FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Ortnek - Ribnica

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
projc
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2013-04-21

KomentarNaslov komentara: Ortnek - Ribnica   21.04.13 4:00

Zdravo svim članovima ovoga foruma.
Ima li koga da je služio u Ribnici ili Ortneku na Dolenskom?
p.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   21.04.13 10:32

Dobrodošao projc.Napiši i godinu služenja,olakšaće ti traženje cheers

Vinko Lavrič
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2013-09-19
M(j)esto Slovenija - Ribnica

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   29.09.13 20:02

Ja živim u blizini Ortenka . Tamo je bilo za časa JUGOSLAVIJE skladište benzina . Sada je sve zapušteno , pokradeno , razbijeno . Tako je to kad nema komande i stražara.
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   29.09.13 22:27

@Vinko Lavrič (citat):
Ja živim u blizini Ortenka . Tamo je bilo za časa JUGOSLAVIJE skladište benzina . Sada je sve zapušteno , pokradeno , razbijeno . Tako je to kad nema komande i stražara.
Ortnek je, kao i Mokronog, bio jedno od skladišta goriva u 9.A, a u sastavu 528. tehničke baze. Mokronog je, koliko znam, još u delimičnoj funkciji. Inače, pored armijskog goriva, u tim skladištima se čuvalo i gorivo iz saveznih i republički robnih rezervi.
Na vrh Go down
tocrank
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2013-10-06
M(j)esto Budapest

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   06.10.13 9:55

Dobar dan svima. Sinoć sam sanjao kapetana Guduraša i jutros kad sam ustao pravo na Google maps da vidim šta je ostalo od kasarne u Ribnici. Prvo sam se u krevetu preslišao da vidim da li se sećam gde je bila koja zgrada... sećam se u detalje. Jedino sam komandu zaboravio. Kasarna se pretvorila u nekakav zanatski centar ili šta slično... Dom JNA istrulio... našao sam i Ugar  - izgleda da su objekti još uvek tamo.
Služio sam od septembra '88

p.s. jedan detalj kog sam se setio je da je pored portirske kućice na ulazu, ispod mosta, u vodu bila bačena stara kapija i za nju vezana žica koju su "uključivali" u struju i tako pecali ribu Smile

tocrank: komentar modifikovan dana: 06.10.13 19:00; prepravljeno ukupno 2 puta (Reason for editing : obrisao neadekvatnu rečenicu)
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3169
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   06.10.13 10:24

tocrank, dobrodosao na forum!Jedna napomena > ako nisi procitao pravila foruma, na forumu nije dozvoljeno komentarisanje dogadjaja koji se ticu sukoba na prostoru bivse SFRJ.
Na vrh Go down
tocrank
Gušter
Gušter

M(j)esto Budapest

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   06.10.13 12:38

Nisam, priznajem... odlično pravilo!
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   06.10.13 13:08

Tocrank, dobrodošao na forum.

Napisao si 98, dali si pravilno napisao? Da nije 89? Ako je 98 onda nisi bio u JNA. Ali ipak nema veze i ostali su dobrodošli, ali stvarno ajde da se držimo pravila da ne pričamo previše o današnjoj politici, događajima oko raspada YU i tako dalje.

Pozdrav iz Ljubljane.
Na vrh Go down
tocrank
Gušter
Gušter

M(j)esto Budapest

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   06.10.13 13:16

Ispravio grešku. '88 je u pitanju. Već sam makao i neumesno pitanje.
Na vrh Go down
Tex777
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2014-06-08
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   08.06.14 12:17

.

Proveo sam godinu dana na obuci u Ribnici, 1981/82. Naravno, pogledao sam na Google Earth kako to sada izgleda - sve je slicno onome cega se secam.

