FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Nova godina u JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorPoruka
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Nova godina u JNA   20.11.11 14:28

Graničar ti si kroničar lol! ovog foruma Exclamation
Svaka ti dala,baš si me dobro nasmijal Very Happy ,kažeš Pecarski i Pijanić se uspjeli i posvađat lol!

Džomba
Džomba

Broj komentara : 146
Član od : 2009-05-30
Dob : 47
M(j)esto Kikinda

KomentarNaslov komentara: Re: Nova godina u JNA   20.11.11 20:58

Pecarski je li iz ovih krajeva,ali za podatke i opis događaja svaka čast.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Nova godina u JNA   24.11.11 7:20

Citat :
General pukovnik purger: bounce Graničar ti si kroničar ovog foruma.
Svaka ti dala,baš si me dobro nasmijal ,kažeš Pecarski i Pijanić se uspjeli i posvađat. bounce Twisted Evil Wink

Ajde da i ja jedan put nasmijem sa nečim General pukovnika purgera
na Forumu bivših pripadnika nekadašnje JNA. bounce Twisted Evil Wink
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Nova godina u JNA   24.11.11 8:40

Citat :
Željko Rodić Džomba:
Pecarski je li iz ovih krajeva,
ali za podatke i opis događaja svaka čast.

Željko Rodiću.!
Vojnik Branislav Pecarski
je Srbin mislim da je živio negdje blizu granice Srbije i Vojvodine (mislim).
Nekoliko puta smo po naredbi komandira karaule zastavnika I Klase Spasković Radoja išli pomagati seljacima u selu "Ceršak" brati kukuruze.
Znam da bi branje kukuruza Branislavu Pecarskom dobro išlo što znači da je imao u tome iskustva.
U mojim krajevima toga nema tako bi ja uvijek ostao zadnji.

Pa mi kažeš ovo:

Citat :
Željko Rodić:
ali za podatke i opis događaja svaka čast.
Pa Željko drago mi je da ti se dopada moj način pisanja a posebno doček nove godine 31.12.1988/1.1.1989.
na karauli "Ceršak" V.P. 5457.
bounce Twisted Evil Wink

Jednom sam na forumu napisao ovo:

Citat :
Vojnik Graničar: bounce
U vojsci je svatko imao bar 10 minuta vremena za voditi svoj dnevnik događanja ako ga je želio imati.
Ja sam baš želio zapisati neka događanja koja su se događala meni i ostalima u JNA.
Nakon toliko vremena i meni je zanimljivo pročitati neka događanja a mislim i ostalima koji to čitaju.!!!
Pa tko voli neka izvoli.!!!

Pa mi je jedan komentirao ovako:

Citat :
Moram priznat da je i meni sada žao što nisam bilježio
neke stvari kao i što nisam sačuvao ni jedan spomenar iz osnovne škole,
danas bi to bilo štivo za poludit Evil or Very Mad Twisted Evil No

A ja bi sve komentirao: bounce

Tko voli neka izvoli.!!! bounce Twisted Evil Wink
Nije se rodio ko bi svima ugodio.!!! bounce Twisted Evil Wink
Na vrh Go down
alexandar

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   24.11.11 13:22

DRUZE VOJNIK GRANICAR, ILI, DRUZE SPLITE, DOZVOLI DA SE OBRATIM Wink
Vodis li i dalje neku vrstu dnevnika... Question Verujem makar dnevnik rada Wink

Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 472
Član od : 2011-10-06

KomentarNaslov komentara: Re: Nova godina u JNA   24.11.11 14:03

aleksandar obradovic (citat):
DRUZE VOJNIK GRANICAR, ILI, DRUZE SPLITE, DOZVOLI DA SE OBRATIM Wink
Vodis li i dalje neku vrstu dnevnika... Question Verujem makar dnevnik rada Wink

Bice zajebano ako vodi  dnevnik i u njega sve belezi,pa i svaleracije,najeba ce od zene
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Nova godina u JNA   25.11.11 16:31

