FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   29.12.09 17:07

Ni dan danas neznam da li je to istina,i djeluje li on kao kemijski elemenat da malo smanji seksualne nagone?
scratch
Ima li ko kakvih saznanja onako nekako iz medicinskih krugova ?lol!

Gušter
Gušter

Broj komentara : 37
Član od : 2009-05-19
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   29.12.09 18:38

cuo sam da trideset-cetrdeset godina posle unosenja u organizam kod vecine pocinje delovati Twisted Evil , a mozda i ranije ako uzmemo u obzir koliko svi mi provodimo vremena na net-u Neutral . ako sam u pravu i ako me racunica ne vara bolje nam je ne gubiti vreme Laughing
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   30.12.09 8:10

Dobro kažeš Misha,daj nam litru (broma) i sifon drunken lol!

Vodnik
Vodnik

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Broj komentara : 417
Član od : 2009-05-01
Dob : 49
M(j)esto zagreb hrvatska

KomentarNaslov komentara: Re: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   31.12.09 11:07

vjerovali ili ne ali taj brom iz jna je kod mene polako počeo djelovati zadnjih cca godinu dve dana .
Na vrh Go down
http://Landravac@gmail.com
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   02.01.10 21:11

@mad-max (citat):
vjerovali ili ne ali taj brom iz jna je kod mene polako počeo djelovati zadnjih cca godinu dve dana .

Kod mene djeluje samo kod vlastite žene lol!

Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2010-02-03
M(j)esto Opovo,Srbija

KomentarNaslov komentara: paaaaa   03.02.10 22:17

Neznam ni ja da li su stvarno trpali brom.To su radili verovatno ali se nesećam da smo imali problem "dobro jutro"ili gledanje Starta.Mislim da nije delovalo. Arrow
Na vrh Go down
Marduk
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Broj komentara : 326
Član od : 2009-05-01
M(j)esto Njemacka

KomentarNaslov komentara: Re: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   04.02.10 14:17

To je se naveliko pricalo, cak su se i neki zalili kao da na njih djeluje, no u svakom slucaju ja nista primjetio nisam Basketball
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   06.02.10 11:53

Eto još jedna Vojna tajna!
Niko u stvari nema pojma,sve rekla kazala. lol!

Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2010-07-06

KomentarNaslov komentara: Re: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   07.07.10 10:12

Ja nisam imao badova a nema ih još uvijek cheers
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   07.07.10 17:53

@sentinell (citat):
Ja nisam imao badova a nema ih još uvijek  cheers

Možda je u pitanju reakcija sa zakašnjenjem?? lol!

Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2010-05-24

KomentarNaslov komentara: ciste gluposti    29.08.10 21:55

naravno da niko od nas nikada nije pio caj sa bromom a evo i zasto brom je hemiski elemenat iz grupe teskih metala koji su po toksicnosti (otrovnosti ) na samom vrhu pa tako isto moze se postaviti pitanje da li smo u caju pili i neki drugi otrov . Odgovor je naravno NEEEEEEEE
Ma koliko ko imao bujnu mastu ili zle namere ja garantujem da nisam trovan a za to kumulativno dejstvo nakon 30-40 godina sta reci nego se podsetiti Djoletovih stihova :imo sam strasnog petla ...
Da zakljucim u svakom slucaju brom ili bilo sta slicno ne.
Na vrh Go down
Eskon
Gušter
Gušter

Broj komentara : 18
Član od : 2010-08-13

KomentarNaslov komentara: Re: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   30.08.10 21:19

Naravno da nikakvog broma ili bilo čega štetnog nije bilo.
Dr..li smo, bre svaki dan. Inače da su nam smirivali hormone bilo čime, bilo bi drugačije.
Na vrh Go down
slobodni strijelac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2010-10-14

KomentarNaslov komentara: Re: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   14.10.10 23:09

@mad-max (citat):

jarane onda je stanje jako ozbiljno Very Happy , prjedji na vijagru lol!
Na vrh Go down
Padobranac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2010-10-07
Dob : 48

