FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

TENIS

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorPoruka
milutins
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2752
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: TENIS   03.02.16 1:55

@Kuhar-Debar. (citat):
@milutins (citat):
Naravno da je za sada fed u prednosti-Nole treba da osvoji jos par GS(nije obavezno 17)uzme jos 2 Londona i priblizi mu se po nedeljama na #1 i bice ispred feda.
Ti si uzeo broj GS kao jedini parametar sto je apsolutno pogresan pristup
Ne nisam ja uzeo GS kao jedini parametar ali to svi najvise cijene i to je najvrednije a da i ne govorimo o broju 1 u svijetu,preko 300 sedmica,ako ne dodje bar na 17 GS nikad na zalost nece biti bolji od Rogera to ce ti i sam Novak priznati.
Ma pusti propagandu i ko sta cijeni.To su sponzorske igre,na sve nacine pokusavaju svog glavnog aduta staviti u prvi plan-tu se vrti ogroman corporate novac.
Pele je zavrsio karijeru pre 40-ak godina a zaradjuje sada $60 M od reklama,Jordan zaradjuje $100 M od reklama,prevashodno Nike.
Na zalost svi ti turniri su uglavnom takmicenje sponzora-pogledaj ko je vlasnik turnira i sve ce ti biti jasno.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: TENIS   03.02.16 1:57

Suiss maestro-Air Jordan,o tome ti ja govorim,sponzori hoce da odluce ko je bolji.
No protiv argumenata se nemoze

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1219
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: TENIS   03.02.16 1:58

@milutins (citat):
@Kuhar-Debar. (citat):
@milutins (citat):
Naravno da je za sada fed u prednosti-Nole treba da osvoji jos par GS(nije obavezno 17)uzme jos 2 Londona i priblizi mu se po nedeljama na #1 i bice ispred feda.
Ti si uzeo broj GS kao jedini parametar sto je apsolutno pogresan pristup
Ne nisam ja uzeo GS kao jedini parametar ali to svi najvise cijene i to je najvrednije a da i ne govorimo o broju 1 u svijetu,preko 300 sedmica,ako ne dodje bar na 17 GS nikad na zalost nece biti bolji od Rogera to ce ti i sam Novak priznati.
Ma pusti propagandu i ko sta cijeni.To su sponzorske igre,na sve nacine pokusavaju svog glavnog aduta staviti u prvi plan-tu se vrti ogroman corporate novac.
Pele je zavrsio karijeru pre 40-ak godina a zaradjuje sada $60 M od reklama,Jordan zaradjuje $100 M od reklama,prevashodno Nike.
Na zalost svi ti turniri su uglavnom takmicenje sponzora-pogledaj ko je vlasnik turnira i sve ce ti biti jasno.
Glavni turniri nisu nikakva propaganda nego najaci turniri koje svi cijene osim tebe izgleda,vidim da dosta znas o tenisu ali neke stvari koje govoris u najmanju ruku su smjesne.
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: TENIS   03.02.16 2:07

Ma sve je OK,nisam ja Noletoov PR da ga branim,ja samo posmatram realno.Volim sport,tenis pogotovo,pratim ga mnogo prije nego sto su se rodili i Nole i Fed.

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: TENIS   03.02.16 2:12

@milutins (citat):
Ma sve je OK,nisam ja Noletoov PR da ga branim,ja samo posmatram realno.Volim sport,tenis pogotovo,pratim ga mnogo prije nego sto su se rodili i Nole i Fed.
Prvi put da se stobom slazem osim onu rijec realno ali hajde nema veze,da smo zivi i zdravi a istorija ce kazati tko je GOAT.
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: TENIS   19.05.16 14:19