Citat :
Degradirani Zastavnik Aleksandar Obradović: bounce DRUZE VOJNIK GRANICAR,ILI,DRUZE SPLITE,DOZVOLI DA SE OBRATIM
Vodis li i dalje neku vrstu dnevnika... Verujem makar dnevnik rada

Pa degradirani zastavniče Aleksandar Obradović, dozvolite
da se obratim, ništa nas ne smije iznenaditi.!!! Ha ha ha ha
Još mi se ne da pisati o karauli, viruj mi da ne znam odakle bi počeo, sinoć sam pokušao ali sam nakon 15 minuta odustao, puno događaja, puno detalja, ne znam kako bi to skockao za ovaj forum, ali sam zato napisao početak teksta
za Karaula „CERŠAK“ - V.P. 5457. bounce Wink Twisted Evil

Pa pogledaj pa me izvjesti, nadopuna sljedi (U S K O R O Twisted Evil)

A što se tiće dnevnika rada, ja uvijek nešto zapišem, ljudi lako zaborave, ali kada zapišeš i nakon 20-ak godina godina lipo se prisjetiti nekih događaja pa makar oni bili dobri Twisted Evil ili loši Evil or Very Mad .!!!

Čujemo se.!!
Na vrh Go down
alexandar

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   25.11.11 21:21

HAHAHAHA....SPLITE.....SPLITE....bezimo na drugi teren ovde je Nova godina... Wink

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Nova godina u JNA   09.12.11 23:35

Citat :
Mlađi vodnik Kaplar M bounce

Novu godinu pamtim po lutriji koja je organizovana u četi.
Glavna nagrada je bila 7 dana nagradnog odsustva koju je izvukao Emrula Bešir iz Prizrena...
Ja sam dobio (čini mi se, nisam siguran) kutiju cigareta.

He he he he he.!!! bounce Twisted Evil Wink
Eeee moj
Mlađi vodniče Kaplare M. Twisted Evil
Nasmijao si me i prije nove godine 2012. god.. Smile bounce Twisted Evil
Arrow Kažeš "Ja sam dobio (čini mi se, nisam siguran), kutiju cigareta"!!! Rolling Eyes Twisted Evil
Da si dobio onih 7 dana nagradnog odsustva šti ih je dobio Emrula Bešir onda bi zapamtio ali kutiju cigareta nisi zapamtio.!!
Sad će i mene to kopkati cilu noć jesi li je dobio ili nisi, da riješimo tu enigmu.!! Rolling Eyes Twisted Evil Exclamation
Još sam te mislio pitati koje su marke cigarete ali sada od toga ništa.!!!
Question Sad Twisted Evil bounce

Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 12.12.11 5:50; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
warpaint
Gušter
Gušter

Broj komentara : 80
Član od : 2009-05-14
Dob : 44

KomentarNaslov komentara: Re: Nova godina u JNA   10.12.11 20:15

Nova 90/91, kasarna Delnice, ja par dana u vojsci tek (tipa nedelju), naravno da sam bio skroz u k... i pokupio se na spavanje u 22 i kusur.
Inače, bila je neka fešta u učioni, svakome po pivo (zvanično!) i konzerva nekog mesnog narezka, gledala se TV i puštala muzika. Sečam se samo pese "Nothing compares 2 u" od Sinead o Connor. Taman da me dotuče...
Drugi dan smo mislim da imali produženo spavanje do 07.00.
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba

Broj komentara : 142
Član od : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Nova godina u JNA   11.12.11 0:11

@warpaint (citat):
Sečam se samo pese "Nothing compares 2 u" od Sinead o Connor. Taman da me dotuče...

