Palanka

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   13.04.13 23:53

ja sam Djidjo bio januarac 1990-1991 a komandat bataljona major Dragisic ,komandat cete kap.Milic .20 maja odlazim na karaulu "Besko" i ostajem do kraja vojnog roka 17 januara!Inace u grad sam izasao svega3-4 puta jer su bile demostracije.Kasarna je bila puna savezne policije.Redovi u kuhinji posat vremena,hrana losa i u malim kolicinama!Najebo sam!Zgrada kasarne stara prozori ne dihtuju pec ona mala na drva pa smo se smzrli!!!!
Shocked
Na vrh Go down
DejanDjergovic
Gušter
Gušter

M(j)esto Smed. Palanka

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   14.04.13 0:25

Eh da pvo je i u moje vreme bio na spratu
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   20.04.13 15:15

Ja sam pogresio,tacno da je major Dragisic bio glavni za granicare,a Hinic za pozadinu

Djida: komentar modifikovan dana: 05.05.13 14:24; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   21.04.13 13:56

Ovo na slici gore su ostaci kuhinje posle dejstva nato-a.

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   21.04.13 14:26

Ovde se najbolje vidi
Za sve drugove od Vardara do Triglava, sadasnji izgled nekadasnje kasarne Jna Ramiz Sadiku

Na vrh Go down
DejanDjergovic
Gušter
Gušter

M(j)esto Smed. Palanka

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   21.04.13 19:18

Gde crni Djidjo iskopa ove slike?Dragisic je 1991 penzionisan u cino potpukovnika i kolko sam cuo umro je .Vidim na slikama neki novi objekti,verovatno za NATO.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   21.04.13 21:29

Evo jos jedne fotke,neposredno posle dolaska kfora u kasarnu.Vidi se da su je lepo udesili avioni nato pakta.
 Evil or Very Mad

Na vrh Go down
DejanDjergovic
Gušter
Gušter

M(j)esto Smed. Palanka

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   22.04.13 13:51

affraid
ako se ne varam ovo je bila pista za postrojavanje! odakle ti ove slike Djidjo?
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   23.04.13 11:12

Dejane,evo jos jedne
Vidim da ti se svidjaju,a sve su sa interneta
Pozdrav......

purger: komentar modifikovan dana: 23.04.13 11:32; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : purger resize(obrati pažnju na veličinu slike))
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   28.04.13 15:23

Dejane, evo slike prema nasim paviljonima koji naravno ne postoje vise.Gore desno je prema kuhinji,poznaces sigurno.Ovo ti je od paviljona pesadije ka nama.Sredili su nemci opasno kasarnu ovo ti je pravi mali grad.
Pozdrav za 4445

Na vrh Go down
DejanDjergovic
Gušter
Gušter

M(j)esto Smed. Palanka

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   01.05.13 20:44

Svaka im cast ! Izgleda da ce tu zauvek i ostati!
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   02.05.13 18:19

Ja sam sluzbeno 95. isao u Prizren i tada su bili neki novi paviljoni ispod kuhinje,u nase vreme nisu izgradjeni siguran sam.A nemci za sebe napravili sve novo,vidis da onu centralnu zgradu ne obnavljaju ostala onako srusena i tu parkiraju vozila.
Ti si bio na granici a moj divizion od februara nije spavao u krevetu.Skinuli smo se i otisli kucama iz onih satora kod starog kps-a.
Sad sam se setio[kako naviru secanja] kako me ispostrojavao komandant kasarne p.puk Himzo Pecenkovic 5 dana pred kucu,zato sto njegovom vozacu kao dezurni na Kps-u nisam pregledao putni nalog.Nije bilo zajebancije u nase vreme.Iako golobradi mladici podnosili smo veliki teret.
Pozdrav.......

Iza ove bele zgrade bese nas paviljon

Na vrh Go down
DejanDjergovic
Gušter
Gušter

M(j)esto Smed. Palanka

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   05.05.13 22:49

santa E moj druze, sad kad vidim ove klince od 18-19 godina cini mi se kao da imaju 15! Ja sam sa 18 godina zaposlio se i odmah nocna smena!Sam u kotlarnici!Otisao u JNA sa radnim navikama i osecajem za odgovornost.kada sam dosao iz vojske upisao visu,radio i doskolavao se.Sada primim momka od 32 godine a on svako drugo jutro uspavao se!Mama ga nije probudila.Nas je JNA celicila,lisavala nas konfora i udobnosti.seti se samo koliko si puta zvao tvoje telefonm iz vojske? Ja2--3 puta za godinu dana,a sto se tice karaule najebao sam zesce!Sara 2000 metara,sneg od sentebra do maja,reon 18km... e zato je stara dobra JNA vredela!
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13
Dob : 53

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   06.05.13 10:37

@DejanDjergovic (citat):
santa E moj druze, sad kad vidim ove klince od 18-19 godina cini mi se kao da imaju 15! Ja sam sa 18 godina zaposlio se i odmah nocna smena!Sam u kotlarnici!Otisao u JNA sa radnim navikama i osecajem za odgovornost.kada sam dosao iz vojske upisao visu,radio i doskolavao se.Sada primim momka od 32 godine a on svako drugo jutro uspavao se!Mama ga nije probudila.Nas je JNA celicila,lisavala nas konfora i udobnosti.seti se samo koliko si puta zvao tvoje telefonm iz vojske? Ja2--3 puta za godinu dana,a sto se tice karaule najebao sam zesce!Sara 2000 metara,sneg od sentebra do maja,reon 18km... e zato je stara dobra JNA vredela!

