FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Ortnek - Ribnica

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Arsa956
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-02-17

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   17.02.15 18:50

Zvali su me Arsa ibio sam vodnik 1 klase od 76-79 na VBR-u.Komandir je bio suljevic sefket a komadantjagos lukovac.Tegodine sam otisao upenziju.Prijtelji su mi bili bjelobrk nikola(piksi, beli, glisovic srecko,buric milan-kuvar, zlatko i mile konobari u domu jna.aleksandar(saca).Branio sam mali  fudbal.Posle79 nikada vise nisam bio u Ribnici.                      molim sve one koji znaju vise informacija da na forumu napisu nesto.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17815
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   21.03.16 0:36

S ebay-a...

Na vrh Go down
advokat
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-05-03
Dob : 46
M(j)esto Niš

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   03.05.16 11:45

Pozdrav svima na forumu.
Ja sam služio vojni rok u Ribnici od 19.09.1989. - 24.08.1990. godine (nisam koristio redovno odsustvo pa sam se skinuo 20-tak dana ranije), 
i to najpre u drugoj bateriji kod kapetana Guduraš Vlade (zamenik potporučnik Pljakić Ramiz), a zatim u komandnoj bateriji kod poručnika Peljaj Avdule (zamenik stariji vodnik Josip Jelušić). Komandant diviziona je bio major Popović Ljubomir, a njegov zamenik kapetan I klase Ugrenović Dragoljub. Ribnica je jedan predivan gradić. Ostala mi je u lepom sećanju. Ko je služio u tom periodu (septembar 1989/1990) neka se javi. Voleo bih da evociramo uspomene.
Na vrh Go down
Tex777
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2014-06-08
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   01.07.16 20:12

.
Pozdrav i tebi.
Nisi napisao u kom si divizionu sluzio. Prema tome sto je zamenik komandira baterije bio Jelusic, mogu da pretpostavim da se radi o divizionu 105mm, ali bi bilo lepo da napises.
Na vrh Go down
advokat
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-05-03
Dob : 46
M(j)esto Niš

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   16.07.16 14:38

Mislim da je bio divizion 155 mm. To je bio jedini aktivni divizion u kasarni. U njemu je vojsku služilo oko 200 vojnika. Pored tog diviziona aktivna je bila i komandna baterija puka i deo pozadinskog bataljona. Ostalo je sve bilo u rezervi.
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3108
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   16.07.16 23:56

advokat, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Tex777
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2014-06-08
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   17.07.16 20:14

@advokat (citat):
Mislim da je bio divizion 155 mm. To je bio jedini aktivni divizion u kasarni. U njemu je vojsku služilo oko 200 vojnika. Pored tog diviziona aktivna je bila i komandna baterija puka i deo pozadinskog bataljona. Ostalo je sve bilo u rezervi.
.
U tom slucaju se mnogo toga promenilo od 1982. godine. Tada su bile aktivne tri baterije 105mm (komandna, I i II), tri baterije 155mm, komandna baterija puka i u VBR-u verovatno 2-3 baterije.
.
Na vrh Go down
jarmbo1
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-08-10

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   16.08.16 11:50

pozdrav,

Ako ima koga koji je sluzio u Ribnici kod kap.Guduras u vrijeme mart 1990 - mart 1991 neka se javi.
To je bila druga artiljeriska baterija. Ja sam inace bio vozac.

pozdrav
Jarm
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Ortnek - Ribnica   Today at 2:02

Na vrh Go down

Ortnek - Ribnica
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Ortnek - Ribnica