KomentarNaslov komentara: Re: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   15.10.10 21:59

@Marduk (citat):
To je se naveliko pricalo, cak su se i neki zalili kao da na njih djeluje, no u svakom slucaju ja nista primjetio nisam Basketball

Točno druže naveliko se pričalo o tome ali to su bile samo priče ili bolje rečeno najobičnije gluposti naravno da nije istina Cool
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   17.10.10 21:17

Šta brom? Ili da djeluje Basketball

Vodnik I klase
Vodnik I klase

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 585
Član od : 2010-09-27
Dob : 37
M(j)esto drava-city

KomentarNaslov komentara: Re: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   17.10.10 21:27

Ajde da budem od neke koristi kad sam se već uspjela ovako dobro nasmijati na ovu temu lol!

Kruženjem tri prsta iznad skočnog zgloba i pritiskom kao za masažu možete poništiti djelovanje broma ili zuba vremena ili čega več Wink
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   17.10.10 21:34

affraid scratch

Vodnik I klase
Vodnik I klase

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 585
Član od : 2010-09-27
Dob : 37
M(j)esto drava-city

KomentarNaslov komentara: Re: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   17.10.10 21:40

Ova metoda djeluje i kod zakonskih žena lol!
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   18.10.10 12:53

@malena (citat):
Ova metoda djeluje i kod zakonskih žena   lol!

Ma mogu me stisnut i da mi šleperom stanu na zglob  lol!
Na tuđe me niko ne treba stiskat ni masirat  lol!

Gušter
Gušter

Broj komentara : 13
Član od : 2010-11-10
Dob : 44
M(j)esto Kranj

KomentarNaslov komentara: brom   10.11.10 14:09

sto se tice broma istina je bio je u caju ali ja ga nisam dodavao u caj
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   10.11.10 22:44

A tko ga je onda dodavao,mislim da li je neko bio zadužen?
To ste stavljali po nečijoj direktivi ili... Question

Gušter
Gušter

Broj komentara : 13
Član od : 2010-11-10
Dob : 44
M(j)esto Kranj

KomentarNaslov komentara: Re: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   11.11.10 17:23

@purger (citat):

da bila je direktiva u glavnim kasarnama striktno se dodavao u manjim
zavisilo je od samih kuvara i ako su hranu vozili iz glavne kasarne
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   11.11.10 18:32

@kuvar iz Dretelja (citat):
@purger (citat):

da bila je direktiva u glavnim kasarnama striktno se dodavao u manjim
zavisilo je od samih kuvara i ako su hranu vozili iz glavne kasarne

Jesu li tebi kao kuharu ikada objasnili zašto se stavlja,u kojim količinama se stavlja,i kako to uopće djeluje na ljudski organizam?
Možda sam ti dosadan ali baš me interesira.

Džomba
Džomba

Broj komentara : 190
Član od : 2010-03-04
Dob : 68
M(j)esto Stepojevac

KomentarNaslov komentara: Re: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   01.01.11 10:36

Dodavali , ili ne , to na mene nije delovalo . Iako u godinama , i dan danas sam u top formi . lol!
Na vrh Go down
Jugosloven
Gušter
Gušter

Broj komentara : 38
Član od : 2011-02-24

KomentarNaslov komentara: Re: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   24.02.11 17:07