Hehehe,mogu to zamisliti Smile

Džomba
Džomba

Broj komentara : 144
Član od : 2011-11-21
M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: N.G.   11.12.11 13:28

BEDAK,SELO PALAČA IZPOD OSIJEKA,DOŠAO TAMAN SA STRAŽE OTVORO SEBI JEDAN MASNI NAREZAK STAVIO NA VRUĆU PEĆ,MIRIS PEČENOG NAREZKA SE RAZIŠAO PO SOBI,GUTAO SAM TAJ NAREZAK A NAREZAK MENE,POSLE TOGA RAZBIJOTKA OD ALKOHOLA. U DELIRIJUMU TE NOĆI IZAŠAO SAM NAPOLJE I RAZPIZDIO DUGAČAK RAFAL ZA MOJU SUBOTICU..............NARAVNO NIKO NIJE PRIMETIO JER SE PUCALO NAJSTRAŠNIJE.TADA SAM IMAO 19 GODINA NEISKUSAN I ZELEN ZA ŽIVOT,I NEKI BOLESNI UMOVI MI POKLONILI SVE OVO...N Twisted Evil IKAD IM NEĆU OPROSTITI DOBILI SU ZASLUŽENO santa Twisted Evil
Na vrh Go down
Borgo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2011-12-21
Dob : 49
M(j)esto Zadar

KomentarNaslov komentara: Re: Nova godina u JNA   26.12.11 20:08

Doček nove 1989 godine, sjećam se da su mnogi pokušavali za taj dan da odu doma il na PP il na vikend…kako smo bili pod borbenom gotovošću ,mislim da su samo dvojica dobili dopust za doma. Imali smo u četi vojnika čiji se djed a bio je negdje iz šumadije bavio uzgojom svinja ,skupili smo novac i poslali našeg kolegu dva dana doma i neka nam donese dva praseta pečena za doček…Ostalim novcem smo kupili piletinu ,sokove i neizbježno pivo BIP…došao je i taj dan 31.prosinac,bila je hladna subota i jako pečena prasad su stigla popodne naravno i u svakom sakrivene dvije boce šljivovice,u učioni smo pripremali sve za doček,imali smo tv,imali smo harmoniku koju je rastezao jedan vojnik iz Makedonije, naš zastavnik je bio dežurni bataljona tako da je on s nama čekao novu. Za novogodišnju lutriju ,bile su spremne sitnice od piva pa preko duhana do praseće glave i naravno sedmodnevnog odsustva doma, dežurstva i požarstva .Najgore je bilo izvuč požarni u parku borbenih vozila i naravno to sam ja izvukao…negdje do 3 sata ujutro smo slavili i polagano odlazili na počinak…1.1. je bio jedini dan u vojsci kad nas se nije probudilo s povikom USTAJ VOJSKO
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Nova godina u JNA   26.12.11 21:55

Nova Godina mi je bila presudna da me potjeraju na kurs za desetara.Pošto sam bio gušter a ćato,magaciner,vozač i ostali stariji vojnici su donijeli pozamašne svote hrane i još pozamašnije svote alkohola iako smo za ručak dobili svatko po pivu a za večeru plastičnu čašu vina(sjećam se da je bilo odlično i da su ga kuhari pili još desetak dana-jer su ga oni "čuvali" i djelili Wink )tad sam mislio bolje i to nego ništa.Vratio se u spavaonicu,izvalio se na krevet i nabio walkman (kupljen od cigića u naselju) i puštao Scorpionse Wind of Change- (interesantno i nekako proročanski ta me pjesma pratila i kad sam ulazio u vlak za Skoplje) i ono što je naveo Zoran Boca R.E.M. -Losing my religition.Tad me je pozvao jedan desetar i otišli smo nas par u magacin i udri po pečenju,BIP-u,Skenderu,vinjaku i tu mi je nastao tilt.Ujutro je po mene došao naš poručnik u pritvor sa smješkom.Sutra mi ekipa kaže da sam iako smo svi bili dobro nakresani da sam se odjedanput digao i u onoj majici bez rukava i u kratkim gaćama sa čizmama na nogama izletio vani i dozivao sa prozora Kapetana (kojem sam slučajno ne znajući skinuo njegov rekord na pješadijskim preprekama i zbog tog me nikad nije volio) rječima : Kapetane *eba te Petar Čelik i Ljupka Dimitrovska dođi da te opet raspizdizdim.
Moja sreća je ta da me je pok.Zastavnik Ilčo odvukao u kancelariju i zvao desetare da me obuku i odvedu u pritvor sa zapisnikom - Neprimjerenog ponašanja vojnika.Nije me nitko čuo od opasnijih desetara i podoficira ali je to nakon dva dana nekako procurilo u javnost - uvijek bilo i biće a i tad me je izvukao naš Poručnik i rekao mi je da ako želim sebi dobro da moram na kurs i tako još više na*ebe kod Mike Betona -tko ne vjeruje imam još gorih s*anja za koje znaju moji vojnici koji su i pravi članovi foruma - kad pogledaš ipak je bilo kod podoficira-mislim na Zastavnike itekakvog razumjevanja u mlade vojnike.
Imam puno zgodnih pričica ali više i ne znam u kojo temi da ih pišem ali negdje ću ih uvaliti lol!

