FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   31.01.15 6:29

@miro81 (citat):
flower Pa da se navezem na vasu temu-zasto je imao caj uljne mrlje(zbog slabo pranje posude)?takodze i bjela kafa?
Pa da mozda ovdje pitam sa kojom substancom su nas kad smo dosli "cijepili"injicirali (mi smo kazali vruca injekcija-posto nisi mogao sjediti na onom djelom ...)pa da pola godine nisi ni kasljao ni smrcao?flower

Za uljane mrlje pitaj svoje drugove koji su radili u "dzuboksu". Laughing

Prva vakcinacija je bila Te-Al (anti-tetanus)- prva doza. Posle mjesec dana druga doza. Revakcinacija je bila posle godinu dana, (mnogi je nisu dobili jer su se skinuli prije toga). Davalo se u nadlakticu, nisam cuo da su nekoga boli u dupe.
"Vruca" je obicni "novalgetol" (ponekad kombinovan s "B" kompleksom vitamina) a najcesce se propisivala kao terapija za bolove u ledjima. Oni koje su ledja stvarno boljela izgurali bi cijelu terapiju (5-7 dana). Ili kako mi je jedan klasic, Albanac, rekao: bata Pero, bolji u picjka mater, alj' ne bolje vise ljedja!
Simulanti su posle prve naprasno "ozdravljali" i stacionar su obilazili u sirokom luku.
Magicne vakcine posle kojih moze da se jede kamenje i cuvaju od svake bolesti jesu postojale. U vojnickim pricama. Isto kao i vojnici zaklani na strazarskim mjestima i ostale budalastine koje su se prenosile sa generacije na generaciju. 
A onih sto kaslju i smrcu sam se nagledao dovoljno da oborim tu teoriju.
Na vrh Go down
FOSIL
Džomba
Džomba

Broj komentara : 150
Član od : 2012-04-26

KomentarNaslov komentara: Re: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   04.02.15 22:05

Ma kakav Brom,bio sam kuvar u vojci 1984.godine u nije bilo ni govora da se tako nešto stavlja u jelo,strogo se vodilo računa o vojničkom zdravlju,tako da ne morate sumnjati da je tako nečega bilo.
Na vrh Go down
013gonzo
Poručnik
Poručnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   05.02.15 5:07

@FOSIL (citat):
Ma kakav Brom,bio sam kuvar u vojci 1984.godine u nije bilo ni govora da se tako nešto stavlja u jelo,strogo se vodilo računa o vojničkom zdravlju,tako da ne morate sumnjati da je tako nečega bilo.
ajde nemoj da nije tako evo ja sam sada počeo da osećam uticaj tog broma iz čaja  bounce

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....   Today at 8:38

Na vrh Go down

BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....
» Vojničke priče
» "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.
» Aerodrom Željava (Klek) 117 LaPuk