Brom je hemijski element iz grupe halogena, koju zajedno sa njim sacinjavaju i fluor, hlor i jod.
Cist brom je tamno-crvena tecnost, neprijatnog mirisa, kausticnih para. Dejstvo na organizam, usled kausticnih osobina, ispoljava se opekotinama na kozi i sluzokozi(npr. ocima), a udisanje dovodi do pojave edema pluca.
Bromidi, soli bromovodonicne kiseline, su kristalne soli, rastvorljive u vodi. Ukoliko se koriste kao farmakoterapijsko sredstvo, to se vrsi peroralno(na usta).Glavno farmakolosko dejstvo je sedativno i ono potice od jona broma.Kalijumbromid ima i sekundarno diureticko dejstvo. Kalcijumov i stroncijumov bromid imaju pojacano sedativno dejstvo, usled prisustva zemnoalkalnih metala. Natrijumov, kalijumov i amonijumov bromid koristili su se i u lecenju epilepsije.Sedativno dejstvo bromida ukljucuje i redukciju libida.
Toksicno dejstvo bromida moze biti akutno i hronicno. Akutno se ispoljava abdominalnim bolovima, povracanjem i (u slucajevima masivnijeg trovanja ili osetljivosti) komom. Hronicno trovanje odrazava se pre svega na mentalno funkcionisanje, kao slabljenje memorije, zbunjenost, razdrazljivost i poremecaj misljenja, sve zavisno od duzine i ucestalosti izlaganja, doza i osobenosti organizma.Simptomi mogu biti samo naznaceni, ukoliko je izlaganje bromu bilo u manjim dozama ili redje. Nekada se javlja papulozni osip u predelu ruku i lica i koji lici na akne.
Prva pomoc kod akutnih trovanja ukljucuje odstranjivanje supstanci iz zeluca(npr. namerno izazvanim povracanjem), kao i (od strane lekara) davanje natrijumovog ili amonijumovog hlorida, da bi se ubrzalo izbacivanje putem bubrega.Dok se ne obezbedi lekarska pomoc, unesreceni moze da pije slanu tecnost.

Brom je koriscen u raznim armijama, kako bi se sprecila pojava nezeljenih erekcija kod regruta ili vojnika prilikom izvodjenja lekarskih pregleda. Njegovo kontinuirano koriscenje smanjivalo je i broj ekscesa koji bi mogli da se odigraju u kasarnskim uslovima zivota. Otvoreno je pitanje dostupnosti informacija o tajnom koriscenju hemijskih supstanci , kao i pitanje da li je to vrseno sistematski, radi eksperimentalnog istrazivanja ili (sto je verovatnije)stihijski, radi postizanja pomenutog (i vec poznatog) efekta na libido i tada mozda, to nije nigde evidentirano, ali ne znaci da nije vrseno. Deo svrha u koje je koriscen, mogle su se postizati i proceduralnim izmenama u vrsenju ovih pregleda.
Neki iznose stav da brom nije koriscen, jer oni nisu uocili znake koji bi ukazivali na to. Pri tom, previdjaju cinjenicu da doze mogu biti razlicite i ne moraju se ispoljavati u potpunoj redukciji libida. Verovatno su razlicite doze koriscene u razlicitim prilikama(npr. uobicajeno su to mogle biti male doze koje su sedativnim dejstvom "odrzavale atmosferu" u kasarni, a povecavale su se prilikom medicinskih pregleda; da ne zvucim "suvoparno" i knjiski-i izvinjavam se na direktnosti, ali ovde nema dece: ako od veceg broja prisutnih niko ili skoro niko ne dozivi erekciju, brom je sigurno koriscen, jer statisticki, moralo bi nekome da se dogodi).
Cuo sam za salu o kasnijem dejstvu broma. Sa tim ne bih zbijao salu. Naknadno dejstvo bi se mozda, pre ispoljavalo u psihickoj sferi, slicno kao kod hronicne upotrebe. Naime, eksperimentalno je dokazano ostecenje mozga usled koriscenja fluora(koji je takodje, halogeni element) i zbog hemijske srodnosti ova dva elementa, kao i nekih farmakoloskih dejstava broma, postoji mogucnost da i brom ispolji isto dejstvo. Neki nalazi pokazuju da bi kasnija dejstva bi mogla biti i kancerogena.

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   Today at 9:31

Na vrh Go down

BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/4Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....
» Vojničke priče
» "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.
» Aerodrom Željava (Klek) 117 LaPuk