Sekeres Dragan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 28
Član od : 2012-03-03

KomentarNaslov komentara: Re: Nova godina u JNA   04.03.12 0:12

Evo cega se ja secam povodom doceka nove godine 1985-e. Ceo dan smo bili u praznicnom raspolozenju kitili smo prostorije krisom donosili alkohol i sakrivali ispod duseka u spavaonici bounce a jedan drugar koji je koristio tablete za doping se malo predozirao al to niko nije primetio dok slucajno u toku popodneva nije naisao major Lukic da vidi sta mu vojska radi. Ulazi on u ucionicu gde smo mi kitili plafone i zidove neko vikne MIRNO svi skocili na noge da pozdravimo majora a taj drugar kako je skocio tako je pao ko daska licem prema podu. Leleeeee frka golema. Desetari besni kako je to moglo da se desi bas kod njih u vodu pa su poceli da nas zezaju i maltretiraju celo popodne i vece sve dok nije doslo do opste pobune od nas mladih vojnika. Epilog svega toga da su nam zabranili da docekamo novu godinu kako dolikuje nego su nas naterali da se presvucemo i na spavanje. Lezimo mi u krevetu ko neke budale a po kasarni tresti muzika na sve strane naravno i svetlo su nam ugasili. confused confused

Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Nova godina u JNA   05.03.12 0:38

Srećom takvo nešto me mimoišlo. Prvu sam kao pitomac proveo kod kuće a za drugu sam već bio civil. Very Happy
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Nova godina u JNA   23.04.12 1:05

Novu 87/88 godinu sam proveo radno, sa svojim vojnim orkestrom ( http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t1125-vojni-orkestar-vp-8164-maribor-87-88 ) u mariborskom Domu JNA; dakle, isto kao i prethodni i svaki sledeci docek nove godine od tad pa do danas (lazem, dva doceka sam pauzirao )....nadalje su se menjala mesta ljudi, i SMB uniforma zamenjena muzickom uniformom sa kravatom Smile

osim nas u uniformama, imali smo "ispomoc" : par Slovenaca, pevacica i klavijaturista, supruznici, koji su izvodili narodnu i "narodnozabavnu" lokalnu slovenacku muziku...

pa sutra produzeno spavanje i repriza doceka uvece.
Na vrh Go down
Goran67
Džomba
Džomba

Broj komentara : 116
Član od : 2011-07-17
M(j)esto Zrenjanin

KomentarNaslov komentara: Re: Nova godina u JNA   23.04.12 7:03

Novu 1987, (možda se sećate Balaševićeve pesme "jadna i bedna '87") sam dočekao u kasarni, bilo mi je jako bezveze da slavim tamo u učionici i da se ljubim i čestitam sa vojnicima tako da sam bio požarni u hodniku, od 10 do 12, a smena mi je stigla negde oko pola jedan, nisam se bunio.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Nova godina u JNA   17.12.12 21:34