Sutra je zreb za French Open,prestizni Pariski turnir.Kako ce zreb izgledati?Za sada je poznato da je Nole na poziciji #1 a Andy na 128.Fed i Stan na 33 i 96.To obezbedjuje da se prva 4 rangirana igraca ne sretnu pre polufinala.Zatim se nastavlja tako da je Rafa na 5,Nishi na 6,Conga 7 i Berdich 8.Te pozicije osim 1 i 128 su poludirigovane,izvlace se rukom i nezna se ko ce dopasti od njih #1(Nole)ili #128(Andy).
Ostalih 120 igraca nisu dirigovani i  mogu zapasti bilo kome.Mogucnost namjestanja je rekao bih 0 %,mada uvijek postoje teoreticari zavjere i sl.
Prosle godine Nole je igrao 1/4 sa Rafom i dobio ga relativno lagano u 3 seta,polufinale se sastao sa Andy-jem,vodio 2:0,mec je bio prekinut u cetvrtom setu,sustradan se nastavilo i Nole je pobedio u 5 setova.U finalu je izgubio od Stan-a 1:3 i to posle dobivenog prvog seta.Vecina ozbiljnih analiticara se slaze da je odlucio Noletov umor,kao i extra dan odmora za Stana,bio je svjeziji.Stoji i to da je odigrao mec karijere,jednorucni backhand mu je radio ubitacno,pogadjao je nemoguce i zasluzeno pobedio.
Jos jedna nedoumica?
Postoji vjerovatnoca da Fed otkaze ucesce na turniru.Ukoliko se to desi pre izvlacenja zreba onda bi Rafa zauzeo poziciju #4.Ukoliko otkaze posle zreba nista se ne menja,tj Rafa je na poziciji br 5.
Tesko je prognozirati pobjednika,po meni tu su redom favoriti Nole,Rafa,Andy,Stan,Fed,Nishi,racune bi mogli mnogima da pomrse Dominick Tiem nova Austrijska nada,kao i Nick Kyrgiuz,eventualno Milos Raonic-Canadski djetic.
Uglavnom slede dve interesantne nedelje,kao veliki ljubitelj tenisa(pratim taj sport vise od 40 godina)"prebacicu"se na evropsko vrijeme.
A posla nikad vise,obaveza na pretek,sveopste ludilo.

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: TENIS   19.05.16 16:09

@milutins (citat):
Sutra je zreb za French Open,prestizni Pariski turnir.Kako ce zreb izgledati?Za sada je poznato da je Nole na poziciji #1 a Andy na 128.Fed i Stan na 33 i 96.To obezbedjuje da se prva 4 rangirana igraca ne sretnu pre polufinala.Zatim se nastavlja tako da je Rafa na 5,Nishi na 6,Conga 7 i Berdich 8.Te pozicije osim 1 i 128 su poludirigovane,izvlace se rukom i nezna se ko ce dopasti od njih #1(Nole)ili #128(Andy).
Ostalih 120 igraca nisu dirigovani i  mogu zapasti bilo kome.Mogucnost namjestanja je rekao bih 0 %,mada uvijek postoje teoreticari zavjere i sl.
Prosle godine Nole je igrao 1/4 sa Rafom i dobio ga relativno lagano u 3 seta,polufinale se sastao sa Andy-jem,vodio 2:0,mec je bio prekinut u cetvrtom setu,sustradan se nastavilo i Nole je pobedio u 5 setova.U finalu je izgubio od Stan-a 1:3 i to posle dobivenog prvog seta.Vecina ozbiljnih analiticara se slaze da je odlucio Noletov umor,kao i extra dan odmora za Stana,bio je svjeziji.Stoji i to da je odigrao mec karijere,jednorucni backhand mu je radio ubitacno,pogadjao je nemoguce i zasluzeno pobedio.
Jos jedna nedoumica?
Postoji vjerovatnoca da Fed otkaze ucesce na turniru.Ukoliko se to desi pre izvlacenja zreba onda bi Rafa zauzeo poziciju #4.Ukoliko otkaze posle zreba nista se ne menja,tj Rafa je na poziciji br 5.
Tesko je prognozirati pobjednika,po meni tu su redom favoriti Nole,Rafa,Andy,Stan,Fed,Nishi,racune bi mogli mnogima da pomrse Dominick Tiem nova Austrijska nada,kao i Nick Kyrgiuz,eventualno Milos Raonic-Canadski djetic.
Uglavnom slede dve interesantne nedelje,kao veliki ljubitelj tenisa(pratim taj sport vise od 40 godina)"prebacicu"se na evropsko vrijeme.
A posla nikad vise,obaveza na pretek,sveopste ludilo.
Lijepo si sve objasnio i pojasnio i ja sam veliki ljubitelj tenisa i naravno glavni turniri su uvijek u centru paznje pa tako i sa ovim,smatram da je ovo mozda i poslednja sansa Noleta da konacno osvoji i taj njemu jos nedokucivi turnir French open.Jer bez njega nikada nemoze biti najveci a ima veliku sansu sa osvajanjem ovog turnira da to ucini i postane GOAT.
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: TENIS   19.05.16 16:43