Cudi me da je Dom JNA propao, to je bio dobar objekat, mogao je da se iskoristi.
Na vrh Go down
Nenad Bg
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2014-06-27

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   27.06.14 16:11

@tocrank (citat):
Dobar dan svima. Sinoć sam sanjao kapetana Guduraša i jutros kad sam ustao pravo na Google maps da vidim šta je ostalo od kasarne u Ribnici. Prvo sam se u krevetu preslišao da vidim da li se sećam gde je bila koja zgrada... sećam se u detalje. Jedino sam komandu zaboravio. Kasarna se pretvorila u nekakav zanatski centar ili šta slično... Dom JNA istrulio... našao sam i Ugar  - izgleda da su objekti još uvek tamo.
Služio sam od septembra '88

p.s. jedan detalj kog sam se setio je da je pored portirske kućice na ulazu, ispod mosta, u vodu bila bačena stara kapija i za nju vezana žica koju su "uključivali" u struju i tako pecali ribu Smile

Pozdrav ja sam sluzio 88/89 u Ribnici mozda se znamo voleo bih da stupimo u kontakt ako nemas nista protiv
Mozes me naci na Facebook Nenad Petrovic zivim u Becu
Pozdrav

Na vrh Go down
kekec
Gušter
Gušter

Član od : 2012-04-02

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   24.08.14 11:22

pozdrav projc!

Evo ja radim na Ortneku, objekat je još u funciji. I sada je tu skladište. Možeš na google pogledati.

Lp iz Ortneka
Na vrh Go down
VP 1298/23
Gušter
Gušter

Član od : 2014-10-08

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   08.10.14 23:53

Pozdrav svima na forumu.
Ja sam služio u Ribnici VP 1298/23 od 18.09.1988 do 04.09.1989.(septembarska klasa).
Bio sam druga baterija artiljeriskog diviziona kod kapetana Vlade Guduraša.
Na vrh Go down
VP 1298/23
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   09.10.14 0:00

Na Ugaru sam imao preko 100 dana straže!
Kad se samo sjetim onog kruga koliko sam ga puta obišao.
Na vrh Go down
Tex777
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   09.10.14 15:52

100 dana straze na Ugaru...???...strasno.
Na vrh Go down
VP 1298/23
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   09.10.14 17:02

Da preko 100 dana,ali ne sve kao stražar već i kao razvodnik straže te nešto kao zamjenik komadanta straže.
Doživljaj koji se nikad ne zaboravlja!
Na vrh Go down
Tex777
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   10.10.14 6:39

.
Isao sam u patrole po Ugaru nekoliko puta. Ja ga pamtim kao ne bas prijatno mesto.
Na vrh Go down
kekec
Gušter
Gušter

Član od : 2012-04-02

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   15.10.14 20:05

Hahaha kad sam pročitao, da je tocrank sanjao kapetana Guduraša, pitao sam suradnika dali ga poznaje (suradnik je za vrjeme JNA, bio u Ribnici u kasarni zaposlen kao civilno lice-Paić Mladen), odmah je telefonom zvao kapetana Guduraša (živi u Ribnici)i reko mu "pa dobro čevječe, šta si ti to ljudima radio, da te sanjaju poslje ovoliko godina?"............

Pozdrav iz Ortneka
Na vrh Go down
tocrank
Gušter
Gušter

M(j)esto Budapest

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   16.10.14 11:29

@1298/23

Čekaj bre, služio si isto kad i ja kod istog kapetana.. znači služili smo zajedno. Ako se dobro sećam bio je samo jedan iz Zagreba... Uh, uh... AAAAAAAAAA setio sam se - Keranović!!

Da li si to ti Keranoviću?!

p.s. i ja imam blizu stotke na Ugaru, više od pola kao stražar. 
Na vrh Go down
VP 1298/23
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   16.10.14 15:08

Ma Nikola to si TI čovječe eeeee nemogu vjerovati.
Ja sam Mario Kavelj bio sam desetar vezista u našoj bateriji.
Da samo znaš kako mi je drago!
Ja nisam rođeni Zagrebčanin!U Zagreb sam se doselio mjesec dana nakon JNA.
U Konjicu sam rođen.E još ne vjerujem da si to Ti.
Pušio si samo Marlboro koliko se sjećam.
Da li se sjećaš našeg ćate Miloša Ćirića?
Pa Alexandra Zaškova,Petra Čelika,Špingler Alena,Sulejmani Satki,Atila Balaš,Darko Rodi,Šmitran Dragoljub,pa makedonca Stojančeta,Agović Samira pa onaj mali vozač bosanac Hamdija njega sam prije cca 1 god. vidio u Zagrebu na aerodromu.Fotografa Sašu s Cresa na znam kako se preziva od puno ljudi iz naše baterije imam još uvijek slike ispred očiju ali od dosta njih  ne mogu se sjetiti kako se zovu.Neznam kako se zvao onaj što je svirao trubu on je bio negdje iz Vojvodine mislim Subotica ili Senta ali nisam siguran,pa onaj kerovodac Zeć neznam ime.Budem se sjetio još nekog ja se nadam.
Ti si živio u Beogradu koliko se sjećam!?