Obe nove godine (1978/1979 i 1979/1980) sam docekao kuci na odsustvo. Privilegovan? Mozda zato nijedna poseta za 15 meseci.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 18514
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Nova godina u JNA   17.12.12 22:40

Nova godina '86. na '87. Meni došli roditelji i sestra dan ranije u Kumbor i iznajmili sobu u hotelu u Herceg Novom. I rekao ja to poručniku bojnog broda unaprijed da će oni doći i da me pusti na prenoćište s njima. Neki organizirani doček je bio u hotelu. On rekao koji dan ranije, nema problema.
I poslijepodne 31.12., kažem ja njemu odoh ja van s roditeljima, kaže on meni, ne može!!!
Što je bilo? Ništa neuobičajeno, dan ranije se opako zapio i prao ga je mamurluk cijeli dan i bio je ljut na sebe i na cijeli svijet, bez posebnog razloga. Valjda zato jer je morao biti u kasarni, umjesto da odspava u miru.
Znao sam ja takva njegova raspoloženja, pa gdje baš da ga to ulovi na Staru godinu?
I ništa, ostao ja s drugovima u kasarni, i bilo nam je baš zabavno. I jedan drugačiji doček, jedinstven u životu, zar ne? Na kraju sam čak bio i zahvalan poručniku što me nije pustio. A i što bih s roditeljima u hotelu? I tako su mi poslije rekli, kad smo se vidili 1.1. na izlazu, da je bilo bezveze na tom dočeku.
Poručnik mi se poslije ispričavao kad je došao k sebi, bilo mu je žao, ipak su mi roditelji došli. Ja se pravio da sam ljut na njega...... poslije sam ušićario dosta drugih stvari od njega da se iskupi..... Laughing

Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Nova godina u JNA   17.12.12 22:56

Zalužani 1984./85.
Slavili smo u trpezariji (moguće samo stara vojska) a gušteri u učionicama!? U svakom slučaju svirao je vojni orkestar, pjevao je jedan dečko iz Kaknja (rom po nacionalnosti) kojeg sam ja ubacio tamo i još jedan vojnik. Ovaj iz Kaknja stalno mene pita što će pjevati a ja navalio na sevdalinke. Mislim da smo svi dobili po čašu bijelog vina (nije uopće bilo loše) a ovi moji desetari i instruktori sve neki antialkoholičari tako da je i njihovo vino završilo kod mene. Bio sam dobro "ućeifio" i bilo mi je u svakom slučaju lijepo i zabavno.

GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Nova godina u JNA   17.12.12 23:06

Kompletnu ŠRO pustili kući za novu 1986 godinu, to mi je bio prvi odlazak kući. cheers
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Nova godina u JNA   18.12.12 10:31

Doček 1986 g u ŠRO Zadar, neponovljivo, nikada grozniji doček, al što češ vojska je vojska.

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Nova godina u JNA   18.12.12 10:35

Da nadopunim kolegu Stazia, netko je morao ostati na dežurstvu, no pošto sam redovno izlazio u grad odlućeno je da bolje da ja ostanem nego netko od drugova, ubijalo me to što je sve bilo pusto, malo odeš do srednje vojne škole, malo do ograde, malo na WC, malo ospavaš, iz dosade malo počistiš i već prošla Nova godina. Najbolje je kada je k-dir voda poslao domaćih kolača, svaka čast čovjeku i starješini.

GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Nova godina u JNA   18.12.12 11:06

@bojnik (citat):
Doček 1986 g u ŠRO Zadar, neponovljivo, nikada grozniji doček, al što češ vojska je vojska.

Ako si plesao sa metlom možda i nije bilo tako loše.  Wink  Very Happy
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Nova godina u JNA   Today at 1:12

Na vrh Go down

Nova godina u JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» AUTO hm KUTAK
» Nova godina u JNA