Rafa je 9 puta pobjednik French Opena.Izgubio je samo 2 meca na Pariskoj sljaci I to od Soderlinga i Noleta.Ni jedan od njih dvojice trijumf nad Rafom nije krunisao osvajanjem turnira.Soderling je izgubio od Feda i to je Fedu jedina titula u Parizu,dok je Nole izgubio finale od Stana.Dosta toga zavisi od sujtrasnjeg zreba.Ukoliko Nole izbjegne Rafu u svojoj polovici zreba sanse su mu vece za trijumf,mislim da ga moze dobiti u finalu,bez obzira sto je Rafa zaista prevazisao krizu-ponovo je onaj stari Rafa,forehand mu je proradio,kao i spin-njegovo glavno oruzje.Njegov record u Parizu od 9 titula tesko ce iko nadmasiti,osim njega samog.
Mnogo faktora utice,zamor u ranim mecevima,treba imati i srece.Sjetimo se Noletovog 'pecanja"na mrezi u finalu 2014 kada je trebao da uzme presudni break i na svoj servis bi vjerovatno zavrsio mec u svoju korist.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: TENIS   19.05.16 18:43

Fed se povukao sa turnira u Parizu pre sutrasnjeg zreba.Bio je na svim Major turnirima(ATP 2000)od Australian Opena 2000 godine(propustio je bio US Open 1999),niz od 65 neprekidna turnira najvise serije.
Rafa je sada na poziciji broj 4 na sutrasnjem zrebu,sto znaci da se nemoze sastati sa Noletom ili sa Andy,kao i sa Stanom pre polufinala.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: TENIS   20.05.16 13:50

Zreb je zavrsen,Stan i Andy su u istoj polovini i nemogu se sastati pre polufinala,sa njima su Nishi,Tsonga,kao i Dominick Tiem.
Druga polovina su Nole i Rafa.
Evo nekakve projekcije.
Nole u 1/8 na Bautistu Aguta,1/4 na Berdicha,1/2 sa Rafom.
Druga polovina je po meni jaca,tu su Nishi,Thiem,Tsonga,Andy 1/4 na Nishija,1/2 na Stana.
Bice tu vjerovatno iznenadjenja pre polufinalnih meceva.
Ako se neko usudjuje neka prognozira.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 18
Član od : 2016-05-10

KomentarNaslov komentara: Re: TENIS   20.05.16 20:25

Ja prognoziram pobedu za NOVAKA DJOKOVICA....a ko ne misli kao i ja -NEKA GA-... farao farao farao king king king
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: TENIS   28.05.16 21:43

Kao sto sam i pretpostavio Novak u 1/8 na Bautistu Aguta.Rafa je na zalost odustao u trecem kolu,Tsonga se povredio i predao mec mada je vodio 5:2 u uvodnom setu.Nole bi trebao bez veceh problema u finale..
Sutra Troicki igra sa Wawrinkom za 1/4

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: TENIS   29.05.16 10:04

Kao sto sam napisao-napred NOLE i TROICKI -do kraja i finala.... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: TENIS   05.06.16 22:11

Novak je pobedio u mecu karijere i time se svrstao medju legende "belog sporta"
Sve cestitke svetskom BROJU JEDAN! Very Happy cheers

Novak: " Sunce je izaslo kada sam pobedio...."

Foto: Reuters -Novak Djokovic, Rolan Garos

GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: TENIS   05.06.16 22:20

Olga Danilovic  sa Polom Arias Manjon ,osvojila Rolan Garos u zenskom dublu u juniorskoj konkurenciji.
Sve cestitke Olgi Very Happy cheers

Foto: Getty images

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: TENIS   06.06.16 19:00

A sta sam ja prognozirao za NOLETA-doduse nisam potrefio i za Troickog-ali nema veze-NAPRED NOLE -MAJSTORU... sunny sunny sunny sunny sunny
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: TENIS   28.06.16 3:36

Poceo je Wimbledon, Novak i Fed dobili meceve prvog kola.Titulu brani Novak, trostruki je sampion Wimbledona.Danas sam vozio na JFK aerodrom( roditelji lete za Bg, Air Serbia)i prilikom voznje kroz Queens usput bacio pogled na Flushing Meadow, tj na terene gdje se odrzava US OPEN.Radovi na krovu centralnog terena izgledaju pri kraju, mogao bi se ove godine tenis igrati i po kishi.
Na Wimbledonu je Novak glavni favorit za cetvrtu titulu, trecu po redu.Videcemo.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: TENIS   01.07.16 14:44