VP 1298/23: komentar modifikovan dana: 16.10.14 15:43; prepravljeno ukupno 3 puta
Na vrh Go down
VP 1298/23
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   16.10.14 15:10

A taj zagrebčanin se zvao Adem Keranović!
Mislim da Keranović nije bio kao nas u bateriji već kod kapetana Senada Kusture u prvoj bateriji nisam siguran,možda i u trećoj kod kapetana Petkovskog!

VP 1298/23: komentar modifikovan dana: 16.10.14 16:03; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
VP 1298/23
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   16.10.14 15:13

A kapetana Guduraša sam našao preko facebooka!
Poslao sam mu pozdravnu poruku i odgovorio mi je.
Na vrh Go down
tocrank
Gušter
Gušter

M(j)esto Budapest

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   16.10.14 18:56

Eej Mario ćoveče!! Sećam se svih likova ladno. Atilu Balaša srećem po Budimpešti, dete mu ide u školu u mojoj ulici, sa Darkom Rodijem se dopisujem preko Facebook-a, on je u glavnom u Italiji, tamo radi pa malo u Rijeci... spremamo se da se negde nađemo.. na pola puta u Zagrebu Wink
Sulejmanija sam u više navrata pokušao da nađem... Keranović je bio s nama ali su ga nešto šetkali ako se sećam i na njega sam naleteo posle vojske na Visu
I s Gudurašom sam razmenio par pisama... Agovića sam se setio pre neki dan, krenuo drugar da se mi objašnjava kako je izgledala značka primernog vojnika... na kraju je nađe na interneu... kako sam je ugledao tako mi je Agović iskočio pred oči.

Trombonista se zvao Pajtić, Branislav iz Zrenjanina, Zeć se preziva Binakaj... Zuka Ibuš, Mehemt Biljali...

Iz Beograda sam ali sam utekao kad je počelo zezanje, u Portugal pa u Grčku... u par navrata sam se vraćao u Bg nakratko i na kraju '97 stignem u Budimpeštu...

Čoveče, Šmitran Dragoljub.. mislio sam da sam ga zaboravio Smile 

Taj Hamdija je bio oniži rastom?

Bio je i jedan vozač iz Šapca... 

A mlađi vodnik...? Džafić Munib!

Ćiru sam isto sretao posle vojske po Beogradu 

Šaljem ti poruku!
Na vrh Go down
tocrank
Gušter
Gušter

M(j)esto Budapest

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   16.10.14 20:18

Upravo sam našao Džafića na FB. isti ko što je i bio! I onog martovca desetara Miletu Isailovića, sledio sam se kad sam ga ugledao - on me je dočekao kad sam stigao u vojsku, bio je dežurni u bateriji. Inače je bio OK, malo strožija struktura ali nije drndao bez potrebe. 

I naš vozač iz Šapca se zvao Mileta - ne sećam se prezimena. A i našeg klasića mlađeg vodnika ne mogu da se setim. Sećam ga se ali mi ime ne dolazi. Bošnjak je bio toga se sećam. Malo isturenija vilica, rumen u licu,  fini momak.

A Ugar, sunce ti poljubim!! Mogao bih da rekonstruišem ceo put u krug. Svih straažarskih mesta se sećam, najgora su mi bila poslednja dva, ni noću nisi mogao da se opustiš. Najviše sam voleo 3. to je ono na gornjoj kapiji. Razvođenje je bilo pesma ako Zmija nije bio komandir Smile
Na vrh Go down
centrum
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2014-11-06

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   06.11.14 23:08

Zdravo,i ja sam sliužio vojni rok u Ribnici 1991,martovska klasa poručnik mi je bio Ivan Zanoškar VP 1298/11 do zakletve a onda sam prešao u VP 1298/23 ,kapetan mi je bio Guduraš Vlado,podporučni je bio mislim Buđi Zoltan mađar po rodu.Molim ako je ko služio 1991 martovsku klasu neka se javi.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Today at 13:14

Na vrh Go down

Ortnek - Ribnica
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Ortnek - Ribnica
» Kraljevo Ribnica VP 8415
» kasarna Ribnica-Kraljevo V.P.8415, jun 91