Ako si bio na "Šari",onda smo bili skoro pa susjedi,mom 31.graničnom odsjeku Debar 82/83,susjed je bio 30.granični odsjek Plav.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   06.05.13 22:25

@DejanDjergovic (citat):

Za klince je kriva trenutna situacija.Verujem da bi i oni kao mi bili bili na visini zadatka i preuzeli neku odgovornost,kad bi im se ukazala.Licno meni je to koristilo kao i tebi nauciti se nekom redu i poretku,hijerarhiji,postovanju.Mene i koliko vidim tebe vojska je lisila ko sto rece konfora ali....mnogi su imali izuzetne uslove tokom sluzenja vojnog roka,bolje nego kuci.Ej da znas da sam zaboravio al ti me podseti telefona.Telefoniranje je bila misaona imenica iz kasarne,telefoni behu zelene boje i nekako cudnog oblika,secam se da je postojao raspored po jedinicama.Ja sam jedno 5-6 puta zvao kuci iz kasarne legalno a posle zahvaljujuci mom zemljaku pomocu nekih sifri. Zvali smo sa sluzbenih telefona nebrojeno puta dok nas nije nahvatao neko iz centrale i prijavio dezurnom operativnom,ali smo se uspesno izvukli a taj dogadjaj dan danas prepricavamo.
Pozdrav druze......
salutiranje

Na vrh Go down
DejanDjergovic
Gušter
Gušter

M(j)esto Smed. Palanka

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   13.05.13 20:59

To si u pravu.Koliko je njih u JNA zavrsilo zanate.Koliko dobilo vozacke dozvole,koliko njih tenkista postalo rukovaoci gradjevinskih masina,koliko izaslo kuvara,pekara,bolnicara! Zamisli samo koja je praksa bila u vojsci tek svrsenm automehanicaru!ili muskom frizeru!Sta je bilo u tome lose sluziti JNA!E a sad neki su dolazili potpuno nepismeni.neki su prvi put imali tusiranje jednom nedeljno,neki prvi put pristojan obrok tri puta dnevno!Svasta je tu bilo!Imalo je ljudi koji su prvi put prekoracili atar svog sela dolaskom u JNA!Imao sam klasica koji te 1990 nije imao struju!TV je za njega bila carobna sprava.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   26.05.13 15:17

Fotografija je mislim iz avgusta 89.Desno u gornjem uglu vidi se malo spomenik ''Bori i Ramizu'' narodnim herojima inace simbolima bratstva i jedinstva na Kosovu.Mesto se zove Landovica na putu Prizren-Djakovica.Borci iz 4445 iz Lad Pvo
Lasica Zeljko- Sarajevo- krajnje levo,Saric Nedzad iz okoline Sarajeva,sledecoj dvojici se ne secam imena mislim da su iz okoline Novog Pazara,Knezevic Goran-Aleksandrovac Zupski zagrljen sa drugom iz Bjelovara.
Lipic Milan i Spasojevic Spasoje negde iz Bosne i ja Djidic Dejan - Krusevac.
Tad smo bili pred skidanjem iz vojske,iza nas su bili tereni Velika Hoca,Malisevo,aerodrom Slatina kod Pristine,Krivolak...golobradi decaci kojima nista nije bilo tesko u vanrednom stanju na nemirnom Kosovu.......
Pozdrav

salutiranje

Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 358
Član od : 2013-05-29
Dob : 48
M(j)esto Ludbreg

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   30.05.13 0:00

Bio sam graničar u graničnom vodu VP 6899 od septembra 88 do maja 89. Komandir nam je bio poručnik Nešković Spomenko prava ljudina. Strog ali pošten. I veliki švaler, imao je po cijeloj Prizrenskoj granici švalerke.Jedno vrijeme sam bio čato i kurir majora Dragišić Dragana, mislim da od decembra 88 kad smo se vratili sa karaule Stojanović koju smo zaposjeli zbog pizdarija oko Čašuše Jašari i prosvjeda naroda.Dragišiću je pomočnik za vojsku u to doba bio kapetan Salihbašić Đevad-Sale.Pravi vojnik. Za politički rad je bio kapetan Sreten Nikolić, još i sad se pitam kako je on upao u vojsku. Imali smo i obavještajca poručnika Čanović Veska, pravu zmiju. Taj se samo šuljao oko vojske i glavno pitanje mu je bili ima li šta novo. Njega smo izbjegavali svi i vojska a i oficiri. Za odeljenje veze je bio zadužen vodnik Joksimović Dejan, 70,godište a ja 68, onda znate kako smo se odnosili prema njemu.Za pozadinu (opskrbu ) zaduženi su bili stariji vodnik l klase Dragan prezime nisam zapamtio i vodnik po nadimku Rile.Pred kraj vojnog roka došao nam je iz Komande brigade zastavnik Sokolj Nuhaj i taj nam se napio živaca u komandi GO .Moj desetar je bio slovenac Lipar Roman.

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Today at 2:53

Na vrh Go down

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/40Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren tenkisti 89/90
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)