Slabe sanse za tenis danas, osim na centralnom terenu koji ima krov.Nole bi trebao da igra trece kolo na terenu #1, vjerovatno nista od toga.Federer je na centralnom, igrace trece kolo danas.Najvece iznenadjenje do sada je ispadanje u drugom kolu austrijske nade Dominicka Thiema.Vjerovatni razlog tome lezi u cinjenici da se preforsirao ove godine, igrao je najvise turnira, cak ima i najvise pobjeda na ATP turu, uz osvojena 4 turnira, posle Djokovica koji ima 6 osvojenih turnira(Doha,AUS Open,Indian W,Madrid,French Open).
Nole i Andy M vjerovatno ce se sastati u finalu.
Do tada ima dosta da se igra i moguca su iznenadjenja.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18524
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: TENIS   01.07.16 15:03

Kiša je već odavno sastavni dio kao nekog folklora Wimbledona, a meni je to - bezveze....
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: TENIS   01.07.16 17:06

Wawrinka aut.Del Potro posle preokreta 3:1.
Od 2009 godine on je osvojioUS Open,Stan Aus Open i French. Open, Marin Cilic US Open- njih trojica su jedini teniseri koji su osvojili jedan od 4 velika turnira osim Feda, Andyja, Rafe i Noleta.Andy je doduse osvojio samo dva velika turnira- USO i Wimbledon.
Otvorilo se Andyju do finala, ispali i Thiem i Wawrinka- obojica su mu u polovini zreba.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: TENIS   23.08.16 16:32

Prezadovoljni smo uspjehom srpskih sportista na OI, pogotovo u kolektivnim sportovima-Zemlja mala dala tri finala, ostaje zal za teniserima- malo u desetercu.

Samo jedna boljka nam je jaka
Bez medalje Djokovic Novaka
Oj Novace teniska si sila
Rodila te Dijana nam mila

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: TENIS   11.09.16 4:25

Sutra je musko finale US Opena.Novak vs Wawa.Ako je vjerovati kladionicama Nole je izraziti favorit Za $300 na Novaka placaju ukupno $400.
Kvota na Wawu je za $300 placaju $720.
Nole je jos uvijek rovit, muci ga rame.E sad nisam siguran kako ti kladioniicarski softveri izbacuju kvote, da li kalkulisu povrede, trenutnu formu, metereoloske ( ne) prilike.Juce i danas je vrijeme bilo uzasno, toplo sa mnogo vlage.
Za sutra najavljuju pad temperature ali i kisu, najvjerovatnije igrace se pod krovom i u klimatizovanim uslovima.
Po meni Nole dobiva u 4 seta.

Zastavnik
Zastavnik

Broj komentara : 857
Član od : 2014-12-21
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: TENIS   11.09.16 19:57

Samo da onaj nekad vrhunski igrača Mats Vilander, ovoga puta ne pogodi, jer dva puta je promašio, pa ne bi voleo da večeras pogodi iz trećeg puta i tako, bude u pravu za večerašnjih ishod meča...
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

Broj komentara : 857
Član od : 2014-12-21
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: TENIS   11.09.16 19:58

Vavrinka je najteži i najnezgodniji igrač za Novaka, jer prošli put ga je pobedio i sam Novak jer priznao, da sa tim igračem jako teško izlazi na kraj.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: TENIS   12.09.16 20:12

@Sloba1 (citat):
Vavrinka je najteži i najnezgodniji igrač za Novaka, jer prošli put ga je pobedio i sam Novak jer priznao, da sa tim igračem jako teško izlazi na kraj.
Nole nije bio na nivou svoje igre sto smo ga navikli gledati sto zbog povreda sto malo meceva i igre zbog svih predaja meceva u predhodnim kolima ali opet treba dati kredit Vavrinki koji je igrao fenomenalno,strpljivo i bez straha a taj bekhend ce po meni ostati upamcen sigurno kao najbolji jednorucni bekhend u povijesti tenisa.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: TENIS   Today at 2:49

Na vrh Go down

TENIS
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 6/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6